Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tennél, ha a gyereked 200 db matricával menne haza, amit elmondása szerint a barátjától kapott? fórum

Mit tennél, ha a gyereked 200 db matricával menne haza, amit elmondása szerint a barátjától kapott? (beszélgetős fórum)


1 2
41. Lona55 (válaszként erre: 33. - 712a5d68c1)
2014. jún. 11. 09:26
Egyetértek Veled. Csak azt tenném hozzá, hogy meg kell bíznunk a gyerekünkben és ha kis túlkapás történik, akkor a szülőknek is meg kell tudni ezt beszélni az oviban ha visszavitték a matricákat. Nem kell egymás torkának esni. Sajnos nagyon elharapódzott, hogy mindenhol ellenséget kell látni. Valahol a bizalom is szerepel vagy rosszul gondolom?
2014. jún. 6. 12:54

Sziasztok


Olvastam a hozzá szolásokat. Én óviban nem engedtem a gyereknek a csereberét. Mi iskolában tavaj jártunk úgy, hogy a 24db vukos matricánkat kérték kölcsön egy napra, hogy le fénymásolják. Majd másnap a kislány közölte, hogy az összeset beragasztotta a saját gyűjtőalbumába. így egyetlen darabot sem kaptunk vissza. Azóta csak a plusz felesleget adom a gyerek kezébe és abból is egyszerre csak keveset. /Idén voltunk 3-dikosak/

39. Roza78 (válaszként erre: 38. - 46ad4bac88)
2013. máj. 17. 19:32
Nehany hozzaszolast elovashattal volna, hogy tudd mirol van szo. Nem a sajat gyerekerol beszelt.
38. 46ad4bac88 (válaszként erre: 1. - Dejavu77)
2013. máj. 17. 15:23

Ezt tőlünk kérdezed? :O


Te ismered a gyerekedet, te tudod, hogy mennyire megbízható, szavahihető. Egy 4-5 éves gyerek már képes füllentésre, még ha nem is az a célja, hogy hazudjon.


Egyébként még miért ne adhatta volna neki?

2013. máj. 17. 13:39

Az en gyerekem is 4-5 eves. A cserebere fogalmat egyaltalan nem erti meg. Ö is hazajön neha valami jatekokkal, hogy XY nekiadta. En masnap ra szoktam kerdezni (a szülönel), hogy tenyleg igy volt-e, ha igen, felölem bizniszeljenek. Többnyire ez a "nekiadta" amugy azt jelenti, hogy kölcsönadta, egyaltalan nem ertik meg a különbseget, ill. ö tudja, mi a helyzet, de nekem mas szot mondd, es az se biztos, hogy ö meg a kis baratja pont ugyanarra gondoltak. ALtalaban nekiadja, de 2 nap mulva vissza kell adni. :) En lecsekkolom mindig. Viszont volt mar olyan, hogy en nem engedtem, hogy valamit bevigyen elcserelni, odaadni, vagy kölcsönadni, mert draga jatek volt, amit pl. ajandekba kapott a szüleimtöl, nem azert adtak neki, hogy ö meg joszivüen masnak adja (Ö is a total naiv kategoria, plane nagyon vonzodik a nala idösebb, furfangosabb, elegge rosszgyerek kategoriajuakhoz, siman at szoktak verni, es ö sziv a rendetlenkedesert.)

Ugyanigy, ha hazajönne egy valami szuper jatekkal, hogy ö azt örökbe kapta, hat en bizony elkoboznam addig, amig meg nem kerdem a szülötöl, mi a helyzet, inkabb, mintsem aztan ki kelljen fizetnem egy elromlott tabletet vagy akarmit. (Igen, bevisznek az oviba tabletet, nem is egy gyerek!! Es ha az egyik kedves es joszivü, siman odaadhatja "kölcsön" az enyemnek, akinek nincs, nem ismeri, egy kelekotya, leejti, stb., en meg perkalhatok... Es jogosan varnak el, mert pl. nem is tudtak, hogy a gyerekük az enyemnek adta a tabletjet, stb.)

A 200 matrica ügye tenyleg kinos, sajnos en is el tudom kepzelni a sumak szülöt a sumak gyerekkel, de ugyanakkor azt is, hogy sima felreertes volt, elragasztgattak, az en gyerekem is kepes lenne kitapetazni a szobaajtot 200 matricaval fel ora alatt... Meg aztan tenyleg ki tudja, a gyerekek mit beszeltek meg, es hogy fogtak fel a megbeszelteket, mit mondott az a masik gyerek otthon. Sokszor azt mondjak, amire vagynak, mi szülök meg elhisszük, mert annyira meggyözöen "füllentenek", es ez nem is igazi füllentes...

2013. máj. 17. 11:39

Én sem engedtem volna a gyerekemnek hogy bevigyen 200 matricát...

Azzl értek egyet, aki azt mondja hogy erre a csereberélésre nem az óvoda a megfelelő hely!

Az óvónőt is kínos helyzetbe hoztátok, magatokat is, más szülőket is...

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2013. máj. 17. 11:35
A barátnőm viheti, mert ha nincs otthon 10 évet akkor is meg van.
34. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - 712a5d68c1)
2013. máj. 17. 11:21
Szerintem is , már az ovisokkal is kell ilyenről beszélgetni.
33. 712a5d68c1 (válaszként erre: 5. - Dejavu77)
2013. máj. 17. 11:19
Bocs, azt hittem a kisfiad vitte haza a matricákat és te nyugtalankodsz emiatt. Úgy látszik a másik kisfiú szüleit nem zavarta és ezen nagyon meg vagyok döbbenve, mert a nevelésnek egy fontos állomása lehetett volna. Egy kis lecke becsületből. Tudom, hogy nagy szavak ezek ha 4-5 éves gyerekekről beszélünk, de szerintem a szülő felelőssége megtanítani a gyerekét az ilyen helyzetek megfelelő kezelésére. Ezt nem lehet elég korán kezdeni.
32. Érdekes73 (válaszként erre: 30. - Bd55e3f068)
2013. máj. 17. 11:13

Mindennel próbálkoznak. Csak egy példa : Pennys album 500 Ft volt. Rengetegen keresik erre a neten kupeckednek vele 8000-10000-ért... Volt aki írta a facén hogy a Pennys dolgozók megkapták ingyen és eladták 8 ezerért. Ilyen is a világ.Itt a csereberés fórumokon is panaszkodtak sokan hogy átverték őket...Itt a hoxán is volt aki írta hogy 50 Ft/ db-ért adja az óceános matricát.


Gyerekem ilyen osztogatós majdnem mindent elosztana csak kérni kell :D Csak ezzel visszaélni nem fair dolog szerintem. Akármilyen életkorú vki. Azért azt se árt a szülőnek elmagyarázni milyen a becsületes csere.Mikor kicsi voltam nálunk közért is volt olyan hogy a gyerekeket becsapták.Ocsmány dolog.

31. Érdekes73 (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2013. máj. 17. 11:05
Persze vannak csak szimplán szétszórtak is de van aki simán lenyúlja ami nem az övé.
30. bd55e3f068 (válaszként erre: 25. - Érdekes73)
2013. máj. 17. 11:04

Mint említetted, alma nem esik messze a fájától, és a gyereked nem volt egy lángész a cserénél, úh. ne azon lovagolj, az én gondolataim menyire naivak.

Számomra sokkal hihetőbb, hogy elragasztata a gyerek (egy részét legalább, és kinek van kedve a maradékot válogatni), mint az, hogy fillérekért elcsessze valaki a napját a vaterán. 50 ft/db? Ráadásul el sem fog mind kelni. Nevetséges business.

29. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2013. máj. 17. 11:02

Hát vannak fura gyerekek már egész kis korban is de persze ehhez az kell hogy legyenek jószívű osztogatók is.

Azért a normál szülő szerintem nem úgy neveli a gyerekét hogy elkunyizzon a másiktól mondjuk 200 matricát...Meg azért a normál szülő felügyeli mégis mit hord haza a gyerek és ami nem az övé azt visszaviszi a tulajdonosának.Legalábbis így kéne.



Most már én se adok kölcsön semmit se :D

28. moonlight13 (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2013. máj. 17. 11:02
Ez a könyv kölcsönadás ismerős. Régen a legjobb barátnőmnek adtam kölcsön könyveket, majd jóval később más miatt átmentem hozzá, és begyűjtöttem a nála lévő, vissza nem adott könyveimet. :) Mondjuk én ezért soha nem sértődtem meg, és nem gondoltam, hogy direkt volt. Ő sem sértődött meg, hogy visszavittem tőle. :D
27. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Érdekes73)
2013. máj. 17. 10:57

És ezzel azt mondod, hogy a szintén 4-5 éves már egy velejéig romlott, genetikailag kódolt csaló?


Szerintem épp olyan gyerek, mint a fórumindító gyereke.


A könyv és kazetta kölcsönadás pedig szintén egy felnőtt felelőtlensége. Én nem adok kölcsön könyvet csak nagyon kevés embernek, mert tudom, hogy tőlük visszakapom, ha más kér ilyet kölcsön, kereken megmondom, hogy nem adom, mert sokszor nem kaptam vissza.

26. 1a9791a753 (válaszként erre: 1. - Dejavu77)
2013. máj. 17. 10:53
Csak magad okolhatod a történtekért, nem kell másat kínos helyzetbe hozni. lehet a másik szülő nem is vette észre, hogy mit vitt haza a gyerek és meglehet valóban ész nélkül ragasztgatták.
25. Érdekes73 (válaszként erre: 24. - Bd55e3f068)
2013. máj. 17. 10:52
Mert láttam már ilyet :D Nagyobbik gyerekemhez pl elsős volt átjött játszani egy kislány és cserébe egy csomó játékot elkunyizott meg kotorászott össze-vissza ( nagymama látta én dolgoztam) vannak ilyenek. Meg még ilyenebbek. Az meg hogy én hányszor adtam kölcsön könyvet, kazettát stb.. amit sose kaptam vissza fel se tudnám sorolni. A végén már nekem volt ciki hogy visszakérném a saját cuccomat.Amit meg se kaptam. A kisebbik is elindult cserélni matricákat tavaly is olyan aránnyal kapott 2 db-ot ő meg elosztogatott vagy 60 db-t. Ilyenek a gyerekek is.Vannak mindenféle emberek de hogy csak jók és becsületesek lennének az elég naiv gondolat :D Bár felőlem mindenkit hihetsz annak max pofára esel.
24. bd55e3f068 (válaszként erre: 22. - Érdekes73)
2013. máj. 17. 09:50

Nekem a te hozzáállásod furcsa. Valamit az is tükröz.

Honnan veszed, hogy becsapás, kunyizás, van a dologban, és hogy olyan csórók a szülők, hogy pár ezer forintért a becsületüket kockára tennének?

2013. máj. 17. 09:48

Az iskolában harmadik-negyedikben már működik, hogy beviszik a matricákat és cserélnek, de még másodikban is emlékszem ilyen esetre, hogy valakinek elvették-elvitték az összes matricáját, aztán volt nagy sírás-rívás. Meg is titltották a tantónénik a csereberét akkor abban a suliban. Amúgy javaslom, hogy ha valakinek már odaígért a gyerek (vagy a szülő) matricát, akkor azt azonnal tegyétek félre, és csak a maradékot vigyék cserélni. Ez így remekül működik általában.

Csomóan vannak, akiknek pedig már rég kész az egész album, szerintem szívesen adnak akár csere nélkül is. Mi is rengeteg emberkének adtunk tucatszámra.

22. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - Bd55e3f068)
2013. máj. 17. 09:47
Nekem ennek olyan becsapás szaga van elkunyizták utána meg nem adják vissza amilyen a szülő olyan lesz a gyerek is ( gének+ példa)
21. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - Dejavu77)
2013. máj. 17. 09:44

Ha a lányod leve elígért párat, nem is értem, minek adtátok más kezébe.

Az óvónő van a legrosszabb helyzetben, mert neki semmi köze az ovitól idegen tárgyakhoz, mégis bele lett keverve.


Szerintem ránts vállat, és legközelebb felügyeld magad a saját gyerekeid csere-beréjét-

20. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Érdekes73)
2013. máj. 17. 09:42
Kieg. lehet hogy már a vaterán árulják 50 Ft / db- ért ...
19. Érdekes73 (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2013. máj. 17. 09:42

Azért 200 db sok még egy lassú apukának is...

Az 40 csomag ha vette volna 4000 Ft

18. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2013. máj. 17. 09:40
Kicsik még hozzá. Ráadásul már ilyen kicsiknél is vannak kunyisak meg jószívű osztogatók ( vkire hasonlít az a gyerek) A jószívűek elosztogatnak mindent a kunyisok meg elkérik azt is ami nem is kell nekik...
2013. máj. 17. 08:03
Nagy butaság volt beengedni a matricákat, törvényszerű volt hogy gond lesz belőle. Ez a matrica cserebere egyébként sem az óvodába való dolog szerintem. Nem tudsz mit tenni, az sem csoda ha a másik szülő nem akar emiatt több ezer forintot kifizetni, hiszen te megengedted a gyereknek hogy bevigye a matricákat és tegyen velük belátása szerint... Óvodás korban ezek a dolgok még szülői segítséget és felügyeletet igényelnek, ha azt akarod, hogy rendben menjenek...
16. gkreka
2013. máj. 17. 07:44

Nálunk az oviba nem vihetnek be játékot a gyerekek, kivéve havonta egy alkalommal, az úgynevezett játéknapon. A matricákra, fociskártyákra nem vonatkozik a tilalom, de csak az öltözőben csereberélhetnek érkezéskor-távozáskor. Már év elején megmondták az óvónők, hogy ha a gyerek valamilyen játékot betesz a ruhászsákjába és az elkallódik, azért ők nem tudnak felelősséget vállalni (még szép).


A gyerekek szavára ilyen esetben nem nagyon lehet adni. Nem azért, mert hazudnak, hanem a saját szemszögükből emlékeznek az eseményekre és néha elég sajátosan interpretálnak dolgokat.

15. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Dejavu77)
2013. máj. 17. 07:22

És reggel ki vitte a gyereket az oviba, amikor bevitte a sok matricát? Már akkor gondolni kellett volna arra, hogy ott túl sok gyerek van, akárhová is szóródhatott volna...

Hát ez most lehet, hogy tanulópénz!

Amúgy meg szerintem az apukáktól nem várhatod el (tisztelet a kivételnek) egy anyuka észjárását! :D

14. 68ba7cfd11 (válaszként erre: 1. - Dejavu77)
2013. máj. 17. 06:57

Mennyit ér egy gyerek szava? Ezt egyedül neked kell tudnod!

Egyébként nálunk az oviba semmilyen játékot nem szabad vinni,nincs vita belőle.

2013. máj. 17. 06:16

Amikor a fiam kicsi volt, időnként hazaállított idegen játékokkal, amelyek még drágák is voltak, illetve ő is kölcsön adott ilyen játékokat.

A fiamnak mondtam, hogy csak úgy adhatja kölcsön, ha utána nem azért fog sírni, hogy tönkrement, nem adják vissza, stb., valamint a szülőin is elmondtam, hogy ha valamelyik gyerek kölcsön adja vagy ajándékba adnak valamit a gyerekemnek azért nem vállalok felelősséget, tehát nem fogok izgulni, hogy tönkremegy, mert nem fogom megvenni és én sem várom ezt el mástól.

Mivel gyerekekről van szó, ezért nekünk felnőtteknek kell az ilyen eseményeket koordinálni, azaz nekünk kell tudni azt, hogy ilyen helyzet is előfordulhat, ha bevisz a gyerek 200 db matricát, így nem hiszem, hogy ekkora hepajt kellene belőle kreálni.

Előtte kellett volna gondolkodni neked, mint szülőnek. Végig kellett volna gondolni, hogy nem fog e zavarni, ha nem hozza haza a gyerek a matricákat. Az óvónéninek nem az a feladata, hogy a gyerekek által bevitt játékokra felügyeljen és persze a másik szülő sem tehető felelőssé ezért az eseményért. Ez most egy ilyen helyzet. Ebből tanulni kell.

12. dömdödöm (válaszként erre: 11. - Vaczila)
2013. máj. 17. 06:01
:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook