Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mekkora bruttó és nettó összeg lehet egy szaktanári fizetés? fórum

Mekkora bruttó és nettó összeg lehet egy szaktanári fizetés? (tudásbázis kérdés)


11. szimba (válaszként erre: 10. - Eandi78)
2013. máj. 15. 19:44

A túlóra biztos, mert nálunk már 2005-ben sem volt.

A plusz juttatást (havi 4000,- étkezési utalvány) is akkortájt szüntették meg.

Ma pedig mindenütt egyre rosszabb a helyzet, gondolom. :-(

2013. máj. 15. 19:34

Ha nincs 3 év tanításod, gyakornoknak vesznek fel. Fizetésben nem hinném, hogy kevesebb, de körülményes az egész. Ha 1 évet már iskolában tanítottál, akkor még 2 év gyakornokoskodás vár rád.

Következő tanévben nem tudom, hogy lesz. Nem kizárt, hogy minden nap fél 4-ig ott kell lenni. Nem sírnék különösebben emiatt, mert így is heti 1 nap van, amikor korábban mehetek haza. De érdekes lesz pl. orvoshoz menni, aki fél 4-ig rendel. Szabadság meg nincs. A másik, hogy jövőre úgy néz ki nem lehet túlóra, így az a pénz is ugrik.

Ezzel nem akartalak lebeszélni, mert én is mehetnék 5x ennyiért programozónak vagy könyvelőnek, de kitartok:) Ezt szeretem:)

Amúgy meg lehet az egész tankerület függő? Ezt nem tudom.

9. d71ef05a8e (válaszként erre: 7. - Cipó15)
2013. máj. 15. 12:14

Iskolai időszakban egy kicsit is lelkiismeretes pedagógus jóval többet is dolgozik, mint napi 8 óra, hiába jöhet el mondjuk 2-kor az iskolából. Másnapra, 6-7 órára felkészülni, dolgozatokat javítani, az órára kreatív feladatokat kitalálni, előkászíteni, stb. komoly munka, amit otthon végeznek. Igaz, hogy közben mehet a mosógép és főhet a spagetti a vacsorához, amit az nem tehet meg, akinek teljes munkaidejében bent kell lennie a munkahelyén.


Nekem egy komolyabb nap előtti délutánom kb. úgy nézett ki, hogy háromra hazaértem, egy-két óra pihenés (főzés, stb.) után 9-10-ig biztosan el voltam foglalva, és így sem volt ritka, hogy hajnalban keltem még friss aggyal javítani a dolgozatokat. Ha jót akartam magamnak, akkor hétvégén is mindkét nap jópár órát rászántam arra, hogy a hétre előre dolgozzak, és bár ezt úgysem hiszi el senki, a tanítási szünetek is kb. arra jók, hogy utolérje magát az ember a munkában. Nem panasz, mert nagyon szeretem, én választottam és mindezt vállaltam, de mint minden más hivatásban, hogy a munka pontosan miből áll, milyen jellegű és mennyi, azt csak az tudja, aki benne van vagy volt:)

8. Marticacsere (válaszként erre: 7. - Cipó15)
2013. máj. 15. 11:48
Tudom, dolgoztam már a szakmában:)
2013. máj. 15. 09:41

Közalkalmazotti bértábla. Nincs mindenhol Cafateria.

Azért a szabad délutánról csak annyit, hogy a pedagógus munkaideje is napi 8 óra. Nem csak a kötelező óraszám. Ezt mindenki figyelmen kívül hagyja.

6. Marticacsere (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2013. máj. 15. 09:20
Más nincs egyelőre, és kisgyerek mellett megfizethetetlen ha szabad a délutánod.
2013. máj. 15. 08:37
én ha ennyire jól tudnék angolul, tuti nem angoltanárnak mennék el, max.félállásban
4. Marticacsere (válaszként erre: 3. - D71ef05a8e)
2013. máj. 15. 08:28
Egy évet dolgoztam a szakmában, főiskolai diplomám van és egy gyermekem. Köszi, megnézem ott!
2013. máj. 15. 08:26

Attól függ, hány éve van a pályán, milyen fokú végzettsége van, most már az is számít, hogy hány gyermeket nevel.


Ezeket egyébként meg tudod nézni a közalkalmazotti bértáblában.

2013. máj. 15. 08:24
Sziasztok! Mennyit keres egy egy éves tapasztalattal rendelkező angoltanár? Teljes állás. A bruttó és nettó dimplomás minimálbér mennyi most? Cafeteriát vagy szép utalványt, ilyen juttatásokat adnak? Munkahelyváltáson gondolkodom, lehetőség pedig lenne! Köszi!
2013. máj. 15. 08:21
Mennyi egy szaktanári fizetés? Bruttó és nettó

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook