Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyis képzés fórum

Munkaügyis képzés (beszélgetős fórum)

10. Krilion (válaszként erre: 9. - Erika101)
2013. máj. 19. 18:47
Én ebben dolgoztam nemrég, és az a baj, hogy tavasszal eldől, hogy milyen tanfolyamokat indíthat egy adott munkaügyi központ, de sok részletet sajnos sokszor csak a tanfolyam indulása előtt tudják meg az ügyintézők is. Ezért ajánlom, hogy menj el majd a meghirdetett csoportos tájékoztatóra, mert ott már minden kérdésedre tudnak választ adni.:)
2013. máj. 19. 13:40
Amikor bent voltam a Mü-ben két képzésről szerettem volna érdeklődni, de semmi érdemlegeset nem tudtam meg, na ezen jól berágtam, és elfelejtettem megkérdezni mennyit is adnak. Az ismeretségi körömben senki sem tanul, ezért fordultam ide, hátha valaki már elvégezte és megosztaná a tapasztalatait. Egy két iskola honlapján találtam csak pár soros ismertetőt.
8. Krilion (válaszként erre: 7. - Erika101)
2013. máj. 19. 13:03
jah, hát azt pedig ott neked a saját munkaügyi központodban fogják megmondani. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen pénzből indul az a tanfolyam, tehát lehet például saját munkaügyis képzés, vagy TÁMOP-os (eu-s pénzből), vagy nem tudom még milyen, de ezektől is függ, hogy mennyit adnak a képzés idejére. 1-2 éve a TÁMOP-os képzésekhez adták a minimálbár 100%-át is, de aztán már csak a 60%-át, a munkaügyis képzéseknél mindig kevesebbet adnak, tehát lehet, hogy csak az 50-illetve 40 %-át kapod. Illetve az is lehet, hogy nem kapsz semmit. Ezt a tájékoztatón elmondják.
2013. máj. 19. 12:26
Munkanélküli vagyok ők indítják a tanfolyamokat és ki is fizetik az árát, ezen felül a tanfolyam idejére régebben adtak valami minimális pénzt, na erre lennék kíváncsi, hogy most mennyi ez az összeg.
6. Krilion (válaszként erre: 4. - Erika101)
2013. máj. 19. 12:20
A munkaügyi központ olyan tanfolyamokat indít ELVILEG!!!, ami hiányzik, munkáltatói stb. jelzések alapján döntik el. De legjobban ezt akkor tudod meg, ha nézegeted az álláshirdetéseket, és megnézed, hogy keresnek-e ebben a szakmában embert. Egyébként, ha külföldre is kimennél, akkor, ha valamilyen nyelvet is beszélsz hozzá, akkor tuti lenne munkád.
2013. máj. 19. 12:16
ja, értem már:D Szóval, ha a munkaügyi központ indít egy képzést, akkor azt teljes mértékben fizeti a résztvevőknek. Ha pedig te egy általad választott képzésre akarsz támogatást kérni, akkor azt kérvényezned kell, hogy egyáltalán támogassák, de nagyon kicsi az esélye, hogy fogják támogatni. Nagyobb az esély, ha halmozottan hátrányos helyzetű vagy, illetve, ha valamilyen százalékban rokkant vagy, de még akkor is nagy szerencse kell hozzá.
4. Erika101 (válaszként erre: 2. - Krilion)
2013. máj. 19. 12:14
Ott láttam az induló tanfolyamok között. Egyébként teljesen mindegy ki hol végezte el, a lényeg tud e munkát válalni vele.
2013. máj. 19. 12:11
Még az is érdekelne, hogy aki mostanában járt valamilyen képzésre milyen összeggel támogat a Mü-központ /hó.
2013. máj. 19. 12:09
és hogyan kapcsolódik ez a munkaügyis képzéshez?
2013. máj. 19. 12:01
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék elvégezte-e valaki a gyakorló ápoló tanfolyamot és el tudott vele helyezkedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook