Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
1080. gabcsibi (válaszként erre: 1078. - Viva70)
2016. ápr. 3. 11:45
Hát köszi a biztatást.Miután meg volt a konzultáció mennyi idő múlva volt az embó?Utána mennyi ideig nem tudtálk dolgozni? lázad volt?
1079. viva70 (válaszként erre: 1077. - Gabcsibi)
2016. ápr. 3. 11:01
Én is sokat járok pisilni. Hogy aztán ez csak a mióma miatt van-? Fene tudja... Ha nem is ennyire, de én régebben is ilyen voltam.
1078. viva70 (válaszként erre: 1075. - Gabcsibi)
2016. ápr. 3. 10:58
Én is az voltam. De, kár volt. Tényleg nincs mitől félni.
1077. gabcsibi (válaszként erre: 1069. - Tamara10)
2016. ápr. 3. 08:56
Szia! Pisilni nekem is sokat kell.Szerintem az nem az esmyától van,hanem a mióma miatt.Mármint neked mert én egy szemet nem vettem be abból.
1076. gabcsibi (válaszként erre: 1073. - Mackóbandi)
2016. ápr. 3. 08:53
Igen tudom hogy kapott elismerést.Örültem volna ha megnyeri mert egy szuper orvos.
1075. gabcsibi (válaszként erre: 1066. - Viva70)
2016. ápr. 3. 08:51
Köszönöm szépen.Most elutazom három napra de utána írok neki.Azt hiszem belevágok.Egyébként mióta eldöntöttem tiszta feszült vagyok.
1074. viva70 (válaszként erre: 1072. - Töprengő)
2016. ápr. 2. 10:53
Ezért rendült meg a nőgyógyászban a bizalmam. Ezért nem sietek hozzá vissza... Mert úgy írta fel az Esmyát anno, mintha valami csodaszer lenne. Akihez előtte jártam, annak meg a hozzáállása nem tetszett. Csak a magánrendelésen akart megismerni.
1073. Mackóbandi (válaszként erre: 1064. - Gabcsibi)
2016. ápr. 2. 09:31
Akire szavaztál pesti doki, igaz az év orvosa címet nem, de szakmai elismerést kapott. Sajnos az én dokim nem😐
1072. töprengő (válaszként erre: 1069. - Tamara10)
2016. ápr. 2. 08:45

" Én részemről beszüntetném az Esmyát azonnali hatállyal, mert többet árt egy amúgy egészséges szervezetnek, mint használ. "

Egyetértek.

Írtam kicsit lejjebb, a mammos dillemámat...

2016. ápr. 1. 21:32
Csak akkor futkozok pisilni, ha ideges vagyok. Pl. ha nőgyógyászhoz megyek. Pedig imádom, de azért szörnyen izgulok.
1070. Mackóbandi (válaszként erre: 1069. - Tamara10)
2016. ápr. 1. 21:29
Nekem pl. az megszűnt műtét után, hogy sűrűn pisiltem, már éjszaka sem kelek fel pisilni. Izgulok azért, remélem nem lesz másik mióma. Nem mindenhol olyan gáz a helyzet. Én ezzel a dokival és a győri kórházzal, altatóorvossal, nővérekkel nagyon jól jártam.
1069. Tamara10
2016. ápr. 1. 21:09
Sziasztok! Nem jártam erre pár hete. Talpmasszázson már voltam 3 alkalommal, egyenlőre nem veszek észre változást. Azt mondta a talpmasszőr csaj, hogy 6 alkalom minimum kell, de lehet, hogy több. 15-én megyek UH-ra, kiváncsi leszek nagyon az eredményre. A multkori UH-nál 1 miómát mondott az orvos, a talpmasszőr azt mondta, úgy érzi, mintha 2 is lenne. Hát nemtudom, lehet, h az Esmya után több is lett. Még szerencse, hogy nem szedtem be a 3 havi adagot, kb. csak másfél havit, de az teljesen elég volt. Az Esmya szedése alatti tünetek, már úgy érzem, kezdenek szűnni.Viszont pisilni nagyon sokat kell, éjszaka is fel kell kelnem minimum 1x. Ha elmegyek wc-re, utána már pár perc múlva annyira nyomja a hólyagomat, hogy megbolondulok. Szerintem az Esmyától csak még rosszabb lett, és sajnos az orvos nem tájékoztatott, hogy milyen mellékhatásai vannak, mire számíthatok. Már a szedés alatt találtam ezt a fórumot. Én részemről beszüntetném az Esmyát azonnali hatállyal, mert többet árt egy amúgy egészséges szervezetnek, mint használ. Azon kívül azt sem tudom, hogy mikor fog megjönni, hogy abbahagytam a szedését. Egyenlőre nem érzek még arra utaló jelet sem. Most ennyit tudtam. Beszámolok majd az UH-on történtekről.
1068. Tamara10 (válaszként erre: 1041. - Mackóbandi)
2016. ápr. 1. 20:58
Mostanában amiket hallani az egészségügyről, kórházi helyzetekről..., nem részletezem, mindenki tudja, de inkább nem. Altatást úgyszintén, köszönöm nem!
1067. Mackóbandi (válaszként erre: 1064. - Gabcsibi)
2016. ápr. 1. 20:38
Igen. Jelöltem a mióma műtétemmel, és egy másik páciens is császármetszéssel.
1066. viva70 (válaszként erre: 1065. - Gabcsibi)
2016. ápr. 1. 20:14
Én először írtam neki a weboldalán. Válaszolt is hamar a megadott e-mail címemre. Kb. egy hétre rá mehettem is hozzá vizsgálatra. Nem vagyok pesti, de nem kellett lemenni vizsgálatra Pécsre, mert a mi városunkba is feljár az egyik magánklinikára rendelni minden második kedden. Így aztán csak az embolizációra utaztam le Pécsre. Utána még voltam két kontroll vizsgálaton nála, de azokat is helyben oldottuk meg. Hozzá már nem kell menni többször. Hacsak nem lesz feltétlenül muszáj. Egy átfogó nőgyógyászati vizsgálatra kellene már mennem. Vedd fel vele a kapcsolatot nyugodtan. Nem fogsz benne csalódni.:)
1065. gabcsibi
2016. ápr. 1. 19:41
Szia Viva! Igen most elkezdtem gondolkodni az embolizációban.Te felhívtad a dokit vagy írtál neki e-mailt.?Mennyi idő múlva mehettél? Te is pesti vagy nem? Neked is Pécs volt szimpatikusabb? Jaj nagyon félek.Nem tudom mi lenne jó de nem nagyon akarom tovább növesztgetni.
1064. gabcsibi (válaszként erre: 1059. - Mackóbandi)
2016. ápr. 1. 19:32
Szia! Nem tudtam megnyitni de követtem az év orvosa választást.Sőt én is szavaztam.A dokid is jelölt volt?
1063. viva70 (válaszként erre: 1058. - Mackóbandi)
2016. ápr. 1. 19:17
Szorítok neked, hogy ne csalódj...:)
1062. viva70 (válaszként erre: 1057. - Gabcsibi)
2016. ápr. 1. 19:15

Szia gabcsibi! Én mostanában nem foglalkoztam a miómámmal. Tavaly augusztus végén nézettem meg utoljára. Akkor már elég szépen zsugorodott a kiinduláshoz képest. Teljesen azonban nem fog eltűnni, mert ahhoz már nagy volt. Menni kellene nőgyógyászhoz, de egyszerűen nem érek oda. Ezer és egy dolog van még azon kívül, ahová menni kellene. Bevallom, különösebben nem is izgatom magam miatta. Egyszer majd ráfogom...

Ha az embolizációban gondolkozol, akkor bátran merem ajánlani Pécset. Profi a csapat nagyon. Na, meg a hozzáállás is teljesen emberi.

1061. szmötyus
2016. ápr. 1. 12:14
Sziasztok! Most regisztráltam az oldalra, mert érdekel mások tapasztalata. 7.5x5.5 cm-es miómát találtak a méh elülső falában nálam jóliusban. Azóta 2 esmya kúrán vagyok túl. Az első hatékony volt, 5.5x3.5re zsugorodott, a második kúra semmit sem ért nem változott a méret. Sajnos az elhelyezkedése miatt nem lehet műteni, mert teljesen fekszik a méhemen, és mivel 22 éves vagyok és gyermektelen nem kockáztatnak (5 orvosnál jártam eddig). Most azt mondták dolgozzunk a babán, bele is kezdtünk a dologba. A doki vizsgálatok alatt mindig mondta, hogy van domináns tüszőm, aminek nagyon örültem, ennek ellenére szerintem nem sikerült a dolog. március 15-én hagytam abba a gyógyszert, azóta próbálkoztunk (reménykedtem hátha, mivel volt teszttel kimutatható ovulációm), de ma mégis halvány jelét látom a mensinek. Kicsit szomorú vagyok, de hát még csak első "hónap" volt a próbálkozásban. Kinek vannak tapasztalatai babával kapcsolatban? Mennyi idő kellett? :)
1060. Bbea84
2016. ápr. 1. 07:41
Esmyas lanyok :) sajat tapasztalat. Elso 3 ho esmya kozben fajt minden csontom kezem, hattam. Most 2dik kuranal vagyok de kozbe jarok edzeni hetti 4x es lass csodat nem faj semmim. Igaz faradekonyabb vagyok de nem faj semmi !!!
1059. Mackóbandi (válaszként erre: 1057. - Gabcsibi)
2016. márc. 31. 22:08
Elküldtem. Írd majd meg, hogy meg tudtad-e nézni.
1058. Mackóbandi (válaszként erre: 1057. - Gabcsibi)
2016. márc. 31. 21:59
Szia. Viva is szokott jelentkezni. A babát folyamatosan próbálkozunk. Most is remélem ebben a hónapban. Mutatni akarok valamit: Írok privit.
1057. gabcsibi
2016. márc. 31. 18:29
Sziasztok! Hát sokáig eltüntem több mint egy évre,de nem azért mert eltüntek a miómáim.Sajnos nőnek .Panaszt még mindig nem okoznak illetve annyit hogy elég sűrűn kell pisilnem.Szóval az elmúlt évben 3x voltam elllenőriztetni de mostmár a legnagyobb 4 cm úgyhogy valamit tennem kell.Esmya még mindig kizárva.Műtétet is halasztanám még vagyis szívesen elkerülném.Most az embolizáción töröm a fejem.Én budapesti vagyok de valahogy A Pécsi műtétekről jobbakat olvasok.Hát nem tudom.Viva szoktál még itt lenni? Te hol tartassz az embolizáció után? Mackóbandi?babaprojekt?
2016. márc. 31. 16:43

Mammon voltam ma. Fél év múlva kontroll 1 év helyett. :(

Leletre nincs írva olyan, kóros jel, stb. Szokásos önvizsgálat.

Nem fáj, csomót se érzek. De miért kell fél év múlva?

Mindegy. Gyogyikúrát épp tavaly ilyenkor csináltam. Talán 1 hete szedtem. Az idő alatt voltam az akkori mammon.

Lehet közük van egymáshoz...

1055. Keira777
2016. márc. 27. 22:30

Egyet eldontottem ahogy vegigolvastalak titeket, en nem szeretnek esmyat szedni :(

Iszonyat felboritja a hormonrendszert, es en abbol nem kerek. Igy is ezzel szenvedek evek ota.


En evek ota foglalkozom a hormonjaimmal. Par eve kiderult, hogy rossz a pajzsmirigyem, hashimotos vagyok, es liszterzekeny. 20 evig szedtem fogamzasgatlot, ez is boritotta a hormonrendszerem. Evekbe telt, amig rendbe tettem.


Elvileg a miomat a hormonok okozzak. Mindenhol azt olvasni, hogy osztrogendominancia okozza.

Mivel nekem par eve volt mar ezzel gondom, azt hittem, most is ez van. Majdnem vettem progeszteron kremet. DE ELOTTE ELMENTEM VERVETELRE.


Ezt nagyon hianyolom am, sajnos meg nem hallottam olyan dokirol, aki megnezette volna vkinek a hormonjait, mielott felirja a hormontartalmu gyogyszereket. En maganlab.ban voltam.


Es a legnagyobb meglepetesemre az osztrogenszintem teljesen jo, a progeszteronom magas. Ugyhogy nalam ez okozta valoszinuleg a miomat.


Amugy szerencsere tunetem alig van. A korabbi 30-31 napos ciklusom 25-26 napos lett, es a korabbi 1-2 napos gyenge menszeszem 4-5 nspos, elso 2 nap kicsit erosebb.


De felek, hogy rosszabbodni fog :(

Vagy valamelyikotok irta korabban, hogy egy kolleganojet felrekezeltek, nem is mioma volt, hanem mehtestrak :( ezt vajon ossze lehet keverni uh-n?

Vagy negativ cito mellett nem lehet mehtestrak?

1054. Keira777
2016. márc. 27. 22:16

Sziasztok kedves sorstarsak,


Mult heten derult ki, hogy miomam van :( az en rovid tortenetem:

42 vagyok, szerencsere mar van gyerekem, en koran kezdtem, 24 a fiam. Sose eletemben nem igazan voltak nogyogyaszati problemaim masfel evvel ezelottig.

Akkor sem volt semmi panaszom, csak a szokasos eves szuresre mentem, es kiderult, h mehnyakrakom van :( szerencsere csak kezdodo, megusztam 2 konizacioval, egy abrazioval (gyogykaparas), es egy radiosebeszeti kismutettel. Ez az utolso 2014 decembereben volt. Azota 3 havonta jarok kontrollra, cyto, uh. Mindig nagyon felve varom a cyto eredmenyet, de azota (kopp-kopp) mindig negativ. Viszont most meg kiderult a mioma. Most utoljara 4 honapja voltam vizsgalaton, akkor meg nem lattak semmit, vagy csak nem vettek eszre, mindenesetre most 5 cm korulit talaltak egybol :( a doki tkp semmit nem mondott, csak hogy 3 honap mulva kontroll.


Persze en nem hagyom ennyiben.

Szendi Tenyek es tevhitek oldalat sokat olvasgatom, ezzel kezdtem, a miomas cikkel. Igy talaltam az Esmyara es erre a forumra. Nagyon megorultem nektek, vegig olvastam a legelejetol az egeszet.


Mashol van esetleg forum, vagy fb csoport, ahol ez a tema? Marmint a mioma es nem az esmya.

1053. Bbea84 (válaszként erre: 1050. - Viva70)
2016. márc. 24. 08:07
En sem, azert csodalkoztam ra.
1052. Bbea84 (válaszként erre: 1051. - Aletta72)
2016. márc. 24. 08:06
Szia, nekem is 12 cmrol -8cm az elso Esmya kura utan :)
1051. aletta72
2016. márc. 23. 14:26
Elsö esmya kura után 5,9 röl 3,7re zsugorodott a doki azt mondta nem tul gyakori hogy ennyire hatàsos kezdem a màsodik kuràt reménykedek hogy még zsugorodik ès meguszom a mütétet
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook