Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A változás jó fórum

A változás jó (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A változás jó

1 2 3
38. livegirl (válaszként erre: 31. - 0e1700c50d)
2013. máj. 18. 18:37
Én aligha értem, miért nem kezded el most? Nem akkora dolog ez, nekem elhiheted. A nyári szünet még több hét. Nem kell belehalni a fogyókúra dologba, összeszeded a rossz szokásokat, amik a hízáshoz vezettek és megpróbálod napról napra elhagyni őket. Mozogsz kicsit, több gyümölcsöt-zöldséget eszel, nem eszel hízlaló, egészségtelen zsíros-cukros kajákat. és kb. ennyi. Ha írod naponta, hogy mit eszel, mit mozogsz, akkor szépen látod a fejlődést. De ne várj a tündérre, aki majd levarázsolja a felesleget :) Ne vesztegesd az időt! Vágj bele még ma!
37. *Violetta* (válaszként erre: 36. - Kisj)
2013. máj. 18. 18:34

Szép fokozatosan is lehetséges bevezetni a dolgot...

és már le is ment neki 2 kiló, ami szuper.

36. kisj (válaszként erre: 31. - 0e1700c50d)
2013. máj. 18. 18:30

Ha jól olvasom, akkor még el sem kezdted a fogyókúrát?!

Még mindig a tervezgetési fázisban vagy.

Miért nem kezded el most azonnal???????

2013. máj. 18. 18:25
Ja és utána is még 3 -4 hónapig így ettem. Ez volt 3 éve + - 1 kg jön vissza.
2013. máj. 18. 18:24

DE! Magaddal! 3 hónap alatt fogytam 12 kg. Este nem vacsoráztam. Reggeli, ebéd normál adag, zsemle nem kenyér. 1,5 l víz. Cukros üdítő, csoki one. 162 cm 65 ről 52 re. Ennyi !!!


UI: Előtte 6 évig kínlódtam a diétákkal !!!

2013. máj. 18. 18:20

Nyáron főleg foci és dolgozok majd, kint a 35 fokban... jó lesz. :)

Ha esik az eső szobabicaj és erősítés.

32. *Violetta* (válaszként erre: 31. - 0e1700c50d)
2013. máj. 18. 18:18

Aha értem, jól van, sikerülni fog :)

Milyen sport lesz neked?

31. 0e1700c50d (válaszként erre: 30. - *Violetta*)
2013. máj. 18. 18:13
Nem, nem kezdtem el. Vagyis...próbálok odafigyelni, most lement 2 kiló, de majd csak nyári szünettől kezdem el normálisan, amikor már jobban odafigyelek.
2013. máj. 18. 18:10
Mióta csinálod a fogyit, már 4 hete?...ha jól értettem...
29. *Violetta* (válaszként erre: 28. - 0e1700c50d)
2013. máj. 18. 18:08
Okés, írok naplót mindenképp! :)
2013. máj. 18. 18:05
Persze, de indíts naplót! Ott több mindent le tudsz írni. :)
27. *Violetta* (válaszként erre: 24. - 0e1700c50d)
2013. máj. 18. 18:04
Ja értem :) ...azért ide majd felnézel ugye ha lesz időd? :) Én itt leszek ám!! :)
26. *Violetta* (válaszként erre: 23. - 17a86b87ea)
2013. máj. 18. 18:03

GRATULÁLOK először is a pici babához, sok egészséget és boldogságot!!! :)))


És igen, teljesen igazad van a fogyival, okosan kell csinálni. :)

25. 0e1700c50d (válaszként erre: 23. - 17a86b87ea)
2013. máj. 18. 18:02

Lehet, hogy igazad van, és egyetértek, hogy az ember mindig siet. Sajnos én sem vagyok kivétel...

Gratulálok a babához s sok boldogságot!! :)

24. 0e1700c50d (válaszként erre: 21. - *Violetta*)
2013. máj. 18. 18:00
Nem, csak sokat tanulok és össze-vissza eszek mindent. Néha már azt sem tudom, mit ettem, így leírni sem tudom. Nem is nagyon lesz időm, még most jönnek a vizsgák... Ezért.
2013. máj. 18. 17:57

Csajok, nem jó az ilyen kevés kalória!


Tessék megpróbálni 1600-1800 kcal között, heti 3-6 nap egy - másfél órás kardió (futás, biciklizés, elipszistréner, taposógép, gyors úszás, aerobic,...) edzéssel!


Tudom, hogy nehéz elhinni, hogy a ember mindig siet. De az ilyen túlzott kcal megvonásnak mindig rossz a vége!


Én pl. nyáron akartam így kezdeni fogyni 76 kg-ről. Kcal megvonás, falásroham, le van sz*rvan minden, edzeni sem megyek, és karácsonyra 83,6 kg lettem a nagy fogyókúra eredményeképpen!


Aztán átálltam arra kb március elején, hogy mértékkel mindent eszem (de fehérje legyen benne), de nem ilyet őrült keveset, 1800-2000 kcal / nap. És beiktattam terv szerint heti 6 70 perces kardiózást, ebből a min heti 4 mindig összejött, de van, hogy a hat is! Eredmény kb. öt hét alatt 79,5 kg!


Aztán jött egy pozitív terhességi teszt, azóta "sport" max gyaloglás, de továbbra is mértékkel eszem, bár éhesnek nem hagyom lenni magam, gondolom ez a legegészségesebb, a babának is! Azóta 4 hét telt el, ás láss csodát: 76,5 kg!!


Szóval ha én összeadhatnám és levehetném magamról mindazokat a plusz kilókat, amiket a szigorú fogyókúrák eredményeképpen szedtem fel... szerintem max. 20 lennék...

2013. máj. 18. 17:57

De ez az. Ami belevisz a betegségekbe és a depresszióba. Ez a pesszimizmus. Nem lehet így élni!!!

Főleg ilyen fiatalon nem! Mi lesz veled idősebb korban? Nem lehet így...

Nem hiányzik a lábad, nem vagy rákos, van egy szerető családod... van esélyed lefogyni!! Sok embernek még az sincs. Te választasz életet magadnak!! Az lesz veled, amit Te akarsz!

Csak pozitívan!

21. *Violetta* (válaszként erre: 19. - 0e1700c50d)
2013. máj. 18. 17:54
Egyébként valahová elmész, hogy csak nyártól folytatod a Naplódat??? Vagy lehet félreértettem az utolsó napló bejegyzésed... :)
2013. máj. 18. 17:49
Igen, igazad van, ilyesmiért nem szabad feladnunk az álmainkat és mindenképp tennünk kell, hogy újra egészségesek legyünk mielőtt még tényleg túl késő lenne...én csak attól rettegek, hogy nehogy már most túl késő legyen. Olyan rossz érzéseim vannak, hogy soha nem fogok tudni kigyógyulni :(
19. 0e1700c50d (válaszként erre: 17. - *Violetta*)
2013. máj. 18. 17:47

Pont akartam kérdezni, hogy van e naplód.. :)

Legyen! :)

2013. máj. 18. 17:47

Ez a Candida betegség azért nagyon veszélyes, mert idővel mindent megtámad. Idegrendszert, ezért vagyok depis, cukorral táplálkoznak, ezért alakult ki függőségem és étkezési zavarom, hurut és nyálkásodás, éneklés közben állandóan lerekedek és váladékkal allergiával küzdök...

szóval minden egyes tünetemet a hülye gombák okozzák és én elkeseredettségemben még jobban elkezdtem őket etetni az állandóa falásaimmal...

de ennek egyszer s mindenkorra véget kell vetnem, mert az egész életem forog kockán.

ezért megyek haza pár nap múlva, hogy állandó felügyelet mellett legyek, mert sajnos teljesen ki vagyok merülve idegileg és nem tudom magam kontrolálni, de kb. a hét közepén mehetek haza és addig ki kell bírnom...

17. *Violetta* (válaszként erre: 15. - 0e1700c50d)
2013. máj. 18. 17:44

Nagyon köszi Elizabeth!!! Követlek ezerrel és itt leszek mindig!! :)

Milyen diétát csinálsz? Nekem szigorúan Candidáznom kell, pontosan megvan milyen ételeket szabad ennem, plusz egy csomó vitamint kell szednem.

Arra gondoltam, hogy holnap lénapot tartok, olyan jó lenne kitartani benne, nem tudom mikor csináltam utoljára csak lénapot, most nagyon kéne, mert egész héten zabálásom volt.

Sportolni is fogok, futni szeretnék majd és valamilyen erősítéseket csinálni.

Neked minden a naplódba van írva? Mindjárt átolvasom alaposan.

Holnap én is csinálok magamról fotót, és talán nekem is kéne naplót vezetni, de fotóm mindenképp lesz. :)

16. 0e1700c50d (válaszként erre: 10. - Szimba)
2013. máj. 18. 17:39
Igen?? Még nem "találkoztam" eggyel sem, de örülök. Annak ellenére, hogy ez nem jó dolog...
15. 0e1700c50d (válaszként erre: 9. - *Violetta*)
2013. máj. 18. 17:37

Szia.

Örülök Neked, bár abszolút rossz dolog, de mégis azt kell mondjam, örülök, hogy egy cipőben járunk.

Amit írtál, az valóban hasonló az én helyzetemhez, bár nálam még nem alakult ki betegség, de ki tudja...lehet, csak nem tudok róla.

A foci az életem volt. Ahogy neked az éneklés. Csak arra kérlek, ne add fel!! Én sem teszem, még akkor sem, ha kiesett 3 év. Engem ez boldoggá tesz, amikor focizok nem számít semmi és senki. Ne add fel!

Persze, szívesen beszélgetnék veled, és sok sikert Neked!!! :)

Fel a fejjel!

14. 0e1700c50d (válaszként erre: 7. - Krisz42)
2013. máj. 18. 17:32

Focizni járok a haverokkal, nyártól majd szinte minden nap ha nem esik. Egyébként itthon is van szobabicajunk, szóval ezzel nincs gond.

És igen, abszolút igazad van. Lusta disznó vagyok, sürgősen változtatnom kell.

13. 0e1700c50d (válaszként erre: 6. - Bnoi7525)
2013. máj. 18. 17:30

Tudom, már rájöttem sajnos...

De fogyi elején mindig lemegy 2-4 kg első héten...akár 1600 akár 1000 kalóriát eszek. :)

Nagyon nehéz lesz ez nekem, de igyekszem így csinálni, ahogy...nem csak Te, egyébként mindenki mondja.

Köszönöm!

12. 0e1700c50d (válaszként erre: 5. - Gombócné)
2013. máj. 18. 17:26

Köszönöm a tanácsot, de már megvan a módszer. Azt hiszem... Nekem amúgy sem jönnének be ezek a kötött módszerek, szeretem a szabadságot. :)

Gratulálok, nagyon ügyes vagy. :)

Sajnos még nem sikerült tartanom több hétig, így nem tudom mikor lendülök át a holtponton, de jó olvasni hogy csak pár hét... :)

11. 0e1700c50d (válaszként erre: 4. - Krisztinucika)
2013. máj. 18. 17:23

Köszönöm.

Nem célom a koplalás...és meglesz a mozgás is. :)

10. szimba
2013. máj. 18. 17:07

"Nem hiszem, hogy van még egy ilyen ember, aki így gondolkodik mint én. Nem azért, mert ilyen különleges vagyok, hanem mert ilyen hülye. Hogy nem tudom elkezdeni hét közepén, mert az nem egy egész hét, vagy ha 500 kalóriával többet ettem, akkor már úgy is mindegy, eszek tovább, vagy mindig újrakezdem és törlök mindent, ha egy nap elrontottam."

Szerintem rengeteg fogyni vágyó gondolkodik pontosan ugyanígy!

2013. máj. 18. 16:15

Engedd meg kérlek, hogy én is írjak pár sort magamról, vázlatosan:

5 éve kezdődött nálam minden. 18 évesen elkezdtem diétázni, hol lefogytam, hol visszahíztam, állandóan jojóztam...

a fogyókúrával együtt már eleinte is előjöttek falási rohamok. Eleinte nagyon kis mennyiségben, havonta 1x max. 2x, de az igazi rémálom 2 éve történt, amikor egyedül kezdtem lakni. A falási rohamaim átmentek kényszeres evésbe, bulimiába, mély depresszióba kerültem, mert 3 éve kezdtem el énekelni, ami gyerekkori álmom...és az evés miatt a tavalyi évem alatt alig tudtam énekelni, teljesen bezárkóztam, pszichiátrián is voltam ahol nem segítettek, teljesen leállt az életem és jelenleg is rettegek attól, hogy soha nem fogok meggyógyulni és elveszítem az életem értelmét, az éneklést. ( Ahogy látom, te is hasonló helyzetben voltál a focival?) Candidás lettem, ami egy alattomos betegség, az emberek nagy többsége nem veszi komolyan...eddig én se vettem.

De ahogy egyre jobban elhatalmasodtak rajtam ezek a kényszeres dolgok, cukor és falás függőség, nagyon kétségbe estem.

Nagyon örülök hogy elolvastam a cikked, mert...pontosan én is változást szeretnék az életembe. 23 éves vagyok, te még fiatalabb, kérlek ne hagyd hogy az étel tönkretegye az életed, mert az én testemet és hangomat is az rombolja szét.


Most nyáron hazamegyek szüleimhez és azt remélem, hogy ők tudnak és fognak nekem segíteni, mert Budapesten élek egyedül.

Nagyon szeretném ha beszélgetnénk és támogatnánk egymást!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook