Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A helyes út? - A boldogabb életért fórum

A helyes út? - A boldogabb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A helyes út? - A boldogabb életért

22. Szabokisandi (válaszként erre: 20. - Lili09)
2013. máj. 22. 23:17
Szia. Én maximálisan megértelek. Mérlegelned kellett és az észérvek emellett szóltak. Később is lehet még tanulni, esetleg mást, ami könnyebb, de érdekel. Lehet, hogy olyan munkát találsz, amitől talpra álltok, vagy olyan lehetőség jön, ami megváltoztat mindent. Minden jót kívánok Neked, Nektek!
2013. máj. 21. 12:46

Fejezd be, én sok sok éve járom ide, ez a második egyetem, most én is passzívos vagyok, velem csak az a baj hogy lusta vagyok nekiesni normálisan, pedig nem vagyok hozzá hülye, ezt tudom. De köv. félévben folytatom. Én is 3 műszakos meló mellett csinálom.


Nagyon fontos a párkapcsolat is (az előző témában szinte végig én beszéltek egy nagyon friss és elég durva csalódásomról, amit csak magamnak köszönhetek), de szerintem könnyebb párt találni, normálisat, ha már legalább ez a teher eltűnik a fejed fölül, meg ha sikerül egy jól fizető állást is találnod, akkor két tehertől szabadulsz meg:) Így könnyebb keresni az igazit..


Szerintem folytasd! Én magamnak is meg neked is drukkolok. Amit most munkát csinálok, az a muszáj valamit dolgozni típusú meló, rühellem pl. a 3 műszakot, meg hogy nagyon kevés szabadidőm van, meg olyan emberek között vagyok nagyrészt, akiket meg muszáj elviselni. Előtte ugyanis mérnökök meg technikusok mellett dolgoztam, az "enyéim" között, ég és föld a kettő. És itt természetesen senkit sem szeretnék lenézni, mert a papír nem tesz emberré, de azért valami van benne hogy aki magasabb végzettségű az azért kapott már annyit az arcába hogy tudjon ember maradni, bár ez sem mindig igaz. Ha nem lennék itt pl. ez a szerelmi (részemről) pofára esés sem következett volna be, bár lehet hogy jobb is hogy keresztülmentem ezen a 1,5 hónapon mert legközelebb talán nem követem ezt a hibát el még egyszer :).


Kitartást!

20. Lili09
2013. máj. 21. 11:38

Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy nem egyesével írok vissza, de ahogy olvastam nagyjából hasonló gondolatokat osztatok meg.

A lényeg: Teljesen egyedül tartom fenn magam, a diákhitelem a vége felé jár (talán kb 2 félévig lenne még), ha pedig az egyetemen nem csúszok semmivel: kb 3 félévem lenne még vissza (szakirányom még nincs- a java még odább lenne-, az egyetlen kérvényemet hogy: had maradjak még felhasználtam..).

Nem tudok enni ha nincs pénz, így ha nem dolgozom nem megy az élet se, ha dolgozom nem megy a suli se. A párom (ugyan diplomásként) kb. 80e Ft-ot keres szóval nem vagyunk kisegítve, főleg, hogy laknunk is kell valahol, ami alsóhangon havi 50e, én diákhitelből max 40e Ft-ot tudok havonta előteremteni (félévente 5 hónapig), de ezzel is csak a szakdék felé sodródnék, mert összességében ez is csak kiadás lesz később. A hallgatói jogviszony megszűnése után 4 hónapod van elkezdeni a törlesztést, ha van munkahelyed ha nincs. Szóval nem a kitartásról meg az ilyen jellegű dolgokról illetve ezek hiányáról van szó, sokkalinkább a "ha nincs pénz ne is egyél" jelenségről. Most kb ott tartok, hogy takarítani is elmennék, de ne a hitelem nőjjön úgy, hogy semmi sem biztos. A szak amin vagyok, műszaki. Az a jó szakember, akiben ízig vérig benne van a szakma, a tudás. Szerintem ezzel a diplomával kevesen tudnak úgy elhelyezkedni, hogy valóban meg is állják a helyüket. Sajnons én is ismerek olyat, aki ezt végezte el, de nem mer elhelyezkedni a szakmában, mert attól fél, hogy nem tudna helyt állni, úgy ahogy a papírjától függően elvárnák tőle, így ő is az érettségizettek bérminimumáért dolgozik, +talán egy kis kiegészítésért.

A szakot nagyon szerettem, gyakorlatilag folyamatosan ebben az irányban tanultam.

Viszont látva a páromat, ( aki most még ugyan csak ennyiért dolgozik) állítom, hogy a szakmában rövid időn belül az egyik legjobb szakember lesz! Ha ő egy jó példa, akkor én ezt így nem tudnám csinálni. Minden ott van a fejében! És nem azért mert bemagolta anno, hanem TUD.

Tudom, hogy rossz gondolat azt hinni, hogy semmi sem történhet ebben a kapcsolatban, és a végletekig erre támaszkodni. De pont, hogy sokkal kiszolgáltatottabbnak érezném magam, ha úgy maradék magamra, hogy még kitudja mennyi és mi vár rám, mint úgy hogy sikerült elhelyezkednem (valószínűleg nem milliókért) de egy állandó helyen.

A cikk megjelenéséig eltet kb 2 hét, ahogy megírtam (ellenőrzések, stb..), így a döntés (ahogy többen is írtátok) kizárólag rám maradt, és kénytelen voltam feláldozni ezt az egészet, így igazából már nincs min változtatni.

Csak reménykedni tudok, hogy sikerül valahol elhelyezkedni, és "újra kezdeni"!

19. mamma2
2013. máj. 21. 08:36
Lányok!-a szerelem olyan, mint a fejfájás....majd elmúlik:D- na de a DIPLOMA!!!! nagyon fontos...és soha el nem múlik!
18. Gyongyvirag555 (válaszként erre: 17. - Kinyda)
2013. máj. 20. 22:34
Jól teszed,ha most az eszedre hallgatsz,aztán meglátod,egyre könnyebb lesz:)
17. kinyda
2013. máj. 20. 21:24
Sajnálom is meg nem is. Dühít, hogy megint elment 1 évem arra, hogy nem kaptam semmilyen törődést attól akit szeretek.De rossz úgymond lemondani róla.Ez csak a remény illúziójától van.De tudom,hogy soha nem lesz jobb..lépni fogok amint találkozunk.Csak rossz egyenlőre. Nagyon passzolunk, azt leszámítva, hogy nem tesz semmit másért:S
16. Gyongyvirag555 (válaszként erre: 15. - Kinyda)
2013. máj. 20. 21:14
Mit érsz azzal, h szereted, ha nem jó mellette?nem sajnálod az elvesztegetett időt,amit mellette töltesz?ahelyett, h találnál egy jobbat,aki mellett jó lenni.sztem ez főképp elhatározás kérdése. az érzések pedig idővel elmúlnak - tapasztalat.
15. kinyda
2013. máj. 20. 18:10

:) Csak nehéz.

Hogy lehet ezzel megbirkózni?Hogy igazából én most is szeretem,csak baromi rossz mellette társnak lenni:S...

2013. máj. 20. 17:42
a válaszom IGEN!nagyon jól látod a helyzetet!
13. kinyda
2013. máj. 20. 16:43

Sziasztok!


Én párkapcsolattal tennék fel egy számomra nehéz kérdést. Járok valakivel 1 éve, de úgy érzem nem szeret túlzottan és nem is akar. Megragadt a kényelmes szinten, ahol nem kell felém semmit sem adnia, én pedig csendben tűröm és "várok" hátha majd talán egyszer jobb lesz.Mert hogy ezzel ámít.Úgy gondolom, hogy szeret, de nem annyira, hogy az nekem is jó legyen. Nem akar tenni értem,felém,nekem semmit sem.

A gondom, hogy nagyon nagyon szeretem, de tovább kéne lépnem. Igaz?

2013. máj. 20. 08:25
Ha nem végzed el az egyetemet, mindig marcangolni fogod magad, hogy nem csináltad meg. Családi támogatás nélkül nagyon nehéz, sokan voltak/vannak így, sajnos. Sajnálod, hogy annyi pénzt adtál az előző párodnak, a diákhitelt is vissza kell fizetni és nem részletre, ha abbahagyod. Nem írtál az egészségedről, ha az vagy, örülj neki nagyon! Vegyél egy mély levegőt és ugorj neki, fejezd be!
2013. máj. 20. 07:06

Ha már a végén jársz az egésznek, ne add fel! Ha nem akarsz benne elhelyezkedni, akkor sincs vész, amennyi energiát, stb beleöltél, kár lenne veszni hagyni, legalább ennyi haszna legyen a sok keserves hónapnak. Megcsinálod és eldöntöd mi legyen. Ha a tanulmányaid elején járnál, azt mondanám felejtsd el és pattanj, de a végén nem szabad feladni.

Lehet a kimerültség, a túlhajszoltság, a belefásultság beszél belőled és évekkel később egész másként tekintesz majd vissza ezekre a dolgokra! Hajrá!

2013. máj. 19. 23:36
Nem tudom, hány éve tanulsz és még mennyi van hátra. Mérlegelni kell ezt is. És főként azt hogy amilyenvégzettséget megszerzel ezzel a diplomával azt szeretni fogod e? Vagy annyira rögös az út, hogy megutáltad az egészet? Mert ha tutira nem fogod hasznosítani, akkor valóban el kell gondolkozni rajta, érdemes e vele szenvedni. Én gyerekek mellett tanultam, két kicsi mellett úgy, hogy a férjem sosem volt otthon, mert dolgozott. Anyagilag sem volt könnyű, diákhitelből finanszíroztuk a tandíjat. Szerintem inkább elviselhetővé kellene tenni, adni magadnak, magatoknak egy-egy napot, hetente, kéthetente, havonta (hogy a tanulás is menjen közben), amikor egymásra figyeltek, magatokkal foglalkoztok. A kemény tanulás közé is be kell férnie egy-egy lazább napnak, hogy boldogok legyetek. Egy párkapcsolatban nagyon sok nehézség felmerül és ha a párod támogat, akkor az már egy lelki támaszt jelent. Először majdnem azt írtam, ha boldogtalan vagy, hagyd a csudába a diplomát. De ez volt az álmod és affelé tartasz. Ha nehéz is az út, akkor is érdemes küzdeni? Mérlegelni kell a lehetőségeket és közösen meghozni a döntést. Remélem értesítesz minket, hogy döntöttél, mire jutottál. SOK SIKERT BÁRHOGY DÖNTESZ IS!
2013. máj. 19. 21:17
Ne add fel. Ha már eddig eljutottál, ne hagyd félbe. Én munka mellett csináltam, távoktatás tagozaton, majd terhesen és baba mellett. Nagyon nehéz volt, én is sokat kivoltam, de szerencsére a férjem megértett és támogatott. Júniusban államvizsgázok, most 9 hónapos a kislányom, gyerek mellett sem egyszerű, főleg, ha nincs mindig segítség. Ha tényleg egy jó szak és jó suli, akkor megéri folytatni.
2013. máj. 19. 20:54

Hát, igen. A diploma sokmindent kivesz az emberből: tűrést, nyugalmat, idegessé teszi, de ez a színvonalas képzés átka szerintem... Én is így jártam, a végére gyűlöltem az ország egyik elit iskoláját, ahová jártam, viszont kiváló diplomával, emelt fővel mentem állást keresni. Tudtam, hogy amelyik főnök ezt meglátja, félig nyert ügyem van. Így is volt.

Viszont akkoriban nem volt párkapcsolatom, nem is fért volna bele az időmbe. Hogy megbántam-e? NEM. Csupa nagy betűkkel, a szép diplomám miatt.

Ha ez a fiú szeret Téged, elviseli ezt az időszakot. És ha Te is szereted Őt, ennek a diploma megszerzése nem lehet akadálya. Én sem vagyok már az a vigyori, aki voltam, na és?

Ha rám hallgatsz, nem hagyod ott a sulit. Magyarország bürokrata állam, papírt ha nem tudsz felmutatni, hiába érdekel sokminden, max. öt számjegyű fizetésért fognak foglalkoztatni. Ma egyre kevesebb munkahely engedheti meg magának, hogy kiképzi a dolgozóit. A másik: szerinted, család mellett könnyebb lesz???

2013. máj. 19. 20:17

Szia!


Szerintem ne add fel. Tudom milyen nehéz. Nekem az érettségim előtt kb fél évvel anyukám halt meg, majd a főiskolai államvizsgám előtt meg apukámat veszítettem el de nem adtam fel és megcsináltam mind a kettőt. Sőt, a főiskola után tovább mentem még mesterképzésre is, és már a főiskola idejében is dolgoztam. Hétköznap iskola, hétvégén meg meló. Nem volt könnyű, főleg mikor a mesterképzést csináltam, de mivel nagyon akartam a dolgot ezért sikerült. Szóval kitartást.

2013. máj. 19. 15:23
Az én véleményem is az, hogy csináld végig. Ma már nem véglegesek a kapcsolatok, nem várható el senki pasitól, hogy mindig melletted álljon, arra kell felkészülni, hogy mindig és mindenkor tudj magadról gondoskodni. És egy jó diploma ebben sokat segíthet. Meg lehet kérdezmi, hogy mit tanulsz és még mennyi van hátra?
2013. máj. 19. 13:26
Nézd, nekem is csak én voltam saját magam, szóval tudom. Meló mellett jártam fősulira. Elfáradtam. Szakdolgozat, államvizsga előtt feladtam, és nagyon megbántam. Ha nyelv vagy vmilyen gazdasági suliba jársz, ne add fel! Nehéz egy érettségivel boldogulni ezen a területen. Hidd el. Még egy gyakorlat nélküli diploma is többet ér, mint az adott szakmában 8 év gyakorlat. Ne add fel! Kitartás. Ha nagyon uncsi a suli, akkor próbáld meg levelezőn vagy estin és dogozz mellette.
2013. máj. 19. 12:04

Szia! Nem tudom hány félév van még hátra, de rengeteg energiád és pénzed van ebben a tanulásban. Nagyon sokat kínlódtál már érte. NE ADD FEL!

Csináld végig! Már nem állhatsz meg! Most fásult és fáradt vagy, de ez elmúlik! Túljutsz ezen és minden rendbe jön. Meglesz az amiért küzdöttél és ez boldoggá fog tenni! Ott a párod, aki melletted áll, és ahogy olvastalak szeret is. Aztán ketten mindent meg fogtok tudni oldani!:)

2013. máj. 19. 11:50
Nem tudom milyen szakon tanulsz, de a leírásod alapján hasonló kaliberűn mint én. Életem legnehezebb korszaka volt a bsc, még úgy is, hogy én csak nyaranta dolgoztam mellette... Teljesen kikészített, nem elég, hogy teljes embert kívánt, szóval semmi másra nem maradt igazán idő előtte (kivéve a félév első 5 hetében mondjuk, amikor maradt idő, csak úgy lemaradtál az anyaggal kb, hogy nem tudtad már behozni...), de még ennél is többet. Tulajdonképpen az állandó éjszakázástól, nem alvástól, stressztől folyamatosan le voltam robbanva a húzósabb szakaszokban, állandóan lebetegedtem... Viszont a bsc végére jobb lett. Sokkal jobban ráéreztem, hogy hogyan is kell ezt csinálni, elkezdtem sportolni mellette, mert hiába időt vesz el, sokkal jobb lett az állóképességem. Szóval belejöttem a dologba, ezerszer jobban osztottam be mindent, így több mindenre maradt időm, meg talán a szak maga is kellemesebb lett a végén. Szóval én nem bántam meg, hogy nem adtam fel, és az eddigi tapasztalataim a munkaerőpiacon is pozitívak.
2013. máj. 19. 09:26
Én is rendkívül nehéz időszakomat élem és nagyon régóta tart, de más jellegű. Tanácsat itt senkitől ne várj, neked, nektek kell meghozni a helyes döntést! Az én diplomám semmit nem ér, megbántam. Ott tartok vele, mint előtte. DE! Imádtam a főiskolát, nagyon sokat szórakoztam, barátokat szereztem és ott lettem olyanná, amilyen most vagyok. Nálad pont az ellenkezője történik... Te tudod, mgéri-e folytatni és lesz e erőd befejezni. No meg utána könnyebb lesz-e az életed!?
2013. máj. 19. 09:08
Mikor tudhatjuk, hogy helyesen döntünk?
Egy fiatal lány története, akinek sajnos túl sok akadállyal kellett szembetalálkoznia már és most ismét egy nehéz kérdés előtt áll. Olvassátok hát el a történetem, ha van kis időtök! És osszátok meg a gondolataitokat!

Ugrás a teljes írásra: A helyes út? - A boldogabb életért

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook