Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Somogy, Baranya megyei orvos és szülészet fórum

Somogy, Baranya megyei orvos és szülészet (beszélgetős fórum)


21. eruska83 (válaszként erre: 20. - Pmaryann)
2013. máj. 16. 07:29

Légyszíves írd meg. Köszönöm!

És igen, sajnos biztos császár lesz.

Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat.

20. pmaryann (válaszként erre: 13. - Eruska83)
2013. máj. 15. 23:00

Kedves Eruska! Először is gratulálok a pocaklakóhoz!Kaposváriként a kisfiam nem a kaposvári kórházban született. Ennek több oka is volt, de nagyot nyomott a latban több ismerősöm példája. Pl: 1.gyerek húgyúti fertőzést kapott, 12 napig voltak bent. 2. Másik ismi szülés után feltelt vérrel, amire nem figyeltek, sok vért vesztett, legyengült, otthon is az első napokban nehezen tudta ellátni a gyereket. Nem sokon múlt, h nagyobb baja nem lett. 3. A Kvári kórházban dolgozó ORVOS ismerős pár éve itt szült és melegen ajánlotta, hogy ezt a helyet nagy ívben kerüljem.

Az utóbbi időben sok anyukával találkoztam aki Szigetváron szült. Van négy anyuka ismerősöm itt a környező utcákban abból 3 nem Kaposváron szült.

Én személy szerint Pécset választottam, nekem sajnos császárom volt.

Az orvos és kórházválasztásnál szerintem a következőket vedd figyelembe. Ha már császár,( tuti h annak kell lennie-e?)kérdés annak a körülményei. Milyen a műtét, ébren leszel-e, mivel varrják a sebet (az a jó ha a bőrt is felszívódó varrattal varrják), hány rétegben varrják a méhet, bemehet-e veled vki a műtőbe, hány órát kell feküdni műtét után. Az orvost meg jól kérdezd ki mindennel kapcsolatban, bizonytalanság ne maradjon benned. De a legfontosabb, h a babát mikor kapod meg és veled lehet-e a műtét után azonnal! No meg utána is, ne csak 3 óránként hozzák! Ja és h hány napot kell cs. után bent lenni a kórházban.

Szóval ha anyagilag megengedhetitek, szerintem merj utazni!!! Szigetvár fél óra, Dombóvár bababarát kórház fél óra autóval!


És örülj annak, h az időzített cs előtt megindul a szülés az mindkettőtöknek jó. Mert ha zárt v alig nyitott méhszájjal császároznak akkor szerinted hogy fog kifolyni az a sok vér??? Nálunk az uram félt attól, h nem érünk oda, de a természet megoldotta, túlhordás miatt befektettek.


Van a neten egy honlap ami a császárosoknak segít, sok hasznos infóval pl cs. utáni felépülés könnyítése, ha gondolod szívesen megírom priviben.

19. pocok31 (válaszként erre: 17. - Buboka85)
2013. máj. 15. 14:34

Köszi:) Igen, uh-s ő is.


Én mikor megkérdeztem hogy akkor a szülésre is felkérhetjük-e, akkor annyit mondott, hogy nem is kérdés, mivel hozzá járok vizsgálatokra.


Mi 60at adtunk a császár miatt és nagyon meg voltam elégedve vele, műtét közben is mindig mondta hogy mi van, pedig nem is voltam a legjobb passzban, szívem rendetlenkedett, és utána is folyton jött megnézni...nekem ennyit megért. De szerintem ez a 10szeres tarifa nem igaz. Mindenki annyit ad, amennyit akar. Ha nekem megmondta volna mennyit kér, többet nem is mentem volna hozzá.

18. Timicicaanyuka (válaszként erre: 17. - Buboka85)
2013. máj. 15. 11:28

Szerintem ha végig hozzá jársz a vizsgálatokra, abból már tudja, hogy őt szeretnéd, de azért említs meg neki legközelebb amikor mész hozzá.

Én is olvastam ezt a 10-szeresét, de azért ez durva. Jobb ezt is megkérdezni, ha nem mondja meg, akkor én kb. 30000-et adnék neki ha most szülnék.

2013. máj. 15. 10:22

Én is a dr. Varga Tamáshoz járok, még mielőtt kismama lettem is hozzá szoktam elmenni évente egyszer. Egyenlőre, ahogy lentebb is írtam meg vagyok elégedve vele. S az is jó, hogy ő is uh –os is a kórházba. A páromnak is szimpatikus volt a 12. heti uh –on, szépen mindent elmutogatott és elmagyarázott a páromnak külön is. Az igen 3 gyerkőc, gratulálok hozzá! Akkor Te biztosan tudsz nekem abban segíteni, ha úgy döntök őt szeretném szüléshez is, azt mikor kell mondanom neki? Illetve mennyit illik kb. adni neki, a szülés után még? Mert ezt aztán nem igazán tudom, sok helyen olvastam, hogy egy vizsgálat 10szeresét szokták. Én dr. Tóth Tamás nem ismerem, de ha jól emlékszem ő is uh -os is.

Pocok31 szívből kívánom, hogy hamar jöjjön a 2. gyerkőc.

16. Timicicaanyuka (válaszként erre: 15. - Pocok31)
2013. máj. 15. 10:07

Jókat hallottam róla.

Én Dr. Varga Tamásnál szültem 3-szor.

2013. máj. 15. 09:46

Dr.Tóth Tamás az orvosom.


Boldog babavárást Nektek:)) Remélem hamarosan én is csatlakozom:))

14. Buboka85 (válaszként erre: 12. - Pocok31)
2013. máj. 15. 09:14

Kedves Pocok31!

Megkérdezhetem kinél szültél?

Én szinte minden ismerősömtől azt hallottam, hogy a szülésznők kivétel nélkül nagyon kedvesek és helyt állnak az adott helyzetekben. Így mi úgy gondoltuk nem fogadunk, hanem, aki ott lesz, azt ajándékozzuk meg, ha valóban helyt fog állni. Én magánorvoshoz járok, de szülésre nem biztos, hogy megfogadjuk, majd meglátjuk, hogy alakul a továbbiakban. Egyenlőre, ahogy kismamásogom előtt is megvagyok vele elégedve, s remélem ez így is marad végig.

2013. máj. 14. 18:09

Nekem császár lesz a szívem miatt. Szóval nekem fontos szempont a kórház, és az orvos.

És azért kérdezem én is a környékbeli helyeket, mert én sem mernék azért órákat utazgatni, ha az időzített császár előtt mégis megindulna a szülés.

2013. máj. 14. 15:07

Én is Kaposváron szültem. Volt orvosom és szülésznőm is. Egyébként a szülésznő szerintem fontosabb, mint az orvos, ő van ott veled szülésnél elejétől a végéig, minden percben. Dokitól ezt nem lehet elvárni és szükség sincs rá. A hely tényleg gáz, de nekem az ellátással nem volt semmi bajom, mindent megkaptunk amire szükség volt. Végül császár lett nálunk is, de nem mérlegeltek egy percig sem, amikor úgy alakult hogy kell, akkor már toltak is a műtőbe. Altatóorvos doktornő is egy tündér volt.

Most tervezzük a 2.babát és őt is itt fogom megszülni:) Én sem mernék távolabbi kórházat választani pontosan a távolság miatt. A másik hogy mindegyik kórházról mondanak jót és rosszat is. Van akinek a pécsi volt rossz emlék, van akinek a szigetvári és persze van akinek a kaposvári.

Kórházválasztásnál elsődleges szerintem az orvos és a szülésznő, akikben maximálisan megbízik az ember!!!

2013. máj. 14. 13:59
Én nem mernék távolabbi kórházat keresni szülésre. Ez még sem egy műtét, amihez befekszem, s aztán megműtenek és hazajövök. A szülés egyik pillanatról a másikra is jelentkezhet és nem biztos, hogy van arra idő, hogy még több 10 km -et megjárjunk. S ha komplikáció adódik, akkor aztán a mentőben sem biztos, hogy el tudnak látni, így még mindig biztonságosabban érzem magam akár a kaposvári kórházban. Attól függetlenül, hogy persze félek, s bennem van mindenféle aggodalom. De próbálok bízni magunkban és az ottani dolgozókban is. Babámmal meg egyfolytában beszélgetek, hogy minden rendben kell, hogy lezajlódjon.
2013. máj. 14. 13:49

Én nem ismerem marcali kórházat.

Jó lenne, ha lenne pár tapasztalat, akik a környékbeli kórházakat ismerik, és véleményezni tudnák. Mind pozitívum, mind negatívum oldalról!

Buboka, köszi a hozzászólást.

A vérvételi helyről csak annyit, hogy én 2-szer jártam meg eddig, én kijöttem kb 5 perc alatt, igaz bekerülni volt 3-4 óra is.

2013. máj. 14. 11:34

A marcali kórházról nem tudtak valamit?

Ui.onnan jött néhány orvos mihozzánk Siófokra,és a sebészeten dolgozóktól hallottuk,hogy a mi kórházunk az ottanihoz képest kőkorszaki,ami a felszereltséget illeti:((((Amúgy szép,felújított a miénk.

Emiatt érdemes lenne annak utána nézni.Talán...

2013. máj. 14. 11:26

Sziasztok!


Én egy 13. hetét betöltött kismami vagyok, első babával. Kaposváron fogok szülni, magánorvoshoz járok, uh –ra egyéb vizsgálatokra a kórházba. Az biztos, hogy mind a szülészet-nőgyógyászat és mind a terhes gondozó felújításra, korszerűsítésre szorulna. Sajnos az is igaz, hogy sokszor nem törődnek az orvosok a beteggel úgy általában osztálytól függetlenül, ha nem fogadott az orvos. De sajnos a mai világban sokan nem tehetik meg, hogy orvost fogadjanak. Mi erre áldoztunk, mert így remélem, hogy jó kezekben vagyunk és leszünk. A sógornőm 1,5 éve szült, neki második baba volt, nem volt fogadott orvosa, szerencsére maximálisan ellátták így is. Viszont a kezéből, amibe kapta az infúziót, több napig nem vették ki, pedig már nem volt rá szüksége, amikor az orvos rákérdezett, akkor azt mondták a nővérek, hogy azért nem veszik ki, mert nincs annyi,hogy ha esetleg kellene még, újat tegyenek bele. Szegénykémnek körbe lilult már a kézfeje, szerencsére baj nem lett belőle, az orvos rögtön kiszedette. Én is félek, nem a szüléstől magától, mindent kibírok, hanem attól, hogy nem megfelelő ellátásban részesülünk és itt nem luxusra gondolok, csak arra, hogy nem kapjunk el fertőzést, legyen cérna, ha varrni kell. Én úgy vettem észre látogatásaim, jelenlegi vizsgálataim során, hogy igyekeznek az ott dolgozók, de ahogy mindenhol náluk is kevesebb a létszám, a munka ugyan annyi, így sok esetben nincs idejük foglalkozni a betegekkel vagy adott esetben a kismamákkal. Egy pl. múlt héten 12. heti vérvételen, egyszerűen nem tudtam elképzelni, miért tart egy vérvétel 30-40 percig is. Aztán mikor sorra kerültem már megértettem. Egy hölgy vitte be az adatimat a gépbe, ő töltötte ki a papírokat, ő válaszolt a felmerülő kérdéseimre, s ő vette le a vért is. Azt kell mondjam, hogy eddig a 13 hét alatt kétszer éreztem úgy, hogy nem megfelelően bántak velem, mint kismamával, egyszer, amikor bementem első vizsgálatra, s a „kedves” asszisztensnő, megkérdezte mi a bánatom, de aztán modort váltott, amikor elmondta valószínűleg kisbabát várok. Aztán a másik eset a fogorvosomnál, na az annyira felbosszantott, hogy most fontolgatom, hogy mást keresek, mert nem viselkedhet így egy pácienssel, főleg nem egy kismamával.

7. eruska83 (válaszként erre: 6. - Timicicaanyuka)
2013. máj. 14. 10:47

Nem sajnos tapasztalat :((

Legutóbb tavaly szült ott a szomszédasszonyom, és természetesen csak rezidens volt bent, szanaszétrepedt, utána volt egy 2 órás életmentő műtétje, ami miatt már 3-szor műtötték azóta, és most jövő kedden megint fogják :((

És sajnos sokaktól hallottam rosszat.

Szülészeten igaz még nem voltam, csak nőgyógyászaton, de pl, mikor legutóbb hiperstimuval bekerültem, átküldtek a sűrgősségire, nem engedtek inni 4-5 órán keresztűl (persze még rosszabbúl lettem), kaptam egy nubai nevű drogot, aztán bentfogtak. Majd reggel közölte a nővérke, hogy igyak sok tejet, mondok ok, legyenszíves hozzon egy pohárral, mire ő, hát itt olyan nincs! Mondom akkor hazamegyek, mert ott van! Tudni kell, hogy a hiperstimu ellenszere egy fehérje infúzió, amit csak be kellett volna kötniük, de persze nem kaptam!!!

6. Timicicaanyuka (válaszként erre: 5. - Eruska83)
2013. máj. 14. 09:48

Azért sokan szülnek Kaposváron, nem mindenki teheti meg, hogy utazgasson ide-oda vizsgálatokra, szülésre.

Szerintem ezt nem tapasztaltból írtad, csak hallomás alapján.

Én háromszor szültem, igaz felújításra szorulna az épület de mással nem volt bajom, orvosokkal, nővérekkel sem.

5. eruska83 (válaszként erre: 4. - D71ef05a8e)
2013. máj. 14. 09:09

Szigetvárról nincs semmi saját infóm, csak hallottam ezt is, azt is. Kaposvárral csak az a baj, hogy lepra. Nézz rá! Koszos, büdös! Ja, és a személyzet magasról tesz rád!

Ja, és nincs pénz császármetszésre, még ha indokolt, akkor sem!

4. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - Eruska83)
2013. máj. 13. 18:04

Én Szigetvárról csak jót hallottam, van, aki még Pécsről is oda megy szülni... de nagyobb vonzáskörzete van.


azonban kinek mi a jó? Pontosan mik az elképzeléseid, feltételeid, elvárásaid? Ami nekem nagyon jó volt Pécsett, Neked lehet, hogy éppen nagyon nem tetszene, ezért nem könnyű így sem szülészetet, sem orvost ajánlani.


Kaposvárral mi a baj?

3. eruska83 (válaszként erre: 2. - 9d7907a17a)
2013. máj. 13. 17:31

Igaz, de azt hallottam, hogy szép, mert nemrég újították fel, de szakmailag nincs a toppon.

Kérem, ha valakinek van ellenvéleménye, az szóljon, mert nagyon szeretnék jó kórházat és jó orvost találni!

2. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Eruska83)
2013. máj. 13. 17:26
Mostanában Kaposvárról Szigetvárra divat járni.
2013. máj. 13. 17:21

Sziasztok, első picikémet várom, és szeretnék tapasztalatokat kérni orvos, illetve kórházzal kapcsolatban ami Kaposvárhoz azért viszonylagosan közel van.

Melyiket, és melyik orvost ajánlanátok?

(kaposvári szülészet tuti nem!!!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook