Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hova tegyem a gyerekem nyáron? Nyári táborok és egyéb alternatívák fórum

Hova tegyem a gyerekem nyáron? Nyári táborok és egyéb alternatívák (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. trapiti (válaszként erre: 75. - Bazuki)
2013. máj. 18. 18:37
Így van :) AZ én kislányom meg egyébként is az a típus aki nagy figyelmet és sok elfoglaltságot igényel, neki kellenek a programok. Az összevont csoporttal az is a gond hogy egész nap az udvaron vannak és szabad játék van, ami egy darabig tetszik neki, de hosszabb távon szüksége van a keretekre, szervezettebb dolgokra...
75. bazuki (válaszként erre: 73. - Trapiti)
2013. máj. 18. 18:32
Szerintem alapvető ösztön az hogy az ember nem szeret tömegben lenni.
74. bazuki (válaszként erre: 70. - Bazuki)
2013. máj. 18. 18:30

Szerintem nagyon gyerekfüggő is valaki imádja az összevont csoportot és a nyári táborokat (ottalvóst vagy napközist) van aki nem.

Van akinek nem kell annyi figyelem és van aki az átlagosnál több figyelmet igényel bocsi elírtam ez javítás!

73. trapiti (válaszként erre: 70. - Bazuki)
2013. máj. 18. 18:24
Létszám: nagyon fontos szerintem. Pl. a játszóházas táborokban nagyon nagyok a csoportlétszámok. Amit idén találtam, ott maximum 20 gyereket fogadnak egy hétre és 2 pedagógus lesz velük egész nap.
72. bazuki
2013. máj. 18. 18:10
Ami kimaradt az óvónők is csináltak ( legalább is nálunk) óvis tábort egy hétre 20.ezer volt 4x étkezés strandolás és egyéb programok
71. tixtina (válaszként erre: 69. - Trapiti)
2013. máj. 18. 18:07

Igen-főleg,ha nincsenek nagyszülők,rokonok,mint nálunk.

Jövőre már dolgozni fogok,de oviban-így lesz 3 hét szabim a nyáron.A többi hetet, meg kell oldani valahogy:o

70. bazuki
2013. máj. 18. 18:06

No igen a pénz az nagy úr!

Ha szerencsések vagytok akkkor rokon

Ha nincs sok pénzetek marad az ügyelet

Ha pedig nem szeretnéd ügyeletbe akkor magánba viszed vagy fogadsz bébiszittert!


Itt tényleg az anyagiak döntenek!



A táborok jók mert sok élménnyel gazdagodik a gyermek. Hátránya az hogy sok gyerek van és kevés a nevelő. Az árak változóak a legolcsóbb tábor a napközis tábor és határ a csillagos ég


A nagyik és a rokonok a legmegbízhatóbbak hiszen ismeri az édesanya édesapa


A családi napközik magán ovodák drágák de több figyelmet kap a gyermek kevesebben is vannak és szakképzett személyzet vigyázz a gyermekekre.


A bébiszitter nem feltétlenül szakképzett csak a gyerekkel foglalkozik és esetleg a háztartásba is besegít vagy háztartást vezet általában órabérben dolgoznak az alkalmi árak drágábbak mint ha havi árban egyeznének meg


Szerintem nagyon gyerekfüggő is valaki imádja az összevont csoportot és a nyári táborokat (ottalvóst vagy napközist) van aki nem.

Van akinek az kell annyi figyelem és van aki az átlagosnál több figyelmet igényel

69. trapiti (válaszként erre: 68. - Tixtina)
2013. máj. 18. 18:03

:( hát igen... pedagógus szemmel kicsit más a világ...

Szerintem az iskolás gyerek elhelyezése még nagyobb probléma, mint az ovisoké... hosszabb is a szünet és az ügyelet is más.

2013. máj. 18. 18:01

Tavaly megkérdeztük a fiam tanítónénijét,hogy milyen az ügyeletes nyári iskolai tábor.

Csak kíváncsiságból-mire azt válaszolta,hogy miért,nincs hova tennünk a gyereket?:O

Mert,Ő egyszer volt nyáron ott táboroztatni,de többet nem vállalta-állítólag nagyon rossz a társaság-semmiképpen nem javasolta,inkább a fizetősöket.

Sajnos nincs munkám,de szeretném,hogy a gyerekem kikapcsolódjon -legalább egy hétre.Így részletekben befizettem az egy hetes táborba,amit az osztályfőnök szervez.

67. trapiti (válaszként erre: 65. - A0c1361e44)
2013. máj. 18. 17:52

Nálunk az egyszem Nagymamával egy háztartásban éltünk, persze vigyázott ránk, a szüleim balatoni házában, amit persze imádtunk, de a 8-10. héten már nagyon vártam hogy hazajöhessek vagy mást is lássak a tesómon meg a nagyin kívül... én nagyon szerettem ha nyáron beirattak ide-oda, bár nem voltak gazdagok a szüleim. Általában nyelvi napközis táborba jártam pár hetet minden nyáron.


A férjeméknél közel laktak egymáshoz, a gyerekek egyfolytában a nagyszülőknél voltak. Az Ő Anyukája jelenleg együtt lakik a másik fiával, ott is van egy unoka, akire egész évben és minden oviszünetben ő vigyáz, emellett havi 2 szombaton az én lányom is ott van. Ha eröltetném, biztosan elvállalná egy-egy hétre az enyémet is, de ő maga is azt mondja, nehéz már neki a két gyereket lekötni. Hiába... 70 éves már ő is, nem is egészséges, nem akarom hogy ilyen kötelezettségei legyenek. Amúgy a nyári hónapokban is ügyelek és a férjem is dolgozik pár ezer kilométerrel odébb, így a havonta 1-2-3 nagyis szombat így is meglesz...

2013. máj. 18. 17:45

Visszatérve a témára, elég sokat nézelődtem tavasz óta, és azt tapasztaltam, hogy nagyon nehéz árban és feltételekben is megfelelő helyet találni.

Találtam rengeteg tábort ami népszerű programokat ígér, általában 25-30.000/hét, ahol reggel 9 körül fogadják a gyerekeket. Ez szerintem annak való aki nem dolgozik, hanem ráér ilyen későn vinni a gyereket.

Találtam olcsóbbakat, pl. játszóházak szervezésében, ami nem rossz, de a gyerekek egész nap bent vannak a játszóházban, valahogy nekem ez nem szimpatikus.

Van nagyon sok úszótábor, ezek is 25-től indulnak, pl. ahová mi járunk úszni ott is szerveznek. Ezzel több gondom is volt, az egyik, hogy heti 5 nap napi 8 órában szerintem egy strand kibírhatatlan a gyereknek (nekem is) és a körülmények nem igazán gyerekbarátok, pl. a strandok ec-i szerintem alkalmatlanok arra, hogy egy óvodás vagy kisiskolás egyedül használja.

Én mindenképpen olyan megoldást kerestem ahol gyerekekre szabott környezetben szerveznek tábort.

Tavaly voltunk elöször a magánoviban, az sem volt annyira egyszerű mint ahogyan eleinte hittem - az ember azt gondolja, hogy minden bokorban van egy magánovi, csak amikor megnézed közelebbről, akkor derül ki hogy valami gond a legtöbbnél van... Általában vagy későn nyitnak, vagy nagyon drágák (80-100.000/hó) tehát nem nekünk valók. Családi napközikben általában a 2-3 éves korosztály dominál, oda nem igazán illik egy 5-6 éves gyerek, ha be is veszik, unatkozni fog.

Idén ismerős ajánlása alapján találtunk egy újpesti mozgásstúdiót ahol nagyon szülő- és gyerekbarát módon szervezik a táborokat, a tulajdonos maga is 3 gyerekes dolgozó anyuka, így nagyjából tudja mi lenne a szülők igénye...

65. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - Trapiti)
2013. máj. 18. 17:44

Nem tudom nálatok, hogy volt, de nálunk minden nyáron a nagymamámnál voltunk és milyen jó volt:)

Egyszerre ott volt legalább 6 unokája és nagyon jól szórakoztunk. Persze ő sem fogadott el pénzt a gyerekeitől, csak főzni valót vagy amiket már írtam, de pl. az apukám ha télen esett a hó, akkor hajnalba az első busszal, ment hozzá akár napokon át, illetve munka után délután is, hogy ellapátolja a havat. És persze ajándékok csak úgy, stb.

64. trapiti (válaszként erre: 63. - A0c1361e44)
2013. máj. 18. 17:36

Én nem nagyon veszem észre, hogy a kispénzűek pont a gyerekre költenének aránytalanul sokat :( egyéb dolgokra, pl. cigarettára, műkörömre, magazinokra talán hamarabb, vagy többet mint én, de végülis mindenki maga határozza meg a fontossági sorrendet.


Nálunk is segítenek a nagyszülők, év közben folyamatosan, havi 6-8 alkalommal alszik hol egyik hol másik nagyinál a lányom amikor én dolgozom éjszaka. Ez szerintem bőven elég megterhelés, és ugyanúgy "természetben" engedik csak viszonozni. De ez nem ugyanaz, mint 3-4 hétre elvállalni az unokát. Persze az ügyeletes csoport mellett egy hétre sem kellene, de én szeretném ha több élményben lenne része a nyáron az ügyeletes csoportnál. Más rokonunk meg nincsen akit ilyesmire tudnék kérni, aki van annak elég a maga gondját is megoldani... (Pl. a tesómékhoz a kétszobás 6. emeleti panelba nem fogom odavinni harmadik gyereknek az én lányomat, bár ha kérném biztosan elvállalná, de szerencsére nem vagyunk rászorulva.)

63. a0c1361e44 (válaszként erre: 61. - Trapiti)
2013. máj. 18. 17:27

Akik megteheti, azok tegyék meg. Nem is rád gondoltam, mint rongyrázó, hiszen megkeresed te is férjed is a pénzt, amiből megtehetitek és ha neked nem jó az ügyeletes ovi, akkor ki tudod fizetni a magánovit is.

De akik alig várják, hogy a családi rákerüljön a számlájukra vagy hozza a postás az nem teheti meg szerintem, hogy válogasson és sokan közülük rázzák a rongyot.


Nagyszülők, rokonok: nálunk teljesen elfogadott, hogy a gyerekeket nem idegenre bízzuk, hanem a rokonainkra. Nagymamára, nagynénire, unokatesóra. Természetesen nem kihasználás gyanánt megy az egész, hiszen én is vigyázok a gyerekére, ha van vagy én másban segítek neki és persze nem feledkezünk meg arról sem, hogy a gyerek pénzbe kerül, így vagy viszek valamit vagy adok pénzt ha elfogadja. Általában mindenki sértésnek veszi a pénzt, így viszek húst, gyümölcsöt, jégkrémet, süteményt, ami eszembe jut vagy 1 kg kávét vagy bármit. A nagyszülők már felneveltek minket, de nagyon boldogok, ha unokázhatnak és valahogy nálunk ez ingyenes volt, sőt inkább ők adtak nekünk még akkor is ha nem álltunk rosszul.

62. trapiti (válaszként erre: 60. - A0c1361e44)
2013. máj. 18. 17:20
Szerintem nem jól látod. Mi Bp. VII. kerületében járunk óvodába és ott is dolgozom. A város egyik legszegényebb kerülte, sok a kispénzű ember, nagyon sokan kevés pénzért dolgoznak. Az oviban egy-két család van aki igazán gazdag, néhány aki kb. úgy állnak mint mi, a többség jóval szegényebb. És ez meg is látszik a szülőkön, a gyerekeken és az életmódjukon is. Nem tudom mit értesz "rongyrázás" alatt, de itt nagyjából mindenkin látszik mennyit engedhet meg magának. Sőt... egy kisfiú van a csoportban akinek nagynevű prímás a nagypapája, annyi pénzük van amennyi nekünk sosem lesz, de a kisfiúról nem mondod meg hogy eltér az átlagtól...
61. trapiti (válaszként erre: 57. - A0c1361e44)
2013. máj. 18. 17:14

Szerintem a segélyből élők gyerekei simán az ügyeletes oviban vannak, de még a kevés fizetésből élők gyerekei is. Másrészt nem értem, miért lenne rongyrázás ha valaki valami jobbat akar a gyerekének a nyárra, mint az ügyeletes óvoda és megkeresi az árát. Pl. az éves műköröm költségéből kijön... ;)


Adóhivatal: nagyon sokan nem adóznak ebben az országban, de ez egy nagyon messzire vezető vita. Én speciel egyébként közalkalmazott vagyok, tehát minden fillérrel elszámolok. De eszembe sem jut bejelenteni a nénit aki segít heti 1x a háztartásban, mert nem tudom megfizetni a járulékait az adózott pénzemből. Megmondom őszintén pont nem érdekel ilyen szinten az adóhivatal...

Nyilván ahol adóznak a befizetett pénzből és engedélyük is van, az heti 15.000-nél kezdődik...


És hogy a nagyszülőtől mi várható el? Az én szüleim 72 és 67 évesen idén hagyták abba a munkát, csak a nyugdíjuk maradt. Komolyan elvárható lenne hogy mondjuk havi 20-30.000 Ft-ot költsenek el arra hogy vigyázhassanak az unokára? (Egyébként nem igazán ez az ok amiért nem viszem hozzájuk egész hónapra...) A szülő azért dolgozik, hogy legyen miből nevelnie a gyerekét, a nagyszülő ezt már megtette. Nem azt mondtam, hogy keresnie kellene az unokázáson, de a költségeit mindenképpen fedezni illik szerintem.

60. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 18. 17:01

Valamit félre értesz.

Nem hinném, hogy mindenki kis pénzből él, de inkább ez az általánosabb, mint az, hogy jobb módú valaki. És azt már megfigyeltem, hogy a legtöbb kispénzű ember rázza legjobban a rongyot, nehogy az ő gyereke lemaradjon, közben meg megélni sem tudnak.


Lehet én gondolom rosszul.

59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 58. - A0c1361e44)
2013. máj. 18. 16:53
Jól informált vagy, ha tudod, hogy aki a fórumra írt az mindegyik segélyen élő minimálbéres, aki 100 ezrekért kívánja nyaraltatni a gyermekét, gyermekeit.
2013. máj. 18. 16:02

És tényleg egy utolsó gondolat.

Gratulálok az összes gyeses, gyedes, segélyes, minimálbéres szülőnek, akinek ez a pénz nem sok. Hogy csinálják vajon? A villanyszámlára kölcsönkérnek inkább, minthogy a gyerek az ügyeletes oviba legyen? Hát ez is egy megoldás, de nem szereti mindenki...

És csak a villanyszámlát említettem, de van gáz, víz, lakbér vagy közösköltség, szemétdíj, telefon, internet, esetleg lakás hitel és bérlet, ne adj Isten nem is egy és még nem is ettünk, nem vittük be az osztálypénzt, a kirándulásra a pénzt, a tisztasági csomagot, sőt otthonra sem vettünk semmi higiéniás cuccot és még sorolhatnám.....

57. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2013. máj. 18. 15:57

Persze, pont ezt számoltam. Én nem keresek rosszul, de nekem ez sok. Azt nem értem, hogy a minimálbéresnek ez, hogy nem sok? Igaz nekem csak a fizetésem van, mert nem kapok segélyeket. Lehet ezért sokallom?


Nem kell felelnie ennyi gyerekért, ezt ő vállalja. Egyébként kíváncsi lennék, hogy mit szólna az apeh és társai ehhez a nagyon kevés adómentes jövedelemhez.

Nekem minden egyes forintért kell adót fizetnem, másnak miért nem? Na meg az engedély és társai...


Egyébként ha a család normális, akkor a nagymama nem érzi úgy, hogy ingyen foglalkozik a saját unokáival. Miért ne tehetné? Ez olyan mintha a szülő sem ingyen nevelné a saját gyerekét.

És ha a család normális, akkor persze nem is ingyen vigyáz a nagyi vagy bárki a gyerekre, mert ha nem is pénzben, de valamiben viszonozva van.

56. trapiti (válaszként erre: 55. - A0c1361e44)
2013. máj. 18. 09:31

Nem mindenki... Másrészt te írtad, hogy napi 1000.- Ft sok azért hogy 8-9 órában felügyeljék, ellássák és etessék a gyereket... Hát szerintem és mások szerint is ez irreális, ezért válaszoltak többen a bejegyzésedre.

Még akkor is irreális, ha 5 gyerekre vigyáz egyszerre, gondolj bele... havi 20 nap, napi 5000-rel számolva 100.000 Ft. Ebből lejön fejenként és naponta legalább 500.- (de akkor nagyon szűken számoltam szerintem, mert kizárt hogy tisztességesen lehet napi 500 Ft-ból háromszori étkezést biztosítani egy gyereknek) akkor már csak 50.000.- amit "keres". Ebből le kell még venni a villanyt, vizet, főzés költségeit. Ráadásul ha normálisan akar foglalkozni az 5 gyerekkel, akkor főznie előre kell, nem akkor amikor ott vannak a gyerekek (persze egy-egy alkalommal jó móka a közös főzés, de napi szinten nem köt le 5 gyereket...) A legnagyobb jóindulattal sem marad "tisztán" 40.000-nél több egy hónap alatt, 5 gyerek esetén. Szerintem ez pedig irreálisan kevés ahhoz képest hogy 5 gyerekért kell felelni egész nap. Nyilván emiatt van az is, hogy nem is vállalják ennyiért ;)

És ezért van az is, hogy az óvodákban max. felügyeletet és összevont csoportot biztosítanak nyáron, kb. 30-40gyerek/csoport. Ha valaki ennél többet akar, akkor az vagy megoldja maga (aki teheti ugye a munkája mellett), vagy talál valakit aki megoldja helyette - ha ez nem a nagyszülő akkor pedig kénytelen fizetni érte, hiszen egy szolgáltatást vesz igénybe.

(Egyébként csak halkan jegyzem meg, hogy a nyugdíjas nagyszülőtől sem annyira elvárható szerintem, hogy hetekig a saját költségén etesse, szórakoztassa az unokát... tehát ha ő vigyáz a gyerekre nyáron, normálisabb családokban ehhez is a szülők biztosítják az anyagi forrásokat...)

55. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - Forrest2010)
2013. máj. 18. 07:40
Mert mindenki nekem írogat.
54. forrest2010 (válaszként erre: 52. - Miramira77)
2013. máj. 18. 02:48
Akkor az a bébisintér inkább háztartási alkalmazott volt , v mindenes , akkor pedig nem is sok érte a 600 ft-os órabér , amikor ennyiért vállalnak takarítást pl. / nem mai ár , a mait nem tudom /
53. forrest2010 (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2013. máj. 18. 02:44
Miért érzed magad a porondon ? Mi is úgy oldottuk meg hajdanán , h mindkettőnknek volt szabi , olyankor legalább felügyelet alatt voltak a gyerekek , ha pénzünk nem is volt ilyen-olyan táborokra .
2013. máj. 18. 00:39

Nálunk úgy volt, hogy fél hatkor idehozták, aztán mikor valaki végzett, értejött.

Volt hogy hoztak a kertjükből zöldséget, vagy hoztak husit.

Az előző bébiszitterük 600at kért óránként. Konkrétan apuka fizetését el is vitte, igaz házhoz ment, meg takarított, esetleg főzött azt amit a szülők kértek, a szülők által vásárolt alapanyagokból.

Nálunk inkább olyan volt mint egy magánovi. Volt itt összesen négy gyerek, néha átjöttek a szomszéd gyerekek is játszani.

Tartottunk mesenézést, együtt főztünk (bár inkább útban voltak mint segítettek) mentünk játszóra, kirándulni, piknikezni

Minden napra ki kellett találnom valamit.

51. bazuki
2013. máj. 17. 22:19

"Ha csupán a felügyeletért kapnék 1000 forintot kb 9 órára az is kevés lenne."- írod

igen az árak itt is ingadoznak!500ft/óra- 2000ft/óra a bébiszitterek díjazása és az is attól függ, hogy hol Budapesten a legdrágább, míg vidéken 500-800ft/óra

50. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2013. máj. 17. 21:15
A barátnőmre simán rábíztam és mi egymás gyerekeire is elhasználtuk a szabinkat, de ez más. Hosszútávon 2 hét - 2 hónap a gyereknek is jobb ha nem egy felnőttel van egész nap, hanem gyerekek között, foglalkozásokkal, sok játékkal, mozgással, ahogy te is írod.
49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2013. máj. 17. 21:05
Ebben egyetértek, 1 bögre tej, zsemle, felvágott, gyümölcs, az ebéd, tízórai és nem beszélve az óriási felelősségről, hogy épségben kapja vissza a szülő a "leadott" gyereket. Nekem ne érné meg az biztos. Ha csupán a felügyeletért kapnék 1000 forintot kb 9 órára az is kevés lenne.
48. trapiti (válaszként erre: 37. - 62ca4f0445)
2013. máj. 17. 21:04
Én is így gondoltam :) csak nehezen találtam olyan tábort, amit meg is tudok fizetni és ami mellett van esélyem reggel fél 8-ra beérni dolgozni. NAgyon sok tábor megfizethetetlenül drága és/vagy reggel 9-10 körül fogadja a gyerekeket, ami számomra nem megoldás.
47. trapiti (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2013. máj. 17. 21:02
Ebben egyetértek, én is szivesebben viszem olyan helyre ahol minden feltétel adott a gyerek felügyeletéhez, mint egy ismerős anyukához. Ráadásul gyereknapokkal együtt 28 nap szabim van, a többi napon dolgozom, nem feltétlenül szeretnék ebből pár hetet viszonzásképpen gyerekfelügyelettel tölteni, inkább a sajátommal vagyok abban az időben. De ettől függetlenül biztosan vannaki családok akik között ez jól működik - szorosabb kapcsolat kell hozzá szerintem, és az hogy mindkét gyerek ugyanúgy elfogadja a másik anyukát. Nekem egy olyan barátnőm van akire rábíznám, viszont az ő kislánya sehol nem marad meg nélküle, így viszonozni nem tudnám...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook