Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a zöld teáról tudni kell fórum

Amit a zöld teáról tudni kell (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a zöld teáról tudni kell

1 2 3
2008. okt. 21. 09:42

Sziasztok!

Én otthonra vettem szárított zöld teát, azt iszogatom, munkahelyemen meg Pickwicket.

De csak azért iszom így, mert ez filteres.

De ma vettem egy teatojást, és ezzel már tudom bent is inni az otthonit. :)

Van itt valaki egyáltalán vagy beszélgetek magamban? :)

2008. szept. 5. 17:29
egy nap mennyit isztok belőle??
40. adri25
2008. aug. 6. 18:01
én a Pickwicket iszom
2008. aug. 6. 16:46

annyi zöld tea van...

melyik jó?

van pickwicknek is meg a liptonnak is...vagy ezek nem igazi zöld teák?!

38. adri25
2008. jún. 18. 21:10
étvágy csökkentő hatása van
2008. máj. 23. 10:59
Nos igen. A kipucolast az elso 2 napban elegge ereztem. :))) Viszont azota megszokta a gyomrom. Egyebkent azt olvastam, hogy a zold teat nem csak kura szeruen, hanem folyamatosan is lehet inni. Raadasul ennek a jazminosnak olyan isteni az illata, hogy az valami csuda. :)
36. Dizzz
2008. máj. 23. 10:40
én 2006-ban ennek és a 90 naposnak a segítségével fogytam 10 kilót.Szerintem rettentő jó dolog, iszonyúan kipucolja a szervezetet, és mellesleg nagyon jó antioxidáns
2008. máj. 23. 10:35
Nagyon jo ez a zold tea dolog. :) Eskuszom etvagycsokkento hatasa van. + Mar nem iszom kavet csak a teat es megsem hianyzik. Azthiszem fuggo lettem. :))))
2008. máj. 19. 12:00

Sziasztok,

Kinek van tapasztalalta a jazminos zold tearol?

Most vettem egy dobozzal, szalas, jazminos, Dr. Chen fele. Szerintetek ez jo? Ti melyik fajtat ajanljatok? Tenyleg nem jok a teakesziteshez a mindenhol kaphato fem szurok? Valaki azt mondta nekem, hogy a zold teahoz csak muanyaggal vagy porcelannal erjek.

2008. ápr. 28. 10:46
Hello! Én az ukrán barátnőmtől kaptam különböző zöldteat. Ég és fölt a Magyarországon ill. Angliában kapható és a ukrán-litván. Akinek van ismeretsége Ukrajnában vagy Litvániában próbáljon meg hozatni. Náluk teljesen olcsó, és isteni finom. Nagyon jó minőség, a forrázás után hatalnas levelek "kerülnek elő".
2008. ápr. 3. 21:17
Sziasztok! Én már egy éve iszok zöld teát napi szinten kb.4-5 bögrényit. Azt mondta a természetgyógyászom, hogy mivel ez nem hagyományos gyógytea, hanem életmódtea ezért nem kell vele szüntet tartani, a kínaiak is minden nap isszák. Nekem segített a fogyásban is, jó nem ettől fogytam le, de nagyon sokat segít a súlyom megtartásában. Van valakinek hasonló tapasztalata?
31. IZA18
2008. ápr. 3. 18:56

ginger green tea!!tuti tea:D

de linkelek ide nektek sok sok teát, most találtam én is:

[link]



jó válogatást.;)

2008. ápr. 2. 21:29
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e arról is, hogy a zöld teának van-e valami káros hatása a magzatra? Mert arról már hallottam, hogy vizelethajtóként hatásos, viszont azt sehol nem találom, hogy káros lenne-e. 5 hónapos terhes vagyok, elkezdtem nagyon dagadni, de gyógyszert nem szedhetek, gyógynövényeket is a legtöbbet tiltják...
29. ab4b6bc17d (válaszként erre: 5. - KGyula)
2008. ápr. 1. 14:09
Szia! Milyen fajta zöld teát iszol? Én - amiket eddig próbáltam - mindegyik keserű volt, s ettől hányingerem lett. Neked nem?
2008. márc. 7. 16:51
én is sűrűn iszom.isteni
27. Mókica (válaszként erre: 25. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 19. 03:45

Köszike:)

Szerintem veszek magamnak ilyen kapszulát;) Próba szerencse:D

26. Rika1
2007. máj. 19. 03:12
Én sajna nem tudok megbarátkozni vele valahogy nem izlik.Igaz soha nem is szerettem a teákat.:)Egyedül amit minden reggel fogyasztok az a szűz tea,pici tejjel,:)na meg a piqvick citromos:)ez van:)
25. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 24. - Mókica)
2007. máj. 19. 02:25

Sajnos nem tudom, merre olvastam ezt a cikket, de arrol szolt, hogy milyen kedvezo hatasai vannak a zold teanak, es hogy a kinaiak meg levesekbe is raknak zold teafuveket, es naluk valoban van is hatasa, kimutathato a betegsegek elofordulasanak gyakorisagan. Viszont amit mi 1-2 cseszevel leguritunk - filteresen, az nem elegendoen hatasos peldaul a rak megelozeseben, rakos sejtek burjanzasanak megallitasaban stb.

Azt hamoztam ki a cikkbol, hogy amit kapszulaban beszedunk, tobbet er, mintha innank. :(

24. Mókica (válaszként erre: 22. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 19. 01:58
OHHH...:(
2007. máj. 18. 22:36

Én is ízesítetlenül iszom. Csak nem mindegy a márka, a jellege, minősége. Az sem mindegy hol, és mikor szüretelik.

Egy csúcs szuper, nagyon kellemes aromájú zöld teát vettem egy bizonyos üzletben. Nagyon-nagyon jó íze van.

Nem akarom ideírni. Akit érdekel privit írok.

2007. máj. 18. 22:34
Az a baj, hogy a hasznos anyagok belole a teaval csak kis emnnyisegben kerulnek a szervezetbe.
2007. máj. 18. 22:31
teát
2007. máj. 18. 22:31
szerintetek ha zöldtea kapszulát szedek az van annyira hatásos mint a ha teák innék??
19. dundy (válaszként erre: 9. - Aleszka)
2007. márc. 25. 07:53
Felhozom a fórumot, mert én is zöldteát iszom. Jobban bírom ha keserűbb,mert jobban elveszi az étvágyam. Én zöld mate teát iszom napi 2 lityit.( nem filteres)Bírom,mert leszoktam a kv-ról,aktívabb vagyok. Szal jobban érzem magam.
18. KGyula
2006. jún. 19. 13:20
Az anti-adiposis teakeverékek (pl. a WU Long) is javarészt zöld teát tartalmaznak. És teljesen ihatók, ellentétben az egyéb fogyasztó hatású teákkal. Ezek tartalma lestyángyökér, kutyabengekéreg, kukoricabajúsz, stb. Egy tragédia az ízük, nem beszélve arról, hogy az első néhány napban, esetleg héten, egyfolytában hasmenésed van tőlük...
17. Venes
2006. jún. 19. 07:13

Fogyaszt? Mióta van olyan, hogy egy finom dolog fogyaszt?:D

Egyébként tényleg zsírégető hatású? Vagy csak felgyorsítja az anyagcserét?

16. veres
2006. jún. 19. 07:10
A nem filteres az igazi, az én is nagyon szeretem. Először a nagymamámtól kaptam, aztán nagyon sokáig ittam, lehet, hogy most visszatérek rá, mert nem tudom,hogy tudjátok-e egyben fogyaszt is, persze csak a szálas és nem a filteres.
15. Venes
2006. jún. 18. 21:37

nah ma vetettem egy normális zöld teát és ahogy le lett írva, úgy készítettem el.

Volt itthon citromos ízesítésű...azzal indítottam tegnap a kedvesemmel és ma vettünk egy rendeset. Igaz...nem volt a legolcsóbb, de ez már normális, nem filteres.

Rá jöttem, hogy nagyon finom, úgyhogy köszönet a segítségért. Azthiszem, hogy behelyezem a kedvenc italjaim kategóriába.:)

14. 549be03e80 (válaszként erre: 11. - Bige)
2006. jún. 18. 08:29
Na en is pontosan igy keszitem es en is filterrel,nagyon uditonek es frissitonek talalom:)
13. bige (válaszként erre: 12. - KGyula)
2006. jún. 17. 20:18
nekem nem. én így meg tudom inni ízesítés nélkül a tea benne van, folyadék megvan. a dokinő azt mondta, hgy 1-nél több hosszú távon akár árthat is.persze euzt lehet 2 dl vízzel is inni, de nekem jó így higítva
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook