Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Border collie tartása fórum

Border collie tartása (beszélgetős fórum)


2014. nov. 9. 18:20
A vilag legokosabb kutyafajtaja, csak hozzaerto gazdanak ajanlott a tartasa.
19. gigi>
2014. nov. 9. 17:31
A Border Collie egy nagyon édes kutyus. Nekem nem az van,de a szomszédnak igen. Értelmes,okos tündéri.Ha elmegyek a ház előtt és észre vesz,már hozza is a játékát amit pont úgy tesz le eléd,hogy keritésen át is elérjed,és várja hogy el dobd neki.De van,hogy csak rohan hozzám egy simiért.Nagyon aranyos:)
18. Szabó B (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2014. nov. 9. 17:12
Nekem is megadhatnád...
17. Hzsu
2014. jan. 15. 23:19
Gondolhattam volna...de hat o olyan mintha egy gyerekem lenne,es barmi van mindig a legrosszabbra gondolok.pedig mennyire egyszeru a megoldas!;)
16. f3000dc5ef (válaszként erre: 15. - Hzsu)
2014. jan. 15. 20:14

Igen, ez így működik.

Embernél is :DDDD A gyomor és a bélrendszer tele van ideggel.

15. Hzsu
2014. jan. 15. 19:28
Koszonom Hajni!nem nem mondta sajnos.....es egy meroben mas tapra valtottunk.ez elozo halas volt ez meg csirkes.raadasul a markaja is mas!lvoltunk orvosnal vele, de azt mondta nincs semmi baja, adott hasfogot.de legalabb egy hetig meg lagyabb volt a szeklete.mostanra ugy latszik megszokta az uj tapot.legkozelebb is ezt a fajtat fogom venni.nem valtogatom, meg szereti is ezt.tenyleg koszi, ez nagyon hasznos info!hja es ha izgatott akkor is megy a hasa, de ezt azt mondta az orvos hogy ki fogja noni.
14. *Haynee* (válaszként erre: 12. - Hzsu)
2013. okt. 29. 12:18
NEM!!!! szabad váltogatni a tápot, ettől megy a hasa. Szépen, lassan, fokozatosan kell egyik tápról a másikra átszoktatni. Nem mondta el a tenyésztő?????
13. szafaripók (válaszként erre: 12. - Hzsu)
2013. okt. 23. 19:18
VIDD EL ORVOSHOZ!!
12. Hzsu
2013. okt. 21. 10:33

Nem tudom nezi e valami ezt a forumet, de tanacdot szeretnek kerni...

Szoval van egy 4honapos BCm, akinek mar egy hete meny a hasa...mivel közben éppen fogatvalt es nem tudja enni a szaraztapot ezért különböző más tápot adtunk neki.es mikor elkezdődött a hasmenés arra gondoltunk hogy a táp miatt, plusz a fogzas miatt is...ezért rizsdietara forgtuk de nem segített. Tegnap viszont észrevettem hogy féreg van a kakijaban szóval amint haza értünk a séta öl be is adtam neki egy gyogyszert(szeptember elején adtam utoljára).szoval a ma reggeli kaki tele volt a féreggel....sajnálom szegényt. De a kérdésem az lenne, hogy mit tudok meg vele csinálni hogy meggyógyuljon???meddig tarthat mire kitisztul a szervezetéből?

11. grizus
2013. jún. 7. 05:17
Jaj, ez nagyon egy cuki kutya.(:
2013. jún. 6. 09:22

Nekem tetszik ez a fajta is. Láttam egy filmet róla, természetfilmes csatornán.

Szivesen olvasnék az " élő " tapasztalatról.

9. modeszta (válaszként erre: 7. - Dió5)
2013. máj. 15. 16:51
Attól függ, hogy van szoktatva... Az enyémet nem lehet, a párom sem tudta elvinni...
8. Dió5 (válaszként erre: 3. - Modeszta)
2013. máj. 15. 14:17
Jó ötlet, hogy a gyerek ne mehessen utána a helyére.
7. Dió5 (válaszként erre: 3. - Modeszta)
2013. máj. 15. 14:15
Köszi! Azt nem is gondoltam, hogy csak a gazdi tudja elvinni sétálni.
2013. máj. 15. 07:46
Kettő is van :)
2013. máj. 15. 07:45
Van :D
4. szafaripók (válaszként erre: 1. - Dió5)
2013. máj. 15. 07:31
Ismerek egy tenyésztőt, ha érdekel privátban megadhatom!:)
2013. máj. 15. 06:44

Tapasztalataim :


1. Természetesen egygazdás, minden kutya egygazdás. Az enyém is nagyon ragaszkodik hozzám, más el sem tudja vinni sétálni, de például terelni elment ismerőssel is, csak hogy dolgozhasson.

2. Kell a napi mozgás, és séta, de gyönyörűen elvan kertben. Én lakásban akartam tartani, de kifogtam egy igen szőrös ebet, aki magától 2 nap múlva kiköltözött az udvarra.

3.tényleg sokat kell vele foglalkozni, mert van annyira intelligens, ha unatkozik, keres magának elfoglaltságot, és ez nem biztos, hogy neked is tetszeni fog...

4. Én egy 5 éves kutya mellé hoztam haza az újszülött fiamat. Leraktam a bébihordót az udvar közepére, és megmutattam a kutyának. Azóta is jó barátok. Van a kutyának egy menedékhelye, ahova félrehúzódhat, és a gyerek (már 4 éves, és meg is szokta), nem mehet utána, így ha a kutyának elege van, tudja, hogy van saját helye.

5. Napi 9 órát dolgozom, amikor hazaérek, kimegyünk másfél órát sétálni, nekünk ebben kimerül a nap. Kölyökkorában kell megalapozni a nevelést. Én ebem országos terelőbajnok volt... 4 hónaposan már távolról tudtam fektetni, de ez nekem kellett az autók és biciklisek miatt...

2. modeszta (válaszként erre: 1. - Dió5)
2013. máj. 15. 06:35

Szia!


Nekem kb. 12 éve van borderem. A 2. kutyám 8 éves múlott...

2013. máj. 15. 04:30
Már évek óta border collie-t szeretnék, de természetesen csak kertes házhoz, amelybe nemrég költöztünk (a kert kb 700 nm), de a kerítéseket még ki kell cserélni, így van időm még felelősen megfontolni, tudok-e kellő időt fordítani egy rég áhított collie-ra. Azt olvastam, min. napi 1 órát kell ráfordítani, és nem elég a napi séta, program és játék kell neki, agility stb. Egy könyvben az állt, hogy általában egygazdás, és hogy gyakran nem türelmes gyerekekkel. Márpedig mi most már gyereket is tervezünk. Ti egy nap mennyit, hogyan foglalkoztok vele, tényleg csak egygazdás lehet, és hogy jön ki a gyerekekkel? Van tapasztalatotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook