Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
390. viva70 (válaszként erre: 388. - Gabcsibi)
2015. febr. 28. 16:16

Szia gabcsibi! Azt mondta a doki, hogy március közepe felé menjek kontrollra. De, lehet eltolom majd kicsit. Végső soron úgysem csinál mást, mint megnézi ultrahanggal, hogy ment-e össze a mióma. Végleges eredmény csak fél év után lesz.

Nekem ingadozik a vérzésem rendesen. A 18-38 nap között minden volt már az utóbbi pár évben. Most meg még semmi a 39. napon sem. De, nem hinném, hogy ez csak a mióma miatt van. Szerintem a változás szele is megérint lassan...:D Nagyon nem bánnám, ha már nem lenne vérzésem..., 12 éves korom óta "boldogít". Az utóbbi közel öt év pedig katasztrofális...:(

389. Mackóbandi (válaszként erre: 387. - Gabcsibi)
2015. febr. 28. 16:12
Még a 6 hetes kontrollra nem sikerült bejelentkeznem, csak a szövettani eredményt hoztam el a kórházból. A kontrollon újra megkérdezem, de úgy emlékszem kb. júliusig várni kell a próbálkozással. Tehát műtét + 6 hónapra emlékszem, hogy arról beszéltünk utoljára decemberben.
388. gabcsibi (válaszként erre: 385. - Viva70)
2015. febr. 28. 15:12
Szia Viva!Nekem sem hiányozna a vérzés.De 23 24 napra mindig megjön.Mennyi van még a kontrollig?
387. gabcsibi (válaszként erre: 384. - Mackóbandi)
2015. febr. 28. 15:09
Én is örülök hogy jó lett a szövettan.Akkor most húzzatok bele.Kívánom,hogy minél előbb jöjjön össze a babaprojekt.
2015. febr. 27. 17:52
Mindenkinek nagyon jó egészséget és aki babát szeretne mielőbbi gyermekáldást kívánok!
385. viva70 (válaszként erre: 384. - Mackóbandi)
2015. febr. 27. 17:47
Örülök, hogy rendben van a szövettanod. Szerencsére a miómák többnyire jóindulatúak szoktak lenni. Nagyon kíváncsi vagyok vajon én hol tartok, mekkora lehet a miómám most? Ma hét hete volt az embolizációm. A vérzésem viszont nem akar megjönni. A 38. napnál járok. Igaz, előtte több, mint egy hónapig vérzésben voltam. Nem hiányzik abszolút. Tök jól meglennék nélküle.
2015. febr. 27. 16:51
A szövettan: Leiomyoma corporis uteri, vagyis jóindulatú volt.
2015. febr. 26. 22:08
Remélem Neked is és nekem is sikerül teherbe esni. Én mindenképpen Vele akarom a terhesgondozást és szülést is. Főleg a kórházban ahogy hozzám állt, gondoskodott rólam, már senki nem tudna rábeszélni másikra.
382. Jessica333 (válaszként erre: 378. - Mackóbandi)
2015. febr. 26. 19:52
Köszönöm, lehet, hogy szükség lesz rá. Nem a műtét miatt, hanem ha valami csoda folytán teherbe esek és szülök.
381. 98295a7f28 (válaszként erre: 380. - Mackóbandi)
2015. febr. 25. 19:22

Pedig lehet ha kisebb méretnél megszabadulnának tőle,jobb lenne.

Köszi,hogy leírtad.

380. Mackóbandi (válaszként erre: 379. - 98295a7f28)
2015. febr. 25. 19:17
Most erősödött a vérzés + alhasi fájdalmai vannak. De 40 mm körül szokták műteni, vagy afölött. Valahol olvastam. Az enyém 46 mm volt.
379. 98295a7f28 (válaszként erre: 376. - Mackóbandi)
2015. febr. 25. 18:44
És neki is van vérzészavara?
378. Mackóbandi (válaszként erre: 372. - Jessica333)
2015. febr. 25. 18:22
Igen, mintha azt mondták volna munkatársaim akik hozzá járnak, hogy 2010-től a kórházból nyugdíjba ment, és azóta a Kardirexbe rendel. Műtéthez bátran ajánlom a Mika Pétert, ha egyszer szükség lesz rá.
377. Mackóbandi (válaszként erre: 374. - Pöszke:))
2015. febr. 25. 18:19
inkább a második, mint a harmadik.
376. Mackóbandi (válaszként erre: 375. - 98295a7f28)
2015. febr. 25. 18:17
Tesómnak se nyúlnak hozzá a 12 mm-eshez.
2015. febr. 25. 12:52

Sziasztok!


Olvasgatlak benneteket,én is írtam fórumot korábban ezzel kapcsolatban,és volt is aki írt rá,köszönöm.

Most ott tartok hogy a gyógyszer beszedése után csökkent a két mióma,most 16 mm körül vannak,és a doki nem akar műteni,azt mondja jó így.

Persze nekem sok panaszom volt terhesség alatt is,majdnem vetélés lett miatta,rengeteg hólyaghurut,aminek sokáig nem is tudtam az okát,és egyébb dolgok.

Most az a legnagyobb baj,hogy felírt egy új jó fogamzásgátlót,de mondhatni folyamatosan vérzek,ha pár napra abba is marad,újrakezdi,másfél hónapja megy ez, a doki szerint beáll,csak hormonzavar és nem kell a miómákat kivenni,nyugodjak meg.DE olvasva titeket az az érzésem,hogy én sem fogom megúszni.Nem is bánnám,vállalnám a következményket is.

2015. febr. 25. 10:18
Köszönöm a hozzászólásokat! :) Nehéz döntés, de minél többet mérlegelek, egyre inkább a második variáció felé hajlok. Babát már nem tervezek, a meglévőt kell felnevelnem, és az megy méh nélkül is. Ez durva, de ez az igazság. Meg akarok gyógyulni, és teljes értékű életet akarok élni mint anya, mint nő, mint ember, és ha ehhez ki kell venni a méhemet, akkor állok elébe. csak nagyon be vagyok ...... :)
373. pöszke:) (válaszként erre: 365. - Jessica333)
2015. febr. 25. 10:07
Minimálisan csökkent. Viszont az "új" doki azt mondta, hogy nem élhetek Esmyán a hátralévő életemben, és ha nem fogom szedni, újra növekedni fognak. Ő fel sem írta volna nekem ezt a gyógyszert. Egy valamire legalább jó volt: nyertem egy kis időt műtétig, és lelkileg talán fel tudtam készülni. Most jól vagyok, nincs hólyaghurutom, de már félek, mert egyik pillanatról a másikra előjöhet. :( Van amikor amilyen hirtelen jön, olyan hirtelen távozik, viszont van olyan is amikor napokig kínoz. Ez azért van, mert úgy helyezkedik el az egyik miomám, hogy időnként nyomja a hugyhólyagot.
372. Jessica333 (válaszként erre: 371. - Mackóbandi)
2015. febr. 25. 00:43
Most már a Szent Imre úti rendelőintézetben rendel, de csak egyszer egy héten. Azt nem tudom, hogy műt-e még, de már nyugdíjas korú szerintem.
2015. febr. 24. 22:19
Aha tudom. Munkatársaim járnak hozzá a Kardirexbe. De ő már 2010 óta csak a Kardirexbe rendel nem? A kórházban már úgy tudom 2009 óta nem dolgozik, márha műtétre kerülne sor.
370. Jessica333 (válaszként erre: 369. - Mackóbandi)
2015. febr. 24. 21:25
Igen, még nem tudom pontosan mikor. Dr. Fülöp Józsefhez járok már nagyon régóta.
369. Mackóbandi (válaszként erre: 365. - Jessica333)
2015. febr. 24. 19:39
Pár hónap múlva jössz haza? Győrben kihez jársz?
2015. febr. 24. 19:37
Azt hiszem Csinszkának laparoszkópos volt, nekem hasmetszés.
367. viva70 (válaszként erre: 364. - Pöszke:))
2015. febr. 24. 19:09
Sajnos nem tudok ebben segíteni, mert én teljesen más úton indultam el. Ha egyszet majd mégis a műtét mellett kellene dönteni, fogalmam sincs mit választanék. Már, ha lenne választási lehetőségem egyáltalán... Szülni én már nem akarok, de akkor sem lenne mindegy, mit vesznek ki belőlem... Egy biztos, ha mindent kivesznek, akkor nem lesz többet mióma.
366. Mackóbandi (válaszként erre: 364. - Pöszke:))
2015. febr. 24. 18:32
Nekem az első variáció volt, Csinszkának a második variáció. Nekem ugye fontos volt, hogy lehessen még baba. A dokim is tájékoztatott előzetesen, hogyha pl. jelentős vérzés van műtét közben, akkor lehet ki kell vennie a méhet, de érezhetően nagyon örült a doki, mikor a férjem telefonált a műtét után, azt mondta neki, hogy nagyon jól ment a műtét. Szóval csak a miómát vette ki, nem is kaptam vért, úgyhogy gondolom nem volt akkora vérveszteség. Műtét másnapján reggel vettek vért, és nézegette az értékeket. Hozzám is beszélt műtét után közvetlenül az intenzíven a dokim, és arra a pár szóra emlékszem, hogy "jól sikerült, holnap visszajövök". Azt hittem én, vagy az agyam nem tudom, hogy válaszoltam neki, de lehet, hogy csak akartam mondani: "Sikerült? Köszönöm." Mert másnap reggel azt hitte a doki, hogy én műtét után nem hallottam amiket mondott. Pedig hallottam, mert amikor pár óra múlva már teljesen ébren voltam, megírtam sms-ben pár barátomnak, hogy mit mondott a doki. Most tartottam "élménybeszámolót" munkahelyen, és mondtam a többieknek tök érdekes, hogyan működik az agy, azt hittem, hogy válaszolok: sikerült? köszönöm. De ezek szerint nem mondtam semmit. Másnap reggel visszajött a doki, és újra elmondta, hogy jól sikerült, csak a miómát vette ki, alma nagyságút kellett kivágnia.
365. Jessica333 (válaszként erre: 364. - Pöszke:))
2015. febr. 24. 17:15
Nem is csökkent a miómák mérete? :( A hólyaghurut is ugyanúgy megmaradt? Én is a harmadik hónap felénél tartok majdnem, orvosnál nem voltam vele mióta szedem, és nem is tudok menni még pár hónapig sajna. Viszont könnyebbnek érzem az alhasam, és az alhasi fájogatás is elmúlt, ami már sok éve volt pedig. A műtéttől én is félnék...
2015. febr. 24. 09:21
Sziasztok Kedves Sorstársak! Elég régen jártam erre, de most végig olvastam mindent, amiről az utóbbi időkben lemaradtam. Örülök, hogy Mindenki jól van a körülményekhez képest! :) Most én állok a műtét előtt, és szeretném a segítségeteket, pontosabban a véleményeteket kérni. Itt mindenki tapasztaltabb ebben a témában, ezért is szeretném kikérni a véleményeteket. :) Már a harmadik doboz Esmya felénél járok, és túl nagy változás nem történt. Három orvost kérdeztem meg, és a műtét elkerülhetetlen. A harmadik doki fog műteni, pénteken megyek Hozzá időpontot egyeztetni a műtét napjáról.Arról viszont nekem kell döntenem, hogy "mit vegyenek ki". 1. Csak a miomákat, ami elég nagy vérveszteséggel. javult valamennyit a vérképem amióta nem menstruálok az Esmya miatt, meg szedek is vérképzőt. ha csak a miómát távolítják el, fennál a veszélye, hogy hamarosan újabb, újabbak lesznek helyette. Nem akarok 1-2 év múlva újra kés alá feküdni. 2. Chrobak műtét, tehát csak a méh testet távolítják el, a méhnyak és a méhszáj marad. 3. Teljes méheltávolítás. Mindegy, melyiket választom, csak hasfelmetszéssel tudják végezni. Senki nem vállalja laparral, mert két császármetszésem volt. Nagyon be vagyok tojva! :(
363. viva70
2015. febr. 23. 22:09
Lassan nekem is itt lesz az első kontroll ideje...
362. Mackóbandi (válaszként erre: 360. - Langers)
2015. febr. 23. 21:30
Szia. Úgy gondolom, jól vagyok. De azért várom a 6 hetes kontrollt, hogy dokim megnézzen kívül, belül.
361. Langers (válaszként erre: 359. - Viva70)
2015. febr. 22. 23:37
Köszönöm! Szerencsére a gyorsan talpra állós típus vagyok. Ma, alig két héttel a műtét után már vezettem is. Főzök is, meg sokmindent csinálok, csak óvatosan :-)
❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook