Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tartós hasmenés miatt tükrözés fórum

Tartós hasmenés miatt tükrözés (beszélgetős fórum)


19. janos53 (válaszként erre: 14. - Regin_a)
2013. máj. 15. 10:29
X prep nevű folyadékot, amit előtte való nap reggel kellett meginni. Szenna alapú lötty.receptre írták fel,kiváltottam, és megittam.Nem olcsó, az biztos, de jobb mint a keserűsó.
18. f1e23b97ee (válaszként erre: 17. - F1e23b97ee)
2013. máj. 14. 21:38
Persze ezt a 4 l-t nem egyszerre , hanem 15 percenként 2 dl elkortyolgatni. Igaz jobban jár az ember, ha a 2 dl -t egyszerre lehúzza , mert az íze elég szörnyű.
17. f1e23b97ee (válaszként erre: 16. - CosmicLove22)
2013. máj. 14. 21:36

Ha választani lehet az X prep és a keserűsó közül az utóbbit válaszd.


Három alkalommal csináltak nekem tükrözést, egy alkalommal pedig irrigoscopiát.


Az irrigoscopiánál nekem is X prepet kellett innom, de azt hittem az összes belsőséget kihozza belőlem úgy görcsölt a hasam.


A keserűsónál ilyen nem volt, ott csak éreztem, hogy jobb, ha ellátogatok a lakás legkisebb helyiségébe. Igaz aztán nem is nagyon tudtam felállni onnan csak 4-5 óra múlva :-))


A keserűsó hátránya, hogy viszonylag sokat kell meginni belőle. Nekem 4 l-t kellett volna, de kettő után már inkább visszafelé jött mint lefelé.


Ha bódításban fogják csinálni a tükrözést, akkor semmire nem fogsz emlékezni. De ebben az esetben mindenképpen kísérővel menjél, mert nem biztos, hogy egyedül hazatalálnál.


Nekem 4-5 órán keresztül szinte teljes filmszakadás történt a bódító szer beadása után, de mikor másnap már kitisztult teljesen a tudatom arra sem emlékeztem, hogy az előző este folyamán /a szer beadása után 10 órával/ mit csináltam pontosan.

2013. máj. 14. 21:25

Elvileg azt mondják hogy ez az X-prep ilyen tömény csokoládé ízű béltisztító.....nem tudom.


Nekem ez lesz a legelső tükrözésem...

15. vikucka (válaszként erre: 14. - Regin_a)
2013. máj. 14. 21:15

én is keserűsósra emlékszem. Egyszerre volt édes, és sós. Ki is hánytam az esti adagot.


Fleet phospho-soda belsődleges oldat volt a neve az enyémnek.

14. Regin_a (válaszként erre: 10. - Janos53)
2013. máj. 14. 19:43

??

Mit kaptál te?

Negyedóránként kellett meginnom 2.5dL tömény keserűsós oldatot egész éjjel

Na, az szörnyű volt, a tükrözés egy sétagalopp volt ahhoz képest

13. kszb
2013. máj. 14. 19:33
ja, bocs, látom már... alsó.
12. kszb
2013. máj. 14. 19:32

no várj! Alsó, vagy felső tükrözésre mész? Nekem gyomor- nyombél volt.

A másikról nem tudok nyilatkozni...

11. kszb (válaszként erre: 1. - CosmicLove22)
2013. máj. 14. 19:31

igen, volt. Lisztérzékenység a diagnózis.

Ne ijedj meg! Semmi nagyon nagy dolog. Annyira nem kellemetlen, mint amennyire sokan eltúlozzák azt. Mivel a lisztérzékenyeket kötelező tükrözni, szövettan miatt, sokan átestünk rajta. És legtöbben a Fb csoportban is azt mondják, h simán túlélhető!

10. janos53 (válaszként erre: 7. - CosmicLove22)
2013. máj. 14. 17:42
Előtte való nap kell meginni, nincs rossz íze, édes, tömény szirupos ízű. Hatása jó, kitisztít, de nem okoz görcsöket, mint a keserűsó..
9. de Luca (válaszként erre: 8. - Vikucka)
2013. máj. 14. 16:21

A kapkodást én is úgy értem persze, hogy az orvos által felírt cuccot kell tolni :-)

De tény, hogy állati kellemetlen lehet.

8. vikucka (válaszként erre: 3. - De Luca)
2013. máj. 14. 16:19
Nem hashajtót kapkodni, hanem elvileg az orvos ir fel neki receptre egy speciális szert, amit reggel és este kell meginni a vizsgálatot megelőző napon. Valóban nem lehet enni, csak folyadékot inni. Én kb. 2 éve estem át ezen. Kellemetlen egy kicsit, bár nekem altatásban csinálták.
2013. máj. 14. 16:16
X- Prep 75 oldatot kaptam,erről van vkinek vmi tapasztalata (azon kívül hogy jó drága)
6. de Luca (válaszként erre: 4. - CosmicLove22)
2013. máj. 14. 16:16
Anyám se iszik tejet, mert vagy 10 éve sejti, hogy allergiás, és mégis ilyen tünetet okoz minden kaja, amiben bárminemű minimális tejszármazék van. De a tükrözés után, ha nem találnak semmi elváltozást, akkor megcsinálnak egy halom allergia-tesztet.
5. CosmicLove22 (válaszként erre: 3. - De Luca)
2013. máj. 14. 16:15
hát én félek tőle,nem is kicsit ráadásul inkább lennék már túl rajta,marad az egyhónapos körömrágás :(
2013. máj. 14. 16:14
Nekem szerintem nem az,mert volt egy idő hogy leálltam a tejes dolgokkal,akkor sem múlt sajnos....liszt érzékenységi tesztet is csinált a doki,az is negatív....
2013. máj. 14. 16:13
Annyit tudok, hogy előtte való nap nem szabad enni, csak a hashajtót kapkodni, és maga a tükrözés nem fáj kimondottan, csak irtó kellemetlen. Telenyomják a bélrendszert gázzal, hogy a bélfalat jobban lássák, aztán közben is, és utána órákig megy a puki :-)
2013. máj. 14. 16:11
Pár hete írta valaki, hogy ő is ilyen tünettel ment (egy hozzátartozóm is pár hete esett át), és megállapították, hogy tejallergia (a hozzátartozóm esetében is)
2013. máj. 14. 16:07

Nektek volt már tükrözésetek tartós hasmenéssel?

Nekem lassan 3 hónapja tart,tükrözésre csak 1 hónap múlva kaptam időpontot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook