Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ilcsi Mama 2013. évi időjárás előrejelzése - nyár/ősz/tél fórum

Ilcsi Mama 2013. évi időjárás előrejelzése - nyár/ősz/tél (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ilcsi Mama 2013. évi időjárás előrejelzése - nyár/ősz/tél

1 2 3
2017. dec. 23. 22:20

Rég jártunk erre. ;)

Szerintem Ilcsi mama elkészítette a következő évi időjárás előrejelzést.

64. dorry (válaszként erre: 63. - Ilcsimama)
2016. ápr. 17. 16:43
Köszönöm-köszönöm!!! :)
63. Ilcsimama (válaszként erre: 60. - Dorry)
2016. ápr. 17. 13:12

Kedves olvasók! Ilcsi mama vagyok, aki jelenleg a Hoxa Portálon az „Aki szereti az asztrológiát” fórumon vagyok elérhető.

A „Hobbi-Otthon" oldalról, még a régebbi időjárás előrejelzés közlés idejéből írtatok nekem, hogy miért nem közlöm itt is a tranzit körforgásszerinti bolygó haladásokat, illetve a Hold fázis időket, mert abból nagyon is, lehet az időjárásra is következtetni.


Tehát mindazok kedvéért, akik ismerik a saját „Radix” képletüket és a fényszög hatásokat is, figyelemmel kísérik és kíváncsiak arra, hogy a Napkörül keringő bolygók most éppen a „Tranzit”haladásuk során hol járnak?


Természetesen most is, úgy gondolom, mint régebben is az időjárás előrejelzéseiben közölteknél, hogy a „Hold fázisok” valóban kihatással lehetnek az időjárás előre jelzésre.

Tehát nyaraló időnek - nagyvalószínűséggel - a növő hold napját követő 4. 5.- napjától kezdődő napok, illetve a holdtölte fázis idők a legalkalmasabbak. Mert ebben az időben csupán a fázis napokon és előtte és utána való 2-3 napokon lehet helyenként és időnként kisebb esőre és záporokra számítani, még a csökkenő hold időt követő pár napban is, jó meleg napos időt lehet kifogni.


Lássuk akkor a 2016. 04. 16. –i* állás szerint a Tranzit bolygó haladásokat a jegyekben:


Nap a Kos jegy 26°51’ fokánál halad éppen és itt a Kos jegyben található még az Uránusz bolygó is 20°49’ és a Vénusz bolygó is 13°14’ foknál haladva.

A Vénusz bolygó egyébként a „S” Mars bolygóval jó harmonikus fényszögben halad éppen, az Uránusz pedig még a Nappal együttállás fényszöget is, képez, a Holddal és a Szaturnusszal is szintén jó harmonikus Trigon fényszögben található.


A Mars most a Nyilas jegyben 8°54’ fokán halad éppen keresztül és itt található a Nyilas-jegy 16° fokánál még a Szaturnusz bolygó is. Erről az állásról tudható, hogy a Szaturnusz a Szűz- jegy 14°03’ fokán haladó Jupiter bolygóval éppen most Qvadrát fényszöget zár be és Kosban haladó Vénusz bolygóval pedig quincunx – fényszögben van.


Mint ismeretes előtettek, hogy a Qvadrát fényszög itt két elv egymásba ütközését adhatja, míg a quincunx, pedig lassú, de állandó súrlódások közötti fényszögnek minősülhet.


A Neptunusz bolygó még mindig és még nagyon sokáig (2026. január végéig), a Halak jegyben hald majd. Mostanság pedig nem a legjobb fényszögeltségeket adja, mert a Marssal Qvadrát fényszögben és a Jupiterrel pedig 180°-os szemben állás fényszögben található.


A Plútó pedig szintén nagyon sokáig (2024.11.21.-ig), még a Bakjegyben halad.

Jelenleg a Kosban haladó Vénusszal és az Uránusz bolygóval is, szintén Qvadrát akadályozó fényszög hatást adhatnak.


A Plútónak viszont van két jó harmonikus Trigon fényszögeltsége is a Bikában haladó Merkúr bolygóhoz és a Szűzjegyben haladó (szintén Merkúr uralom alatt lévő) Jupiter bolygóhoz is.


Visszatérve még egy kicsit most éppen a Bikajegy 16°24’ foknál haladó Merkúr bolygóhoz, mint, aktuális témához, szeretném megjegyezni, hogy a Merkúr bolygó mostanság éppen átvonul a Nap előtt. Mivel tudjuk, hogy a Merkúrnak 100 év alatt csak 13-14 ilyen Tranzit állása van így legutóbb 2006-ban és majd legközelebb 2019.-ben lesz hasonló helyzete, amikor éppen a földről nézve úgy láthatjuk, hogy a Merkúr bolygó a Nap korongja előtt halad át éppen. Megjegyezném, hogy a bolygóátvonulást olyan csillagászati eseménynek tartjuk, amikor a belső bolygók, mint a Merkúr, vagy éppen a Vénusz – a Földről nézve-, elhaladnak a Nap korongja előtt, mivel pedig a Föld és a Napközé csak azok a bolygók kerülhetnek, amelyek a naprendszerben közelebb keringenek a naphoz, mint a Föld.


A Vénusz bolygó 225 nap alatt járja körül a Naprendszert, (a Föld pedig 1 év alatt, vagyis 365 nap alatt), ezen időben a Föld is hosszú utat tesz meg éppen ezért a Vénusz csak 584 naponként halad el Nap és Föld között. Ez pedig azért lehetséges, mert a Vénusz bolygó pályának a síkja kicsit ferdébb a Földpályasíkjához képest, ezért - a földről nézve -, mi a Nappal való találkozást úgy láthatjuk, hogy a napkorong alatt vagy éppen fölötte halad el Vénusz bolygó, a legutóbbi ilyen Vénuszi áthaladás 2004.*- évben volt.


Más a helyzet e téren a Merkúr esetében, mert ezt a hatást a földről vizsgálva gyakrabban lehet távcsővel megfigyelni, még pedig azért, mert a Merkúr pályája közelebb esik a Naphoz, így aztán rövidebb idő alatt is képes megtenni a napkörüli keringési idejét.


Ne feledjük el azt sem, hogy a 2016. év a Mars évének tekinthető!

Nézzük meg akkor elsősorban azt, hogy miért éppen 2016. év a Mars éve?


2015. évben a Jupiter éve volt, mivel pedig minden év - március 21.-től a következő év március 20.-ig- egy másik bolygó befolyása alá kerül, így a 2016. év a MARS évre tevődik, még pedig azért, mert 7 évente egymást váltják a bolygók soros évei.


Az eddig eltelt időkben MARS bolygó évek voltak: 1939. 1946. 1953. 1960. 1967. 1974. 1981. 1988. 1995. 2002. 2009. és most következik majd a következő 7 éves soros Mars évidőszaka 2016.-ban.


Vagyis e- szerint: 2016. III. 21- 2017. III. 20. -ig tartó idejében a Marsnak a más bolygókhoz, való kapcsolódásai is nagyon fontosak lehetnek számunkra.

MARS ÉVBEN 2016. 03. 21.-től, amikor a Mars éppen a Nyilas jegyben halad az Uránusz bolygó pedig a Mars uralkodás alatt a KOS- jegyben jár, ezért behozhatja a hirtelen bekövetkezendő változásokat, és a balesti hajlamokat is felerősítheti.


A Szaturnusz bolygó is a Nyilas - jegyben halad és Marssal való kapcsolódás sorszerű változásokat is behozhat.


Plútó pedig mostanság éppen a Bak jegyben halad, melynek az uralkodó bolygó a Szaturnusz bolygó, ennek a kapcsolódásnak pedig 2016. 09.17. - től lehet nagyobb jelentőséget tulajdonítani, mert a Mars által lesz érintett azért, mert a Plútó a Mars bolygónak a magasabb rezgés fokán működik.


Mars év- hatás szempontjából tehát érdemes a Mars bolygónak a jegyekben –házakban való fokszám értékszerinti haladásait is, figyelemmel kísérni, azért, mert egyéni születési érintettség szempontjából ilyen módokon lehet felkészülni a jó vagy a kevésbé jó hatásokra.

Amennyiben pedig ismerjük az egyéni fényszög kapcsolódási adottságainkat, akkor jön - a már általam oly sokszor emlegetett-, szabad akarati tényező hatása, hogy - menjünk elébe, akár még a rossz dogoknak is.


Visszatérve a következő egy hónapi HOLD időkre: a mai napon (2016. 04 16.-án) a Hold az Oroszlánjegynek a 23°10’ fokán jár éppen „Növő holdfázis idejében.


Vasárnap 17-én már a Szűz-jegynek 5°23’-nál halad és április19.-től- 21-ig már a Mérlegjegyben halad a Hold.


Ugyan ekkor április 19.-én 17 óra 19 perckor a NAP is jegyet vált majd Kosból a Bika jegybe, ahol majd május 20-ig 16 óra 24’ – ig fog tartózkodni.


A Hold április 22.-én vált jegyet 07 óra 25 perckor éppen Telihold fázis időben és itt tartózkodik a Skorpióban még április 24-ig.

04. 25- 26-án a Nyilasban és 04. 27.- 28.-ig a Bak-jegyben és a 04. 29- egészen május 1.-ig már a Vízöntő jegyben halad a hold.

Ebben az időszakban, vagyis április 30.-án 05 óra 30 perckor a hold már átvált a „Csökkenő holdállásba”.


Májusban: a Hold 2-3.-ig a halakban, 4-5.-ig a Kosban, 6-7.-ig pedig a Bikajegyben halad majd és itt a Bikajegyben 6.-án 21 óra 30 perckor vált át a hold az Új holdfázisába. Ragadjátok meg ezt az időpontot a jó gondolatok teremtő erejének a felhasználásra.


Május 8-9.-ig a Hold az Ikrekben, majd 10-11.-ig már a Rákjegyben halad a hold.

Május 12-13.-án az Oroszlán jegyben jár a hold és „ 19 óra 03 perckor Növő holdfázisában lép.


05. 14- 16.-ig a Szűzben, 17-18-ig a Mérlegben, 19-21-ig pedig a Skorpiójegyben halad majd a hold.


2016. május 20.-án 16 óra 25 perckor vált át a NAP a Bikából az Ikrek Napjegybe, ahonnan majd csak június 21-én a Nyári napforduló idején vált jegyet a Rák jegyben.


A 2016. év nyár hónapjaiban a Hold fázis idők pedig a következőképen alakulnak:


Június 5.-én Újhold napja van. (ez a nap 100 ezerszeres jó gondolat teremtőnapnak is tekinthető).

12.-től Növő holdfázis időben jár a hold.

20.-ára éri el a Hold a Teliholdnapját, innen lassan csökkeni, kezd és,

27.-én lesz csökkenő holdfázis tetőző ideje.

Július 4.-én Újhold napja van.

12.-én Növő hold fázisba kerül a hold.

20.-án Telihold napja van. (minden jó gondolat ezen a napon többszörös erővel hathat).

27.-én Csökkenő holdfázis ideje lesz.

Augusztusban: 2.-án van Újholdnapja.

10.-én növő holdfázis idő lesz.

18.-án Teliholdnapja van.

25.-én pedig a csökkenő holdfázisban jár a hold.


Üdvözlet minden kedves olvasónak: Ilcsimama

62. e977712348 (válaszként erre: 61. - Ilcsimama)
2014. febr. 24. 18:25

Drága Ilcsi Mama!

Köszönöm a választ!

Meg fogok vele próbálkozni mindenképp.

Engem nagyon érdekel természetesen fogom olvasgatni.Jó egészséget kívánok!Üdvözlettel Bella

2014. febr. 23. 12:18

Kedves Bella az 58. számon „ bellamoon”, valamint a 60. számon „dorry” bejegyzéseteket, csak most olvastam. Köszönöm a kedves szavaitokat.

Higgyétek el, hogy saját magatok is válhatok az „időjárás előre jelzés” elkészítésének a mestereivé, ha Hold fázisokat megfigyelitek.

Hiszen a Hold nagyban befolyásolja a légköri hatásokat is.

Nem kell mást tennetek, csak jegyezzétek fel a naptárotokba az egyes fázisokra esőidőknek, a „konkrét időjárás” hatásait. Akkor már, ezáltal is, - akár arra, környékre ahol éltek- bizonyosan sok mindent ki tudtok majd következtetni.


Persze, mint írtam a „búcsú bejegyzésemben” a holdfázisok nem csak az időjárásra, hanem az emberi szervezetre is nagyhatással vannak.

Éppen ezért, akár még azok figyelemmel, kisérésével sokat tudtok tenni a saját egészségetek érdekében is.


Mostanában fogom – állatöv jegyenként- az ezzel kapcsolatos sorozatomat elkezdeni az

„Aki szereti az asztrológiát” Hoxa fórumon, ha esetleg érdekel benneteket, szeretettel várlak benneteket ott is, és másokat is, akiket ez érdekelhet. Üdvözlettel: Ilcsi Mama.

60. dorry
2014. febr. 8. 23:23
Nagyon sajnálom, hogy nem olvashatjuk az előrejelzést már, de kívánok jó egészséget, és minden jót! :)
2014. jan. 3. 14:25

Ilcsi Mama 2014. évtől elbúcsúzik az éves időjárás előrejelzés elkészítésétől.


Köszönöm mindenkinek a sok érdeklődő magán levelet – fórumokon való bejegyzéseket, melyben hiányoltátok már a 2014. évre szóló időjárás előrejelzést.

Ez úton búcsúzom mindazoktól, akik hosszú éveken keresztül szerettétek, és figyelembe vettétek a leírásom.


Több helyeken olykor –olykor bántó megjegyzéseket is kaptam, ezért aztán már elgondolkoztam azon, hogy kell-e ez nekem, már így 8. X-hez közeledvén.

Éppen ezért úgy gondoltam, hogy a továbbiakban már nem teszem közzé az év elejei egészévre szóló időjárás előre jelzésem!


Persze az eltelt több mint 40 évben nagyon sokaktól inkább elismerő visszajelzéseket, kaptam.

{Azt is tudnotok kell, hogy kérésre mindig is, csak - ajándékként adtam - sok-sok éven át akár még saját költségen felbélyegzett levélben is, vagy az utóbbi években már különböző fórumokon a feltöltés lehetőségét. }

Már legalábbis akik tudatában vannak azzal, hogy én ezeket az előre jelzéseket minden év első hetében egész évre szólóan tettem közzé. Persze, hogy előfordulhatott benne, hogy nem pontosan azon a napon és ott azon helyen, ahol éppen az illető lakik, történtek meg a konkrétan az időjárási események.


Tudjátok a népi megfigyelések és a saját sok éves tapasztalataim mellett a HOLD, mint második fővilágosítónk a legjobb időjárást előre jelző, amelyet én figyelembe veszek, és használtam az előrejelzés készítésemnél.

Be kell, hogy lássam, hogy mostanság a szélsőséges időjárási viszonyok következtében már a sok - sok éves népi megfigyelésekre sajnos már nem lehet alapozni.


(Bár nekem még a XVIII- XIX századból is van KALENDÁRIUM, melyben az elődök minden hónap napja mellett - szép gyöngybetűkkel - feljegyezték a napi időjárást. Sajnálattal olvasom vissza, hogy akkor még a tavasz tavaszidőkben volt a tél is időben jött és bővelkedett hóesésben, hogy vetést a földben megvédje.)


Mostanság viszont teljesen felborult a körülöttünk lévő légköri világ rendje!


Be kell, hogy lássam, hogy megváltozott a természetes világkép, ha csak arra gondolunk, hogy például Moszkvában ilyenkor mínusz 20-30° fokos hidegek szoktak lenni. Most pedig karácsonykor + 15-20° fokokat mértek. Vagy Amerikában 100 év óta nem volt ilyen kemény tél méteres hó torlaszokkal és hetekre szóló áram kimaradásokkal. Máshol a világban is, olyan szélsőséges időjárási viszonyok uralkodnak, amelyre emberemlékezet óta nem volt példa.


Ezeknek a rendkívüli időjárási helyzeteknek, sajnos mi emberek vagyunk leginkább az okozói, mert nem vigyázzunk kellően a szép „kék” földünkre. Olyan sok légköri szennyeződés kerül a föld légkörébe, hogy bizony teljesen meg fog változni a földi élet.

Ezzel ránk zúdítva a sok természeti katasztrófákat.


Ezt én abból is érzékelem, hogy 40 év távlatában a tényleges adatokat feldolgozva

- összességében - több mint 80%-ban volt a beteljesülési érték, de mostanában már ez nem mondható el, leginkább is, csak a holdfázisok figyelembevételének volt leginkább a köszönhető, hogy az előrejelzésre hagyatkozni lehessen.


Éppen ezért azt szeretném, hogy legyen mindenki, - akit ez érdekel -, saját magának az időjárás előre jelzésének a kovácsa akár oly módon is, hogy figyelemmel kísérik a HOLD fázisok időjárásra vonatkozó jelzéseit. Talán még ez háboríthatatlanul megmaradhat nekünk.


Nagyon sok éves naptárban már megtalálhatjátok a Holdfázisra osztott napok jelzéseit.


Van ezeknek egy nagyon jól megjegyezhető értékei: Mégpedig, ha a szabadidő eltöltésre szeretnétek a legjobb időket már jó előre kiválasztani, akkor általában a növő hold időket és telihold időket válasszátok, mert legnagyobb biztonsággal ezekben, a napokban lesz nyáron a legjobb, legmelegebb az idő. Télen pedig ilyenkor vannak a mínuszok, akár hóval akár napsütéssel.

Persze itt ezekre, az időpontokra is esik majd párnap, amikor csapadékot hozó légtömegek érik el hazánkat. Azonban ezek a napok, pláne nyáron a jó nyaraló időket nem igen befolyásolják.


Sok éves megfigyelésem, hogy Ď = első negyed (növekvő hold), és O = holdtölte (telihold), idejét megelőző 2 -3 napjában, majd O = teliholdat követő 2-4 napban van nagyobb lehetőség arra, hogy ezeken, a napokon záporok - zivatarok és nagyobb mennyiségű esős időszakok előforduljanak.

Ugyancsak O = (holdtölte telihold), telihold idejének a végénél, amikor már szabad szemmel is láthatóan a Hold jobb oldalán már fogyni kezd a hold, kissé hűvösebb, szeles idővel vált át az időjárás a © = Utolsó negyedben a csökkenő hold fázásába ekkor várható legtöbb esetben a csapadékosabb idő.


A téli hónapokban ekkor ©/ csökkenő hold időkben, (síelők nagy örömére), várható a legtöbb hóesés, azonban az ónos esőktől a - csúszós utak lehetőségei is ekkor a legvalószínűbbek.


Aztán majd az ● = Újhold /előtti 3-4. napnál, és az ● újholdat követő 3-4. napokon, gomolyfelhők gyülekezésével nyár idejében, zivataros-dörgés villámlással kísért esős időkre, néhol akár jégesőre (pláne a tavaszi hónapokban), nagymennyiségű esőre is, lehet számítani.

Téli időkben ekkortájt eshet le a legtöbb hótakaró is.


Kívánok mindenkinek nagyon sok szép meleg nyarakat és hóeséssel tarkított teleket.

Szép zöldellő tavaszokat és minden jót, amit csak az élettől várható.


Időjárási szempontból pedig, ha csak az első három hónapot nézzük a Holdhatás szempontjából, <hogy azoknak is részben eleget tegyek, akik bejegyzéseikben írtak nekem és sajnálják, hogy már nem lesz a továbbiakban olvasható az előrejelzés, íme itt a válaszom>.


Január

1-én ●

8-án Ď

16-án O

24-én ©

30-án ●

Éppen ezért véleményem szerint most is: az időjárás két arculatát mutathatja meg.

A növő hold idejében 8-9.-től - főleg a reggeli órákban- hidegebb idő lehetséges, a nappalok akár szikrázó napsütést is hozhatnak, de ekkor már havazás is lehetséges.

Majd 22.-ét - követően a hónap hátralévő részében enyhe idő ígérkezi, már-már akár tavaszias időnek is elfogadható lehetne.


Aztán majd Februárban:

6-án Ď

15-én O (00óra 54’van a Telihold tetőzés.)

22-én © .

Már más a helyzet, mert ugye januárban két ●Új Hold fázis lesz. Így aztán ekkor enyhébb lehet az időjárás is. Majd február 4-5-től hidegebbre fordulhat az idő, mely havazást is, hozhat.


Aztán a hónap közepétől ismét fokozatosan, enyhébb idő lehetséges. Azonban a tél még nem hagyja magát, és ismét havazással telhetnek a február végi napok.


Márciusban:

1-én ●

8-án Ď

16-án O

24-án ©

30-án ●


Szintén két Új hold lesz márciusban. Ennek következtében a március is havazással, havas-esővel, esővel kezdődhet, majd a hidegebb idő még érezteti a hatását.

Aztán majd a teliholdat követően enyhülés várható. Akár már tavasz eljövetelének is örülhetnénk, de még nem temethetjük el végleg a telet, mert a hónap utolsó napjai, és a szeszélyes

Április is, igencsak tartogathatnak még számunkra meglepetéseket.


7-én Ď

15-én O

22-én ©

29-én ●


Azt javaslom nektek, hogy másoljátok ki saját mappába ezeket hónapos jelzéseket, és az éves naptárból mindenkor be tudjátok helyettesíteni a további holdfázis napokat.


Ne feledjétek, hogy

„A hold mindannyiunk számára fénylik, hogy lelkünket felemelje,

Gondolatainkat a csillagok magasságáig röpítse.” / Vágó Zsuzsa/


Szeretném még arra is, felhívni figyelmeteket, hogy a holdra egyébként is érdemes nem csak időjárás jelzőként, hanem mástekintetben is, nagyfigyelmet fordítani.

Ugyanis mint a FÖLD kísérője a „második fővilágosítónk” nagy hatással van az emberekre, és az emberi szervezetre is!


Éppen ezért asztrológiai szempontból is szeretném egy kicsit a holdhatásokat megvilágítani.

Amennyiben kíváncsiak vagytok esetleg erre is, a leírásom elolvashatjátok itt a Hoxán:

” Aki szereti asztrológiát” fórumon.


Gondoljatok azért jószívvel rám, én is, szeretettel Üdvözöllek benneteket. Ilcsi mama.

2013. dec. 25. 17:19

Drága Ilcsi mama!

Nagyon Boldog Karácsonyt, nagyon jó egészséget és nagyon szép,sikeres 2014. évet kívánok Önnek!

Én is mindig figyelemmel kísértem, és sokszor olvasgattam az éven, sajnálom hogy nem lesz már jövőre, de inkább akkor pihengessen, ne terhelje magát, ezt is köszönöm szépen, én és mindenki nevében!Nem kell foglalkozni a bántásokkal, az emberek már csak ilyenek, nagyon sokan hálásak, közte én is, hogy elkészítette előrejelzését!

Még egyszer nagyon jó egészséget kívánok!Szeretettel Bella

57. Ilcsimama (válaszként erre: 55. - Babi11)
2013. dec. 17. 13:05

Kedves Babikám! Sajnálattal írom le neked is, és kérlek, hogy ne haragudj rám, tudom, hogy Te mindig nyomon követted az előjelzés szerinti munkámat, sőt még azzal is igyekeztél nekem segítséget adni, hogy ott ahol Te élsz, visszajelezted a történések eseményeit, amelyet én a következő évek előkészítésénél igyekeztem is figyelembe venni.

Most aztán úgy gondoltam, hogy a 2013. év volt az utolsó, (43. éven át mindenév első hetében), amikor az időjárás előre jelzést elkészítettem és –ajándékként – adtam mindenkinek.


Nagyon sokak vannak közöttetek, akik szerették- elismerték, és hasznát vették az időjárás előrejelzésemnek, főleg a szabadidők jobb eltöltésére kiválasztható előzetes jó időpontok megtalálásnak szempontjából.

Azonban sok „helyeken ahová a letöltésekből eredően bárki feltölthette azokat” bizony nagyon sok bántó megjegyzéseket is kaptam. Ők bizonyosan csak azt vették figyelembe, hogy éppen ott ahol élnek - esetleg nem azokon – a jelzett napokon történtek meg az időjárási események. Ezt aztán nagyon is bántó módokon kommentelték.


Hiszen én lebontottan ország részekre valóban nem tudtam konkrét meghatározást adni, így aztán egyes ország területi részekben nagyon is eltérhettek az időjárási események.


Csupán a sok éves saját megfigyeléseim –a népi regulák - alapján és főleg a Holdfázisok szerinti időjárás előrejelzést tudtam már az év elején az ország egészére vonatkozóan jelezni.

Hogy ebben lehettek és voltak olyanok is, amelyek nem oly módokon teljesültek be, sajnos benne van a pakliban.


Azonban visszanézve a sok éves előre jelzéseim és a konkrétan megtörtént időjárási adatokat, általánosságban olyan 70-80%-ban beváltak az előre jelzéseim.

Én csak ennyit voltam képes jelezni, és ha már csak egy pár embernek sikerült, akár ez által is a nyaralásokra a legalkalmasabb időket kiválasztani, akkor engem már az is jóérzéssel tölt el, és boldogan nyugtázom.


Most viszont már a 8. X -hez közeledvén már az egészségem sem a régi, így aztán már nincs elég erőm ahhoz, hogy az elkészítéshez a sok előzetes munkát elvégezzem és még a sok bántó megjegyzéseket is tudomásul, vegyem.


Üdvözlettel Ilcsi Mama.

56. grizus (válaszként erre: 52. - Ilcsimama)
2013. dec. 17. 03:57
Kedves Ilcsimama, szeretem én a szép havat is, a mély sötét téli éjszakát. Minden jót és jó egészséget kívánok, üdv.
55. Babi11
2013. dec. 16. 15:29

Szia Ilcsi Mama!


Mikor lesz olvasható a jövő évi előrejelzésed?

54. Ilcsimama (válaszként erre: 53. - Vidabandi)
2013. dec. 16. 13:47
Köszönöm szépen!
2013. dec. 16. 13:32
Kedves Ilcsi néni!Nagyon sajnálom, hogy sok bántást kapott!Először is a kora miatt is meg kell adni a önnek tiszteletet, a másik pedig, hogy mindenki tévedhet, a meteorológusok sokkal többet tévednek.Köszönöm mindannyiunk nevében is, hogy eddig is elkészítette az előrejelzést minden évben. Jó erőt, egészséget kívánok és kellemes ünnepeket!
2013. dec. 16. 13:23

Kedves 48.sz. „maxité”: Örülök, hogy az előrejelzésemből a nyaralásodra nagyon jó időt sikerült kiválasztanod. Sajnos a következő évekre már nem készítek előre jelzést.

Az ez évi időjárás előrejelzés volt a 43. év, ezzel az utolsó.

Az elismerések mellett, egyes emberektől <némely helyeken>, sajnos elég sok bántást is kaptam. Éppen ezért úgy gondoltam, hogy – így a 8. X –hez közeledvén -, nincs már nekem erre szükségem.


51. számon „bucsek23” Mintahogyan írod: Kedves „decemberi gyermek” Bízz a jóslatomban! Akár decemberi Nyilas legyél, (a JUPITER nagyszerencse bolygó uralkodója által), akár decemberi Bak állatövjegyben is születtél, a SZATURNUSZ uralkodó sorsbolygód, megadja neked a szép havas telet.


49. számon Kedves „vidabandi” már most jelzem neked, hogy itt a „Hoxán” a jelküldéssel már is készítheted nekem az ajándék dobozt.


Kedves 46.sz.” grizus”. Én tudom, hogy Te a meleget szereted, de hidd el a szép fehér hótakaró is, melegíti a földet és ilyen karácsony tájt az emberek lelkét is.

Hiszen „Egyetlen kedves szó három téli hónapot is fel tud melegíteni!”


„Ahogy idősödöm, egyre több tavaszt kívánok,

Ahogyan idősödöm, belátom, hogy amikor fiatal voltam nem így gondolkodtam!

Ahogyan idősödöm, hálát adok az Istennek, hogy megengedte, hogy

Egy újabb tavasz születését meglássam.


Ahogy idősödöm, annál többet gondozom a növényeimet, virágaimat,

És azon kapom magam, hogy beszélek is hozzájuk.

Ahogy idősödöm, annál inkább hallgatom a madarak énekét,

És, hogy mennyire különböznek egymástól.


Ahogy idősödöm, a tavasz eljövetele annál inkább elvarázsol.

Ahogy idősödöm, annál több dolog varázsol el!

Ahogy idősödöm, annál több tavasz van mögöttem, mint előttem.

Ahogy idősödöm, időt fordítok, arra, hogy jobban értékeljem minden pillanatát, másodpercét.

Ahogy idősödöm, annál inkább felfedezem a természet szépséges csodáját,

Ami körülöttem, van minden szép havas téli időt követő tavasszal.”


„ Ó ha most mindent itt hagynék, mennék a csillag után.

Mint rég a három királyok, Betlehemi éjszakán!” /Babits Mihály/


Köszönöm a jó kívánságokat: Békés - Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet kívánok mindenkinek. Ilcsi Mama

2013. dec. 16. 07:18

Kedves Ilcsi mama! Már év eleje óta figyelgetem, időjárás "jelentését". Eddig nagy részt úgy gondolom valós és bevált! Viszont az idő előre haladtával kezdek aggódni picit a fehér karácsony ügyében.. Decemberi "gyerekként" imádom a telet és a havat! Érdeklödni szeretnék, hogy jelenleg is ilyen jó esélyt lát e a fehér karácsonyra? Mert az időjárást jelentő csatornák és oldalak, nem sok jóval kecsektetnek ezzel kapcsolatban.. Már csak abban bízom amit ön leírt, és reménykedem, hogy úgy lesz!

Békés Ünepet! Válaszát előre is köszönöm!

50. grizus (válaszként erre: 47. - Vidabandi)
2013. dec. 15. 05:59
Az időképet szoktam nézni, ott elég stabilan hideget mondanak.
2013. dec. 14. 17:39
Ha fehér lesz a karácsony küldök Ilcsi néninek ajándékot.
48. maxité (válaszként erre: 29. - Ilcsi Mama)
2013. dec. 13. 21:20

Drága Ilcsi Mama!


Igaz már tél van, de szeretném megköszönni, mert a te segítségeddel sikerült nyáron olyan jó időt kifogni, hogy végig szabadságom alatt szikrázó napsütéses idő volt. És nem csak egy hétig voltam szabin. Most, hogy jön a karácsony eszembe jutottál, mert szép havas karácsonyt jósoltál. Így eszembe jutott, hogy már annyiszor meg akartam köszönni a nyári jóslást, csak mindig elmaradt. De jobb későn, mint soha.


Remélem jövöre is csinálsz előre jelzést. Jó munkát hozzá, és sok-sok egészséget kívánok, és persze Kellemes Karácsonyi Ünnepeket.

47. vidabandi (válaszként erre: 46. - Grizus)
2013. dec. 13. 12:52
Állandóan változtatnak az előrejelzésen.
46. grizus
2013. dec. 13. 11:54
Én az időképen úgy láttam, hogy minusz lesz és hó.
2013. dec. 13. 11:26
karácsonyra enyhülést mondtak a meteorológusok.
2013. okt. 29. 21:38
Nagyon szép idő volt ma, múlthéten is.
43. grizus (válaszként erre: 42. - 18e79e1970)
2013. aug. 11. 06:21
Reméljük. Mondanak húsz fokot is szeptember elejére, aztán ott most látok egy huszonöt fokot. Remélem, akkor elindul felfelé. Mert nekem az indiánnyár a mániám, mert akkor már nincs hőség és valahogy olyan melengetően süt a nap, éretten - ezt szeretem. Bízom benne, hogy idén is bejön! Egyébként tényleg az van, hogy tendenciákat tudnak mondani, de néha jó pár fokkal elnézik, még egy hét távolságból is, nemhogy egy hónapra előre. Úgyhogy van remény, kis lehűlés lesz aztán jöhet az indian summer!
42. 18e79e1970 (válaszként erre: 41. - Grizus)
2013. aug. 10. 08:09
Annyira előre úgysem lehet megmondani :) Látod mint mondtak: "lehet, elmarad a nyár" erre... alig vártuk, hogy lehűljön az idő.
41. grizus (válaszként erre: 40. - 18e79e1970)
2013. aug. 9. 08:13
Ebben igazad van, így van. De ez a lehűlés két hétnek is kinéz... félő, hogy így marad. Reméljük nem.
40. 18e79e1970 (válaszként erre: 39. - Grizus)
2013. aug. 9. 08:10
A vénasszonyok nyara nem egy lehűlés után szokott lenni? :) Én így tudom. Szóval nincs veszve semmi :)
39. grizus
2013. aug. 9. 06:21
Ilcsi mama, mi a véleményed, lesz szeptemberben indiánnyár? Most úgy látom az időképen, hogy a mostani hőség után kb. 23-24-ig lesz 30 fok körüli hőmérséklet, aztán jócskán visszaesik. Hó végén 23 fok, szeptember első hetében már csak 20 fok várható. Nagyon el lennék keseredve, ha így lenne, mert a kedvencem az indiánnyár, a napos, melengető, langyos szeptember. Tavaly és az azelőtti években is kegyes volt az idő, nem egyszer 30 fok körüli hőmérsékletek voltak még szeptember végén is, igazán élvezhettük a már kánikulamentes jó időt. Mi a véleményed, idén a lehülés után valamikor megérkezik a vénasszonyok nyara legalább 26-28 fokos hőmérséklettel? Ez a szüret szempontjából is nagyon kedvező lenne. Ha rajtam múlna, október közepéig tartana az indiánnyár. Mit látsz, lesz idén meleg szeptemberünk? Annyira szeretném, de mit mondasz Te? Köszönöm szépen, üdvözöllek.
38. Ilcsimama (válaszként erre: 37. - 18e79e1970)
2013. júl. 24. 11:37

Kedves „ tücsimöcsi” „töprengő” és „paplics”. Elnézést, hogy válaszommal megszólítlak benneteket, de talán a negatív véleménynyilvánítás előtt azt a tényt illenék figyelembe venni, hogy az időjárás előre jelzés elkészítése minden évben az első héten történik, egész évre szólóan. Éppen ezért – szerintem- természetes, hogy nem lehet az egész ország területére <konkrét helység - területeket érintő> nap szerint bekövetkezendő, pontos leírási valószínűségeket adni.


Ahhoz viszont, hogy - valakik, akik értékelik a munkámat, melyet közel 40 év óta csak is ajándékként adok - akik a szabadidő és a nyaralás megtervezéséhez használják fel az általam készített előrejelzést, - én úgy gondolom a visszajelzések alapján, -, hogy segítségül szolgálhat.

Persze, ha Ti is figyelembe veszitek magát az általatok kritizált Júliusi tényt, - ami véleményem szerint takarja az általam leírtakban jelzett időszak jelöléseket-, akkor azt is hallhattátok a híradásokból, hogy például „Július 5-én: Gyékényesen rövidideig tartó nagymennyiségű esővel kísért vihar, fákat csavart ki. 11-12- én Heves borsod Zemplénben, Zalában, a hajdúságban, Eger, Miskolc környékét árasztott el jéggel kísért- özönvízszerű csapadék. Hajdúszoboszlón pedig az országban csak egyetlen helyen 15-én délután 16 órakor, 40 perc alatt akkora mennyiségű csapadék zúdult a városra, hogy hosszú évek óta nem látottak még ilyent az ott élő emberek.


Aztán az átvonuló égiháborúk elmúltával, ismét a meleg időé volt a főszerep!


Az időjárás előrejelzést - én így a 8. X-hez közeledvén – a saját megfigyelésem, a népi regulák de főleg a hold fázisokra építem.

Ajánlom a figyelmetekbe, hogy hold fázis körüli napok időjárást befolyásoló változások tényét Ti is megfigyelhetitek.

Szeretettel üdvözöllek benneteket: Ilcsi Mama.

37. 18e79e1970 (válaszként erre: 36. - Töprengő)
2013. júl. 23. 13:46
Ez az! Ezzel riogattak bennünket, hogy nem lesz nyár, ehhez képest a fű ki van égve az udvaron! Jöhetne egy kis eső, aratás ide vagy oda.
36. töprengő (válaszként erre: 35. - Tücsimücsi)
2013. júl. 23. 13:09

:)

Hőségriadó holnaptól, mai napon a legerősebb az uv sugárzás. A vagy B mindegy...

Vasárnapra 40 °c. Jártamban keltemben azt hallottam hűvös csapadékos nyarunk lesz. Augusztusba még eshet sokat...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook