Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen háziállatot ajánlotok? fórum

Milyen háziállatot ajánlotok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jún. 24. 12:31

Megoldódott. Lett két cicánk, a pipi el is van felejtve.

Sikerült egyolyan cicát "szereznünk" (egyszer csak itt volt, kölyök) aki a kiscsaj minden pakolászását tűri, nem karmolja harapja, ha cuccolja a gyerek tűri a fésülést, fülhúzást.

Tudjuk, honnan jött a cica, az utcánkban van egy öreg néni, ainek a macskája lekölykezett. Ugyebár a cicáknak van az a szokásuk, hogy elviszik máshová a nagy kölyköket.

Egy jött hozzánk, egy pedig a párhuzamos utcában él.

41. Krisz42 (válaszként erre: 38. - Ata06)
2013. máj. 20. 14:06
Igen,ha vadállatoknak nevelik őket,akkor simân széttépik az embert,ahogy a kutyák is,ha pl.őrkutyák.Malacot is lehet őrmalacnak nevelni,tehát megtánad idegeneket,ha hívatlanul jönnek.De ez csak akkor van,ha ugyanúgy arra nevelik,mint egy kutyát.Szerinted mennyi szociâlis nevelést kap+szeretetet egy olyan disznõ,aki csak enni,inni kap,mert majd levágják,egyébként be van zárva egy ólba.
40. bd55e3f068 (válaszként erre: 38. - Ata06)
2013. máj. 20. 12:32
És hány kutya harapott már meg embert? Hányat téptek szét?
39. Miramira77 (válaszként erre: 36. - Gomboc7)
2013. máj. 20. 12:23

A macska készen kapott azért ilyen vad. Kint egesészik, néha megtisztel a jelenlétével minket.

A hörcsögökre viszont súlyosan allergiás vagyok, begyullad az arcüregem.

Halaim is voltak, de még a tesóm kinyirta őket (úgy gondolta büdösek, ezért melléjük öntött egy deci hipót)

Teknőceim is voltak, kintiek, de szinén a tesóm, mutogatta őket a haverjainak, a macskák meg elvitték.

A papagájomat a nagyim engedte el.

Valami olyasmi kéne amit nem csak néz.

Gondoltam kinevelek neki néhány kiscsirkét...

38. Ata06
2013. máj. 19. 21:55

Én már hallottam malacról ,aki megharapta a gondozóját.

Sőt.., olyanról is aki belehalt a sérülésbe.

2013. máj. 17. 08:28

Szerintem a malac igenis jó.Ő is társas,ragaszkodò tud lenni és értelmes.Kutyánâl mindegy milyen fajta,ha nem jól nevelik,akkor nem lesz jó.És a kutya alaptulajdonságain is múlik.Nagyon különbözőek lehetnek fajtán belül is.

Egyébként nekünk volt Jack Russel terrierünk is-simaszőrű-,a legfélénkebbet hoztuk el.Annyira szófogadò lett és a gyerekekkel rengeteget hancúrozott,tökéletes családtag volt.De tényleg változó.

2013. máj. 17. 06:51

Megkérdezhetnéd a kislányodat is. Talán azt mondja, hogy kígyót. :D

Viccet félretéve, lehet, hogy ő nem vágyik a játszópajtásra annyira, inkább beválik neki egy ilyen pipipajtás. Én a nyúlra gondoltam még a kutya mellett (de az ugye tárgytalan, mert ha nem kell, tényleg nem szabad erőltetni.).

Viszont, ha lenne melletted egy olyan ember, aki ért a kutyákhoz, és segítene Téged a nevelésében, akkor Te is megláthatnád, hogy milyen jó, ha kutya is van a háznál.

Rajta és a kölyökmacskán kívül más állat annyira nem társas, ahogy más is mondta.

Lehetne még hörcsögöt is, vagy ugróegeret, mert azok jópofán mocorognak a kis terráriumukban és mókuskerekükben.

Nem tudom, mit csinált a macskával, hogy az nem szeret vele lenni, de a kisállatokkal vigyázni kell. Ha nyúzva vannak, hamar bedobhatják a törölközőt.

Arra is gondolni kell, hogy takarítanád-e a kakis pisis almokat kétnaponta...akváriumot is takarítani kell, ami szintén nem egy leányálom. Azért rendesen végig kell gondolni egy ilyen kisállattartást.

Mondom úgy, hogy voltak macskáim, kutyáim, halaim, gőtéim, kismadaram, tengerimalacom hosszabb-rövidebb ideig. Volt, amire csak vigyáztam.

Azért jól gondoljátok meg, és szerintem kérdezd meg a kislányodat, minek örülne legjobban. :)

35. Miramira77 (válaszként erre: 34. - Ata06)
2013. máj. 16. 22:12

oké, most megkeveredtünk.

Úgy értettem a macskát, hogy én voltam macska.

Nem makacsság, hanem macskaság.

34. Ata06 (válaszként erre: 32. - Miramira77)
2013. máj. 16. 22:10

???? A macska azt mondod nem öntörvényű? Hát akkor én más macskákat ismertem, és más irodalmat olvastam róluk mint Te! :D

A macskának ha elege van a szekálásból, bizony kiugrik a kezéből. Eseteleg fúj meg karmol is.

De hát Te tudod!:)

33. Ata06 (válaszként erre: 29. - Bd55e3f068)
2013. máj. 16. 22:08

Én nem mondtam, hogy nem igénylik a társaságot és nem lehet idomítani őket!

De azért a malacot mégse lehet egy lapra tenni egy kutyával!

Persze ,ha valaki ennyire ellene van, akkor nem sokat lehet tenni!

Keresni kell a kicsinek valami mást!

32. Miramira77 (válaszként erre: 30. - Ata06)
2013. máj. 16. 22:07
nem makacs. Macska
31. Ata06 (válaszként erre: 28. - Bucóka20)
2013. máj. 16. 22:06
Ez így van, ahogy mondod! :(
30. Ata06 (válaszként erre: 27. - Miramira77)
2013. máj. 16. 22:05
Nem hiszem, hogy a makacsságod. Gyerek voltál, és falkatag. Úgy érezték ők fölötted álltak a rangsorban. Ezért amikor csak lehetőség volt rá bizonyították is!
29. bd55e3f068 (válaszként erre: 25. - Ata06)
2013. máj. 16. 22:01
Ez nem igaz. A malacok igénylik a társaságot, idomítani is lehet őket.
28. Bucóka20 (válaszként erre: 25. - Ata06)
2013. máj. 16. 22:01

A kutya az tényleg visz mindent.:-)

A malac...hm.. nekem nem kellene,tanítani nem lehet,esetlegesen játszani valami nagyon morbid játékot,de vele tuti nem lehet labdázni.

A kutyáknak lelkük van...a malacok meg max aranyosak.:-)



De , senkit sem érdemes rábeszélni egy kutyára,mert ha nekik nem felel meg vmilyen szempontból,akkor a kutya repül.

Az még nem hiányzik senkinek.


Én ,,kicsibe,, foglalkozok állatmentéssel is.

Annyi kidobott kutya,macska van....

2013. máj. 16. 22:01

Leo bernáthegyi volt, Lady egy labrador, Tapi egy tacskó, Doki egy komondor, Woopy egy dalmata, Picúr spániel.

Megkérdeztem anyumat. Mindig fajtatiszta kutyánk volt, akik minden családtaggal kijöttek rajtam kívül. Anyukám most mondja, hogy a kutyáknak szerinte a macskaságommal volt a bajuk. Szeretek magason lenni, fára mászni, nem vagyok túl barátságos...

Most ez elgondolkoztatott.

26. Ata06 (válaszként erre: 19. - Miramira77)
2013. máj. 16. 21:59
Arra gondoltam mééééég, hogy kacsa? :D Az nem csíp, mint a tyúk. Ha kicsinek van véve, akkor menne a gyerek után ,mert azt hinné ő a mamája. :D Bár a madarakhoz nem értek, így esetleg kéne indítanod egy olyan fórumot, hogy azok válaszoljanak, akik értenek is hozzá! vagy esetleg papagáj? Vannak nagyon okosak köztük!
25. Ata06 (válaszként erre: 24. - Bd55e3f068)
2013. máj. 16. 21:57
Mert az nem társ állat. Azzal nem tud jókat játszani! Labdázni, futkosni.... Nem megy utána, nem ül mellette, nem hatja a fejét az ölébe ha szomorú! A kutyát nem lehet überelni!
24. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - Ata06)
2013. máj. 16. 21:53
És miért lenne jobb az erőltetés, ha pl. itt van az a cuki törpemalac?
23. Ata06 (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. máj. 16. 21:52

Nem értek ezzel egyet! Ha olyan fajta, akkor csak előnyére válik! Vannak olyan kutya fajták ,amelyek pont erre lettek kitalálva.

Vakvezető és terápiás kutya a labrador, pont arra használják, hogy "meggyógyítsa" a különböző fogyatékossággal élőket!

Itt van példának okáért az anyukám. Nála jobban kevés ember fél a kutyáktól, és lám.... "Azt mondják kutya harapást szőrivel" :)

22. bd55e3f068 (válaszként erre: 20. - Ata06)
2013. máj. 16. 21:50
Sokféle törbemalac van, nem mind kényes.
21. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Miramira77)
2013. máj. 16. 21:49

Max. akkor harap, ha bántják, de ez minden állatnál így van. A malac okos állat, és ha van elég tere, tiszta is. A büdös, koszos disznó az ólba zárt állatok ismérve.

Szerintem jó ötlet.

20. Ata06 (válaszként erre: 16. - Miramira77)
2013. máj. 16. 21:48

Arra a pucérra gondolsz?:) Nekem nagyon tetszenek, de megkérdeztem rövid életűek és nagyon érzékenyek mindenre. Könnyen meg is fáznak.

A kicsit nagyon megviselné ,ha hamar el vesztené a barátját. Persze ez bámelyik állattal előfordulhat, de úgy venni, hogy már tudjuk előre -nem szerencsés.

2013. máj. 16. 21:46

2000nm kert van. ennek a harmada a családi részleg.

De úgy sajnálom a pipijét.

Meghallotta a gyerek hangját és kottyogva futott hozzá (a lányzó etette). De a lüke megijedt mikor teregettem, felutrott a kerítésre, amin szögesdrót volt és beleállt a lábába, aztán felszakadt. Szerintem egy órát se élt volna.

18. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Ata06)
2013. máj. 16. 21:45
Ha valakinek ilyen mély ellenérzései vannak kutyákkal szemben nem szabad arra alapozni, hogy talán majd pont azzal jól fog kijönni. Egy kisgyerekkel lenne összeengedve egy kísérleti kutya. Ez oltári nagy felelőtlenség lenne.
17. Ata06 (válaszként erre: 12. - Miramira77)
2013. máj. 16. 21:45

Nem baj ha hangosak vagytok! A kutya érzi azt ,hogy ki szereti és hol van biztonságban.

Lehet egy csöndes családnál rettegésben élni és egy hangosnál boldogan!

Ő ezt megszokja és utána már természetes lesz neki.

16. Miramira77 (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2013. máj. 16. 21:43

Hörcsög nem. Allergiás vagyok rá.

Valami olyasmi kéne ami lehet kinti-benti (inkább kinti) nem veszélyes, ha a kajájáról van szó, bírja a nyüstölést. Törpemalacban is gondolkoztam, de azon túl, hogy anyámék képen röhögnének (disznó=hús) nem tudom nem harap-e, stb.

15. Ata06 (válaszként erre: 11. - Miramira77)
2013. máj. 16. 21:42

Dehogy utálnak! Érzik rajtad a félszt és föléd akarnak kerekedni!

Ha Te adsz neki enni és jól kezeled Te leszel a falka vezér. Egy kisgyerek mellé nem szerencsés sem kaukázusi, sem német juhász!

A "megerőszakolás" A feletted állóságot fejezi ki. Tehát náluk nem azt jelenti ,mint nálunk! :P

Egy kisgyerek mellé mopszot vagy labradort ajánlanék. Mindkettőt nyúzhatja! Bár a mopsz nem jó kertbe ,mert öleb és télen megfázik!

Labradorból is lányt és feltétlenül ivartalanítani kell! Hidd el semmi baj nem lesz!

Menhelyről is kivehetsz kutyust, de akkor tanácsot kell kérni a gondozóktól. És figyelni kell a kutyákat, mert ők is választanak ám!

Nyugodt típus kell és nem szeleburdi kisgyerek mellé! Nem is kérdeztem-kerted van?

14. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - Miramira77)
2013. máj. 16. 21:42

Ha ez ilyen fix tény, akkor a rágcsáló is kilőve.

Nem lehet egy kivételezett pipitek?

13. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Miramira77)
2013. máj. 16. 21:39

Neked nem való kutya, úgyhogy ez a verzió ugrott.

Rágcsálók szóba jöhetnek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook