Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
1260. töprengő (válaszként erre: 1259. - Veronika00729)
2016. máj. 6. 21:43

Mi mást mondana? Hisz a bogyót el kell adnia...

Akarja, pénz van benne neki..

1259. Veronika00729 (válaszként erre: 1256. - Viva70)
2016. máj. 6. 21:18
Elolvastam a tájékoztatót én is, de a főorvos aki felírta, máshogy beszélt, azt mondta, hogy kb. már 100 nőnek felírta, mindenkinek jó volt, biztos nekem is beválik.
1258. Veronika00729 (válaszként erre: 1255. - Zakkantcsajszi)
2016. máj. 6. 21:16
Tényleg nagyon sok az eltérő információ. Én már a műtétben is benne lennék (46 éves vagyok) de nem akarják, több alternatív megoldás van, ezt mondják az orvosok, de szerintem ez csupán üzlet. Szedem az Exacylt, most ezt az Esmyát, vettem már Rutascorbint is, vitaminok, vasinjekció, B12, folsav,én ellenálló vagyok mindenre... de tuti, hogy a vége méheltávolítás lesz. Most is már tart 6 napja, tegnap úgy nézett ki, hogy túl vagyok rajta, örültem is, de aztán úgy beindult, hogy azt hittem itt a vég. Szerintem a klimax még a közelben sincs, az anyukám is 53 éves koráig menstruált.
1257. viva70
2016. máj. 6. 15:23
Nekem az a sok éves tapasztalatom, hogy az orvosoknak sem kell mindig, mindent feltétel nélkül elhinni. Sajnos sok a pancser azok között is. Meg a pénzre mennek egyre inkább rá. Én úgy vagyok vele, hogy, ha javasolnak valamit, meghallgatom, aztán döntök, ahogy jónak gondolom. De, alap dolog nálam, hogy alaposan utána nézek, tapasztalatot gyűjtök bármiről is legyen szó.
1256. viva70 (válaszként erre: 1250. - Veronika00729)
2016. máj. 6. 15:16

"1. Milyen típusú gyógyszer az Esmya és milyen betegségek esetén alkalmazható?


Az Esmya hatóanyaga az uliprisztál-acetát, mely szájon át alkalmazható a méhfibrómák (gyakori nevén myomák), amelyek az uterus (méh) jóindulatú daganatai, mérsékelt-súlyos tüneteinek kezelésére.

Olyan, menopauza előtt álló felnőtt (18 év feletti) nőknél alkalmazható, akiknél a méhfibróma műtéti megoldása szükséges.

Néhány nő esetén a méhfibróma jelentős menstruációs vérzést, medencetáji fájdalmat (hasfájást) okozhat, és más szerveket is nyomhat.

Ez a gyógyszer a progeszteron, a szervezetben természetesen jelenlévő hormon aktivitását módosítja. Legfeljebb 3 hónapig alkalmazható folyamatosan (ezt a 3 hónapos kezelést egy alkalommal meg lehet ismételni) a fibrómák méretének csökkentésére, a vérzés megszűntetésére vagy csökkentésére, valamint a vörösvértest szám növelésére a műtét előtt."


Hogyan kell szedni az Esmya-t?


A gyógyszert mindig a kezelőorvosa által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

A készítmény ajánlott adagja egy 5 mg-os tabletta naponta, három hónapon keresztül. Ez a 3 hónapos kezelés egyszer ismételhető. Ha ismételten előírtak Önnek egy 3 hónapos Esmya kezelési periódust, azt leghamarabb az első kezelés vége utáni második menstruáció alkalmával szabad elkezdeni. Mindig a menstruációs ciklus első hetében kell elkezdeni az Esmya szedését.

A tablettát vízzel nyelje le étkezés közben vagy étkezéstől függetlenül.



Ennyi...

1255. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1250. - Veronika00729)
2016. máj. 6. 11:15
A klimaxig???!!!!ki ez a sarlatán???huuuu ilyenkor felmegy a pumpám!!kisérletezzen a saját testén az ilyen barom!!!nehogy szedd sokáig olvass vissza itt tüzetesen h hosszú távom mit okoz.
1254. Bbea84 (válaszként erre: 1250. - Veronika00729)
2016. máj. 6. 08:44
En jovo heten fogom be fejezni a masodik adag(6honap)Esmyat. Elso 3 honap utan 4cm zsugorodot. Nagyon fajtak az izuleteim es folyton faztam. Februarban kezdtem az uj 3 honapot, 8cm indultam. Kozben elkezdtem heti 4x edzeni es nem enni semmit ami lisztet es cukrot tartalmaz. Jovo heten kellene menyek UH-ra. Most semmi nem volt se izuleti fajdalom se fazas. Remelem csokent. Nekem az elso adag utan 3 hetre jot meg az elso havim 3 napig tartot.
2016. máj. 6. 07:59

A Pásztortáska népies neve:

gezemice, kalánlopó, kanálfű, szívkésfű, Kisjézus táskája, pásztorerszény, élek-halok

Hogyan gyűjtsük a Pásztortáska gyógynövényt?

A növény virágos, leveles szárának felső részét gyűjtik a nyári hónapokban.


Pásztortáska hatóanyagai:

Egy még ismeretlen szerkezetű, vérzéscsillapító hatású peptid: glukozinolátok, flavonoidok, kálium- és kalciumsók. A biogén aminok és szaponinok előfordulása kérdéses.


Pásztortáska felhasználása:

A drogot már régóta alkalmazzák vérzések csillapítására, különösen az anyaméh vérzéseinél, helyileg orrvérzéskor és a bőr felületi sérüléseinél. Az anyarozs alkaloidjainak felfedezése óta a pásztortáska elvesztette jelentőségét, mivel hatása gyengébb és megbízhatatlan. Szemben a korábbi véleményekkel, a készítmények hatása lényegesen függ annak korától, a felhasznált növények frissességétől, s több káros gombafaj jelenlététől. A hatásmechanizmus napjainkig nem tisztázott. A növény homeopátiás felhasználási területeihez tartoznak az anyaméh és a nyálkahártyák vérzései, valamint a vesekőbántalmak.


Tea: Forrázzunk le 2 dl forrásban lévő vízzel 2 teáskanálnyi szárított, apróra vágott növényt, hagyjuk állni negyedórára, majd szűrjük le. A menstruációs ciklus ideje alatt napi 2 csészényi tea fogyasztása ajánlott.


A növény vérzéscsillapító hatású, belső vérzés (méh, gyomor, bél) esetén a kiegészítő terápia részeként alkalmazzák, de ismert gyulladáscsökkentő és vizelethajtó tulajdonsága is, amit magas kálium-tartalmának köszönhet. Orrvérzés esetén a növény teájába mártott tampont az orrlyukba helyezve csillapítja a vérzést.



Palástfű (Alchemilla vulgaris)


Boldogasszony palástja, vagy tenyere néven ismert növény erdőszéleken, utak mentén, domboldalakon, magasabban fekvő nedves réteken és hegyvidékeken nő. Hét-kilenc karéjú, félkör alakú levele van, szívós, nem túl magas száron, ernyőcskében csoportosulva, apró, zöldessárga virága áprilistói júniusig, néha még tovább is viríthat. Ezer méter fölötti magasságokban találjuk az ezüstös palástfüvet, amely mészkő- és őskőzettalajon egyaránt megterem.

Általánosan javallt:

nőgyógyászati problémákra

nehezen gyógyuló sebek kezelésére

vízhajtásra


Lényege és jelképszerű feladata a védelem, a beburkolás. A finom virágot úgy fogják körül a levelek, mint egy kabát. Nem csoda, hogy a palástfű a rejtett női ivarszerveket is jelképezi. A palástfű segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok és a klimaxos rosszullétek esetén, a kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva.


Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mindkettőből) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfűnek összehúzó hatása van, igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is.


Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű. A harmadik hónaptól palástfűteát kellene fogyasztania minden olyan nőnek, akiknek ilyesfajta problémái vannak. Egyetemes gyógyszer az összes női bajokra, betegségekre, pásztortáskával együtt. Elődeink e növényt sebgyógyításra használták, külsőleg és belsőleg, valamint törések és epilepszia ellen.


A mai népi orvoslásban ismét a megérdemelt helyet foglalja el. Különösen a svájci Künzle tisztelendő hangsúlyozza: "A nőgyógyászati műtétek kétharmada teljesen feleslegessé válna, ha idejében vagy hosszabban alkalmaznák ezt a gyógyfüvet; ugyanis gyógyít minden altesti gyulladást, lázat, égést, gennyedést, fekélyt és törést.


Külsőleg, összezúzva és borogatásként a palástfű gyógyít sebeket, szúrást, vágást. Ennek a teának a folyamatos fogyasztásától azok a gyerekek is megerősödnek, akiknek a jó táplálkozás ellenére fejletlenek az izmaik." Az ezüstös palástfű különösen elhízás ellen jó. Naponta két-három csészével elég meginni, hogy kedvező hatását kifejtse.

Felhasználási módok:

Tea: 1 púpozott teáskanálnyi füvet adunk 1/4 liter vízhez. Csak forrázzuk, rövid ideig állni hagyjuk.

Pakolás: a friss növényből megfelelő mennyiséget megmosunk, egy deszkán össze­zúzzuk és felrakjuk.

Fürdőadalék: egy teljes fürdőhöz 200 gramm szárított vagy néhány marék friss füvet adunk, egy vödör hideg vízben éjszakára beáztatjuk, másnap az egészet fölmelegítjük és ezt a folyadékot a fürdővízbe öntjük.



Dió (Juglans regia)


Gyógyhatásai


Hagyományos felhasználása: tonizáló, stimuláló, emésztést elősegítő és salaktalanító. Ezért ajánlják angolkórra, nyirokrendszeri betegségekre, tüdő-és csont tbc-re. Jól megfigyelhető hatása van az emésztőrendszerre és az izomzatra. Vértisztító, serkenti a máj tevékenységét és a vérkeringést. Antibiotikus hatása régóta ismert a népgyógyászatban. Vidéken a lépfenét is kúrálták vele. Cukorbetegségre azért hatásos, mert szabályozza az anyagcserét, csökkenti a vércukrot, enyhíti a szomjúságérzetet, csökkenti a vizelések számát és megakadályozza a szövődmények kialakulását. A levelek összehúzó hatásúak, ezért enyhe hasmenésre és gyomorhurutra, emésztési problémák esetén használják. Vérzések csillapítására, a láb vérkeringésének javítására is hatásos.


Gyomor-és orrpolip gyógyításában kiváló eredményekről számolnak be azok, akik használták. A népi gyógyászat ősidők óta használja rák ellen.


Felhasználása belsőleg


Gyógyteát forrázással készítünk belőle. Naponta 2-3 csészével igyunk gyulladáscsökkentésre, belső vérzés csillapítására, nyirokrendszeri betegségekre, gyomorhurutra. Legjobb reggel éhgyomorra meginni, de egyéni érzékenység esetén ihatjuk étkezések között. Emésztésre alkalmanként étkezés után. Salaktalanításra, vértisztításra naponta egyszer. Cukorbetegek víz helyett igyák. 6 hetes folyamatos fogyasztása után tanácsos egy szintén 6 hetes szünetet tartani. Szünet nélkül is iható heti 2-3 csészével.


Orrpolip esetén az orrba felszívott diólevél tea hatásos.


Felhasználása külsőleg


Külsőleg nőgyógyászati problémákra (fehérfolyás, méhgyulladás), ekcémára, tejallergiára, korpára és hajhullásra, visszérsebekre, szemhéj duzzanatra, mandulagyulladásra és fekélyes sebekre használják. Angliában fejtetű és atka ellen használták megelőzésre.


Kéz-és lábizzadásra, rovarcsípésre, napszúrásra, bőrgyulladásra, égési sebekre és kiütésekre jó még. A diólevél fürdő simává és rugalmasság teszi a bőrt, csökkenti a viszketést.


Gyógyítja a diabéteszes lábon keletkezett fekélyeket, sebeket. A cukorbetegség egyik szövődménye a fekélyes láb, melynek oka a keringési zavar, az elégtelen vérellátás. A súlyos fekély továbbterjedésének megakadályozására egyetlen mód marad: a láb amputációja. Elkerülhető, ha a kialakult sebet diólevéllel kezelik. Mosogassák a fekélyes lábat térdtől lefelé diólevélből készült jó erős teával, illetve dörzsöljék bele a bőrbe. Egy másik módszerrel is hatékonyan gyógyítható a fekély: a leforrázott diólevelet tegyék a nyílt sebre. Napi 3-4-szeri kezelés már egy pár héten belül látványos eredményt hoz.


A szem külső mosogatása a diólevél teájával oldja a szemfenéken lerakódott plakkokat, javítja a látást.


Egyéb infó a dióról

Botanikai leírás

A balkáni eredetű közönséges dió a diófafélék (Juglandaceae) család tagja, a közismert gyümölcséért termesztett, impozáns méretű, akár 20 m magasra is megnövő fa. Könnyen felismerhető a sima, világos kérgéről és a levélszáron ülő 5-9 nagy méretű leveléről. Gyümölcsét, a diót zöld burok veszi körül. A mérsékelt égöv alatt mindenhol termesztik termése és olaja miatt.

A népi gyógyászat korábban felhasználta a szárított termésburkot, és a diótöréskor nyert, a termésben található közfalat, amelyekből főzet készült.


Gyűjtése

Gyógynövényként a zöld burkot, sőt magát a termést is használják, gyógyteát azonban a levélből készítünk. A diólevelet június végétől augusztusig gyűjtjük, olyankor, mikor már szép sötétzöld a színe, de még nem jelennek meg rajta a rozsdafoltok. A leszedett, ép, nem foltos leveleket megszárítjuk, összevágjuk, szellős, száraz helyen tároljuk. 4-5 kg friss levélkéből lesz 1 kg száraz drog.


Hatóanyag

A teljesen kifejlődött, megvastagodott szövetű, a szárról lefosztott szárított levélkéi adják a drogot (Juglandis folium), amely többek között juglont, hidrojuglont, cseranyagokat, flavonoidokat, illóolajat tartalmaz.

A dió termésében számos vitamin és ásványi só található: magnézium, foszfor, vas, kálcium, cink, B9, B6, E és A vitamin.


Bocs hogy bemásoltam. De elég sokat emlegettük a teákat...

1252. töprengő (válaszként erre: 1250. - Veronika00729)
2016. máj. 6. 07:38

Lehet hogy szakítanod kellene jó kis időt az olvasásra.

Nagyon sok érdekes dologról írtunk. Mellékhatások, ki szedte be mind a 3 db-al, ki hagyta abba, és miért.

Sok infó meglehet kicsit be fog zavarni...

Mensi első napjaiban kellett elkezdenem, és folyamataosan a 3 db tabit beszedni. Napi 1 szemet. 28 darab tabi / doboz.

Miután elfogy, UH-t csinálnak.

Max ezután írják a következő adagot. És a tb még 1 et támogat. Ha csak azóta nem változott...

Nekem nem mondták hogy kellene még egy kúra. De ez majd juniusba megyek UH-ra, akkor derül ki, kell e még egy....

1251. Veronika00729 (válaszként erre: 1250. - Veronika00729)
2016. máj. 6. 02:23
04.21. óta bocsi...
2016. máj. 6. 02:20
Sziasztok! Esmyát szedők tapasztalatait várom. Nekem is miómák vannak 3 db 4-5 cm-es és több apró. Erősen alvadékosan menstruálok, már nagyon régóta, ezért vérszegény vagyok, erre injekciókat is kaptam, dehát hiába szedem, ha a vérzéssel meg elfolyik. 14 évvel ezelőtt volt már hasi metszésből mióma műtétem, akkor egy 6 cm-es volt, azt kivették, de újra szaporodtak. 05.21. óta szedem az Esmyát, de meg vagyok vele zavarodva. A tájékoztatóban az van, hogy mindig a mens. ciklus első hetében kell elkezdeni szedni, tőlem nem is kérdezte meg az orvos, hogy a ciklus melyik szakaszában vagyok éppen, azt mondta, hogy ma már vegyem be és lehet szedni egészen a klimaxig, de a tájékoztatóban meg az van, hogy a három havi kúra után még egyet lehet. Most akkor ezt nem értem. Mellékhatást nem észlelek, sőt tulajdonképpen semmit sem, közben 30-án megjött, de semmi változás, ugyanolyan mint eddig, félek, hogy egyszer az utcáról visznek kórházba.
2016. máj. 5. 21:02
Azért én a műtétem nem nevezném nyiszálásnak. Inkább úgy mondanám, megszabadított a korlátlan növekedésre képes jóindulatú daganattól, miközben a méhem megmentette. És remélem hogy nem nőtt másik. Sajnos a mióma ellen ideiglenes megoldásokkal, vérzéscsillapítók stb. nem megyünk semmire.
1248. yallah (válaszként erre: 1246. - Töprengő)
2016. máj. 5. 20:35
Enyém sem akar.
1247. yallah
2016. máj. 5. 20:33
Sziasztok! Itt vagyok már. Voltam nőgyógyásznál, az ügyeletes nézett meg, ritka bunkó volt, de a saját dokim még másfél óra múlva jött volna, én meg már alig álltam a lábamon. Direkt nem ettem ittam éjféltől, ha véletlen megint asztalra akarnak tenni,akkor ne legyen gond. Megvizsgált, kaptam egy injekciót, felírt Exacyl tablettát, meg Ergam cseppeket. Aztán hazamentem és aludtam délig, hogy ma éjszaka újra dolgozhassak. Ápolónő vagyok ugyanis. Nem akarom elkiabálni, de mintha csökkenne a vérzés, mert már 4 órája cseréltem cuccot és még nem kell. Pedig az Exacylt még nem váltottam ki, mert nincs a patikában. De azt hiszem ilyen esetekre tartanom kell magamnál vérzéscsillapítókat. Francba.
1246. töprengő (válaszként erre: 1245. - Mackóbandi)
2016. máj. 5. 18:23

Nem mondhatom a dokimra : ki akarna pakolni. Vagy nyiszálni....

Endoval is az a gond hogy van az összenövés...

1245. Mackóbandi (válaszként erre: 1239. - Töprengő)
2016. máj. 5. 15:15
Legtöbb nőgyógyász kipakolást javasol miómánál ha nagy , erős vérzést okoz stb. Mérlegelik hogy csak a miómát veszik ki, ha még nem szült a nő.
1244. Mackóbandi (válaszként erre: 1240. - Yallah)
2016. máj. 5. 15:12
Mi volt a nőgyógyásznál?
1243. töprengő (válaszként erre: 1242. - Zakkantcsajszi)
2016. máj. 5. 12:25
Biztosan ott van / volt.
1242. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1240. - Yallah)
2016. máj. 5. 09:57
Voltál orvosnál ?
1241. töprengő (válaszként erre: 1240. - Yallah)
2016. máj. 5. 08:34
Ne is variálj!!
1240. yallah
2016. máj. 4. 23:35
Sajnos ömlik belőlem a vér az Esmya ellenére. Persze éjszakás vagyok, már kaptam a kolléganőmtől Dicynone injekciót, tablettát, de csak dől és dől és már nagyon rosszul vagyok! Egy doboz Super plus tampon már odavan, görcsöl a hasam. Tokától bokáig betét. Én nem variálok, reggel irány a nőgyógyászat!
1239. töprengő (válaszként erre: 1235. - Yallah)
2016. máj. 4. 13:59

50 leszek Én is. Az a gyanúm csak úgy nem kapják ki a " berendezésünket ". ( bocs a szófordulatért, méhünket ).

Mensi alatt kezdtem én is, még tavaly márciusba.

Jó rég volt.. Úgy emlékszem a bogyó szedése alatt kezdett gyengülni a vérzés, és mintha a görcsoldókat is csökkenthettem..


Ha gondolod olvass vissza a 28 - as oldalt.

402. töprengő 2015-03-10 11:02

1238. Tamara10 (válaszként erre: 1233. - Viva70)
2016. máj. 4. 11:13

Szia Viva70!

Lehet, de egyenlőre nem. Meglátjuk, hogy milyen irányban lesz változás. Remélem, hogy a csökkenő...! Ha nem is most rögtön, de idővel, talán. Abban bízom. Beszámolok majd, ha újabb eredmény lesz.

1237. yallah (válaszként erre: 1225. - Missandei)
2016. máj. 3. 16:41
Köszönöm! Sok sikert! :)
1236. yallah
2016. máj. 3. 16:21
A Szövettanom negatív, de Myomám van, a méh falán, de az sem nagy a legutóbbi UH szerint.
1235. yallah
2016. máj. 3. 16:18
Hát.. szóval... Én 51. vagyok. Ne kövezzetek meg, de én bizony nyugodtabb lennék, ha kivennék a méhem. Én már nem akarok szülni, Januárban hagytam abba a fogamzásgátlót. Aztán 2 hónapig semmi, Aztán gyógykaparásba torkolló erős vérzés, majd 3 hét múlva 3 nap barnázás, és ma van a 6. nap, de nemhogy csökkenne a vérzés, de egyre erősödik. Engem ez sokkol! Péntek óta szedem az Esmyát. Volt már így valaki? Már félek, hogy újra elönt a vér!
1234. gabcsibi
2016. máj. 3. 15:56
Én is így voltam az embolizàcióvalMost se nagyon tetszik de még mindig inkàbb mint a hasfelmetszés.Remélem hogy nem lesz semmi gond.
1233. viva70 (válaszként erre: 1230. - Tamara10)
2016. máj. 3. 15:23
Szia Tamara10! Hát te tudod... Amikor először olvastam az embolizációról a fórumokon, azt hittem ott leszek rosszul rögtön. Napoltam is a témát jó darabig... De, amikor több, mint duplájára megnőtt a miómám, valamit kezdeni kellett vele. Az összes lehetőség közül még mindig az embolizáció tűnt a leghumánusabbnak. Mint már írtam, most már csak azt bánom, hogy nem korábban szántam magam rá.
1232. viva70 (válaszként erre: 1226. - Töprengő)
2016. máj. 3. 15:18
Én is vérszegény vagyok már évek óta. Nekem is írt rá gyógyszert a háziorvos, de ki sem váltottam. Nem fogom kicseszni az amúgy is érzékeny gyomromat vele. Mondta a doki, hogy árthat. Elvagyok ezzel a vérszegénységgel. Annyira nem vészes...
1231. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1230. - Tamara10)
2016. máj. 3. 15:09
Pedig a hasi műtétnél jóval kíméletesebb ott előtte utána is ugyanúgy injekcióznak meg infúzió csak ott még vágásod is van ami nem kis fájdalom.
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook