Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóbevallást muszáj ajánlva feladni? Esetleg személyesen is leadható? fórum

Adóbevallást muszáj ajánlva feladni? Esetleg személyesen is leadható? (tudásbázis kérdés)


20. kszb (válaszként erre: 19. - Kszb)
2013. máj. 21. 20:36
mármint, kimaradt, ha másodállásomban feledkeztek meg rólam :)
19. kszb (válaszként erre: 18. - Sajert)
2013. máj. 21. 20:35

igazából életemben először csináltam magamnak :) Sztem nem rontottam el semmit :) Igaz, a NAV oldaláról letölthető segédletet töltöttem ki, ami a végösszeget is magától számolja :)

Hát, ezt az igazolási kérelmes dolgot nem ismertem. Tavaly jól jött volna, mert ott meg elfeledkeztek rólam adópapírok tekintetében, és mire eljutott hozzám, meg ahhoz, aki megcsinálta, kifutottam az időből.

Idén már úgy voltam vele, h ha nem kapom meg, beadom anélkül, aztán beadok egy önellenőrzést és kész.

Amúgy, én is postán adtam fel ma, mert nincs ügyfélkapum :) Habár most erőteljesen elgondolkoztam rajta, h kellene...

18. sajert (válaszként erre: 17. - Kszb)
2013. máj. 21. 19:43

Ha nem kapsz meg igazolást, akkor a mai napig igazolási kérelmet kell kérni a NAV-tól, és akkor az halasztó hatályú.


A férjemét én is tegnap csináltam meg, de ügyfélkapun adtam be :-). Én a postás/személyes leadásúakat nem értem. Hozzám csak szombaton! hárman jöttek a rokonságból. Szívességből csináltam, de mondtam nekik, hogy jövőre kizárt...


Az EFO meg külön dolog, hogy kell bevallani, ügyes vagy :-).

17. kszb (válaszként erre: 16. - Sajert)
2013. máj. 20. 19:46

én is ma töltöttem ki, de nekem megvolt rá az okom :) Mégpedig, h az alkalmi munkámról a szükséges papírt most kaptam csak meg :)

Határidőn belül van. Akkor meg? Hol a gond?

16. sajert
2013. máj. 20. 19:36

Nem kapkodtad el az adóbevallás feladását, az biztos :-).


A NAV által adott boríték+ajánlott blanketta (ez bármilyen lehet): ingyenes a feladás, rá van írva!

2013.05.21-e az utolsó nap, hogy ebben ingyenesen feladd.

Személyesen is átveszik, ilyenkor két példányt kell vinni, és az egyik példányt elveszik, a másik példányt lepecsételik meg aláírják, hogy átvették.


Mondjuk azt soha nem értettem, hogy miért kell az utolsó pillanatig hagyni.


Ha van ügyfélkapus regisztrációd, akkor ott is fel tudod adni ingyen :-).

15. briell
2013. máj. 20. 18:09
Eszter idősebb vagyok mint te, és nem, nem adtam még le adóbevallást, mert mindig a volt apósom rendezte nekem ezt. Egyébként az, hogy egy boríték feladható simán, és ingyenes, abból nem következik az, hogy a posta az ajánlást is ingyenesen intézi - ismerve a postát - de ha már ennyien írják, akkor remélem így van. Nagyon köszönöm a válaszokat. A posta nincs messze, és épp nappal csak fél műszakba leszek szóval majd a gyerkőccel elmegyek és leadom.
2013. máj. 20. 15:10
Már bocsi, nem kötekedni akarok, de hány évesek vagytok? Még soha nem adtatok fel adóbevallást? Amúgy meg rá van írva a borítékra, hogy díjmentesen feladható. Az ajánlott szelvényt ki kell hozzá tölteni.
2013. máj. 20. 11:41
Biztos, hogy ingyenes ajánlva. Odamész leadod, elveszed a blankettát és távozol.
12. briell
2013. máj. 20. 09:37
Személyesen viszont nem tudnám leadni, egy messze is van, de pont kedden meg zárva :(
11. briell
2013. máj. 20. 09:35
Jajj de jó, akkor ingyen megy de ajánlati szelvénnyel? Ez biztos?
10. andi6020 (válaszként erre: 2. - Briell)
2013. máj. 20. 01:15
Ingyenes a feladása.
2013. máj. 19. 21:58

Kedd az utolsó nap, a Pünkösd miatt csúszik a határidő.


Én bevittem a borítékot a postára, ugye azt címezni sem kell és ott mondták, hogy kötelező kitölteni az ajánlott szelvényt, de nem kellett érte fizetni.

2013. máj. 19. 21:02
Benne van egy ajánlati szelvény...ti akkor simán feladtátok? Kedden még feladható, ha jól tudom, nem?
7. 25800e2d09 (válaszként erre: 2. - Briell)
2013. máj. 19. 20:53
ingyenes a feladás ha abban a borítékban adod fel (és határidőig) amit küldtek.
6. Solycsi bébi (válaszként erre: 2. - Briell)
2013. máj. 19. 20:52
NAV-os boratékot nem is lehet nem ajánlva föladni, de nem kell külön fizetni érte semmit.
5. SDitti (válaszként erre: 2. - Briell)
2013. máj. 19. 20:43
A NAV által adott borítékban ingyenes a feladás. Ha nem az általuk kiadott borítékban adod fel, pénzes. Borítékot a kirendeltségeiken tudod beszerezni (ha nem küldtek), ott meg tudod kérdezni azt is, hogy le tudod-e adni személyesen. (Ez utóbbit nem tudom.)
2013. máj. 19. 20:43

Vidd be az Apeh-hez, vagy NAV-hoz, ki tudja már, szóval átveszik simán.

Férjem is úgy csinálta.

2013. máj. 19. 20:42
Én az egyik ismerősömmel hozattam egy csomagot, abban adnak borítékot. Ha abban adod fel, akkor ingyenes. Én a héten adtam fel és nem fizettem egy fillért sem.
2013. máj. 19. 20:40
Nem ingyenes a feladás, ez tévhit, ha ajánlva küldöm, igaz? De most kissé rosszul állunk anyagilag, mi van, ha nem ajánlottan küldöm el?
2013. máj. 19. 20:39
Apeh bevallást muszáj ajánlva feladni? Igaz az, hogy személyesen is leadható?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook