Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
1800. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1798. - Töprengő)
2017. febr. 28. 09:00
Csak jótanács kb 20 éve vannak csomók a melleimben nem tudják mitől fibroadenómák nem csinálnak vele semmit csak ellenőrzik viszont már 20 éve megmondták h SEMMIféle hormonális készítményt nem szedhetek emiatt!!! Ha csomód van még véletlenül se szedj már Esmyát hiszen az egy nagy hormonlöket de ha mész a vizsgálatra kérdezz is rá az orvostól.
1799. viva70 (válaszként erre: 1798. - Töprengő)
2017. febr. 27. 19:06
Szia! Köszönöm én megvagyok. Változatlan minden. Egy hónapja volt riadalom, mert rám ijesztett a nőgyógyász, hogy méretes miómát érez vizsgálatkor. De, nem igazolta az ultrahang szerencsére. A méhfal ugyan vastag, de azzal nem sokat lehet kezdeni szerintem. Hormonkészítményeket lehetne legfeljebb szedni, de azt én nem szeretnék. A változókor talán majd megoldja...
2017. febr. 27. 16:16

Ha a nődoki is javasolja, akkor fel fogja írni, és szedd be ha az a meggyőzödésed.


Gyógyszer óta eltelt " kis " idő, ( 2015 március végén kezdtem el a szedést. 46 oldalon vissza olvashatja aki " csak most érintett " )

Közel 2 év.

Újabban 1 hétig is eltart, kb időbe jön meg, még mindig.

Most is 3 napig alig volt valami vérzés, és 2 napja erősebb. Lényegesen nem annyira mint a gyógyszer előtt. És nem annyi alvadékkal. Talán mégiscsak volt előnyöm a gyogyiból.

Lehet most lenne értelme a vaspótlásnak. Mert hát ha alul nem folyik el, be tud épülni...

Görcsölni nem vészes...

Ami most zavart, hogy mielőtt megjött pár nappal előtte, fájt a cickóm. :'(

Mammon tavaly tavasszal nyirokcsomó duzzanat félét találtak. Szeptemberben voltam, kb uaz az eredmény.

Márciusra van az újabb időpontom. Majd az eredmény után lehet hogy lesz kérdésem. ( ha fel is írnám, a mammom biztosan nem foglakoznak vele, illetve 1 próbát megér.

Nem tudodm még mindig, vajon ez a hormon bogyo következménye - e amit látott a mammo. Igazából mindegy, mert már 1 kúrát ugye beettem...

Citoval kicsit késésbe vagyok szerintem. Tavaly decemberben kellett volna, de lebeszélt a doki. Valamikor januárba menyjek.

Sok oka volt amiért nem kértem időpontot, mert az azért kell.

De holnap már kérek. És akkor máshova is megyek... Ha már abba az épületbe vagyok ;)

Még mindig nem tudom megérte az akkori " pénzkidobást ".

Hisz igencsak a változókorba vagyok 50 évesen.

48 voltam mikor szedtem.

kb pillanatnyilag ez van.

Kedves régiek hol vagytok? Mackobandi, viva70.

2017. febr. 15. 17:43
Sziasztok.Esmya gyógyszert vennék,de én recept formájában... Nekem nagyon bevàlt.Hála az égnek megy össze..
2017. febr. 14. 11:47
amikor először mondta a nőgyógyi, hogy ez van és szedjek gyógyszert, akkor nyilván adtam esélyt a dolognak.. Azért elvileg bízom az orvosomban. Persze utána olvastam itt is és nagyon hasznos tanácsokat kaptam, de nyilván nem tehetem azt, hogy nem szedem be, mert a neten olvastam.... Persze azt is megtapasztaltam, hogy nem mindig a gyógyszer a megoldás. Szerintem egy kis saját tapasztalat, némi közösségi informálódás és orvosi tanáccsal kombinált megoldás a legjobb. Most belekezdek egy kúrába majd, csinálgatom az AVIVA tornát, szóval meglátjuk. :)
1795. Veronika00729 (válaszként erre: 1792. - C0262cb0ed)
2017. febr. 10. 21:12
Én elégedett vagyok az Esmyával. 3. kúra végén vagyok. A első után nekem sem volt sok változás, csak annyit mondott a dr. hogy mintha elindult volna valamennyi zsugorodás. 4 cm-es cisztám nekem is lett a bal petefészekben, de semmi gondot nem okoz. Mellékhatása csak a hőhullámok, de elviselhető. Vérzés semmi, múlt héten volt friss labor tavaly szeptemberiben 2,3 a vas, 86-os hemoglobin. Most 8 a vas, 121-es hemoglobin.
2017. febr. 9. 15:03
Szerintetek miért mondom h ne szedjétek be??! Mindenkinek szíve-joga mit tesz a szervezetével,fogamzásgátlóval meg esmya hormonbombával mérgezik aztán csoda ha ciszta is lesz utána?
2017. febr. 8. 20:48

Nem irigyellek.

Lehet benne valami.... Legyengült immunrendszer.

Ma mondta kollnőm : Nem igaz, hogy nem tudatosan mérgeznek! Hamarább haljunk.

Azt mondtam neki : Ismered a kémiát ( kemikália gyógyszerre értettem ) , tudod mibe mi van... Gyanítom mindennel " mérgeznek ".

2017. febr. 8. 19:09

Sziasztok

A második 3 hónapos Esmya kúra után...

Gyakorlatilag semmit nem változott a dolog! Minden ugyanaz!

Ellenben lett egy cisztám, több mint 6cm! (Múltkor - 3 hó - is volt már kb 3 cm). Elküldtek tumormarker vizsgálatra. Nem túl megnyugtató. Jól emlékszem, hogy pàran említettétek, hogy ciszta lett az esmya kúra alatt?

A másik... gyakorlatilag két hónapja betegeskedem, nátha nátha hátán, kb. 3-4. Alkalommal esem vissza. Régen sose volt ilyen és lázas sem voltam majdnem 20 ève, a napokban pedig sikerült. Úgy vélem, hogy a gyógyszer simán legyengíthette az immunrendszerem... de lehet én gondolkozom rosszul

1791. bakter28
2017. jan. 20. 20:09
Nekem nem voltak hőhullàmok.
1790. mádá1 (válaszként erre: 1789. - Bakter28)
2017. jan. 18. 10:24
Köszi a választ, már megijedtem, hogy abba kell hagynom a vérnyomás-emelkedés miatt, de valószínűleg az időjárás viselt meg azon a napon. Nagyon érzékeny vagyok a frontokra is. Még 3 db Esmyám van az első levélből, de hőhullámom még nem volt, hála az égnek! Nektek mikor kezdődött a hőhullám az Esmya szedésekor?
1789. bakter28 (válaszként erre: 1788. - Mádá1)
2017. jan. 17. 09:55
Nekem is magas kicsit a vérnyomàsom, de az Esmya kúra alatt nem volt gond vele. Még amikor a Dienille fogamzàsgàtlót szedtem mensi előtt megindult felfelé a vérnyomàsom alig lehetett levinni. Az Esmya alatt semmi ilyesmi nem volt.
1788. mádá1 (válaszként erre: 1787. - Veronika00729)
2017. jan. 16. 11:53
Köszi a válaszodat. Én eddig 1 levéllel szedtem be, az első hetekben fájtak a melleim nagyon, de az elmúlott, most vizesedek egy kicsit, de nem vészes. Viszont a hangulatom az pocsék... tegnap konkrétan borzasztó feszültség volt bennem, de mára elmúlt. Nektek mikor jöttek elő a tünetek? A vérnyomást nem emelheti nagyon? Ettől félek, meg egyébként is gyógyszert szedek a vérnyomásomra
1787. Veronika00729 (válaszként erre: 1784. - Mádá1)
2017. jan. 15. 01:07
Szia, nekem bevált az Esmya, szintén minimális mellékhatások pl. feszültebb, sírósabb vagyok, én kicsit fogytam, hőhullámom van, az elején volt bővebb vízes, kissé rózsaszínű folyás, de az elmúlt. Vérzés a szedése alatt semmi. Szedtem 3 hónapig, majd a 2. mens. kezdetén újból kezdtem szedni, most folyamatosan fél évig. Kérdeztem az orvost, hogy szünet nem kell, azt mondta, hogy nem, mivel annyira jók a visszajelzések, hogy az OEP támogatja a folyamatos szedést. Én szívem szerint szedném folyamatosan, nekem nekem ez az állapot bőven jó lenne ennyi mellékhatással. 47 éves vagyok. A legutóbbi Uh szerint a miómák mérete csökkent (a legnagyobb 6 cm körüli volt) most az mondta az orvos, hogy számos 2-3 cm mióma látható. Viszont nálam a méhem méretére mondta, hogy megnagyobbodott (116x85 mm). A Mirena spirált javasolta még, én tartok tőle, nem igazán szeretném.
1786. bakter28
2017. jan. 14. 14:53
Olvastam a Miréna fórumot. Sokan dicsérik, sokan nem. Az Esmya se mindenkinek jött be. Nem vagyunk egyformàk. Ha esetleg nem működik jól nàlam még mindig vannak lehetőségek. Ha meg működne megúsznàm a műtőasztalt.
1785. bakter28 (válaszként erre: 1784. - Mádá1)
2017. jan. 14. 14:49
Nekem nem okozott melléhatàst csak minimàlisat.3 hónap allatt 2 cmt zsugorodott. Némi kényelmetlenséget tudnék csak felsorolni, zsirosodó haj, szàraz bőr minimàlis folyàs. Ennyi.
1784. mádá1
2017. jan. 14. 10:55
Sziasztok! Van itt valaki, akinek semmilyen mellékhatást nem okozott az Esmya, és zsugorodott is a miómája? Nekem kb. 3 hónapja észleltek egy 2,8 cm-es miómát, erre írta fel a doki. Előtte kéthetente menstruáltam, erősen vashiányos lettem. 54 éves vagyok, tehát már jöhetne a változókor is... ezért mondta a doki, hogy esetleg az Esmya szedése után már lehet, hogy nem is fogok mensizni. Várom a hozzászólásokat! Köszi!
1783. töprengő (válaszként erre: 1782. - Viva70)
2017. jan. 14. 07:09

5X nél nem hinném ajánlaná bármelyik doki is.


amik kb 30 évvel ezelőtt voltak, galaibát okoztak. Köztes vérzés..

1782. viva70 (válaszként erre: 1781. - Töprengő)
2017. jan. 13. 18:10
A Mirena egy hormontartalmú spirál. Nekem is ajánlotta annak idején az egyik nőgyógyász, de nem éltem a lehetőséggel. Ha érdekel, van itt róla fórum rengeteg hozzászólással. Kinek bejön, kinek nem...
2017. jan. 12. 20:23

Így már értem. Nem szedhettem, nem ismerhettem.

Esmya hormon tabit volt " szerencsém " megismerni.

1780. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1779. - Töprengő)
2017. jan. 12. 17:12
Fogamzásgátló .Ez viszont megint hormonbomba:(
1779. töprengő (válaszként erre: 1778. - Bakter28)
2017. jan. 12. 08:49
Mi az a Miréna? Bocs de nem tudom :(
1778. bakter28
2017. jan. 11. 14:56
Most voltam nőgyógynàl. A 3hónap Esmya 2cmt zsugoritott a miomán.Ezutàn a Miréna felhelyezését javasolta az orvos. Ha minden jól megy így nem szükséges műtét!
1777. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1774. - Bakter28)
2017. jan. 7. 11:39
Azétt mert az embolizációból neki nincs pénze az Esmya felírásából viszont van.
1776. viva70 (válaszként erre: 1773. - Zakkantcsajszi)
2017. jan. 6. 18:04
Nálad már tényleg nem volt más választás.:(
1775. viva70 (válaszként erre: 1774. - Bakter28)
2017. jan. 6. 18:03
A nőgyógyászok soha nem fogják ajánlani az embolizációt, mert azt nem ők végzik. Én sem voltam túlságosan elragadtatva tőle, de lépni kellett valamit. Hasi műtétet abszolút nem akartam, a laparoszkópossal úgy voltam, hogy végszükség esetén. De, azt a mi kórházunkban nem is csinálják. Így aztán maradt az embolizáció.
1774. bakter28
2017. jan. 6. 11:05
Végigolvasgattam az embolizàcio fórumot is. Régebben màr elolvastam. Valamiért nekem ellenérzéseim vannak. Sokaknak viszont jó tapasztalatok vannak..Ebben a hónapban megyek kontrollra, majd faggatom az orvosomat is. Vajon ezt a lehetőséget miért nem említette? Csak még meg kell vàrnom egy menzit. Esmya utàn jó lenne tudni mikor jön majd meg. Meg főleg hogy mit ad be..
1773. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1768. - Viva70)
2017. jan. 5. 22:25
Igeeen hála Istennek :) febr.ban ha letelt a 6 hét megyek Aviva tanfolyamra h ne is legyen több.
1772. viva70 (válaszként erre: 1771. - Bakter28)
2017. jan. 5. 19:07
55 mm-es.
1771. bakter28 (válaszként erre: 1770. - Viva70)
2017. jan. 5. 09:41
Mekkora volt neked?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook