Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Melyik jobb a 28 vagy a 21 napos fogamzásgátló?Melyik nem okoz vérzési zavarokat, és nem "hízlal"?Persze mindenkinek más a jó :-) fórum

Melyik jobb a 28 vagy a 21 napos fogamzásgátló?Melyik nem okoz vérzési zavarokat, és nem "hízlal"?Persze mindenkinek más a jó :-) (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 30. 23:29
Szia!köszi a tippet!Ezt nem ismerem,de utánaérdeklődök!
2008. júl. 30. 23:00
SZIA Nuvaring hüvelygyürű, 21+7 nap , ebből 2-3 bővebb vérzés a többin pár csepp, nem híztam , nem okoz semmi problémát , és 5 éve használom..
2008. júl. 30. 10:57

Szóval a mensivel nincs bajom,de amikor így elhúzódott,igencsak zavart hogy 8 rossz nap,aztán 3-5 nap pecsételés...szóval akkor szinte minek szedem mert sok lehetőség sincs"rosszalkodni"ha 28-ből 10-14 nap kiesik,igaz így tuti a hatása...Nagy mennyiségű vérvesztés pedig már nem egészséges,főleg hogy állandó vashiány van a szervezetemben,mert nehezen szívódik fel.

Pár napos mensivel nekem sincs gondom,persze az kell az egészséghez!

2008. júl. 30. 10:01

Hallgatnék én rá szívesen,csak annyi a gond,hogy az ösztrogán tartalmú tabik mellett rohamosan híztam,gyakran fájt a fejem,zsírosodott a hajam és bőröm,a hangulatomról,reggeli émelygésről és a rossz napok kínjairól (7-8 napra nőtt!) nem is szólva...

Egyébként még szoptatok én is,most szokik le a kicsi magától,most 1,5 éves.

A tabinak utánaolvastam a neten és imitt-amott,a kockázat kb + 0,5 % a kombináltakhoz képest.Van egy másik fórum a Cerazette -ről,ott is többen ezt szedik,pedig van aki még nem is szült....

A gyógyszerismertetőben se írják,hogy csak szoptatás alatt véd...szóval én már nem tudom mi is az igaz mindebből...

2008. júl. 30. 08:02

Én is úgy tudom,hogy nagyobb az esélye a babának mellette.

A 28 naps tabik csak progeszteron hormoont tartalmaznak.A 21naposak progeszteront és ösztrogént is.Így ez utóbbinak van vérzés beállító hatása.

Én is Cerazettet szedek,de csak mert szoptatok.(Ilyenkor nem lehet ösztrögén tartalmú tabikat szedni.)Már amikor felírattam,akkor mondta a doki,hogy mihelyt vége a szoptatásnak,menjek és írassak fel másik,kombinált hormonos tabit.Amúgy baba előtt én nagyon szerettem a novaring hüvelygyűrűt.Nagy előnye volt,h nem felejtettem el bevenni időben.

Én is a mensi mellett szólnék,mert ami vért elvesztsz akkor,utána termelődik is,tehát frissül a véred.A férjem sokszor mondta,hogy szeretne ő is menstruálni 1-2 hónapra.(Nem adhat vért a vérnyomása miatt.)

A te döntésed,de én hallgatnék a dokira.

11. *hera*
2008. júl. 30. 07:54
Szoptatás alatt én is cerazettet szedtem,utána írt fel másikat a doki.Állítólag-mivel mini tabletta-könnyebb mellette teherbe esni.Bár ez előfordul kombinált tabletta szedése mellett is.
10. 4c35511f0b (válaszként erre: 8. - Moonlight1984)
2008. júl. 29. 20:30

"Viszont "mellékhatásként" egyszer-egyszer kimarad"- ezt írtad, erre reagáltam.


Azt meg nem kell megmagyarázni nekem, miért szuper ha rövidebb (s nem fáj annyira) hisz én is Nő vagyok:))))))) A legjobb dolog, ha nem szenvedünk:))

2008. júl. 29. 19:24
Az pedig,hogy rövidebb és kevésbé fájdalmas,egyenesen jót is tesz a szervezetnek,mert kevesebb a vérveszteség,kevésbé megterhelő az a pár nap.
8. moonlight1984 (válaszként erre: 7. - 4c35511f0b)
2008. júl. 29. 19:21
Sorry,ha félreérthető voltam:nem azt írtam hogy nem jön rendszeresen,de pár havonta egész jól el lehet viselni...és az egészségtelentől igen távol van az évi 1-2-3 kimaradás!Szerintem!
2008. júl. 29. 18:17
Nem mondanám, hogy nagyon egészséges, ha sosem menstruálsz (vagy ha igen, akkor sem minden hónapban). Kényelmesnek kényelmes, de...
2008. júl. 29. 17:56
De,csak nagyon gyenge és 2-3 nap,igaz nem napra pontos,de nem vészes.Viszont "mellékhatásként" egyszer-egyszer kimarad,de ez a tájékoztatón is fel van tüntetve.Nem is olyan "rossz" mellékhatás.Azért kaptam ezt,mert szoptatás alatt is lehet szedni,ebben csak progeszteron van,ösztrogén nincs.Mostmár nagy a babóm,ezért akar a doki váltani.Én nem bánnám ha maradna,mert nem hízok,sőt semmi problémát nem okoz .
5. ol.ga666 (válaszként erre: 4. - Moonlight1984)
2008. júl. 29. 14:30
Nem kell szünetet tartani?!! Nem értem! Soha nem menstruálsz?
2008. júl. 29. 14:24
Amit én jelenleg szedek,a Cerazette is ilyen.28 tabletta van egy levélben,és nem kell szünetet tartani.Nekem eddig (1 éve szedem)nagyszerűen bevált!Az orvosom másra akarná lecserélni-én nem!-,és gondoltam tájékozódom a véleményekről,kinek mi vált be.
3. jnka
2008. júl. 29. 13:50
28 naposról még nem is hallottam. Melyikek ezek?
2008. márc. 2. 12:00
Gondoltam megkérdem tőletek,ami többeknél bevált valszínű nagyobb eséllyel jó.Némelyikről halmozottan sok rosszat hallani..vagy inkább szinte csak rosszat.
2008. márc. 2. 11:57
Melyik jobb a 28 vagy a 21 napos fogamzásgátló?Melyik nem okoz vérzési zavarokat, és nem "hízlal"?Persze mindenkinek más a jó :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook