Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szünet. Néha jót tesz egy kapcsolatnak. Vélemény? fórum

Szünet. Néha jót tesz egy kapcsolatnak. Vélemény? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
87. rudel
2013. márc. 27. 08:22
Sziasztok. Másfél hónapja ismerkedtem meg egy nővel, akivel - én úgy érzem - nagyon hamar és jól összemelegedtünk, úgy is mondhatnám, hogy a párom lett. Erre most nemrég közölte velem, hogy szeretne elgondolkozni a kapcsolatunkon, és három hét szünetet kér.Beleegyeztem, mivel erre nem lehet mit reagálni mást szerintem, de nagyon rosszul érezem magam, rosszak a megérzéseim. Csak azt nem értem, hogy ha szakítani akar velem akkor miért kell neki a szünet? Azt azonnal is megtehetné szerintem.
2011. máj. 26. 21:10

Én nem mondanám szívásnak, legalábbis nekem nem az.

Én a magam részéről sok boldogságot kívántam és ezzel le is zártam a kérdést az exemmel, bár az általa feltételezett "bosszúálló szándék" enyhén sértő volt.

Van ezer fontosabb dolog az életemben, minthogy Monte Cristo grófját játsszak...

85. 65e2c784c6 (válaszként erre: 83. - C7270ef381)
2011. máj. 25. 12:42

Ti is megszívtátok mi?

Amikor a válóperen elmondtam, hogy előtte szünet volt a feleségem javaslatára, tudjátok mint mondott a bíró? Azt mondta, hogy akkor kellett volna azonnal idejönni, nem pazarolni a drága időt egymásra, mert semmi sem változik csak az életkor!

2011. máj. 25. 08:43

Most lehet sokan nem értenek egyet velem, de szerintem jó dolog, még a házasságban is.

Leírom, nálunk hogyan működik:

Mi BP-en lakunk, a szülők vidéken. Én szeretek hozzájuk menni a gyerekkel, a férjem viszont dolgozik, így ő marad itthon.

kb egy hetet szoktunk így "szüneten " lenni. Nem azért, mert valami nem működik, vagy mert összevesztünk volna...csak szerintem az sem jó, ha non-stop együtt van a család. Két havonta egy ilyen alaklom simán belefér.Addig ő is, meg én is kipihenjük magunkat, külön! Ő hazaér, tud gépezni, pihenni, én meg anyumra tudom bízni a gyereket, és foglalkozhatok magammal (nem kell főznöm, mosnom...stb)

És annyi Szeretlek/Hiányzol üzit sose kapok, mint

akkor.

Én bízom benne, nem lépne félre, mert imád minket! Max elmegy sörözni,bowlingozni. Ennyi!

Szóval szerintem kellenek ezek a külön töltött napok!

Anyósom elvált, neki nem is tetszik ez a rendszer (persze, mert nem is hozzá megy az unoka...).

83. c7270ef381 (válaszként erre: 82. - 03e8385f6c)
2011. máj. 25. 08:41
Igaz!Tapasztaltam! Álarc van nem szünet!És állt. az utolsó mondatod a helyzet! Üdv.
82. 03e8385f6c (válaszként erre: 1. - Zsuzsa88)
2011. máj. 25. 08:16

Butaság azt gondolni, hogy változik is valami.

Mit old meg az, ha nem, alszotok nap mint nap egy fedél alatt?

Semmit.

Ha mondjuk mindketten elutaznak valahová, új körülmények közé kerülnek és más ingerek érik őket akkor igen.

De ha csak az egyik fél kerül a megszokottól eltérő környezetbe, akkor csak megerősíti a az eltávolodási szándékot.

A szünet egy kapcsolatban valamelyik fél érdekeit szolgálja, mindkettőét soha.

Van, hogy ekkor nyílik lehetőség az eddig be nem teljesült vágyak okozta eufória megélésére de nem egy esetben van, hogy már ott vár az új jelölt, betárazva és jöhet, ha előkészítve a terep.


Ha valaki szünetet kér, akkor ott már régen rossz!

2011. máj. 2. 09:31
Olyan nincs! Vagy vége van, vagy együtt maradunk. Ha vége, akkor végleg vége. A problémákat pedig együtt kell megoldani. Szerintem.
80. da974971cd (válaszként erre: 1. - Zsuzsa88)
2011. máj. 1. 22:21

Kapcsolat és az egyén függvénye szerintem.

Ki hozza a döntést?

Ki távozik és ki marad?

Ki az akinek az életvitelében bekövetkezik valami változás, kinek nem módosulnak az őt ért ingerek?

Ki z aki új utakat keres, vagy jár ki az aki legitim, hű marad.

Végezetül ugye, ki az aki szereti a partnert, ki az aki nem, illetve változik-e valami a grand pause alatt, vagy marad minden a régiben.

Utóbbi esetben a szünet valószínűleg életre szóló lesz.


Szép napot!

2009. júl. 31. 21:55

Szerintem szünet egy kapcsolatban nem létezik.

Addig szünetelteti a kapcsolatot mig rá nem döbbensz, hogy vége.

78. Tymi
2009. júl. 31. 21:44
Köszönöm,a tanácsot! Nem hiszem, hogy nemet mondana egy találkára, bár az azért hirtelen döntés lenne, elutazni hozzá! De mindenképp megbeszélem vele, hogy valahogy oldjuk meg és találkozzunk! Én nem akarok reménykedni, egyszer már vártam 2 éven keresztűl feleslegesen és nem bírnám ki megint! Én is gondoltam arra, hogy szórakozni akar, de előttem elég laza életet élt, és miután belefáradt 2 hónapig nem bírt ránézni a lányokra, akkor jöttem én!Na jó talán ez kicsit túlzás!:D
77. Zsuzsa88 (válaszként erre: 74. - Tymi)
2009. júl. 31. 17:10
A nők köztudottan előbb érnek, mint a férfiak. Lehet, Te kapcsolatot szeretnél, míg a fiú még szeretne kicsit játszadozni, kapcsolat illetve kötelezettségek, számonkérések nélkül. Mindenképp beszélnetek kéne erről, magától semmi sem oldódik meg. Gondolom, a szüleitek nem ellenzik a kapcsolatot. Mondd meg a srácnak, hogy ha jelentesz neki még valamit is, fogad, anyudéktól kérsz némi zsebpénzt, és irány hozzá pár napra! Nem 1 hétre, de egy 2-3 nap jót fog tenni mindenkinek. Így mindent alaposan át tudtok beszélni, a jót és rosszat egyaránt. Mivel nem összeveszésről van szó, csak a nagy láng kimúlásáról illetve csak erejének csökkenéséről, nem fog elzavarni, hogy menj haza, szívesen fog látni. Mondd neki, hogy semmit nem kell csinálnotok, elvégre pillanatnyilag nem jártok, de ezt a dolgot mindenképp személyesen kell megbeszélnetek, hogyan tovább. Ha ő nem szeretné, hogy elmenj, na AKKOR kezdj el aggódni afelől, hogy akarja -e egyáltalán a kapcsolatot.
76. Tymi (válaszként erre: 75. - Anyuca66)
2009. júl. 29. 12:13
Sajnos az a távolság nem 20-30km, hanem több száz! Egy egyetemre járunk és egy kollégiumban laktunk, így ismerkedtünk meg. Így az odautazás kicsit nehézkes, megbeszéltük, hogy még a nyáron találkozunk, nekem éppen azért lenne jó, hogy lássam van e még esélyem, mert már az elején ott volt köztünk az a szikra. Ha érzem még azt a bizonyos dolgot, akkor nincs miért aggódnom, de ha nem akkor mire megint az egyetemen leszek el kell felejtenem! A családalapítást meg ő tervezgeti állandóan, én inkább megijedtem ettől!Talán érezte a bizonytalanságomat!Köszönöm a segítséged!
75. anyuca66 (válaszként erre: 71. - Tymi)
2009. júl. 29. 07:25

Leírtak szerint nem vesztetek össze, csupán el kellett jönnöd a közeléből. Ha csak 20-30km választ el benneteket, nem akadály hogy meglátogasd. De hadd legyek rosszmájú, ne lepődj meg ha épp egy idegen csajjal nem " csak beszélget ".

Sőt, indulj el, és mikor odaérnél kb 10-20 perccel előtte hívd fel, ne előbb. Persze legalább még azt szuámold bele, ha nem éred el, nem tudsz hol aludni, tudj haza menni. ( Nem kell azért a pályaudvaron, akárhol az ég alatt aludni mert rosszul számoltad ki.)

Itt volt dolgom, megnéznélek, rég találkoztunk személyesen.

Ha jók az " antennáid " érezni fogod hogy csaj volt a " Szünet oka " vagy csak tényleg gondolkozik, mi legyen.?

Ha jól látom mostanába nem divat, 20 évesen elkötelezni magát a mostani fiataloknak. De lehet hogy ő tényleg komolyan gondolta a jövőt veled.

Csak egy vélemény...

74. Tymi
2009. júl. 29. 02:03

Talán igazatok van, és még mielőtt olvastam a válaszotokat ezen gondolkoztam!

Ha most ezek után szünetet kér, mi lesz ha később megint ilyen helyzetbe kerülünk, ha fontos lennék neki, meglehetne oldani máshogy is!

Köszönöm!

73. c1e9612cd3 (válaszként erre: 71. - Tymi)
2009. júl. 29. 01:36
ha szünetet kért, tényleg bibis a dolog... főleg, ha ilyen kicsinyes indokkal kér szünetet... vmi ott van a háttérben...
2009. júl. 28. 23:19
Felejtsd el! Ha szünetet kért, vmi van a levegőben!
71. Tymi
2009. júl. 28. 22:56

Halihó!

Az én problémám az, hogy 4 hónapig sülve főve együtt voltunk, semmi baj nem volt. Most viszont a nyári szűnt miatt haza kellett jönnöm és így távkapcsolat lett belőle. Semmi baj nem volt 2 nappal ezelőttig, amikor is 4 beszélgetés mentes nap után azt mondta, hogy legyen szünet, mert túl jó vagyok hozzá és nem tudja azt megadni, amire szükségem van. Én írtam neki sms-t és sokat beszéltünk msnen is de ő ritkán keresett magától, de hát azt hittem ez nem nagy probléma, mert 4 hónapig mindig ragaszkodott hozzám ő hívott mindig!Most elbizonytalanodott és nem tudja szeret-e még. Félt bulizni járni, mert nem akart megbántani, de soha nem tiltottam meg neki. Arra gondoltam, hogy pasi és talán most így nélkülem olyan téren is szenved. de sajnos nem is merem annyira a pasikat csak 20 éves vagyok, ahogy ő is. Azt mondta eltudná képzelni hogy velem éli le az életét de erre nincs felkészülve, én pedig soha nem beszéltem vele ilyenekről, ő tervezgette a gyereknevelést is, ami meg is lepett, hiszen fiatal. Most nem tudja meddig tart majd a szünet, Arra kért, hogy nyugodtan ismerkedjek, és majd szeptemberben meglátjuk mi lesz. Szeretne velem közös programokat, de félek h ő túl hosszú szünetet akar, abba pedig belehalok! Szeretem!Az is lehet, hogy csak a távolság és ha újra látjuk egymást és ott leszek a közelében visszakönyörgi magát! De nem tudom mit tegyek, hagyjam, hogy élje és tegye amit érez, és én is éljem nélküle az életet? Nem tudom mi üthetett bele! Remélem észhez tér, mert tudom, hogy szeret legalább is tegnap előttig biztos! Talán fél. megijedt attól, hogy elhagyom mert komolyabb vagyok, mint ő! Kérlek nyugtassatok meg, hogy nem veszítem el, vagy mondjátok azt hogy felejtsem el! Segítsetek!!!!

2008. okt. 20. 13:22
Ha oka van, miért vágyik rá a MÁSIK... és nem vezet elhidegüléshez.
69. pymary
2008. szept. 29. 10:47
szia!Szerintem ha szünetet kell tartani, az nem jelent jót. Lehet aztán összejösztök, megint tökéletes minden, de a végén tuti szétmentek. Ha szünet, akkor legyen inkább örökre vége!
2008. szept. 29. 10:11
Persze,de csak akkor ha örökké tart!!!
2008. szept. 29. 09:55
Egy szünet soha nem tesz jót egy kapcsolatnak...soha nem lesz már ugyanaz, vagy amit várunk tõle. Ha szünetre van szükség, akkor vlm hiba volt a kapcsiban, ezt nem szünettel kell megoldani, mert az nem tesz jót, hogy külön-külön rágódtok a dolgot, miközben várjátok az újra együttlétet. Egy kapcsiban mindent együtt kell megbeszélni, megoldani, akkor is ha nehéz, sok idõt igényel és nem egybõl hatásos. Ha szeretsz valakit, akkor nem nagy áldozat.
66. Sirga
2008. szept. 16. 08:48
Attól függ, milyen jellegű szünet... Megesett, hogy néhány napig kerülgettük egymást a párommal. Eleinte mindkettőnkben a sértettség dolgozott, de hamarosan fizikai fájdalommá alakult, amiért nem vagyunk olyan közel egymáshoz. Szóval, néha kell, de csak úgy, ha ez nem azt jelenti, hogy minden korábbit felrúgunk, hanem inkább azt, hogy átgondoljuk a helyzetet.
2008. szept. 6. 02:21

Szünet...nem hiszek benne....amiről már hosszú időn keresztül(értem ezalatt....nem fél óra, óra) gondolkodni kell ott már "édes nem akarlak megbántani,de nem akarom folytatni" szaga van a dologban, és én ezt NEM tartom egyenes lépésnek! Ez olyan h inkább tudjam a biztos rosszat mint h reménykedjek esetleg totál feleslegesen!


A másik fele pedig azt pl megértem ha pl párom "barlangászik" egy kicsit egyedül van...hangsúlyoznám egyedül...NEM másik nővel. Ezt a "marsos könyv"(A férfiak a marsról, a nők a vénuszról jöttek) olyan szépen leírja....én is kb onnan értettem meg ezt az egészet...bár asszem ennek már semmi köze a szünethez:D

üdv, hhelga:)

2008. szept. 5. 21:21
Lassan jársz tovább érsz...
2008. szept. 5. 21:19
Mindent mértékkel.
2008. szept. 5. 21:11
Egyfajta "rendszeres szünet" a házasságban. De lehet azért vagyunk együtt még....
2008. szept. 5. 19:51
Szerintem mérlegelni kell, hogy mért vannak a szünetek. Távoli munkahely, vagy kihűlőben lévő párkapcsolat miatt. A kettő nem egy kategóriát képvisel.
2008. aug. 13. 20:48
Szünet, az érdekes... Mi van akkor ha a férj 200 km re melózik, hetel?? Ismerősöm azt mondta : ez a hosszú házasság titka. És nem igazán jó így, de nem igen van itt helyben munka, és pénzből élünk.
2008. júl. 29. 09:30
Mi tíz éve vagyunk együtt a féjemmel. Három hét után eljegyeztük egymást.Soha nem volt még szükségünk szünetre. Ha már ez kell egy kapcsolatnak azon el kell gondolkodni. Ha később sem müködik amikor lesznek gyerekek akkor elmentek megint szünetre, mint az iskolában? Akik tökéletesen egymáshoz passzolnak azok szünetmentesen megértik egymást és ha van probléma azt együtt oldják meg és gondolják át.
2008. júl. 29. 00:18
nekem gyanúsak a szünetek. Talán valaki mást is szeretne kipróbálni? De ha mégse jön össze, akkor még ott vagy te...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook