Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
630. viva70 (válaszként erre: 625. - Kata09)
2015. aug. 4. 18:38
Ez nem jól hangzik.:( Nekem 55 mm-ről csökkent 31 mm-re három hónap után. A féléves kontrollon még nem voltam. De, megyek hamarosan...
629. viva70 (válaszként erre: 624. - Kata09)
2015. aug. 4. 18:36
Igen tudom, én is ott voltam januárban.:)
628. Bogi70 (válaszként erre: 627. - Mackóbandi)
2015. aug. 4. 15:29
Igen, köszönöm a segítségedet :)
627. Mackóbandi (válaszként erre: 626. - Bogi70)
2015. aug. 4. 15:12
Ezek szerint megtaláltál bennünket.😊
626. Bogi70
2015. aug. 4. 14:44

Sziasztok!


Én is több éve küzdök a miómával.Sajnos a harmadik kúrát csinálom az Esmyával, de csak addig hatásos amíg szedem, ha abba hagyom, újra nő a mióma.Most felvettem a kapcsolatot Bérczi professzorral, majd aug.19.-én megyek hozzá megbeszélésre. Megpróbálnám az embolizációt. Az orvosom, azt mondta, hogy vegyük ki a méhem, de én azért próbálnám megmenteni. Ha valakinek van tapasztalata Bérczi dokival kapcsolatban, szívesen venném.44 éves vagyok, a miómám legutoljára 175 ml volt, 7,5 x 5,2x 8,5 cm , sok problémát okoz. Most valamivel jobb,hogy szedem az Esmyát (már összesen ez a 9. doboz, de ezt sem lehet többet). Ugye így nincs menszesz, a vér táplálja a miómát, most tehát csökken a mérete , de ha újra megjön akkor megint nőni fog.

625. kata09 (válaszként erre: 620. - Viva70)
2015. aug. 4. 14:03
3 embolizácio,minimalis csökkenes,darabos omloverzes kisereteben valtozas nagyon semmi....
624. kata09 (válaszként erre: 620. - Viva70)
2015. aug. 4. 14:01

Pécs, Harmat doki

kedves csapat van ott

623. kata09 (válaszként erre: 622. - Mackóbandi)
2015. aug. 4. 14:00
2 db női öklömnyi volt 2009ben
2015. júl. 28. 16:48
Kata neked is csak egy mióma van? Te merrefelé laksz egyébként? Én 50 km-re Győrtől; nálunk is van 3 nőgyógyi; de én eljárok Győrbe Mikához.
2015. júl. 26. 23:05
Találtam egy budapesti nőgyógyász honlapján, hogy szinte minden mióma kioperálható a méh károsodása nélkül, és utána kiviselhető terhesség (Ez az az eljárás, amit az én dokim nekem csinált). Akit érdekel, priviben leírom. Kata neked már leírtam priviben.
620. viva70 (válaszként erre: 616. - Kata09)
2015. júl. 26. 22:05
Neked ki csinálta az embolizációt? Mekkorára zsugorodott a miómád utána? Volt újabb embolizációd is?
2015. júl. 26. 21:50
Kanga. Kanga is babát akart; nem tudom mi lehet vele.
618. kata09 (válaszként erre: 613. - Viva70)
2015. júl. 26. 21:22

10-ből 1 nőnél nagy fájdalmakkal jár,görcsöléssel az EMBOLIZACIO. Igen van fájdalom kisebb nagyobb,de akinek fájdalommal jönn meg a menzesze annak nem újdonság ez a dolog. A műtétben reménykedve mindent elfelejt,csak az lebeg a szeme előtt ,h most már jobb lesz és megszabadul lassacskán attől a dögtől,ami a fájdalmat , a minden havi dolognál a kellemetlenséget okozza és gátolja a gyermek tervezésben,minden eltűnik,csak a jobb jövő érdekében és további lépésekben gondolkodik.

Kaphatnak fájdalom csillapitot és lecsorog az infuzio ,kicsit kómássáválik, kicsit elszunyad,majd felébred ,a nyomokötés és a vágás a jobb karon emlékezteti,hogy túl van a műtéten.

2015. júl. 26. 21:18
Kata újra írtam privit. Jessica akar még babát, azt hiszem, most nem tudom benéz-e a fórumra.
616. kata09 (válaszként erre: 614. - Mackóbandi)
2015. júl. 26. 21:10

Igen ,nekem volt EMBOLIZÁCIÓM.

2009 augusztus végén első alkalommal.

615. kata09
2015. júl. 26. 21:08

44. Titánia83 2010-05-29 17:08


Sziasztok!


A mióma témához szeretnék hozzászólni.

Ma voltam egy előadáson a női betegségekkel kapcsolatban. Ott mondták, hogy a mióma sokszor a gyermek utáni erős vágyból, vagy annak elfojtásából fakad. Ezt fel kell tárni, és a beteg meggyógyul. Állítólag nem véletlen, hogy az orvosok pl. "csecsemőfej" nagyságú miómáról beszélnek.


Szerintem műtét előtt mindenképpen érdemes lenne felkeresni egy kineziológust, vagy elvégezni egy autogén tréninget.


Van egy könyv: Dahlke: Női egész-ség. Ebben minden női probléma háttere és gyógymódja le van írva.


Mindenkinek tökéletes gyógyulást kívánok!

2015. júl. 26. 20:56
Nem beszéltem senkivel, akinek szintén mioma enucleatio lett volna...Kata már neked volt akkor embolizáció?
613. viva70 (válaszként erre: 612. - Kata09)
2015. júl. 26. 20:47
Sok mindent lehet az embolizáció utáni kellemetlenségekről olvasni egy másik netes fórumon. Felkészültem a legrosszabbakra én is. De, istennek hála simán átvészeltem. Meg a szobatársam is.
612. kata09
2015. júl. 26. 20:07

OK megállítja a nővekedést,de ez a gyógyszer 3 hónapig szedhető,majd 1 hónap pihenő után még 3 hónap ,de után lépni kell tovább,főképp aki babát szeretne,az idő ketyeg...

A vérzést csökkenti,talán meg is szünteti 3 hónapig,amig tart a kúra,de utána...

Jönn a műtét hasfelmetszés...


Az embolizáció során találkoztam olyan női társammal,aki végig vergödte az éjszakát és amásnapot,sőt kétszermetszeték fel a karját ,egészségügyis dolgozóvolt,de úgy élte megmint vmi rémálmot,a párom ottvolt velem,mert volt rá lehetőségen,h bent maradjon,messziről utaztunk és aszobatársam is beegyezet,volt egy függöny és azt el lehetett huzni,de mi nem használtukna lényeg a prom annak a nőnek segített ,mert olyan fájdalmai voltak,ez is egy példa ,hogy minden lehetőség milyen dolgokat produkál. Esmya valakinek segít vkinek nem....

Reménykedik az ember...

611. kata09 (válaszként erre: 608. - Mackóbandi)
2015. júl. 26. 19:56

Na akkor a te szobatársad volt azaz illető akinek már adinnye nagyságot érte el.

Ettől féltett az egyikismerősöm,amikor elkezdtem vérezni nagyon,hogy ne várjak velemutassam meg orvosnak az akkori állapotában,mert gyorsan feltud gyarapodni a mérete,igaz az ESMYA talán ebben segíthet,de mindenkinél???

Megállítja a növekedést,már már egy eredmény,de akinek csökkenteni kell,mert műtétre vár és nem jár eredménnyel,akkor lehet,hogy ez is gyerekcipőben jár még.....

610. kata09 (válaszként erre: 608. - Mackóbandi)
2015. júl. 26. 19:40

Az én nődokim is azt mondta ha méh hátsőfeléből nem lehet eltávolitani,mert károsodik a méhfal vagy a vérzés ,ami miatt ki kell venni mindent,ez akockázat a műtét alatt fent áll.


Te szerencsés voltál és a te orvosod vmit tud.

Van itt olyan nő aki volt ugyan ennél az orvosnál hasonló műtéttel kapcsolatosan?

2015. júl. 26. 19:05
Az én szövettani eredményem Leiomyoma corporis uteri volt.
2015. júl. 26. 18:58

Azt hiszem a 191-es hozzászólásnál volt hogy ezeket a felületeket nem lehet összevarrni. Akkor az én orvosom miért tudta megcsinálni? Úgy emlékszem azt mondta műtét után hogy alma nagyságút kellett kivágnia; bár még az altató hatása alatt voltam. Visszatérve a gyógyszerre

Ha az esmya gátolja a növekedést már az is nagyon jó. Olvassátok el Kata kb a 252-es hozzászólásom.

607. Mackóbandi (válaszként erre: 605. - Kata09)
2015. júl. 26. 15:31
Aha, mondta a Mika, hogy van ez az új tabletta, kérdeztem, hogy megpróbálhatnám-e, és felírta. Azt mondta: "Reméljük csökkenni fog" (mármint a mérete).
606. kata09
2015. júl. 26. 15:05

ÉTRENDVÁLTOZTATÁS Szerintetek mennyire befolyásolja a kávé a mióma fejlödését avérzés erősségét ?????


Találtam erről itt egy érdekes bejegyzést....


"Esmya 84. (Egészség) 2014-12-07 11:21


Én is próbáltam pl. étrenden is változtatni. Láttam a mióma.hu-n, hogy a tej, szója, kávé, csoki pl. nem szerencsés. Tejet nem szoktam inni már évek óta, joghurtot viszont igen, szóját régebben sokat ettem hús helyett (egy időben volt egy ilyen mizéria, hogy jó a rák ellen) most visszateszem a polcra a boltokban amiben van szója és nem veszem meg, a kávéról (sok sok évig napi 5-öt, 6-ot ittam) már év elején februárban lemondtam, mert voltak egyéb problémáim a beleknél, viszont nem sikertült teljesen így február óta a Nescafe 3in1-et iszom. Csokit viszont szoktam tömni magamba. Még most is. De azért igyekeztem pl. az ebédeket a saláták irányába tolni. A joghurtról nem mondhatok le, mert a bélproblémáimat a joghurtok és a Jutavit Probiotikum Plusz hozta helyre (amit nem szedek folyamatosan, csak ha érzem, hogy újra szükséges). Szóval reggelire csak joghurtok, ebédre a hét legtöbb napján saláták. Este joghurt. De így is vagyok 64 kg. És amikor megunom, akkor eszek pl. rántott halat zöldségkörettel, vagy megengedek magamanak egy kocsonyát. Vettem még szeptemberben cickafarkfű teát, de aztán hol azt olvastam jó a mióma ellen, hol meg azt hogy nem jó, úgyhogy kétszer használtam és félredobtam. Maradt csak az Esmya."


A szóját én is kerülöm,pedig egészségesnek tartják,miómásoknak em biztos...

Tejszínről le tudtam mondani,zsíros is és kilókat is tudja gyarapitani.

Napi 2-3 kávé habtejjel,na ez amiről már nem...

Szeritetek segítene a mióma méretének csökkenésében, ha le tenném a kávét legalább az utolsó egy hónapban?

Szeptemberben kell mennem az orvoshoz és akkor megtudom milyen eredményeket produkált az ESMYA.


Neketek mi a véleményetek az étrend változtatásról???

605. kata09 (válaszként erre: 600. - Mackóbandi)
2015. júl. 26. 14:41

A 3 havi ESMYA nálad ,akkor nem járt hatássalcsakannyi ,hogy atabletta szedése alatt nem volt vérzésed?

A tablettátaz az orvosod írta fel MIKA PÉTER?

vagy ki javasolta?

Miért javasolta ezt a gyógyszert?

Milyen reményekkel biztatott,hogy miért lesz ha az ESMYA kúrát végigcsinálod?

Előre is köszönöm válaszod!

604. töprengő (válaszként erre: 603. - Viva70)
2015. júl. 25. 17:33

Szeptemberbe " vár " a doki. Jó 2 óra alatt átázott a 6 cseppes tegnap... Pillanatnyilag kis csökkenést tapasztalok erősségbe. kop-kop.

Kicsit " tulingoltam " a fejem, használni fog.

Bogyót nem is vettem be ma még, picit fáj a hasam.

Próbálok a legkevesebbet foglalkozni vele én is. Elég akkor mikor ott a vész..

603. viva70 (válaszként erre: 602. - Töprengő)
2015. júl. 25. 14:14
Szerintem ne várd meg... Nekem sem fut százzal minden, de nagy baj azért nincsen... Augusztus végére, szeptember elejére kérek majd egy kontrollt. Addig nem akarok foglalkozni vele.
2015. júl. 25. 12:30

Teákat inkább inni. És ha csak kicsit csökken a vérzés a " löttytől ", már megérte. Ergamm csepp mellesleg kesernyés utóizű. És a palástfű tea cukor nélkül eléggé hasonlított hozzá. És 1500 körül van, na jó kicsivel kevesebb....

Nem tudom megvárjam e az őszt így, hogy erős, és görcsölök.. :(

Szorgalmasan iszom a teát, aztán megvárom a jövő hét elejét.

2015. júl. 25. 07:44
Ha akartam volna felírta volna a másik 3 havi adagot, de engem sürget az idő a babavállalás szempontjából is, úgyhogy két lehetőség közül választottam. Jöjjön a baba a mióma mellett, és hátha megfogan, hátha lemegy jól a 9 hónap, de ezt előre senki se tudja megjósolni, vagy kivesszük a miómát és után próblkozni baba ügyben. Egyébként talán kétszer beleültem cickafart teába, míg szedtem az Esmyát, de aztán éreztem, hogy én a teában nem tudok hinni. Úgy hívják a műtétet, ami nekem volt, hogy mioma enucleatio. Azóta kétszer megnézett ultrahanggal, és azt mondta olyan szép a méh, mintha nem is lett volna műtve. Úgyhogy elvileg nincs akadálya a babának.
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook