Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1830. makvirag74 (válaszként erre: 1828. - Zakkantcsajszi)
2017. máj. 8. 13:06
az embolizacio allitolag nagyon fajdalmas. Neked mik a tapasztalataid? Most mar jol vagy? Szeretnek tul lenni ezen az egeszen minel elobb, mert szeretnek gyermeket vallalni, igy is kezdek kifutni az idobol.... :(
1829. makvirag74 (válaszként erre: 1828. - Zakkantcsajszi)
2017. máj. 8. 12:57
Prolaktinra evek ota bromocriptint szedek, es az endokrinologus sella mr-re is kulodtt ami nem mutatott ki semmi korosat. Bar azt sem ertem hogy most akkor egy eleten at kell bromocriptint szedni? Az orvosok egyszeruen mindenhol leraznak, sietnek, nem erzem hogy korultekintoen, megnyugtatoan jarnanak el az ugyemben. Az osztrogen dominanciarol se mondtak semmit. Egy internetes oldalt se talaltam, ahol tisztan, erthetoen, egyszeruen le lenne irva kerekperec mit lehet enni,inni es mit nem. Teljesen tanacstalan vagyok mitevo legyek. Az egyik orvos szerint szedjem az esmyat es ha osszezsugorodott probalkozzak teherbe esni, ha nem sikerul szedjem tovabb. A masik szerint szedjem 3 honapig es ne varjak menzeszt hanem rogton laporoszkopias mutettel kivenni. Most egy harmadik orvost is felkeresek, P. Dorat ajanlottak. Ti tudtok rola valami biztatot mondani? Az aviva torna az amelyiknel nem lehet uszni ha jol remlik, en nagyjabol napi szinten uszom, szaunazom.
1828. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1827. - Zakkantcsajszi)
2017. máj. 8. 08:49

Ja és minél előbb hormontanácsadót is keresnék mert a prolaktint is és az ösztrogén dominanciát kezelni kell,mert ugye az okot kell megszűntetni.Aviva torna is nagyon jó .

Progeszteron.hu

ezt az oldalt olvasd át minden le van írva

1827. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1823. - Makvirag74)
2017. máj. 8. 08:46
Kedves....ha már hyperprolactenemiás vagy akkor eleve hormonzavarod van az agyalapi mirigy működési zavara, mioma is hormonzavartól van ösztrogén dominancia okozza én be nem szednék hormont ha magas a prolaktinom is és azt se értem h az orvos hogy mondhat ilyet .Az esmya csak addig hat (ha hat) amíg szeded ha csökken is a mérete miután abbahagyod ugyanúgy nő tovább.Most már inkább csak a műtétek előtti kisebbítésre szokták felírni.Én 6 éve kűzdöttem miomával aztán lett több is dec.ben egy csecsemőfejnyi kb 1 kg 15x11 cm és egy 5-6 cm miopmát és több kisebbet műtöttek le a méhemről.Olvass vissza sokmindent megjártam volt 2 embolizációm mielőtt a műtétre került a sor.Aki az embót csinálta Pécsett és aki műtött egyik se ajánlotta az esmyát nem ér semmit hogy az ő szavukkal éljek.Nyugi van olyan orvos aki le tudja műteni nekem se mondták 100%-ra de a Prof aki műtött azt mondta neki eddig mindig sikerült.Igazából akármennyire félsz nincs más választásod mint a műtét kevés ember van aki nálam jobban rettegett tőle húztam halasztottam a dolgot az én méhemet konkrétan kilapította a mioma és eltolta az egészet jobbra a hüvelyem is ferde volt már tudom miről beszélsz.Én azt tenném sürgősen elmennék Pécsre Dr.Harmathoz embolizációra és pár hónap szünet után amíg elhal a mioma és zsugorodik után nagyobb eséllyel műtik le és meg maradhat a méhed.Drukkolok nagyon.
1826. viva70 (válaszként erre: 1823. - Makvirag74)
2017. máj. 7. 23:38
Szia! Én is féltem a mellékhatásoktól, ezért is nem kezdtem el az Esmyát szedni. Meg azért is, mert hosszútávon nem oldja meg a mióma problémát. Én a mióma embolizáció mellett tettem le a voksot, ami jó döntésnek bizonyult. De, írtak ide olyan fórumtársak is, akiknek sikerült méheltávolítás nélkül kivenni a miómát.
1825. makvirag74 (válaszként erre: 1824. - Kajati)
2017. máj. 7. 19:22
Koszonom a valaszod. Megnyugtato, hogy nem hiztal tole, bar ez nyilvan egyenfuggo. En fiatal lany koromban huszas eveim elejen es vegen szedtem Diane 35-ot, attol hiztam kb 10-15 kilot es idegbajos lettem. Azota nem szedek semmilyen hormontartalmu keszitmenyt, de most ugy nez ki nincs mas ut.... :( Nekem az egyik orvos azt mondta, hogy 3 honap utan ne varjam meg a mensit, hanem rogton mutet. A masik doki szerint kuraszeruen kell tovabb szedni, akar fel evig is. A ciklus hanyadik napjan kezdted el szedni az esmyat? Ezzel kapcs. is kulonbozo hireket olvasok.
1824. Kajati (válaszként erre: 1823. - Makvirag74)
2017. máj. 7. 19:06
Én már a hatodik doboznál tartok,három után volt 1 hónap szünetem.A vérzés csillapodot,elmaradt,majd a szünet alatt újra erős volt.Libatojás nagyságu volt,talán 2mm,amit összébb zsugorodott.Félek mi lesz én is ,a műtétet én sem szeretném.Palástfűteát iszom hozzá.nem híztam tőle.
2017. máj. 7. 18:51
Sziasztok! 43 eves vagyok,PCOS, hyperprolacteniemas, van a mehemben egy novekvo mioma, kozel 8 cm-es. Egy eve halogatom az esmya szedeset, nagyon felek a mellekhatasok miatt, mivel depressziora hajlamos vagyok es hizni se szeretnek! Az orvos azt mondta mar torzitja a mioma merete a mehet, ezert javasolja az esmyat. Ma kene elkezdenem szedni, epp a ciklus elejen vagyok, de nem tudok dontesre jutni. Nagyon felek az esmyatol es a mutettol is, mivel szeretnek gyereket es nincs olyan orvos, aki garantalja a mehmegtarto mutetet. Endokrinologusnal is voltam, a hormontesztem tokeletes lett, meg ovulaciom is van a meretes mioma ellenere, a teherbeesest azonban o is kockazatosnak tartja, a mutetet javasolta o is. Olvastam itt, hogy a baratcserje fogyasztasa jo esellyel csokkenti a mioma meretet, kerlek irjatok kinek van ezzel kapcsolatban barmilyen tapasztalata? Illetve az esmyaval pro es kontra? Nagyon tartok a hormontartalmu keszitmenyektol, hogy felboritja a hormonhaztartasomat es ki tudja mi tortenik majd...A mutettol pedig a meheltavolitas miatt. Az a legrosszabb, ami tortenhet.
1822. töprengő (válaszként erre: 1820. - Mackóbandi)
2017. máj. 7. 12:32
Babázni szeretnél, miért lenne?
1821. viva70 (válaszként erre: 1820. - Mackóbandi)
2017. máj. 7. 12:21
Biztos nincs. Írd majd meg mit mondtak.
2017. máj. 6. 02:07
Június 1-én megyek vizsgálatra, remélem nincs új mióma.
1819. zefex (válaszként erre: 1818. - Zakkantcsajszi)
2017. máj. 4. 13:50
Köszönöm, örömmel olvasom! Én még csak tanfolyamon voltam, a begyakorló órákra most sajnos nem tudok eljutni, de 1-2 héten belül rendeződik :)
1818. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1817. - Zefex)
2017. máj. 4. 10:06
Igen van és nagyon jó :) nekem már az első hónapban enyhébb rövidebb volt a mensi és nem görcsöltem annyira heti 2x ajánlott csinálni
1817. zefex
2017. máj. 4. 09:07
Gondoltam, kipróbálom az Aviva tornát. Van valakinek tapasztalata vele?
2017. máj. 3. 17:14
Sziasztok! Most fogom kezdeni szedni az Esmyát. A dokim azt mondta a gyógyszer mellett nem eshetek teherbe, szükségtelen védekezni. Érdekelne, hogy Ti milyen információt kaptatok erről? Előre is köszi.
1815. viva70 (válaszként erre: 1814. - Töprengő)
2017. ápr. 11. 19:53
Én már most is örülnék.
1814. töprengő (válaszként erre: 1813. - Mádá1)
2017. ápr. 11. 19:18
Akkor még 3 évem van? Örülnöm kellene ennek??
1813. mádá1 (válaszként erre: 1811. - Csupxi)
2017. ápr. 11. 14:31
Szia! Én március 18-án vettem be az utolsó gyógyszert a 3 haviból, de még semmi jele a mensinek. Mondjuk én már 54 éves vagyok, és mondta a doki, ha szerencsém lesz, lehet, hogy el is marad végleg a menstruáció. Az nagyon jó lenne, mert amíg nem kezdtem el az Esmyát, szinte kéthetente megvolt. Egyébként nekem semmi mellékhatása nem volt a gyógyszernek, se hőhullám, semmi. Nem is híztam, bár én egyébként is tornázom hetente kétszer.
2017. ápr. 1. 07:10

3 hónap 1 kúra. Doki tudja biztosan miért 1 hónapot írt / javasolt.

Azt hiszem 2 hét a 3 havi adag után.

épp 2 éve...

1811. csupxi
2017. márc. 23. 05:51
Esmya után mikor jött meg nektek a normális menstruàció? 2 ès fèl hete hagytam abba, pár napja vot 3napos pecsètelő nagyon enyhe barnázás, most meg halvány rózsaszín már. Doki azt mondta lehet a tablettától, mert semmi bajt nem lát. Viszont van egy nagyon erős hüvelygyulladásom, de annak nem kène bekvarnia a mensibe. Én csak egy hónapig szedtem az Esmyát, de nem vállalnám be újra.
2017. márc. 20. 16:46

Huha :(

2 éve szedtem, elfelejtettem. :(

Mensi 1 napjától, úgy emlékszem.

A 3 db, megszakitás nélkül. az biztos.

Kelle még a 3 db-os kúra, nődoki mondja majd meg...

Nem vállaltam be a 2-dik kúrát.

2017. márc. 20. 11:27

Sziasztok,

Most fogom elkezdeni az Esmyat. Nekem nem teljesen vilagos mikor kell elkezdeni szedni??? Tudna valaki segiteni?

2017. márc. 19. 23:15

Úgy néz ki pár nap mulva UH. Na akkor kiderül valami remélem. Majd írok, ha nem is azonnal...

Valami biztos van azzal a miomával, mert utóbbi jó ideje, kb 8 napig van. max a 2 közbensőn erősebb. Nem vészes, volt erősebb is. görcsölgetek, de bogyót nem akarok szedni.

1807. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1806. - Csupxi)
2017. márc. 7. 14:00
Hát ezeket inkább az orvostól kérdezd meg aki felírta a gyógyszert.
1806. csupxi
2017. márc. 6. 16:48
Sziasztok! Èn 1 hónap után abbahagytam az Esmya szedèsèt. Pènteken csinált a doki UH-t, valamennyit kisebbedett, (4cm volt) de a petefèszken valami folyadèk van, ami azelőtt nem volt. Lehet az Esmyatól? Doki szerint gyulladástól is lehet, vèrvètel erős gyulladást mutatott. Mindenestre 3 napja abbahagytam a szedèsèt.Most pedig barnàs kevès trutyiszerűsèg mutatkozik. Ez menzesz akar lenni, vagy normális ilyenkor? Tapasztalt valaki hasonlót? Glynofort használtam 2napig, amit a gyulladásra kaptam, aztán jelentkezett ez a barna vmi. Most nem tudom, hogy az Esmya abbahagyàsa vagy a Glynofor okozza, vagy egyik sem, hanem a februárban elmaradt mensi mutatkozik? Mindenesetre amíg ez van, a Glynoforral is leálltam. Áh,sok női nyavalya mièrt van?! 😞
1805. viva70 (válaszként erre: 1801. - Töprengő)
2017. febr. 28. 21:31
Az körül, de tartok tőle, hogy elhúzom még egy darabig. Én még "csak" 46 éves vagyok.
2017. febr. 28. 17:12

Azt nem tudhatom a tied is az e, mint az enyém.

Homogén csomócskák a bőrön.

1803. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 1802. - Töprengő)
2017. febr. 28. 15:23
Nem.Ez fibroadenóma szövetcsomó a mellekben.De van a testemen is sajnos akkor annak meg az a neve?? Jólvan..most már ideje lesz egészségesnek lenni :D
1802. töprengő (válaszként erre: 1800. - Zakkantcsajszi)
2017. febr. 28. 12:21

NF fibroma??? ( neurofibromatósis )

Genetikai örökség nekem :(. Szépség hiba. Mondtam egy időbe a bőrömön lévő csomókra. Ha valaki kérdezte.

Na erre is tippeltem hogy mi a " pék " lehet az.

1801. töprengő (válaszként erre: 1799. - Viva70)
2017. febr. 28. 12:17

Te is már az körül " bojongsz " ?

Nem nőgyogyis de ultrahanfra megyek, kb 3 hét múlva.

De előtte a nődokis vizsgálatok.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook