Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
2016. szept. 16. 09:21
én most tartok az első kúra utolsó két hetében. Minap visszamentem a dokihoz. A mióma nagyobb!! de "megnyugtatott", hogy régen több kisebb volt és most csak egy van. Volt valakinek ilyen? hogy összeállnak a kis huncutok csapatba? :)) szóval még egy kúra lett előírva.... megkérdeztem, hogy életmódváltás és egyéb kiegészítés nem kellene-e. Nem..éljek úgy, ahogy jól esik. hmmm.
1619. Loretta16
2016. szept. 15. 18:19
Sziasztok! Én eddig csak hallgattam, és olvasgattam a fórumot. Pécsen mindenki a Harmath dokit említi, nem is ez a baj. Biztos profi.De én pl.egy Rostás Tamás nevű orvosnál jártam, szintén Pécs, Radiológiai Klinika. Nem nagy név, ezek szerint, de nála humánusabb, empatikusabb orvost még nem láttam. Fél évig követte a problémámat, ugyanezt, és egy fillért se fogadott el!!! És ugyanúgy rendbe jöttem!!! Minden tiszteletem az övé!! És sehol nem olvasom a nevét, miért???
1618. töprengő (válaszként erre: 1615. - Zefex)
2016. szept. 15. 16:56

Gyógynövényes dolgokat " nem igazán " ajánjlja. Ajánlják.

Nekem is csak azután beszélt a " medve talp teáról " hogy már nem első alkalommal említettem meg, teát iszom..

( hamarosan megyek mammora. gyanítom, hogy a tavaly szedett bogyó, esmya mellékhatására gyanakszom. meg fogom kérdezni van - e köze a dolgoknak egymáshoz )

Tehát ezért is inkább a gyógyteák, és esetleg az abból készített egyéb készítményre szavaznék

1617. hoxás (válaszként erre: 1614. - Töprengő)
2016. szept. 15. 16:20
Nincs mit! ;)
1616. zefex (válaszként erre: 1612. - Hoxás)
2016. szept. 14. 20:56
Előbb írtam, mint olvastam :)
1615. zefex (válaszként erre: 1613. - Hoxás)
2016. szept. 14. 20:56
Köszönöm. Vajon Esmya mellett szedhető? Lehet meg kellene kérdezni az orvost, bár talán magától is ajánlhatta volna :)
1614. töprengő (válaszként erre: 1613. - Hoxás)
2016. szept. 14. 19:54
Köszönöm hogy bemásoltad.
1613. hoxás (válaszként erre: 1605. - Zefex)
2016. szept. 14. 15:53

Medicura Barátcserje extraktum 60db.

Oldalt nem merek linkelni, hátha reklámnak minősül.


Reggeli előtt veszem be. Most csak 1 db-ot szedek, de le van írva, hogy az elején 2 db-ot x-napig kell szedni, utána elég napi 1 db is.


Ezt írják róla:


"A barátcserje kedvező hatással lehet az optimális progeszterin szint elérésére a menstruációs zavarral küzdő nők jelentős részénél. A barátcserje hatóanyaga nem tartalmaz hormonokat. A barátcserje növény termését Európában évszázadok óta alkalmazzák női hormonális problémák esetén. Rendszertelen menstruációnál, a normális menstruációs ciklus visszaállításának elősegítésére és termékenységi problémáknál alkalmazták a gyógynövényt.


A klimax alatt fellépő hőhullám esetén is kipróbálható a barátcserje. A barátcserje a menstruáció időszakában gyakran jelentkező pattanások ellen is kipróbálható. A barátcserje adagolása mindig egyforma, függetlenül attól, hogy menstruáció előtti tünetegyüttesre, emlőérzékenységre, meddőségre, vérzészavarokra vagy egyéb női bajokra alkalmazzák.


A barátcserje szedése üres gyomorra ajánlatos a gyors felszívódás miatt. Az első adagot mindig reggel vegyük be. Menstruációs panaszokkal küszködő nők már egy 10 napos kúra után is némi javulást észlelhetnek a következő ciklus elején. A barátcserje teljes hatásának érzékelésére azonban akár három hónapra is szükség lehet. Hat hónapos kezelés után – ha valóban hat az illetőnél – a meddőség vagy a vérzészavar megszűnhet.


Szedhetik a barátcserjét:

aktív menstruációs szakaszban lévő hölgyek

változó korban lévő hölgyek

családalapítás előtt álló hölgyek

fejgörcs-migrén esetén


A doboz tartalma:60 db

Összetétele:natúr barátcserje gyümölcs, dehidratálva, porítva.


Figyelmeztetés! Hosszabb kúra előtt, vagy bármilyen egészségügyi probléma esetén kérje ki kezelőorvosa véleményét! Szedése esetén felléphet gyomorpanasz vagy viszketéssel járó bőrkiütés, akkor hagyja abba használatát! Terhesség alatt szedése nem ajánlott!"

1612. hoxás (válaszként erre: 1604. - Töprengő)
2016. szept. 14. 15:47

Az Esmyát és a barátcserjét együtt szedtem. Mást nem.

Biopatikában javasolták a barátcserjét, és egy kolléganőm is szedte, ő cisztára.

1611. viva70 (válaszként erre: 1610. - Yallah)
2016. szept. 13. 20:18
Hát nem tudom..., én ezt sem szeretném...:(
1610. yallah
2016. szept. 13. 19:00
Sziasztok! Rég jártam erre. Látom akik fél éve itt voltak, itt vannak és nagyjából ugyanott tartotok, mint akkor. Igazán sajnállak benneteket. Nekem 2 és fél hónapja semmi vérzésproblémám nincs. Vérzésem sem. Méhem sem. Semmi sem. Jobb így. :)
1609. Bbea84 (válaszként erre: 1608. - C0262cb0ed)
2016. szept. 12. 08:44
Hattt akkor tenyleg az enyem 12vt 😞
1608. c0262cb0ed (válaszként erre: 1607. - Bbea84)
2016. szept. 9. 14:41
köszi. Mondjuk a nagy has dolgot nem értem, hiszen csak 2 cm-es a legnagyobb....
1607. Bbea84 (válaszként erre: 1606. - C0262cb0ed)
2016. szept. 8. 08:58
Mutett utan mar nincs nagy has :) :) 2x csinaltam 3 honap Esmyat de mikor abba hagytam ujra elkezdet noni :(
2016. szept. 7. 10:21

sziasztok,


Én bő két hónapja kezdtem el szedni az esmya-t. Mostanság kezdek mellékhatásokat érzékelni. Ami kicsit megijesztett: rószaszínes folyás, szinte már arra gondoltam, hogy megjön. 1-2 napig tartott csak. Másnak is volt ilyen? Néha kis hányinger. Illetve a fejemben, hátsó részen nyomás érzése pár pillanatra, de fél napig szakaszokban jelentkezően. Ilyet tapasztalt valaki? Lehet persze ennek teljesen más oka van... Ha befejeztem a kúrát és nincs változás, akkor azt hiszem jön a természetes módszer, életmód váltás..... A haspuffadás, "nagy has" ellen ti mit csináltatok? Mert mindig olyan a hasam, mintha x hónapos terhes lennék. Nem eszem sokat, mozgok is... tehát nem azért :)

köszi

1605. zefex (válaszként erre: 1603. - Hoxás)
2016. szept. 6. 21:57
Milyen fajtát, mennyi ideig, milyen adagolásban szedted?
1604. töprengő (válaszként erre: 1603. - Hoxás)
2016. szept. 6. 15:52

Csak a barátcserje? Lehet kipróbálom a cickafark helyett. De nem kizárt hogy nekem meg ettől csökkent picit.

Illetve még 2 teát ittam / iszok. Palástfű, és a pásztortáska. Vajon ihatnám úgy is hogy Palástfű cickafark, és a barátcserjét a pásztortáskával. Utóbbira azt írják csökkenti a vérzést, méhösszehúzó a hatása.


( Van 1 kollégám nagy gyógytea ismerő. Megkérdezem. Cickafarkat legutóbb nem ajánlották, rákérdezek arra is )

1603. hoxás
2016. szept. 6. 15:28

Régen voltam, sziasztok! A myomám nem tudom, hogy az esmyának köszönhetően, vagy, mert szedtem mellette a barátcserje kivonatot (gyanítom ez utóbbi besegített), harmadára csökkent.

Akinek nem nagyon nagy a myoma mérete, annak csak ajánlani tudom!

Rendezi a ciklust, nem is akárhogy (!) nem ömlik, mint régen.

1602. Kata071
2016. szept. 6. 11:28
Homonay doktornővel Pápán van valakinek tapasztalata? Elsősorban méh eltávolítással kapcsolatosan érdekelne.
1601. zefex (válaszként erre: 1597. - Töprengő)
2016. szept. 6. 06:27
Látod, ahányan vagyunk, annyifélék. Én személyes sértésnek vettem, ha egy ff orvos műtétet emlegetett, mert az hangzik el a leggyorsabban: minek az már magának, úgy sem akar már gyereket! (Mondja ezt az, aki nem rohan a heréit kivetetni ha már nem akar gyereket, pedig csökkentené a here- és prosztatarák esélyét :D). Én inkább húzom, ameddig lehet. Nehezen álltam rá a gyógyszer szedésre is, de nem érzek semmi kínzást, pár hétig voltak enyhe hőhullámaim, de elmúltak.
1600. töprengő (válaszként erre: 1598. - Viva70)
2016. szept. 5. 21:25

Köszönöm a választ.

Úgy tűnik mindenáron nem akar műteni. Azt sejtem tényleg csak akkor van műtét, ha minden verziót átbeszéltek a páciens, és a doki...

1599. Beata_4
2016. szept. 5. 19:47

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy esetleg van- e valakinek megmaradt Esmya tablettája, amitől szívesen megválna.

Jelenleg külföldön élek és itt elég nehézkes beszerezni sajnos...

1598. viva70 (válaszként erre: 1597. - Töprengő)
2016. szept. 3. 20:58
Gondolom megcsinálnák a műtétet, ha ragaszkodnál hozzá... Én inkább kihagynám, ha nem feltétlenül muszáj.
1597. töprengő (válaszként erre: 1595. - Viva70)
2016. szept. 3. 16:45

Nekünk kell eldönteni beszedjük amit kiír, vagy sem. Vagy : Ki se írja, mert nem váltom ki, és ezért be se szedem...

Ha jól emlékszem műtét " érintőlegesen " került nálam szóba. Aztán már az se.... De aki a változókorba lépett miért " kínozzák " a bogyóval? Nem akar babázni se már. A gyógyszer vagy csökkenti vagy nem. Igazából a " teljes " műtétre szavaznék, bármennyire is jó hogy van még ott a pocakunkba az a bizonyos Anyaméh.

1596. töprengő (válaszként erre: 1594. - Zakkantcsajszi)
2016. szept. 3. 16:37

Így van. Nem tudjuk a hosszabb távon milyen mellékhatást okoz ( hat ).

Nem kizárt nekem a mellembe okozta azt a " mirigy duzzanatot ". ( hamarosan mammora megyek. fél éve voltam kb ).


Ugye azt akartad írni : " ez nagyon nem bíztató " ??

1595. viva70 (válaszként erre: 1594. - Zakkantcsajszi)
2016. szept. 3. 11:10
Nekem eszem ágában sincs szedni. Pedig legutóbb Harmat doki is ajánlotta... De, hiába..., hallani sem akarok róla. Meg különben is csak átmeneti megoldást ad. Bent is van a leírásában, hogy leginkább a mióma műtét előtt megkisebbítésére való.
1594. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1591. - Kata071)
2016. szept. 3. 09:49
Hát ez nagyon biztató menj orvoshoz szerintem is de ilyenkor mindig elgondolkodom h még mindig azt állítják h ez egy hatásos gyógyszer???Annyira keveseknek van pozitív véleménye ha az ittlevők arányait nézzük is és akkor még mindig nem tudjuk a hosszútávú hatásokat
1593. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1589. - Vivieen26)
2016. szept. 3. 09:46
Nyugodtan ha nem fáj semmi akkor nincs akadálya ez más területen történt nem konkrétan ott.
1592. töprengő (válaszként erre: 1591. - Kata071)
2016. szept. 3. 08:04

Minél hamarább Doki!

Nem kizárt, " Ergamm - mot " fog felírni.

1591. Kata071 (válaszként erre: 1572. - Aletta72)
2016. szept. 2. 21:57
Szia! Nekem meg a második kúra elkezdése óta folyamatosan megvan.... Mikor fog elmúlni? Már nagyon fogy a türelmem.
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook