Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2016. jún. 6. 19:53

Hát igen addig használt, míg szedtem, plusz fél év...

Ha teljesen elmúlik, " elsorvad az " izom ", mert valami olyasmi a mióma.

Ez lehet fél év, vagy 3,5 év is akár. Mi a frászért nem műtét? 50 leszek, nagymami kéne hogy legyek, anya újszülöttel : már nem akarok.

Ti még szeretnétek, sokatoknak nincs még.

Petevezeték elkötés, égetésen is gondolkodtam. Ugyan az is jár némi mensivel, de mindegy...

1319. Mackóbandi (válaszként erre: 1317. - Töprengő)
2016. jún. 5. 21:35
Továbbra is az a véleményem, hogy lépni kell műtét vagy embolizáció irányába. Korlátlan növekedésre képes...
1318. yallah (válaszként erre: 1306. - Töprengő)
2016. jún. 5. 19:17
Na ez az! Mi a francért kell a sok szart szednünk, ha semmi hatása?
2016. jún. 4. 08:52

Sajna nőtt. :(

Találtam még pár miomás témát. Ott is böngésztem infót.

Kb 3 hónap múlva UH. Addig?? Bogyót nem vállaltam, nem is erőszakolták rám. Mivel 5 X nél már a változókorban lehetek... Aztán meglátjuk.

Teákat biztosan fogok inni. Étrenden is kellene egy kicsikét....

Azért is mert nem görcsöltem annyira, és a nagyon erős vérzés se volt.


Tegnap voltam az UH-n.

1316. Bbea84 (válaszként erre: 1314. - Mackóbandi)
2016. jún. 3. 09:15
Ertem. Azt hittem kell majd valamit szedni azert is hogy ne ajakuljon ki ujra. Nalam az a baj hogy anyumnak is mamamnak is van.
1315. Bbea84
2016. jún. 3. 09:15
Bekescsabai korhaz korul tudna mondani valaki egy hotel-panziot? Mi erdelybol megyunk es a ferjemnek nezznek szalast.gondolom nm lehet bent velem
1314. Mackóbandi (válaszként erre: 1313. - Bbea84)
2016. jún. 2. 22:02
Babaprojektre. Miómára csak Esmya-t szedtem, még Mielőtt kiműtötte dokim.
1313. Bbea84 (válaszként erre: 1312. - Mackóbandi)
2016. jún. 2. 19:08
Miomara ezek jok? Vagy eztbabaprojektre van?
1312. Mackóbandi (válaszként erre: 1311. - Bbea84)
2016. jún. 2. 17:04
Csak Gravidát, illetve most áttértem Dr. Czeizel magzatvédő vitaminra.
1311. Bbea84 (válaszként erre: 1310. - Mackóbandi)
2016. jún. 2. 16:36
Az jo hogy nincs mioma. Szedel vmit ra? Szoritok hogy sikeruljon !! En is ezert kuszkodok 😯😯
1310. Mackóbandi (válaszként erre: 1307. - Bbea84)
2016. jún. 2. 13:16
Annyi, hogy ugye 1 év 4 hónappal vagyok műtét után, megnézett ultrahanggal nincs új mióma. Próbálkozunk baba ügyben (nekem nincs még gyerekem).
1309. maci6 (válaszként erre: 1308. - Bbea84)
2016. jún. 2. 09:42
Igazad van Bbea84 és sajnálom ami veled történt! Én is egészségesen éltem torna futás bicigli megnéztem mit eszeek és mindent házilag készítettem még a lándzsás utifüvet stb úgyhogy nekem és a családomnak volt a legnagyobb "meglepetés" hogy ilyen történhetett. A lelki okot meg csak arra tudtam vissza vetíteni hogy mindig is 3 gyereket szerettem volna de ez nem jött össze( csak 2) közben 50 éves lettem de természetes módon még híre hamva se volt a változó kórnak gondolom ezt nem tudtam valahol belűl elfogadni és kezdett a méhem ellene tiltakozni
1308. Bbea84 (válaszként erre: 1305. - Maci6)
2016. jún. 2. 08:59

Sajnalom. En nem azert irtam le a tortenetem mert az orvos csodat igert. Semmit sem igert. Lehet szerencses vagyok hogy ilyen jol reagaltam ra, lehet be segitett, az elet mod valtas, a sok torna, meditacio, ima es pozitiv gondolat. Soooooottttttttt!!

szerintem sokat de sokat segitetett az hogy meg ertettem a mioma lelki okat !!

1307. Bbea84 (válaszként erre: 1304. - Mackóbandi)
2016. jún. 2. 08:57

Koszonom a biztatast ! Mar varom legyek tul rajta. Felek is nagyon de bizzom hogy jo lesz minden. Nem szerettem volna ujra at elni azt amit akkor ereztem mikor elveteltem, foleg hogy mondta a doki hogy lehet pont 6 honaposan megy el a baba :(

Nalad valami ujdonsag?

1306. töprengő (válaszként erre: 1305. - Maci6)
2016. jún. 2. 08:15

Jó hogy leírtad.

Ha jól értem : túl vagy a műtéten??

Én is naygon véreztem. ( tavaly épp junius 3 án. más dokihoz volt időpontom, nem tudtam elmenni. azért mardt meg jobban meg bennem, a dátum )

Nem értem. Aki már nem akar szülni, miért nem veszik ki a méhét??

Mi a frászért kisérleteznek rajtunk?

Vagy miért nem a " gyakran " alkalmazott kaparás..

És ha azután is darabos, erős görcs / vérzés van, na akkor kipakolni.

50 évvel ezelőtt nem lacafacáztak, kikapták és általába nem volt gond...

Na holnap megyek UH ra.

Majd írok hogy mi lett vele..

1305. maci6
2016. jún. 1. 21:36
Én nem akarok senkit se befolyásolni az Esmyával kapcsolatban. Csak elmondanám hogy 2 mogyorónyi myómából 2 hónap alatt 3db gyerekfejnagyságó myómám lett közben brutális módon híztam deformálódtam az összes változó kori tünet meg jelent és amikor abba hagytam 3 hétig úgy véreztem hogy nem tudtam elhagyni a lakást sokszor még a fürdőszobából sem értem ki. Amikor eltudtam menni az orvos hoz azonnal beírt a műtétre azt mondta ilyent még nem látott. Még egyszer mondom nem mindenkinél egyformán hat és nekem az orvosom nem igért csodát
1304. Mackóbandi (válaszként erre: 1302. - Bbea84)
2016. jún. 1. 16:45
Jó döntést hoztál, hogy kiműtteted.
1303. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1302. - Bbea84)
2016. máj. 31. 21:41
Szerencsés vagy legtöbbjüknek semmit se használ de durván belenyúl a hormonokba
1302. Bbea84 (válaszként erre: 1299. - Kata09)
2016. máj. 31. 20:29
En 2x3ho esmya utan 8cm miomatol szabadultam meg. Igen nm tudom mi lesz a jovore nezve de azt tudom hogy elvesztettem a mioma miatt egy babat es 7het terheseg alat 2cm not. :( most 4cm es var ram egy laparo. En eddig nm tapasztaltam semmi negativumot az esmyatol
1301. töprengő (válaszként erre: 1300. - Kata09)
2016. máj. 31. 16:44

Szívesen.

Nekem 1 jó hetet késett. Pedig ittam a teát. Elkezdtem inni a szokásos teát aztán valamiért leálltam a szokásos rutinról. ( tényleg nem tudom az okát )

És biza görcsölés is picit volt, fél tabit azt hiszem a panadolt be szedtem.

Ha egy mód van, ne hagyjátok abba a megszokott időbeni teázást.

Valamit használ..

1300. kata09 (válaszként erre: 1253. - Töprengő)
2016. máj. 31. 14:43
NAGYON KÖSZÖNJŐK,mindenki nevében
1299. kata09
2016. máj. 31. 14:40

Pár gondolat,aki szeretne meg babát is...


Amikor egy nő megpróbál mindent megtenni ,hogy gyermeke születhesen,nem látja abban a pillanatban ,milyen hátul ütői lehetnek a cél eléréséhez vezető úton.

Mérlegel és úgy gondolja,majd a hordalékot kitakarítja kősöbb...

Na, és az orvos is annyira biztat,hogy igen is próbáld ki mi vesztenivalód van,áááá csak az egészséged a tested,amiben ezek a mérgek felhalmozodnak és jól szétbombázák a hormonjaidat,és a belső rend felborul. KELL EZ NEKED?

Ő megkapja a jutalékát,mert megint vkinek felírhatta a csodabogyót/ ESMYA/

Az orvos,persze ,hogy ajánlja,hogy próbáld ki az ESMYA csodaszert,mert csoda mert új dolog és tesztelés alatt van.



A MELLÉKHATÁSOKRÓL RÖVIDEN......


LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK:

NAGYON GYAKORI:10-ből TÖBB mint 1nőnél jelentkező mellékhatások

-mestruáció vérzés csökkenése vagy kimaradása

-a méhet belüről boritó szövet megvastagodása (endometrium megvastagodás)


Van miből válogatni....


GYAKORI:10-ből legfejebb 1nőnél

-fejfájás

-forgó jellegű szédülés/vertingo

hasfájás,émrlygés/hányinger

-akne

-FOKOZOTT IZZADÁS

-IZOM -ÉS CSONTFÁJDALOM /MOZGÁSSZERVI FÁJDALOM

-folyadéktömlő a petefészekben/PETEFÉSZEK CISZTA

emlő érzékenység/fájdalom,alhasi (medencetáji)fájdalom, méhvérzés (uterinális vérzés)

-HŐHULLÁMOK

-FOLYADÉKVISSZATARTÁS OKOZTA DUZZADÁS /VIZENYŐ,ÖDÉMA

- fáradság/kimerültség

-vérvizsgálat során emelkedett koleszterin szint


Nem gyakori: 100 ból legfejebb 1nőnél

- szorongás

-hangulatingadozás

-szédülés

-orrvérzés

-emésztési zavar,szájszag,puffadás,székrekedés

-hajhullás ,szárazbőr

-hátfájás

-vizeletcsepp

-a petefészek tömlő (PETEFÉSZEK CISZTA) megrepedése

-hüvely folyás,rendellenes hüvelyi vérzés

-emlőduzzanat/kellemetlenérzés az emlőkben

-redkívűli mértékű fáradság ( gyengeség)

-TESTSÚLYNÖVEKEDÉS

-vérvizsgálat során észlelt emelkedett vérzsír (triglicerid)szint.

Vagy ha nem is babát szeretne csak az állapotot megszünteni amit a myóma miatt kell minden egyes hónapban végig csinálni,ami nem olyan kellemes mint más egészséges nőtársain esetében.

Hosszú ideje,ha vki szeretné azt az állapotot megszüntetni,hogy ne áradjon belőle a vér azon a bizonyos napokban és tudja végezni a munkáját úgyan úgy, mint a többi egészséges nő egy idő után megpróbál mindent megtenni annak érdekébe,hogy a miómájától megszbaduljon és sikeresnek gondolja az éppen kipróbált szert és bizík a hatékony gyógyítóhatásában és megpróbálja elhesegetni a mellékhatásokat,de azok fognak jelentkezni rövid vagy hosszabb időn belől,de meghozza gyümölcsét...


Én azt javasolnám,ha lehet természetes úton lépje meg és tegyen azért,hogy a miómát zsugoritsa kisebbre ami mellett tud már babát vállalni

és elsősorban LELKILEGTEGYE MAGÁT RENDBE.


JÓ EGÉSZSÉGET MINDENKINEK!!!!!!

1298. kata09
2016. máj. 31. 14:31

KÖSZÖNJÜK TÖPRENGŐ:

A Pásztortáska népies neve:

gezemice, kalánlopó, kanálfű, szívkésfű, Kisjézus táskája, pásztorerszény, élek-halok

Hogyan gyűjtsük a Pásztortáska gyógynövényt?

A növény virágos, leveles szárának felső részét gyűjtik a nyári hónapokban.


Pásztortáska hatóanyagai:

Egy még ismeretlen szerkezetű, vérzéscsillapító hatású peptid: glukozinolátok, flavonoidok, kálium- és kalciumsók. A biogén aminok és szaponinok előfordulása kérdéses.


Pásztortáska felhasználása:

A drogot már régóta alkalmazzák vérzések csillapítására, különösen az anyaméh vérzéseinél, helyileg orrvérzéskor és a bőr felületi sérüléseinél. Az anyarozs alkaloidjainak felfedezése óta a pásztortáska elvesztette jelentőségét, mivel hatása gyengébb és megbízhatatlan. Szemben a korábbi véleményekkel, a készítmények hatása lényegesen függ annak korától, a felhasznált növények frissességétől, s több káros gombafaj jelenlététől. A hatásmechanizmus napjainkig nem tisztázott. A növény homeopátiás felhasználási területeihez tartoznak az anyaméh és a nyálkahártyák vérzései, valamint a vesekőbántalmak.


Tea: Forrázzunk le 2 dl forrásban lévő vízzel 2 teáskanálnyi szárított, apróra vágott növényt, hagyjuk állni negyedórára, majd szűrjük le. A menstruációs ciklus ideje alatt napi 2 csészényi tea fogyasztása ajánlott.


A növény vérzéscsillapító hatású, belső vérzés (méh, gyomor, bél) esetén a kiegészítő terápia részeként alkalmazzák, de ismert gyulladáscsökkentő és vizelethajtó tulajdonsága is, amit magas kálium-tartalmának köszönhet. Orrvérzés esetén a növény teájába mártott tampont az orrlyukba helyezve csillapítja a vérzést.


Palástfű (Alchemilla vulgaris)


Boldogasszony palástja, vagy tenyere néven ismert növény erdőszéleken, utak mentén, domboldalakon, magasabban fekvő nedves réteken és hegyvidékeken nő. Hét-kilenc karéjú, félkör alakú levele van, szívós, nem túl magas száron, ernyőcskében csoportosulva, apró, zöldessárga virága áprilistói júniusig, néha még tovább is viríthat. Ezer méter fölötti magasságokban találjuk az ezüstös palástfüvet, amely mészkő- és őskőzettalajon egyaránt megterem.

Általánosan javallt:

nőgyógyászati problémákra

nehezen gyógyuló sebek kezelésére

vízhajtásra


Lényege és jelképszerű feladata a védelem, a beburkolás. A finom virágot úgy fogják körül a levelek, mint egy kabát. Nem csoda, hogy a palástfű a rejtett női ivarszerveket is jelképezi. A palástfű segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok és a klimaxos rosszullétek esetén, a kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva.


Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mindkettőből) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfűnek összehúzó hatása van, igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is.


Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű. A harmadik hónaptól palástfűteát kellene fogyasztania minden olyan nőnek, akiknek ilyesfajta problémái vannak. Egyetemes gyógyszer az összes női bajokra, betegségekre, pásztortáskával együtt. Elődeink e növényt sebgyógyításra használták, külsőleg és belsőleg, valamint törések és epilepszia ellen.


A mai népi orvoslásban ismét a megérdemelt helyet foglalja el. Különösen a svájci Künzle tisztelendő hangsúlyozza: "A nőgyógyászati műtétek kétharmada teljesen feleslegessé válna, ha idejében vagy hosszabban alkalmaznák ezt a gyógyfüvet; ugyanis gyógyít minden altesti gyulladást, lázat, égést, gennyedést, fekélyt és törést.


Külsőleg, összezúzva és borogatásként a palástfű gyógyít sebeket, szúrást, vágást. Ennek a teának a folyamatos fogyasztásától azok a gyerekek is megerősödnek, akiknek a jó táplálkozás ellenére fejletlenek az izmaik." Az ezüstös palástfű különösen elhízás ellen jó. Naponta két-három csészével elég meginni, hogy kedvező hatását kifejtse.

Felhasználási módok:

Tea: 1 púpozott teáskanálnyi füvet adunk 1/4 liter vízhez. Csak forrázzuk, rövid ideig állni hagyjuk.

Pakolás: a friss növényből megfelelő mennyiséget megmosunk, egy deszkán össze­zúzzuk és felrakjuk.

Fürdőadalék: egy teljes fürdőhöz 200 gramm szárított vagy néhány marék friss füvet adunk, egy vödör hideg vízben éjszakára beáztatjuk, másnap az egészet fölmelegítjük és ezt a folyadékot a fürdővízbe öntjük.


Dió (Juglans regia)


Gyógyhatásai


Hagyományos felhasználása: tonizáló, stimuláló, emésztést elősegítő és salaktalanító. Ezért ajánlják angolkórra, nyirokrendszeri betegségekre, tüdő-és csont tbc-re. Jól megfigyelhető hatása van az emésztőrendszerre és az izomzatra. Vértisztító, serkenti a máj tevékenységét és a vérkeringést. Antibiotikus hatása régóta ismert a népgyógyászatban. Vidéken a lépfenét is kúrálták vele. Cukorbetegségre azért hatásos, mert szabályozza az anyagcserét, csökkenti a vércukrot, enyhíti a szomjúságérzetet, csökkenti a vizelések számát és megakadályozza a szövődmények kialakulását. A levelek összehúzó hatásúak, ezért enyhe hasmenésre és gyomorhurutra, emésztési problémák esetén használják. Vérzések csillapítására, a láb vérkeringésének javítására is hatásos.


Gyomor-és orrpolip gyógyításában kiváló eredményekről számolnak be azok, akik használták. A népi gyógyászat ősidők óta használja rák ellen.


Felhasználása belsőleg


Gyógyteát forrázással készítünk belőle. Naponta 2-3 csészével igyunk gyulladáscsökkentésre, belső vérzés csillapítására, nyirokrendszeri betegségekre, gyomorhurutra. Legjobb reggel éhgyomorra meginni, de egyéni érzékenység esetén ihatjuk étkezések között. Emésztésre alkalmanként étkezés után. Salaktalanításra, vértisztításra naponta egyszer. Cukorbetegek víz helyett igyák. 6 hetes folyamatos fogyasztása után tanácsos egy szintén 6 hetes szünetet tartani. Szünet nélkül is iható heti 2-3 csészével.


Orrpolip esetén az orrba felszívott diólevél tea hatásos.


Felhasználása külsőleg


Külsőleg nőgyógyászati problémákra (fehérfolyás, méhgyulladás), ekcémára, tejallergiára, korpára és hajhullásra, visszérsebekre, szemhéj duzzanatra, mandulagyulladásra és fekélyes sebekre használják. Angliában fejtetű és atka ellen használták megelőzésre.


Kéz-és lábizzadásra, rovarcsípésre, napszúrásra, bőrgyulladásra, égési sebekre és kiütésekre jó még. A diólevél fürdő simává és rugalmasság teszi a bőrt, csökkenti a viszketést.


Gyógyítja a diabéteszes lábon keletkezett fekélyeket, sebeket. A cukorbetegség egyik szövődménye a fekélyes láb, melynek oka a keringési zavar, az elégtelen vérellátás. A súlyos fekély továbbterjedésének megakadályozására egyetlen mód marad: a láb amputációja. Elkerülhető, ha a kialakult sebet diólevéllel kezelik. Mosogassák a fekélyes lábat térdtől lefelé diólevélből készült jó erős teával, illetve dörzsöljék bele a bőrbe. Egy másik módszerrel is hatékonyan gyógyítható a fekély: a leforrázott diólevelet tegyék a nyílt sebre. Napi 3-4-szeri kezelés már egy pár héten belül látványos eredményt hoz.


A szem külső mosogatása a diólevél teájával oldja a szemfenéken lerakódott plakkokat, javítja a látást.


Egyéb infó a dióról

Botanikai leírás

A balkáni eredetű közönséges dió a diófafélék (Juglandaceae) család tagja, a közismert gyümölcséért termesztett, impozáns méretű, akár 20 m magasra is megnövő fa. Könnyen felismerhető a sima, világos kérgéről és a levélszáron ülő 5-9 nagy méretű leveléről. Gyümölcsét, a diót zöld burok veszi körül. A mérsékelt égöv alatt mindenhol termesztik termése és olaja miatt.

A népi gyógyászat korábban felhasználta a szárított termésburkot, és a diótöréskor nyert, a termésben található közfalat, amelyekből főzet készült.


Gyűjtése

Gyógynövényként a zöld burkot, sőt magát a termést is használják, gyógyteát azonban a levélből készítünk. A diólevelet június végétől augusztusig gyűjtjük, olyankor, mikor már szép sötétzöld a színe, de még nem jelennek meg rajta a rozsdafoltok. A leszedett, ép, nem foltos leveleket megszárítjuk, összevágjuk, szellős, száraz helyen tároljuk. 4-5 kg friss levélkéből lesz 1 kg száraz drog.


Hatóanyag

A teljesen kifejlődött, megvastagodott szövetű, a szárról lefosztott szárított levélkéi adják a drogot (Juglandis folium), amely többek között juglont, hidrojuglont, cseranyagokat, flavonoidokat, illóolajat tartalmaz.

A dió termésében számos vitamin és ásványi só található: magnézium, foszfor, vas, kálcium, cink, B9, B6, E és A vitamin.


Bocs hogy bemásoltam. De elég sokat emlegettük a teákat...

1297. kata09
2016. máj. 31. 14:28

Sziasztok Újra itt

MACKOBANDI és TAMARA köszönöm , h irtatok

probalom figyelemmel kiserni a torteneteket,amiket az itteni nok irnak es megragadni dolgokat ,lattam egy jo megosztast itt...TEAKROL

az tetszet !


Ha vmi pozitiv valtozas torteni barkivel szivesen fogadom...


NEM SZABAD CSUGEDNI...,es ne stresszeljetek, nyugodta és a gondolataitokkal probaljatok terelgetni azt ,h nem olyan hatalmas a problema oda bent es naprol napra a merete csokken ,mert ez egy ideglenes allapot ,amit lelki feszultsegk miatt alakult ki. LEHET ,h most ezt butasagnak tartjak egyesek,de gondoljatok vegig ,na es az etkezes ....,nem kell itt kulonfele HORMON BOLONDITO GYÓGYSZER...stb


VERSZEGENYSEG ANEMIA ,nalam is ott van ,nagy adagba vasat szedek 210mg, 4 hónap alatt nem vettem figyelembe nagyon es nem tudtam ezt a tabletat enni merrt a gyomrom es vmi miatt nem akart beepulni,most a sok zoldet LEGELEM es a vas a verkeopemet kell feljavitani,eret nem talalnak a karomon csak nagyitoval...

A verveszteseg nagyon vissza utott,de JOL VAGYOK köszönöm es minden megfog valtozni,csak agyban kell eldonteni...

JÓ EGESZSEGET MINDENKINEK!!!!!!!

1296. Bbea84 (válaszként erre: 1295. - Mackóbandi)
2016. máj. 25. 06:41
Koszonom. Igen draincso :D na remelem minden rendben lesz ! Sokat segitettel. :)
2016. máj. 25. 00:57
Drain csőre gondolsz műtét után? Mellettem a laparosnak is volt csak rövidebb ideig. Neki a köldőkén volt azt hiszem kivezetve. Nekem meg lejjebb a vágás alatt. 1 nappal előbb azért kellett bemenni, mert meg kellett inni a hashajtó port. A laparost csak kábították és 3 órát volt intenzíven. Én mélyaltatás után 1 napig.
1294. Bbea84 (válaszként erre: 1293. - Mackóbandi)
2016. máj. 24. 20:32
Mert 1hettel elote kell vizsgalatokat csin es 14diken 7re kell bent lenni. De gondolom h csak 15diken mutenek. Az asszisztens holgy mondot vmit gencsorol de laparonal is van?
2016. máj. 24. 19:56
Győrben úgy volt, hogy akinek lapar, az kb. 3 nap, hasmetszés 5-7 nap.
1292. Bbea84 (válaszként erre: 1291. - Mackóbandi)
2016. máj. 24. 18:41
Igen. Ma voltam juni14. Csak elfejtettem megkerdezni hogy hany napos a korhazolas?
2016. máj. 24. 17:37
Laparral lesz? Nekem hasmetszés volt.
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook