Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Késő" gyerekek fórum

"Késő" gyerekek (beszélgetős fórum)


9. 241349700b (válaszként erre: 5. - Titati)
2013. máj. 16. 11:32
Teljesen egyetértek.
2013. máj. 16. 11:30

Én is így gondolom, mint ahogy írtátok mindannyian.

Nálunk itt az a szokás, hogy a gyerek kétszer járja a kiscsoportot. Az én középső fiam, aki októberben született, már tavaly szeptember elején elkezdte az ovit, s nagyon hamar beilleszkedett könnyen tanul, jó kis esze van a dolgokhoz. Mivel októberi így késni fog egy évet, amit nem is bánok, csak az a baj, hogy inkább a nagycsoportot járja kétszer ne a kicsit. Itt a mi ovinkban azt mondta az óvodavezető, ha ő egyedül menne tovább, akkor nagycsoportban ő maradna egyedül, mert a többi gyerek elmegy suliba. Most a fiam csoportjába 10 gyerek van akinek még egyszer kell járnia egy csoportot, tehát a fiam nem maradna egyedül a nagycsoportban. Azt nem értem, hogy miért nem a fejlesztés a cél, mert ha újra kiscsoportosok lesznek akkor csatlakozik hozzájuk újabb 10 gyerek és kezdődik minden előről. Szülőin azt mondták az óvó nénik, hogy most így megy tovább középsőbe a csoport ahgy van, hacsak a polgármester nem dönt másképp, mert ő írja alá, ő hagyja jóvá. Bár a mai óvónők elég lusták (Tisztelet egy-két) kivételnek), s szerintem nekik is megfelel a kiscsoport mert akkor nem kell annyit foglalkozni a gyerekekkel.

7. Krisz42 (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2013. máj. 15. 14:58
Nálunk is 4csoport van,fiam kis középsős,de mâr arról beszéltek,h nagy középső után a csoport fele megy iskolába.Fiamnál nem tudom mi lesz,mert szâmolni már most tud-magától kezdte el,mindig kèrdezgette mi mennyi,ytb.-de az olvasás még nem érdekli:,viszont kérdés,h végig tud-e ülni 45percet,de azt sem akarom,h majd unatkozzon,ha később megy.
2013. máj. 15. 12:16
A mi ovinkban négy csoport van... kicsi, kis középső, nagy középső, nagy. Tiszta csoportok, nem teljesen tudom, milyen rendszer szerint osztják be a gyerekeket, de a mostani nagy-középsőből csak 2-3 gyerek megy el iskolába, a nagyból pedig 2-3 marad még oviban, jövőre ők csatlakoznak a lányomék csoportjához.
5. titati (válaszként erre: 1. - 241349700b)
2013. máj. 15. 09:12
A nagyot....és a maxi csoportban jól is jár a gyerkőc, mert így 2 év az iskola előkészítő :-)))
4. gkreka (válaszként erre: 1. - 241349700b)
2013. máj. 15. 09:10
Nincs általános szabály nálunk. Volt olyan gyerek, akinél jobbnak látták, ismét a kiscsoportot kezdi - a húga is oda került, vegyes csoport volt -, a cél a könnyebb beilleszkedés volt. Nagycsoportos "ismétlés" döntő többségben a szülő kérése volt. Én sem akartam az augusztusi gyerekemet, alig 6 évesen elsőbe íratni. A "problémás" gyerekeknél viszont nagyon emberi módon, akár szakemberhez elküldve jó előre figyelmeztették a szülőket, hogy nem iskolaérett a gyerek.
2013. máj. 15. 09:08
Nálunk is általában a nagycsoportot.
2013. máj. 15. 09:04

Nálunk volt olyan, akit viselkedése miatt nem engedtek tovább a kicsiből. Vagy azért, mert év vége felé kezdte, és még nem illeszkedett be, ezért szeptembertől megint kicsi volt.

De vannak olyanok is (ez a több), akiket vagy a szülő vagy az ovi kérésére nem engednek iskolába, ezért újra nagycsoportos...

2013. máj. 15. 09:02
A Ti ovitokban melyik csoportot járják kétszer a gyerekek, a kicsit vagy a nagyot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook