Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ínyig beletört foggal mit csinál a fogorvos? fórum

Ínyig beletört foggal mit csinál a fogorvos? (tudásbázis kérdés)


21. mothertiger (válaszként erre: 4. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 17. 19:03
Nem tudom, nekem nem volt vele gáz, csak simán kihúzattam, mert hidat csinált a dokim. :)
2013. máj. 17. 18:56
Nekem is volt ilyen fogam, sajnos nem lehetett megfogni semmivel a gyökerét, ezért felvágták az ínyem és úgy szedték ki de hangsúyozom semmit nem éreztem, csak másnaptól a varratszedésig minimális húzódást.
19. _Dina_ (válaszként erre: 18. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 17. 16:00
Felnőtt emberről van szó? Mennyire közeli ismerős? Sajnos nem könnyű erre az embereket rávenni! Velem anno azt csinálták hogy bejelentettek egy orvoshoz és volt rá 2 hetem felkészülni! Gondolom tenni akar azért hogy rendben legyenek a fogai! Nem?
2013. máj. 17. 15:48

És hogyan vennétek rá?

Mert a rágó kínálgatást már unom...

Mégse állhatok elé és mondhatom hogy "Hé menj el fogorvoshoz,mert büdös a szád."

17. _Dina_
2013. máj. 17. 14:33

Az egyik húzás után 2x kellett visszamennem...maradt benne gyökérdarab! Nagyon-nagyon minimálisan éreztem csak és simán kiszedte valami fogóval!

Gennyes még nekem nem volt, szóval arra nem tudom a választ! Az is lehet hogy az antibiotikum lehúzza, az is lehet hogy kihúzza a fogat majd kitisztítja, vagy tisztogatja és utána kezeli! Szerintem egyik sem lehet fájdalmas! Én már nagyon sok mindent átéltem, pedig nincsenek rossz fogaim csak ilyen peches vagyok :D

2013. máj. 17. 14:22

Köszi a válaszokat!

A húzás szerintem se lehet vészes,főleg ha kap szurit az illető.

De hogyan pucolják ki azt ami ott belül van?Megnyitják az ínyt,vagy húznak,és utána takarítják ki,és kész,összeforr?

Sajnos,vagy inkább szerencsére én nem sokat tudok ezekről a dolgokról :D

2013. máj. 17. 14:09

Nekem is egyszer régen ínyig beletört.

Nagyon féltem.

Speciális fogóval megfogta, és gyönyörűen kimozgatta. (Nem hiszem el, ha nem velem történik:)

14. _Dina_ (válaszként erre: 13. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 17. 13:36
Szerintem durvább mint a foghúzás! Mondjuk én nem éreztem belőle semmit, de sokkal tovább is tart, több alkalom!
2013. máj. 17. 13:09
Na a gyökérkezeléstől én is félnék.
12. _Dina_ (válaszként erre: 10. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 17. 12:59

Felesleges ezért az altatás! Tényleg, megkapja a szurit és nem fog érezni az égvilágon semmit! Keressetek egy rendes magánorvost és nem lesz gond!


Én az első gyökérkezeléstől féltem nagyon, szó szerint remegve mentem be, de nagyon aranyos volt a doktor úr és következő alkalommal már úgy mentem: hogy már egyáltalán nem félek! :) Orvoson múlik az egész!

11. c6973617d3 (válaszként erre: 10. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 17. 12:55
Altatás? kap injekciót és semmit nem fog érezni.
2013. máj. 17. 12:54

Azt mondta hogy altatásban belemegy a húzásba :D

Azért sajnálom :(

Mondtam neki hogy az nagyon drága,nem hinném hogy megengedheti magának.

Na meg,azért a pár percért fölösleges lenne.

2013. máj. 17. 12:40

Nekem már húztak ki gyulladt fogat! Egyik reggel arra ébredtem hogy kétszer akkora lett az arcom egyik fele! Teljesen fájdalommentesen kihúzta, pedig már az is nagyon le volt törve!

Régen én is iszonyatosan féltem a fogorvostól, talán ezért is hagytam eddig romlani!

Én olyan voltam hogy még mást sem voltam hajlandó elkísérni, mert már a hangoktól is rosszul voltam! Most már megyek 4 hetente (fogszabályzó miatt), már egyáltalán nem félek! Lehet neki is csak az első kezelés lesz ilyen félelmetes!


Sok gondot tud okozni egy rossz fog!

8. c6973617d3 (válaszként erre: 3. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 17. 12:40
Mindenképp rendbe kell tenni.
7. Lia_
2013. máj. 17. 12:35

Szerintem egyszerűen csak bátorítani kell.

Ha nem megy fogorvoshoz, de panaszkodik, hogy duzzadt és piros az ínye, akkor csak fél.

Mondani kell, hogy biztosan írnak fel gyulladáscsökkentőt, vagy megröntgenezik, hogy lehessen tudni mi a helyzet, de olyat úgyse fognak csinálni vele, amibe ő nem egyezik bele...

6. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 5. - Bowie)
2013. máj. 17. 12:24

Én is úgy tudom,hogy gyulladt fogat nem húznak.

Hm,és hogyan mondod ezt el egy embernek?Mármint hogy jó lenne ha kezeltetné...

Én arra is gondoltam,hogy elmegyek vizsgálatra,és elhívom magammal.Aztán véletlenül az övét is megnézik.Ha ott lenne csak nem mondana nemet :D

5. bowie (válaszként erre: 3. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 17. 12:07
Hát szerintem ebben az esetben előbb gyulladáscsökkentőt ír föl a doki és utána kezelik.
4. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2013. máj. 17. 11:57

Nekem is hiányzik már fogam :D

A férjem most volt fogorvosnál,ugyanezzel a problémával.Neki még meg lehet menteni a fogát,most gyökérkezelik,kipucolják,aztán felépítik a fogat.

Na most ha valami "cucc" van a gyökerénél,akkor vajon azt is pucolnák?Vagy ha menthetetlen,akkor simán kihúzzák?

2013. máj. 17. 11:55

Mielőtt kapnám az ívet,hogy menjek azonnal fogorvoshoz...nem rólam van szó.

Az egyik kedves ismerősömnek van egy pár ilyen foga,és szerintem a rossz lehelete is ezért van.

Fél a fogorvostól,én meg nem tudom hogyan szóljak neki,hogy illene elmennie.

Panaszkodik hogy duzzadt és piros az ínye.

Beképzel mindenféle dolgokat,hogy biztos felvágják az ínyét,mert gennyes alatta,meg kiműtik...ilyesmi.

Mondtam neki,hogy csak simán kihúzzák.

Vagy nem?

2013. máj. 17. 11:55

Nekem is volt egy ilyenem. Speciális fogója van, és minden gáz nélkül kihúzza szerintem. Az enyém is minden cicó nélkül, azonnal kijött. :)

No para! :)

2013. máj. 17. 11:52
Ínyig beletört foggal mit csinál a fogorvos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook