Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
2016. ápr. 6. 14:05
Méhpempőt alkalmazott valaki teherbeeséshez? Megvettem, de még nem kezdtem el, mert egy oldalon azt láttam, hogy mióma esetén ellenjavallt. Nehogy emiatt legyen új miómám.
1109. Tamara10 (válaszként erre: 1093. - Töprengő)
2016. ápr. 6. 13:02

Kedves Töprengő!

Aranyerem nincs, nemtudom.

1108. töprengő (válaszként erre: 1106. - Kata09)
2016. ápr. 5. 20:09

Mária Treben-be bogaráztam ki. " erős vérzés, görcs " tartalomba..

Itt a neten is. Erős vérzés, menstruációs görcs, szavakkal.

Pár hónapja hanyagoltam a teákat sajna. ( tavalyi írásomat olvashattad ) . Kollégám nagy gyógynövényes, rövid szünetet javasolt. Újból elkezdem inni, azt hiszem. Cickafarkat nem javasolta, én meg azt is olvastam...

Palástfű, 1 hétig fél litert, majd a pásztortáska. ( melóba viszek fekete teát, csere lesz )


Ennek a bogyónak a mellékhatása-e hogy fél év múlva mammo...

Semmi komoly : mirigyes... :(

2016. ápr. 5. 19:28
Sajnos nem segít a folyadék. A nők kb. fele migrénes a menstruációs ciklussal összefüggésben. És ügye mivel 3 hónapig nem volt menstruáció, nem volt fejfájás.
1106. kata09 (válaszként erre: 1040. - Töprengő)
2016. ápr. 5. 18:39

Szia,

láttam te alkalmazod a gyógynövényeket és alkalmazod a miómádra is.

Én jobban hiszek a gyógynövényekben mint a gyógyszerekben,ami annyira gyerekcipóben van és ahogy olvasom,nem sok sikerrel járnak a nők az ESMYA csoda bogyival...


Vettem egy könyvet leutóbb amikor megint beleástam ebbea myómás témába magamat NŐI IGAZSÁGOK,ebben is sok érdekes dolgot írnak különféle női dolgokról,mint pl amiómáról is.


Hormonokat kell rendbeszedni ,táplálkozás és stessz mentes élet, és a vérzést csillapitani a teákkal és szerintem a mióma méretét is lehet.

Te olvastál vmilyen könyvet ezzel kapcslatosan,gyógynövények nőibajokra,konkréta miómára?


Hat tudsz ilyet légyszíves oszd meg,érdekelne.

Köszönöm!

Jóegészséget!

1105. kata09
2016. ápr. 5. 18:27

Nagyon sok a mellékhatás van és még csak puhatoloznak,

-fejfájást több folyadék bevittel és egy kis só

-jó kedv ,egy edzés után is az lehet és nem kell egy ilyen szert enni hozzá...

kinek mi jön be...

2016. ápr. 5. 17:23
Annyi előnye volt hogy a 3 hó alatt nem volt migrénem, nem jött meg (az nekem pozitívum volt) és nagyon jó volt a kedvem is.
2016. ápr. 5. 17:21
Mondjuk én nem hibáztatom dokit. Csak említette hogy van egy ilyen, én kértem azonnal hogy szeretném megpróbálni.
1102. kata09
2016. ápr. 5. 16:59

Pár gondolat...


Amikor egy nő megpróbál mindent megtenni ,hogy gyermeke születhesen,nem látja abban a pillanatban ,milyen hátul ütői lehetnek a cél eléréséhez vezető úton.

Mérlegel és úgy gondolja,majd a hordalékot kitakarítja

Na, és az orvos is annyira biztat,hogy igen is próbáld ki mi vesztenivalód van,áááá csak az egészséged a tested,amiben ezek a mérgek felhalmozodnak és jól szétbombázák a hormonjaidat,és a belső rend felborul.

Ő megkapja a jutalékát,mert megint vkinek felírhatta a csodabogyit

Az orvos,persze ,hogy ajánlja,hogy próbáld ki az ESMYA csodaszert,mert csoda mert új dolog és tesztelés alatt van.


LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK:

NAGYON GYAKORI:10-ből TÖBB mint 1nőnél jelentkező mellékhatások

-mestruáció vérzés csökkenése vagy kimaradása

-a méhet belüről boritó szövet megvastagodása (endometrium megvastagodás)


Van miből válogatni....


GYAKORI:10-ből legfejebb 1nőnél

-fejfájás

-forgó jellegű szédülés/vertingo

hasfájás,émrlygés/hányinger

-akne

-FOKOZOTT IZZADÁS

-IZOM -ÉS CSONTFÁJDALOM /MOZGÁSSZERVI FÁJDALOM

-folyadéktömlő a petefészekben/PETEFÉSZEK CISZTA

emlő érzékenység/fájdalom,alhasi (medencetáji)fájdalom, méhvérzés (uterinális vérzés)

-HŐHULLÁMOK

-FOLYADÉKVISSZATARTÁS OKOZTA DUZZADÁS /VIZENYŐ,ÖDÉMA

- fáradság/kimerültség

-vérvizsgálat során emelkedett koleszterin szint


Nem gyakori: 100 ból legfejebb 1nőnél

- szorongás

-hangulatingadozás

-szédülés

-orrvérzés

-emésztési zavar,szájszag,puffadás,székrekedés

-hajhullás ,szárazbőr

-hátfájás

-vizeletcsepp

-a petefészek tömlő (PETEFÉSZEK CISZTA) megrepedése

-hüvely folyás,rendellenes hüvelyi vérzés

-emlőduzzanat/kellemetlenérzés az emlőkben

-redkívűli mértékű fáradság ( gyengeség)

-TESTSÚLYNÖVEKEDÉS

-vérvizsgálat során észlelt emelkedett vérzsír (triglicerid)szint.

Vagy ha nem is babát szeretne csak az állapotot megszünteni amit a myóma miatt kell minden egyes hónapban végig csinálni,ami nem olyan kellemes mint más egészséges nőtársain esetében.

Hosszú ideje,ha vki szeretné azt az állapotot megszüntetni,hogy ne áradjon belőle a vér azon a bizonyos napokban és tudja végezni a munkáját úgyan úgy, mint a többi egészséges nő egy idő után megpróbál mindent megtenni annak érdekébe,hogy a miómájától megszbaduljon és sikeresnek gondolja az éppen kipróbált szert és bizík a hatékony gyógyítóhatásában és megpróbálja elhesegetni a mellékhatásokat,de azok fognak jelentkezni rövid vagy hosszabb időn belől,de meghozza gyümölcsét...


Én azt javasolnám,ha lehet természetes úton lépje meg és tegyen azért,hogy a miómát zsugoritsa kisebbre ami mellett tud már babát vállalni

és elsősorban lelkileg tegye magát rendbe.

1101. szmötyus (válaszként erre: 1096. - Keira777)
2016. ápr. 5. 16:49
Szia! Kipróbáltam több diétát is és mozgok is rendszeresen. Apró változások vannak de jóformán semmit nem érek el vele, így csak a súlymegtartással próbálkozok már fogyás helyett. 1200 Kcal-os diétát csináltam dietetikusi segítséggel, na az valamennyire használt. Torna: konditerem alkalmanként, úszás, sok séta, otthon Rubint Réka torna. Első kúra alatt sikerült ezzel 6-8 kg között megszabadulni, de második kúrával vissza jött és nem mozdul hiába minden erőfeszítés :(
1100. kata09
2016. ápr. 5. 12:01

És még vmi:

Csak pár szót az elhelyezkedésről...

Sok esetben a vízelet ürítést is sűröbben kell elvégeznie annak ,akinek miómája van és egyébb érdekeségről is lehet olvasni a miómáról ITT:


MIÓMÁK ELHELYEZKEDÉSE:

[link]

1099. kata09
2016. ápr. 5. 11:43

Sziasztok!


Az ESMYA mellékhatások,hőhullám ,vízesedés és a SZŐRŐSÖDÉS.

Ez a hormon bomba mennyire turbozta fel nálatok a szőrősödést vagy ez korral jár vagy most alakulok át??

már 1 éve abba hagytam az ESMYAt,a nődokim mondta,mivel a lábam bevizesedett és ő szerinte még a lábfejem a csontok törését is elősegitette,felazitotta a csont szerkezetét...

Én ettől a gyógyszertől nem ezt vártam,annyi mellékhatása van é sok esetben nem csökkneti a méretét a myómának.

Inkább akkor a gyógyteák,amit az előző pár bejegyzésben is olvastam /DIÓFALEVÉL/,ezt már máshol is olvatam. Ezek az új hormon gyógyszerek,ami még mindig gyerekcipőben jár,nem hiszem ,hogy későbbi mellékhatások nem fognak próblémát okozni.

Nem jó belenyulni a természetes úton történő dolgokba, Szerintem ,minden beteség gyökerét kell megkeresni,LELKI OKOK...

Valószínüleg meg van az csak elfolytják a nők,el hesegetik...

El lehet rajta gondolkodni...

Természet rendjébe ,pedig ilyen módszerekkel nem szabadna bele nyúlni,én így gondolom.

Amit lentebb olvastam,nem sok jó jön le erről a gyógyszeről. 10-ből 1 nőnek,talán jó,de az is a mellékhatásokat tapasztalja.

Talán arra jó ,hogy 3 hónapig egy két alkalommal nem erős a vérzés vagy elmard,de ami mellékhatással párosul és késöbbiekben jelentkezik,én ha lehetne dönteni mégegyszer,nem kérnék belőle.

GONDOLJÁTOK végig és olvasátok el lentebb mennyi embernek volt hasznos az ESMYA.

Jó egészséget kívánok mindenkinek természetes úton!

1098. kata09
2016. ápr. 5. 11:26

Sziasztok, találtam egy érdekes cikket MYÓMA és társairól...

HORMONÁLIS PROBLÉMÁK:MIÓMA

(GYÓGYSZER/ gyógyít vagy.../ mennyire is tud segiteni és az éritőmellékhatásokat se felejtsük el!!!)

Gyakran eszembe jut az eset, amikor 18 éves koromban fogytam 10 kg-ot.

Csont, bőrré váltam, a menstruációm elmaradt.

Elmentem nőgyógyászhoz és megkérdeztem mit lehet tenni a menstruációs ciklus újbóli helyreállítása érdekében?


Fogamzásgátló tabletta szedését írta elő, holott a tabletta eredeti funkciójára nem volt szükség.

Én pedig elkezdtem szedni.

Ma, 30 év elmúltával látom mennyi káros mellékhatása volt rám nézve az éveken át tartó tabletta szedésnek.


Menstruációs rendellenességek esetén még ma is gyakori megoldás a gyógyszerajánlás.

Hiszem hogy van más megoldás.


Olvasd el melyek a méh betegségeinek hajlamosító tényezői!

Próbáld meg elkerülni őket!

[link]

1097. Bbea84 (válaszként erre: 1096. - Keira777)
2016. ápr. 5. 10:42
Szia. En most vagyok a masodik Esmya kuranal. Azota nem eszem semmit amiben cukor van, es semmit amiben liszt. 4x egy heten el jarok edzeni. Majusban megyek megint UH kivancsian varom.
1096. Keira777
2016. ápr. 5. 07:52
Valamelyikőtök próbálkozott diétával, vagy valamilyen táplálkozásos változtatással?
1095. Keira777
2016. ápr. 5. 07:51

Ez van az UH-mon:


A méh melső falában a fundushoz közel 8 mm átmérőjű echómentes kerek képlet látható. A méh hátsó falához a belső méhszáj magasságában 49x35 mm-es myomgöb kapcsolodik subserosus positióban.


MI lehet a "8 mm átmérőjű echómentes kerek képlet"???

1094. Keira777 (válaszként erre: 1072. - Töprengő)
2016. ápr. 5. 07:49
Én is idegengedem nagyon az Esmyátó. Főleg, hogy végigolvastam az egész fórumot, amit itt írtatok...
1093. töprengő (válaszként erre: 1092. - Tamara10)
2016. ápr. 4. 21:30
" Aranyerét tüntették " el valakinek talpmasszázzsal.
1092. Tamara10
2016. ápr. 4. 21:20
Sziasztok! Koszonom a hozzaszolasokat. Nos igen, tudom, h a gyakori pisilest nem az Esmya, hanem a mioma okozza. En is tudnek akar negyedorankent is wc-re menni. Ejjel altalaban 1x kelek fel, de sokszor nem tudok visszaaludni es emiatt en sem tudom kipihenni magam. Az Esmyabol csak masfel havi adagot szedtem be, utana abbahagytam, Kb 4 hete, de meg nem jott meg. Jovo heten, 15-en megyek UH-ra, majd beszamolok, mi a helyzet. Bizom a talpmasszazsban is, heti 1 alkalommal jarok, 1 orat. Meglatjuk, mi lesz az eredmeny.
1091. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1088. - Mackóbandi)
2016. ápr. 4. 20:54
Ja igen már emlékszem Rád :) ismerős volt a neved
1090. viva70 (válaszként erre: 1086. - Zakkantcsajszi)
2016. ápr. 4. 18:17
Nekem sem csak a miómával függ össze...
1089. szmötyus (válaszként erre: 1069. - Tamara10)
2016. ápr. 4. 17:22

Szia! Esmya után 2-4 hét között kell megjönnie. Nekem iszonyatos görccsel jött az első 3 hónap után, most a második után még nem jött meg (március 15 volt az utolsó tabi). Pisilési inger... na igen, a mióma naaagyon nyomja a hólyagom, negyed óránként is tudnék pisilni ettől az állandó érzéstől.

"Esmyát azonnali hatállyal, mert többet árt egy amúgy egészséges szervezetnek, mint használ." - Teljesen egyet értek! Nagyon megszenvedtem... a bőröm, hajam, hangulatom a 2 hét alatt felszaladt 12 kg-ról nem is beszélve. :(

2016. ápr. 4. 16:44
A történetem megtalálod a linkben.
1087. Mackóbandi (válaszként erre: 1086. - Zakkantcsajszi)
2016. ápr. 4. 16:40
Szia. Nem laparral. A méh hátsó falában ücsörgött. Dokimmal úgy beszéltük meg, hogy hasmetszéssel tudja megcsinálni. Nagyon jól sikerült, de izgulok hogy ne legyen másik. [link]
1086. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1084. - Mackóbandi)
2016. ápr. 4. 15:47
Azóta megszűnt? Neked laparral műtötték? Mondjuk nekem amikor még pici volt kb 3mm akkor is jártam már pisilni éjjelente.Kb 8 éve így élek,pedig akkor még mioma se volt.
1085. viva70 (válaszként erre: 1083. - Zakkantcsajszi)
2016. ápr. 3. 21:49
Az nagyon sok. Én azért ennyit nem járok éjszaka ki. Általában egyszer szoktam kimenni. Nekem inkább napközben kell többször menni. Pláne, ha teát, kávét, kólát is iszok.
2016. ápr. 3. 20:50
Biztos hogy attól, mert amíg megvolt a mióma én is futkoztam pisilni.
2016. ápr. 3. 19:55
Nekem az az egy problémám a miomától h éjjel 4-5* kell pisilni így nem tudom kipihenni magamat.Tuti attól pisilsz.
1082. töprengő (válaszként erre: 1074. - Viva70)
2016. ápr. 3. 14:53

Annyi azért volt, nálam lehet hogy 1 év is volt mire felírta. ( nem tudok, tavaly épp ilyenkor flamoztam a fincsi hormonokat )

Vérszaporítót nem szedtem, felül eszem, alul kifolyik.

Körzetimtől kicsikarok 1 vérvételt. Azokat az értékeket kutatva amit " daganat gyanúnál " csinálnak.

Ultrahangot is megemlítem. Csupán elővigyázatosságból.

1081. viva70 (válaszként erre: 1080. - Gabcsibi)
2016. ápr. 3. 13:22
Kb. két hónapra rá mentem, mert közben volt az év vége is. Nekem sem lett volna jó előbb. Pénteken volt a beavatkozás, következő hét szerdán mentem először dolgozni. Tudtam volna menni előbb is, csak nem akartam. Lázam nem volt, meg a hasfájás sem volt vészes. Nem volt rosszabb, mint vérzésekkor. Nekem a jobb kezem akart nagyon nehezen rendbe jönni. Azon vezették le a katétert. De, nekem alapból is problémásak a kezeim. Gondolom a sok számítógépezéstől. De, az már egy másik történet...
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook