Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a zöld teáról tudni kell fórum

Amit a zöld teáról tudni kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a zöld teáról tudni kell

1 2 3
12. KGyula (válaszként erre: 11. - Bige)
2006. jún. 17. 10:48
Egy liter, egy filterrel, kedves Bige? Nem híg az egy kissé? Én egy liter vízhez szoktam három filtert vagy három teáskanál teafüvet tenni.
11. bige
2006. jún. 17. 08:52
nekem egy gasztroenteorológuus hívta fel a figyelmemet, hogy a zöld teát azért nem szabad túlzásba vinni. napi 1 filter 1 liter vízzel elkészítve - így hígan már nincs is semmi kellemetlen keserűség. én teljesen ízesítetlenül iszom
10. Venes (válaszként erre: 9. - Aleszka)
2006. jún. 17. 06:38

Hűűű, nagyon köszi..ma akkor asszem be is iktatok egy kis zöldteázást...majd a kedvesemet is buzdítom, bár Ő nem szereti cukor és citromlé nélkül.:)

Tényleg köszi a tiipet, már várom hogy mi lesz;)

9. aleszka (válaszként erre: 7. - Venes)
2006. jún. 16. 16:47

Zöld tea elkészítési módja,hogy ne legyen keserű:


Nagyon fontos,hogy a teavizet sohasem 100 fokon, hanem kizárólag 70-75 fokosan szabad a tealevelekre(esetleg filterre)ráönteni. A víz, forralás után kb. 3-4perc alatt hűl vissza erre a hőmérsékletre! Az egyébként ízletes jázminos zöldtea még keserűbb lehet, ha véletlenül 100fokos vízzel van forrázva.

A zöldtea nemcsak keserű lesz,hanem igen előnyös élettani hatásaiból is veszít, ha lobogó vízzel készítik el!

A zöldtea nemcsak extra egészséges, hanem minden fajtája nagyon finom is!

Fontos az elkészítés,hogy mindenkinek egyaránt örömére és egészségére váljék! Mert az garantált :-)))

2006. jún. 16. 11:28

Na! Úgy tűnik, hogy inaktívból aktív állapotba kerültem. Lehet olvasni a cikket.


Amúgy a zöld tehát én is szoktam keverni csipkehússal és/vagy zsírégető teával.

2006. jún. 16. 06:46
Én úgy sajnálom, hogy nem szeretem, de ma megpróbálok egyet leeröltetni. Annyi jót hallotam a zöldteáról, meg imádom az ázsiai kultúrát és tessék...nem szeretem a teájukat. nekem olyan keserű volt, mikor először ittam.
2006. jún. 16. 05:09
En keverem egy itteni kinai keverekkel chai-l, roibooss-al, es csipketeeaval, lime-l es almaecettel(az almaecet csak egeszsegugyi szempontbol, nem az ize miatt) nagyon udito, telen is ami itt elkel, tel van, ragyogo napsutes 23 fok, es ajto ablak tarva nyitva:)
2006. jún. 16. 01:46
Én iszom. Már csak az íze miatt is: kifejezetten kedvelem. Kevés citrommal és még kevesebb mézzel (szénhidrátilag, ugye tilos). Kapszulát nem szedek, de irodalmi emlékeim szerint, semmi káros mellékhatása nincs.
2006. jún. 16. 01:04

Ok, várok! :)

Te szedsz vagy iszol zöldteát?

Nagyon érdekel ez a kérdés, mert nem tudom, hogy ártok-e magamnak, beálltam a napi 1 szem zöldtea kapszulára.

3. KGyula (válaszként erre: 2. - Brigitte)
2006. jún. 16. 00:45

Elkövettem azt a hibát, hogy huszonnégy órán belül két cikket merészeltem...


A cikk, kedves Brigitte, inaktív állapotban bír lenni. Türelem. Már csak néhány óra...

2006. jún. 16. 00:42

Hol a cikk?

Engem érdekel!

2006. jún. 15. 18:24
Ázsiában jóval alacsonyabb az érrendszeri és daganatos megbetegedések aránya, mint Európában vagy az USA-ban, annak ellenére hogy az ázsiaiaknál több dohánytermék fogy.

Ugrás a teljes írásra: Amit a zöld teáról tudni kell
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook