Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A barátnőm rettentően féltékeny fórum

A barátnőm rettentően féltékeny (beszélgetős fórum)

1 2
60. kszb (válaszként erre: 59. - Csipkerózsika)
2013. máj. 24. 10:49
minden esetre kíváncsi leszek.... bár, ne legyen igazam.... Habár sztem a folytatást nem fogjuk megtudni.
59. Csipkerózsika (válaszként erre: 58. - Kszb)
2013. máj. 23. 22:57

Ezt biztosan nem tudhatod, próbálj elvonatkoztatni a saját esetedtől. Van rá esély, hogy lesz játszma vagy kifogások, de nagyon nem mindegy az sem, hogy próbál meg segíteni valaki.

Márpedig a topicnyitó nem a legjobb módszert választotta, ő maga írta, hogy egyből durván beszólt neki, veszekedett vele és csak később próbált meg vele nyugodtan beszélni. Igaz, hogy a csajszinak van problémája, de azért ezt senki nem tolerálja szerintem, ezt nem így kellett volna... Talán jogos is volt a duzzogás. Ezen kívül egymással nem volt más problémájuk, úgyhogy nem kell egyből teljesen negatívnak, energiavámpírnak beállítani a nőt azért, mert téged egy ilyen talált meg...

58. kszb (válaszként erre: 57. - Csipkerózsika)
2013. máj. 23. 13:19

igen, de lesznek játszmák, amennyiben a kérdező segíteni akar a bnőnek. Eddig egy volt. A pukkadozós, nme szólok hozzád hónapokig dolog. Aztán, ha ismét terítékre kerül a téma, akkor jön az újabb játszma, és ahányszor, annyiszor.

Egyszóval, vagy letesz a segítő szándékról a fórum indító, és nézi, tűri, amíg bírja, vagy vállalja a játszmákat, és kitart még akkor is, ha valóban úgy jár, mint én, és előbb utóbb hátat fordít a bnőnek, ha az túl makacs.

57. Csipkerózsika (válaszként erre: 56. - Kszb)
2013. máj. 23. 13:01

Igen, az hiányzik belőle. Viszont nem is a barátnő dolga "megmenteni."

Ha visszaolvasod Nikon12 hsz-eit, láthatod, hogy a csaj családi problémáján való vitán kívül neki nincs problémája vele. Vagyis vele nem játszmázgat és nem próbálja kihasználni - amire te utaltál - csak az igazságot nem bírta lenyelni a családi életéről.

56. kszb (válaszként erre: 55. - Csipkerózsika)
2013. máj. 23. 12:21

de erről szól, ha visszaolvasol, akkor egyértelmű lesz, h mire válaszoltam az előzővel :)

És pont a belátás hiányzik az esetből (a bnőből)....

55. Csipkerózsika (válaszként erre: 54. - Kszb)
2013. máj. 22. 23:40

Nyilván senki nem azt tanácsolta, hogy mindenki hagyja magát jól kihasználni és áldozattá tenni emberbaráti szeretetből, mivel a másik valamiért ilyen vagy olyan lett.

De ez a helyzet nem is erről szólt. A topicnyitó nem írt arról, hogy neki a barátnőjével lenne problémája, annak a saját családjával, konkrétan a párja gyerekével van gondja. És akkor sértődött be, amikor ezt szóvá tette neki a barátnője. (Attól függetlenül, hogy valakinek igaza van-e vagy sem, más sem veszi jó néven, ha beleszólnak a magánügyeibe, még ha barát is az illető...)

Amiről te írsz, abban igazad van, csak ez a történet nem erről szól. Szeretne valaki segíteni a barátnőjének, mert látja, hogy barmolja szét a családját... De lehet, hogy nem fog tudni neki segíteni, mert szakember segítségére lenne szüksége és arra, hogy ezt belássa.

54. kszb (válaszként erre: 51. - Lara1984)
2013. máj. 22. 14:11

nme, nincs tökéletes ember, ez tény. De segíteni csak azon lehet, aki önmaga is akarja, és partner abban. Ha vki viszont a segítő szándékra érzelmi zsarolással válaszol (mint itt a nem szólok hozzád játék), azzal nme tudok én magam sem mit kezdeni. Alapvetően ezt egy párszor el lehet velem (személy szerint) játszani, de pár alkalom után én valóban hátat fordítok az ilyen embernek, mert személyes tapasztalatom szerint az ilyenek ezzel kompenzálnak. Ő játsza a sértődöttet, te futsz utána. Ő csinálja a hülyeséget, mégis te kérsz bocsánatot a béke kedvéért. És bizony a nyeregben érzi magát, elvégre foglalkoznak vele. Volt ilyen bnőm, és egy idő után szó szerint úgy éreztem, h elszív. Minden erőmet, energiámat leszívja.

Aki belátó, és el is fogadja a segítséget, nme, nem fordítok neki hátat. De aki még ha tudat alatt is, de felhasznál, annak x idő után igen. És ezért meg lehet kövezni.

Olyan ez, mint amikor egy masszív alkoholista családjának mondják, h ne fordítsanak hátat neki, akkor majd meggyógyul... Igen ám, de azt is akarni kell egy alkoholistának. Ha meg nincs meg az akarat, akkor egy egész családot tesz tönkre anyagilag, érzelmileg, és ha bántalmazó, akkor fizikailag is!

Önző vagyok? Igen, egy határon túl, igen!

53. Csipkerózsika (válaszként erre: 52. - Lara1984)
2013. máj. 21. 10:08
Egyetértek.
52. Lara1984 (válaszként erre: 51. - Lara1984)
2013. máj. 21. 00:18

Kiegészíteném:

"Azok a barátok, akik hátat fordítanának..."


(Az ilyenek nem barátok.)

51. Lara1984 (válaszként erre: 49. - Kszb)
2013. máj. 21. 00:15

Azt írod: beteges dolog. Ebben egyet értünk. Épp ezért van szüksége segítségre!


Véleményem szerint azok, akik hátat fordítanának egy ilyen problémával küzdö embernek, azoknak észre kellene venniük a gerendát a saját szemükben! Tökéletes ember nincs. Vagy, aki azt képzeli magáról, az éppoly beteg, mint a kérdéses személy.


(Mellesleg nagyon is komolyan gondolom.)

50. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 1. - F875bbe357)
2013. máj. 20. 23:02
Azért ahhoz már igazán nagy önértékelési problémával kell küzdenie valakinek, ha egy kisgyermekkel rivalizál. Ráadásul ha folyamat az összes kapcsolatában előforduló problémáról beszélünk.
49. kszb (válaszként erre: 41. - Lara1984)
2013. máj. 20. 22:56

akkor eleve minek vállal gyereket az iylen???? Csak úgy, ösztönből??? Pfff.... nem 1-en, nem ketten vagyunk, akiknek nem volt egy álom a ygerekkoruk, de elég beteges dolog, ha az ember felnőtt fejjel is még lélekben ott tart, és az akkori sebeit nyalogatja, még ha tudat alatt is teszi ezt....

Ezt azért te se gondolod egészen komolyan....

48. Csipkerózsika (válaszként erre: 41. - Lara1984)
2013. máj. 20. 22:40
Igen, ez sajnos így van, inkább fordított az "arányosság".
47. Csipkerózsika (válaszként erre: 44. - 5bcf1b7c01)
2013. máj. 20. 22:39
Valószínűleg olyan párt választott, aki nem túl erős akaratú és hisztivel jól manipulálható... Más nem tűrné el.
46. Csipkerózsika (válaszként erre: 45. - Grizus)
2013. máj. 20. 22:38

Igen, az sokat segíthetne rajta. Amennyiben van benne hajlandóság és belátás, hogy nincs rendben.


A videófelvételt igazából nem gondoltam komolyan, de végülis... :D Arra akartam csak utalni, hogy aki ilyen, az nincs tudatában a viselkedésének és ha látná magát, teljesen ledöbbenne, hogy mit művel.

45. grizus (válaszként erre: 1. - F875bbe357)
2013. máj. 20. 18:25
Küldd el Hellinger-terápiára, ha van rá pénze. Az szerintem jobb, mint a pszichológus, és ott is elkölthet annyit.
44. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 3. - F875bbe357)
2013. máj. 20. 17:55

Egy kutyával nem beszélnek így, nemhogy egy édesapával, aki a gyermekével beszél.

Önmagától senkit nem lehet megmenteni, ha nem akarja :( Azon csodálkozom, hogy nem kapott egy maflást a szájára.

43. Lara1984 (válaszként erre: 27. - Basset)
2013. máj. 20. 17:42

Bár nem ismerem öt, de gyanítom azt, amit te is írtál: valószínüleg nincs is tudatában, hogy sérült személyiség.


Írta itt valaki, hogy érdemes lenne videófelvételt készíteni egy dühkitöréséröl, és azt késöbb megmutatni neki. Egyetértek ezzel - bár a dolog kivitelezése kissé körülményes lehet. :-)


Sajnos nem kaptam választ Nikontól a feltett kérdéseimre, így információ hiányában nem bocsátkoznék további eszmefuttatásba és találgatásba.

Egy valamiben viszont biztos vagyok: egy igaz barátnak nem fordítok/fordítanék hátat emiatt. Amennyire tölem telik, szeretettel viseltetnék iránta, megkísérelném megérteni a viselkedését és az érzéseit, amennyiben nincs ellenére egy (vagy kettö, vagy sok-sok), akár a fájdalmas mélységeket is "boncolgató" beszélgetés. Ha pedig erömet és tudásomat meghaladó segítségre lenne szüksége (pl. pszichoterápiára), nem eröltetném, hogy tegye, de támogatnám, ha úgy dönt, hogy szeretné.

42. Lara1984 (válaszként erre: 24. - Csipkerózsika)
2013. máj. 20. 17:19
Egyetértek veled.
41. Lara1984 (válaszként erre: 23. - Kszb)
2013. máj. 20. 17:17
A "sz@r" gyerekkornak (sok esetben) éppen nem egyenes következménye a gyerekcentrikusság...
40. syria (válaszként erre: 38. - F875bbe357)
2013. máj. 20. 11:15

Részvétem.


Ez ugyanolyan betegség, mint az ok nélküli, férfi-nő közötti féltékenység. Még szakember bevonásával is kérdéses az eredmény.


Megoldás: keressen olyan párt, akinek nincs gyereke, de testvére se, mert annak a gyerekeire is lehet féltékeny, ha törődik velük.

39. 9d7907a17a (válaszként erre: 38. - F875bbe357)
2013. máj. 20. 09:46
Amíg nem derül ki, hogy miért viselkedik így addig esélytelen vagy segíteni. A barátnőd mit mond, miért viselkedik így? Szerinted hajlandó lenne szakemberhez fordulni?
38. f875bbe357 (válaszként erre: 13. - Tücsimücsi)
2013. máj. 20. 06:59

Nekem Ő a barátnőm.


Nyilván vannak más jó tulajdonságai is, hisz 16 éve napi szinten beszélek vele.

Ha hajnal háromkor hívnám. kell lázcsillapító a kicsinek, öt perc múlva ott lenne.


Nem rossz ember, csak rosszul kezeli a pasik gyerekét.


Nem tudom miért?


Próbálok én rá hatni, de nehéz..........

2013. máj. 19. 21:29
hagyd a fenébe,nem kell foglalkoznod a barátnőddel...ő dolga.
36. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 35. - Bd55e3f068)
2013. máj. 19. 13:04
Így van ,aki nem tudja ezt tolerálni az kezdjen olyannal akinek még kutyája sincs:)
35. bd55e3f068 (válaszként erre: 34. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 19. 12:29
Én annyit értek, hogy miért "konkurencia", de azt nem, hogy akkor minek összeálni gyerekes pasival. Valószínűleg nem veszi észre magát.
34. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 33. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 19. 12:15
Mert primitív,bocsánat a jelzőért.Nem értem,hogyan lehet ellenségként,féltékenyen tekinteni a párunk gyermekére.Ezt valahogy soha nem értettem..
33. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - F875bbe357)
2013. máj. 19. 12:06
Sehogy!Tudom,hogy szeretnéd,szép tőled.De ha valaki ilyen ,azzal nincs mit csinálni.
2013. máj. 19. 11:42

A lényegen nem változtat!

Mi "pszichomókusok" sem tudunk agyat adni az ilyeneknek!

Ha azt kérném, gondoljon bele annak a kisgyereknek a pillanatnyi, majd az álltalános helyzetébe, akinek ilyen REMEK

"mostoha mamája" van....., 2 másodperc múlva ismét a saját sanyarú helyzetét ecseteli!

Hiába mondanád, hogy .....hé, a pasid még jobban imádni fog ha azt látja milyen jó vagy az ő gyermekével!

Hogyan is lenne jó vele, hiszen vetélytárs, vagy ami még rosszabb, ELLENSÉG!

31. lehbetty (válaszként erre: 27. - Basset)
2013. máj. 19. 11:31

Kedves Basset!

Nézz vissza a lap aljára ( Nikon12 hozzászólása 3.)

Nem az érintett "takarózik", hiszen nincs is jelen!

Ilyen egy igazi barát, Nikon12 írja le helyette!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook