Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen növény ez és mit lehet tenni ellene? fórum

Milyen növény ez és mit lehet tenni ellene? (tudásbázis kérdés)


9. r-iett (válaszként erre: 5. - Vberni01)
2013. máj. 18. 14:38
gyomirtó... ültetés előtt amint megjelennek heti szinten gyomirtóztam majd miután a magokat elültettem és mielőtt keltek volna ismét gyomirtó (én levélen felszívódó totális gyomirtót használok) látványosan kevesebbet kell most ilyenekből kigyomlálni,de ezt akkor kell amikor még szinte kijött a földből mert még picikén is szórja a magjait.
8. vberni01 (válaszként erre: 6. - Porcica)
2013. máj. 18. 14:36

:(


mi a neve egyébként, nem tudod?

2013. máj. 18. 14:35
2013. máj. 18. 14:35

Nem lehet szerrel kiirtani, mert ez egy kétszíkű növény, épp, mint a haszonnövényeid. Sajnos ezt csak kapálni lehet.

Azért nő ilyen töegesen, mert előző években nagyon el lehetett hanyagolva a terület, felmagzott a gyom, és elszórta a magvait. Ha rendszeresen kikapálog, akkor előbb-utóbb eltűnik, méghozzá azért, mert elfogy a talajból a csíraképes gyommag. Ha hagyod újra virágzani, és magot érlelni, akkor újra kezdheted ezt a szélmalom harcot.

2013. máj. 18. 14:31

ha ezt jobban megnyitná:

[link]


[link]


[link]

2013. máj. 18. 14:29
2013. máj. 18. 14:25
Valamilyen bio szerrel, vagy permetszerrel lehet ellene tenni úgy, hogy a palántáknak ne ártsak?
2013. máj. 18. 14:24

Kicsi, állandóan nő, a harmadik képen a kis növények láthatóak, az egész kertet benövik, holott már vagy idén 5ször kikapáltam őket, a levelek ilyenkor 0,5-1 cm nagyok. A szára lila.


Segítsetek, mert így állandóan benövik a kis palántáimat!

2013. máj. 18. 14:23
SOS kertészek!!! Ez mi, és mit lehet tenni ellene!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook