Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - A pencillin érzékenység örökölhető?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Csecsemők

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

11. minerva2232013-05-15 17:34
Nálunk mind a két gyerek örökölte.

10. Sirga2013-05-15 17:10
Apukám penicillin-érzékeny: se a nővérem nem örökölte, se én. Sőt, az 5 unokája sem. :)

9. csvmarcsi2013-05-15 16:52
Nálunk anyu az,3-an vagyunk testverek es nem orokoltuk.

8. EpresKrisz2013-05-15 16:51
Nagypapám penicilin érzékeny a nagymamám lidokain érzékeny,se anyukám se én és a nővérem sem érzékeny egyikre sem!

7. Enissa2013-05-15 16:41
Nálunk igen, öröklődött.
(válasz EsztyMorgan 1. hozzászólására)

6. szafaripók2013-05-15 16:40
Nekem anyukám penicilinallergiás, rólam 21 évesen derült ki, hogy szintén.
Amikor a gyereknek bármilyen gyógyszert fel kellett eddig íratni (szerencsére ritkán), mindig jelzem, hogy fennáll ez a veszély, és olyat írnak, amiben nincs, szóval ki lehet váltani azokat a gyógyszereket is.
Majd ha nagyobb lesz a gyerek, akkor elvégeztetem rajta az allergia-vizsgálatot, de addig meg jobb félni...

5. benvik2013-05-15 16:29
Én szinte az összes létező gyógyszerre allergiás vagyok, ahogy anyukám, és nagypapám is. A lányomat is kiütötte már antibiotikum. Vele együtt engem is, amikor adtam neki, elég volt csak az üveget megfognom, mehettem szurira.

4. Z.Györgyi2013-05-15 16:21
*jeleztem
(válasz Z.Györgyi 3. hozzászólására)

3. Z.Györgyi2013-05-15 16:20
Anyukám érzékeny rá, én is. A növérem nem, viszont a három lányából kettő igen. Nekem két gyerkőcöm van. Jalaztem a gyerekorvosnak. Ő azt mondta, nem feltétlen öröklődik, de el is lehet ma már kerülni a használatát. Ha érzékeny lenne rá, már észrevetted volna. Tesóm nagyobbik lányának adtak egyszer, és teli lett hólygokkal még a szája belseje is.
(válasz EsztyMorgan 1. hozzászólására)

2. EsztyMorgan2013-05-15 16:12
10 hónapos kislányomnak mandulagyulladása van. Antibiotikumot kapott, amiben van penicilin. Én érzékeny vagyok erre a hatóanyagra. A doki szerint csak a hajlam örökölhető, maga az allergia nem. Én azért picit félek. :))

1. EsztyMorgan2013-05-15 16:12
A pencilin érzékenység örökölhető?