Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A változás jó fórum

A változás jó (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A változás jó

1 2 3
68. 0e1700c50d (válaszként erre: 65. - Krisz42)
2013. máj. 23. 15:35
Persze, de próba szerencse. :) Más választásom úgy sem lesz...
67. 0e1700c50d (válaszként erre: 66. - Tüncica83)
2013. máj. 23. 15:34

Köszönöm szépen!

Gratulálok és csak így tovább! :)

2013. máj. 22. 22:27
Szia. Teljesen megértelek,velem is kb ugyanez volt a helyzet évekig,csak nekem ezalatt született két gyermekem is. De 3 hónapja valami megváltozott,már gyűlöltem magam,elkezdtem naplót írni itt és kalóriákat számolni. Eddig 14 hét alatt 12.2 kilót fogytam és élvezem. Sok sikert!!!
65. Krisz42 (válaszként erre: 64. - 0e1700c50d)
2013. máj. 22. 17:37
Ezzel csak egy gond vanh nem mindenkinél működik.Sok függ az életkortòl,nőknél a hormonoktõl,stb.Én 38éves koromig soha nem foglalkoztam fogyókúrával,mert karcsú voltam és a két gyerekem mellett is letagadhattam 10êvet-mindenki huszonévesnek nézett.De aztán megszültem a 3.gyerekem és utána nem az történt,ami addig,h leolvadtak ròlam a kilók.Most 5éves a kisfiam és a combomról kêptelen vok lefogyni.Pedig még sportolok is.Olvastam,h 40felett már a hormono hatására kialakulhat makacs zsír is,amit nagyon nehéz ledolgozni.Én most azon vok,h eltűntessem,de ezt mozgás nélkül nem lehet.
64. 0e1700c50d (válaszként erre: 63. - 731e5b9ffb)
2013. máj. 22. 16:56

Ez nagyon tetszik!

Köszönöm szépen még egyszer! :)

63. 731e5b9ffb (válaszként erre: 62. - 0e1700c50d)
2013. máj. 22. 16:40
Küldtem privit. Egyáltalán nem volt megerőltető a dolog. Régebben azt hittem a fogyókúrának "fájnia" kell. De pont az ennek a módszernek a lényege, hogy nem ijesztettem rá a szervezetemre és nem kezdett el az ínységesebb időkre tartalékolni. Ezért nem is volt farkaséhségem és mivel változatosan ettem így "kívánós" se voltam. És még egy praktika: a sok egészséges kaja mellé minden nap beiktattam egy 200 kalória körüli "bűnözést" ez lehetett csoki, jégkrém, zabpuding. Ez valahogy megnövelte a komfortérzetem és nem sajnáltam magam annyira a diéta miatt:)
62. 0e1700c50d (válaszként erre: 61. - 731e5b9ffb)
2013. máj. 22. 16:13

Uhh..na pont erre volt szükségem! Köszönöm!!

Végre valaki, aki úgy fogyott le, ahogy én azt megálmodtam. :) Most a fogyás utáni "visszaállásra" gondolok. És az, hogy 1500 kalóriával ennyit és ennyi idő alatt...nagyon szuper! :)

Azt megkérdezhetem, hogy mennyiről mennyire fogytál le? És milyen magas vagy!

Köszönöm szépen!

2013. máj. 22. 15:37
Én 26 éves koromig kényszerevő voltam, minden lelki bajomat és örömömet étellel jutalmaztam és amúgy is szerettem enni. Sokszor diétáztam, de féltem is a fogyástól, vagyis az azt követő visszahízástól. Azt hittem, aki egyszer lefogyott az már utána sosem ehet egy jót. Bárminek is hívjuk, fogyókúrának/diétának/ életmódváltásnak, mindenkép két szakasza van a dolognak. Engem ez az életmódváltás megnevezés mindig azzal stresszelt, hogy akkor egy életen át kell fél adagot ennem/ számomra kedvelt ételeket mellőznöm (pedig én imádok enni), különben visszahízom. De ez szerencsére nem így van. Az első szakasz a súlyleadás szakasza, ami jóval rövidebb, de szigorúbb, mint az azt követő szakasz, ami az ideális súly megtartásáról szól. Én 1500 kalóriával fogytam 5 hónap alatt 16 kilót. Naplót vezettem az aznap megevett ételekről és grafikont a fogyásomról. Finom recepteket találtam ki, ezeket összeírtam és utána már nem kellett mindig kiszámolni a kalóriákat. Meglepő módon éhségérzet nélkül, jó kedélyállapotban csökkent a súlyom és azzal együtt a zsírszázalékom. Azt ettem amit megkívántam, nyilván az egészséges fehérjében és zöldségekben gazdag táplálkozás alapjait betartva. Ha elfogyott a napi limitem, nem stresszeltem azon, hogy jajj már nem ehetem meg azt a jégkrémet a fagyóból, hanem nyugtáztam, hogy majd holnap is jól fog esni az a jégkrém. Aztán szépen elértem a kívánt súlyt. Elkezdtem növelni a kalóriabevitelem de csak szép fokozatosan, 2-3 naponta 100 kalóriával. Attól tartottam, hogy a visszaállásom alatt hízni fogok, ehhez képest még akkor is fogytam. Majd szépen beálltam a súlytartó 2000 kalóriára. Ha sportolnék ez lehetne jóval több is, de ígyis bőven kijövök belőle. Végre nem kell bűntudatot éreznem, ha édességet eszem, mert belefér a limitbe. Egy dekát sem híztam vissza 1 év alatt. Most először tudom uralni a testem és a lelkem is. Kívánom, hogy ti is találjátok meg a saját módszeretek, amivel kiegyensúlyozottan, koplalás és jojo nélkül tudjátok elérni az ideális testsúlyotokat! Reális célokat tűzzetek ki magatok elé, nem kell mindenkinek piszakfának lenni! Formásra fogyjátok magatokat és ne formátlanra! Sok fogyózó át szokott esni a ló túloldalára és kövérből sovánnyá fogyja magát, közben meg félúton lett volna pont jó.
60. 0e1700c50d (válaszként erre: 58. - 21acd87fa3)
2013. máj. 21. 16:30
Köszönöm szépen, és gratulálok!! :)
59. 0e1700c50d (válaszként erre: 57. - Gucci_cc)
2013. máj. 21. 16:29

Szia!

Mielőtt bármit is írnék kérlek ne vedd okoskodásnak, vagy kötekedésnek, egyáltalán nem az! :)

Nekem a 'fogyókúra' azt jelenti, hogy ezen időszak alatt fogyok. És az tuti, hogy kevesebbet eszek, mint azután, hogy lefogytam. Ezért fogyókúra.

De egyébként is teljesen mindegy, hogy hogyan hívom.

Azt pedig abszolút nem pártolom, hogy egy valaki által kialakított étrendet kövessek, vagy egy reklámot, pl. Norbi.

Ez az én véleményem, ennek ellenére lehet, hogy igazad van. Nagyon szépen köszönöm, hogy szurkolsz, de azt hiszem megvan, hogy milyen úton hajtom végre, már csak fejben kell, hogy működjön!

2013. máj. 21. 14:39

Szerintem a fogyás és a megfelelő életmód kialakítása annyira egyénre szabott, hogy ebben nehéz tanácsot adni.


Minden fogyókúrához kapcsolódnak sikersztorik, és kudarcok is. Én 17 kilót fogytam, de közben folyamatosan változott a táplálkozásom, mert szép lassan jöttem rá, hogy mi az, ami jó az én szervezetemnek, és mi az, ami nem. Ehhez idő kell, és az, hogy odafigyeljünk magunkra.


Az is nagyon fontos, hogy a tudásunkat bővítsük. Én olvastam Norbi könyvét, olvastam több könyvet a paleóról, olvastam a cukorbetegségről, a vitaminokról, a falásrohamok pszichés hátteréről, igyekeztem mindennek utánanézni. Nekem ez a sok információ segített abban, hogy megértsem, hogy működik ez az evés/nem evés dolog, mire van szüksége a szervezetünknek, stb.


Sokat kell olvasni és tájékozódni ahhoz, hogy a sok információból ki tudjuk szűrni azt, ami ránk vonatkozik, amit mi is sikerrel tudunk alkalmazni.


Nekem ez sokat segített, és segít a mai napig is. 1 éve tartom a súlyom.


Én úgy gondolom, az én fogyásom sikere a hoxának (naplóírás, beszélgetés) és a sok olvasásnak, tanulásnak köszönhető.


Kívánom, hogy te is találd meg az utad!

2013. máj. 21. 11:52

Szia Elizabeth! Tudod hol rontod el? Már az első szónál: fogyókúra... benne van a nevében... kúra, azaz valamennyi ideit tartó... kínlódás, szenvedés, amitől gyors eredményt vársz. Kezdd úgy, hogy életmódváltás. 3 év alatt számtalanszor bebizonyosodott, hogy a kúrák nem vezetnek eredményre, ezért nem egy új kúrába kell kezdeni, hanem átalakítani az étrendedet.

Tájékozódj, milyen lehetőségek közül választhatsz: update, paleo, stb., válaszd ki, hogy melyikben megengedett a legtöbb olyan dolog, amit szeretsz és eszerint vágj bele. Azt válaszd, amit tartósan be tudsz tartani, egészítsd ki mozgással és garantáltan tartós eredményt fogsz elérni. Szurkolok neked.

2013. máj. 20. 14:23
Köszönöm szépen mindenkinek!!!!! :)
2013. máj. 19. 22:24
Sok sikert! <3
54. adri25
2013. máj. 19. 22:24
Én is megnéztem a Lifetiltet,nagyon jó............
2013. máj. 19. 21:48
Sziasztok,a lifetilt tényleg nagyon jó.Én voltam úgy,hogy édesség evés közben olvasgattam,végül az egészet a wc-be öntöttem.Elizabeth,tetszett az írásod.én is éltem át ilyen időszakokat,nehéz kimászni belőle,de nem lehetetlen.Az eleje nehéz,de amint kezd látszani a változás,meglátod szárnyakat kapsz.Addig is szorítok Neked,menni fog!
2013. máj. 19. 18:23
Köszönöm!
51. 728bc62be9 (válaszként erre: 1. - 0e1700c50d)
2013. máj. 19. 15:43
Sok sikert kívánok!Kitartás!
50. krisztinucika (válaszként erre: 49. - Szaffi91)
2013. máj. 19. 15:11
Nagyon jó megfogalmazás, tényleg pillanatnyi fellángolásnak nevezném:)
49. Szaffi91 (válaszként erre: 48. - Krisztinucika)
2013. máj. 19. 13:07
Egyetértek Veled, nálam sem volt kattanás. Én nem is szeretem ezt a szót, inkább pillanatnyi fellángolásnak nevezem, ami kis idő elteltével szépen el is múlik. Egyre több új dolgot szivárogtattam be az életembe és megtanultam a mértékletességet. Nekem ez (volt) a legnehezebb, a mai napig vannak nehéz pillanatok. :)
48. krisztinucika (válaszként erre: 46. - 0e1700c50d)
2013. máj. 19. 12:31

Én nem vagyok híve annak, hogy egyél ezt, meg azt, meg hogy felejtsd el a krumplit, lisztet, stb. Sőt, ha valaki azt mondja, hogy felejtsd el, akkor nekem rögtön csak az jár az eszemben:)

Mégis azt hiszem, hogy tudok neked hasznos tanácsokat adni, mert ez az egész fogyis dolog már mögöttem van, kb 4 éve tartom a versenysúlyom. És eszembe sem jut lemondani bármiről is.

Én is így voltam, mint te: elhatároztam, hogy lefogyok, aztán hétfő este már kentem a zsíros kenyeret. Elhatároztam, hogy sportolok, aztán mégis minden nap kaptam tökéletes kifogást, amiért nem megyek ma edzésre:)

De gyszer, nagy nehezen, mégiscsak eljutott az agyamig, hogy így csak egy helyben toporgok jó esetben, rossz esetben meg csupasegg kisasszony lesz belőlem. Nem kellett sokat leadnom, 6-7 kilótól szerettem volna megszabadulni. És akkor nekiláttam, előbb a kalóriákat számoltam, de mivel ezt macerásnak találtam, átálltam a weight watchersre.Az tökéletesen bevált. Semmi sem tiltólistás, de mivel a hízlaló kajáknak magas a pontértéke, automatikusan a nem hízlalókat részesíted lőnyben, mert abból többet lehet enni. És bevezettem a mozgást. Könyörtelen szabály volt, hogy hetente minimum 3 edzés kell, bármi legyen is az. Szobabicikliztem (közben filmeztem), edzőterembe jártam, zumbáztam, stb.

Nem állítom, hogy ez azonnal megy és hogy semmi erőfeszítést nem igényel. Akaraterő kell ehhez is, mint mindenhez, de 2-3 hónap alatt már szokás lesz belőle, sőt függőság a mozgás iránt. Kérni fogja a szervezeted azt az eufrikus érést, ami egy megerőltető edzés után tölt el.

Időközben lehetőségem lett kosárlabdára is, ami a gimis szerelmem volt, azt azóta is űzöm. Sok sporttal nagyon formásra lehet fogyni, mert a vékonyság sem ér sokat, ha lóg az ember feneke járás közben:)


Lényeg a lényeg: szerintem nincs semmiféle kattanás, vagyis ha van, akkoraz sem azt fogja jelenteni, hogy innen már minden egyszerű. Fegyelem kell, meg akaraterő, de szerencsée a szervezet hamar feveszi az új szokásokat, utána már mind természetesebb az új életforma. Így lesz belőle életmódváltás:)


A tanuláshoz is akaraterő kell, és úgy látom, az megy neked, szóval ide is az elhatározás kéretik:)

2013. máj. 19. 12:17

Itt (jobb oldalt) pedig vannak nagyon jó és gyors kajaötletek egész napra. :)

[link]

46. 0e1700c50d (válaszként erre: 44. - Szaffi91)
2013. máj. 19. 10:53

Köszönöm szépen!!

Tényleg ez van, nagyon jól látod! Én is, mint egyébként a legtöbb ember felismeri a problémát, csak nem változtat.

Nem vagyok egyetemista, tehát még csak a zh-kra sem foghatom, csak év végi vizsgáim lesznek...

Mindjárt elolvasom. :)

Köszi még egyszer!

2013. máj. 19. 10:21

Én is egyetemista vagyok, 21 éves. 60 kiló (2 kg-val kevesebb csupán, mint tavaly), de formásabb és lélekben erősebb ember. Tudom, mit jelent felállni és visszazuhanni. De minden felállás erősebbé tett, nem engedett olyan mélyre zuhanni, mint előtte.

Egy két idézetet még beszúrok, amiket személy szerint nagyon szeretek.

"Ne add fel azt, amit a legjobban akarsz azért, amit pillanatnyilag akarsz."

"Még nem értem el, de közelebb vagyok hozzá, mint tegnap voltam."

"Ha szenvedni akarsz, szenvedj a fegyelemtől, ne a megbánástól!"

2013. máj. 19. 10:09

Kedves Elizabeth!

Elolvastam a cikkedet. Első gondolat: "Úristen, mintha én írtam volna."

Elolvastam a kommenteket és úgy érzem, hogy a sok kedves, támogató szó mellett nem kaptad meg azt, amire igazán szükséged lenne. Egyél zabkorpát, sok zöldséget, csirkemellet, mozogj 3-4-szer hetente! Ez mind szép és jó, de már csömöre van az embernek a hasonló szavaktól. Nem azért, mert nem igaz, hanem mert nem hat a gondolkodásunkra. Violetta nagyon kedves, hogy csatlakozik hozzád, de neki jóval több lelki támaszra van szüksége, ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy magadra is marad elég energiád. Látom, megint megvan a kezdeti lelkesedésed. Ha egyszer életmódot szeretnél váltani, azt egy életre teszed és lehetetlenség megtervezni. A lelkesedés alábbhagy, rossz napok jönnek, ZH-k előtt az "ennem kell, mert az agyamnak kell a CH", ma esik az eső és nincs kedvem semmihez érzések mind-mind elkerülhetetlenek. Kifogások, amiket nem tudsz legyőzni, mert ehhez lélekben erősebbé kell válnod. Be kell látnunk, hogy ha eddig nem tudtuk végigvinni a diétát, akkor a hatodik próbálkozásban is ott a kudarc lehetősége. Olvasd át újra, amit írtál, nagyon sok minden kiderül belőle.

Nekem az a problémám, hogy rágörcsöltem erre az evés témára. Sokszor mondtam vissza a meghívásokat, nem volt kedvem elmenni edzeni se, csak otthon ülni egyedül. Akkor már úgyis mindegy, eszek egy kis jégkrémet vagy mást, lényeg, hogy minél hízlalóbb legyen. A mélypontokból nehéz (volt) felállni és mindig egyedül küszködtem végig magamat.

Aztán kb 1 éve olvasom a lifetilt blogot és Bence (igazi neve Balogh Tomi) kemény stílusa helyretett. Az első gondolatok olvasása után elküldtem magamban a fenébe, hogy ki ez és mit pampog a nőkről, aztán szép lassan befészkelte magát az agyamba. A cikkek megnövelték az egómat és (jó értelemben vett) irigységet keltett bennem az, hogy ha más csinálja, közben éli az életét, bulizik, kapja a bókokat, akkor én miért utasítom vissza magamtól az élet örömeit? Azért mert már megszoktam, hogy sanyargatom magam!! És isten bizony, furcsa lenne belecsöppenni egy olyan világba, ahol szeretnek, nem a szürke kisegér vagyok hátul, ahol a pasik végigmérnek, ahol a tanulás+ más kötelező teendő az első, utána edzek, az evés pedig harmadrendű. Nos, én ezt próbálom követni. Kicsit kínzom magam, de megéri. Az "Előtte" fényképemet nem mertem rátenni a hűtőre, mert a tudat is elrettentő példa, hogy benn van a telefonomban. :D

Én csak annyit kérek Tőled/Tőletek, hogy olvassátok el legalább ezt az egy cikket és gondolkozzatok el Magatokon! Ne a fogyás legyen a középpontban, hanem Ti. Ha lelkileg rendben vagytok, nem feszültök a fogyáson, akkor a test formálódása csak pluszot fog jelenteni. :)

[link]

[link] l

[link]

43. 0e1700c50d (válaszként erre: 41. - Bundi78)
2013. máj. 19. 08:40

Köszönöm, mindenképpen megnézem a filmet, bár én minden ilyen dolgot, beleértve az Update-et is csak reklámnak tartom, de ki tudja!??

Gratulálok az eddigiekhez és sok sikert továbbra is!! :)

2013. máj. 19. 07:29

Teljes mértékben ismerős amin keresztülmész, én is úgy pont ugyanígy csináltam.

Nekem egy nagy pofon kellett ahhoz, hogy működjön a dolog. Kiderült, hogy van egy anyagcsere-zavarom, amit szigorú diétával kell kezelni + mozgással (egy időre gyógyszert is kaptam). Igazából nem bánom, mert semmiről nem kellett lemondanom, csak egészségesebben kell élnem. Ha meg is botlok (olyat eszek, ami nem kéne), akkor sem adom fel, megyek tovább, folytatom a diétát, mert muszáj - magamért. Nekem kellett ez a pofon, és nem bánom, megérdemeltem.

2013. máj. 19. 07:15

Azt hiszem nagyon sok embernek ismerős a helyzeted, még ha nem is ismerjük be.

Nálam egy bizonyos film után jött a "kattanás": "Ne add fel soha! előadás" - YouTube. Schobert Norbi előadása. Ha még nem láttátok, akkor szánjatok rá annyi időt, hogy megnézitek, megéri. Nem csak a fogyásról beszél, hanem az egészséges életmódról, betegségekről stb. Amikor megnéztem, akkor jöttem rá, hogy nem akarok stroke-ban, rákban, cukorbetegségben stb, hájason meghalni, hanem igen is teszek az egészségemért és közben hihetetlenül fogyok. Egyáltalán nem éhezek, nem számolom a kalóriákat, és sokkal jobban érzem magam, mióta lement 6 kg rólam és szépen mennek a kilók tovább, mert nem hagyom abba, hiszen életmódot változtattam és nem akarok úgy élni, mint előtte, hogy esténként addig zabálok, amig fér belém, aztán meg éjszaka ez miatt nem alszom rendesen, vagy hétvégn nem is tudom hány tál süteményt sütök a család részére, amiből szintén jól bezabálok a kiadós ebéd után....., és még sorolhatnám tovább. Tehát tényleg el kell jönnie annak a bizonyos "kattanásnak", és Te döntöd el, hogy mikor jöjjön, nagyon tudom ajánlani ezt az előadást, pedig előtte nem igazán szerettem Norbiékat.

Sok sikert kívánok nektek!!!!!!! Ha küldesz egy e-mail címet, tudok küldeni leírást, hogyan étkezz és mintaétrendet is, amit nem kell 100%-san betartani, de mégis van valami, ami után lehet menni.

Még egyszer sok sikert és kitartást kívánok!!!!!

2013. máj. 19. 05:08
Változás indul!!!! Valaki még nem csatlakozik? :)
39. 0e1700c50d (válaszként erre: 38. - Livegirl)
2013. máj. 18. 18:43

:)

Azt hiszem, rosszul fogalmaztam. :)

Most is tarom a fogyit, de egyáltalán nem szigorúan. Néha be-be csúszik 1-2 plusz falat, nem érezném igazságosnak, vagy inkább csak igaznak, ha nem írnám le pontosan, mit ettem. Korlátozom, amennyire lehet, csak éppenséggel naplót még nem írok. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook