Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismersz valakit Erdélyben vagy esetleg Romániában? fórum

Ismersz valakit Erdélyben vagy esetleg Romániában? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
167. Piroska52 (válaszként erre: 166. - Bodor margit)
2018. ápr. 23. 15:08
igen ismerek,
2018. ápr. 23. 10:46
Igen , mi az ami utan erdeklodsz ?
2014. ápr. 10. 07:19
senkitsem
2011. okt. 17. 16:56
Na ne?
2011. okt. 14. 15:32
nem
162. feketekandúr (válaszként erre: 161. - M_Marcsa)
2010. máj. 7. 11:04
Elsősorban Erdélybe mennék, de szerintem Bukarestet is érdemes lenne megnézni. Gyakorlatilag minden érdekel és nem csak a magyar kultúra.
161. M_Marcsa (válaszként erre: 160. - Feketekandúr)
2010. máj. 7. 08:01
Mi érdekel, attól függ.
160. feketekandúr (válaszként erre: 158. - M_Marcsa)
2010. máj. 6. 11:45

Nyilván hülye emberek vannak határon innen és túl is. Én is azt mondom, hogy általánosítani nem lehet, de erre lesznek bőven olyanok is, akik azt mondják, könnyű nekem, mert nem kissebbség vagyok abban az országban, ahol élek. Ha Romániábam egyáltalán nem rossz a helyzet, annak csak örülni lehet.

Más kérdés :)

Ha egyszer eljutok Erdélybe (Romániába), hová menjek el/mit nézzek meg feltétlenül?

159. feketekandúr (válaszként erre: 157. - Margareta51)
2010. máj. 6. 11:27

Szia!


Gondolom, ahol több a kisebbség (mindegy, melyik országról és milyen kisebbségről van szó), ott több a surlódás/feszültség is, ezért Erdélyben ez inkább kifejezett, mint mondjuk Bukarestben. Hozzáteszem, ezt csak gondolom, pont azért érdekel, mert nem tudhatom, még sohasem voltam Romániában, de szívesen megnézném Erdélyt és egész Romániát is. Igazából azért kérdeztem, mert az ismerősömet sokszor hallottam keserűséggel beszálni arról, hogy Szlovákiában nem jó magyarnak lenni.

158. M_Marcsa (válaszként erre: 156. - Feketekandúr)
2010. máj. 6. 07:47

Nem rossz egyáltalán a helyzet. Nem lehet általánosítani.

Más kérdés?:)

157. margareta51 (válaszként erre: 156. - Feketekandúr)
2010. máj. 5. 22:23

Szia!


Nem tudom melyik videkre gondolsz? gondolom altalaban nincs baj a magyar viszonyulassal,hamarabb van a nyelvi nehezseggel de ez megoldodik.En eszaknyugaterdelyben lakom de voltam Bukovinaban ,delromaniaban ahol nem vettek figyelemben ki vagyok/a jo emberek mindenhol jok/

ha ismered a nyelvet a Te konnyebseged csak ennyi.

2010. máj. 5. 11:11

Sziasztok!

Erdélyiek véleménye érdekel, hogy az átlag románok hogy viszonyulnak a magyarokhoz, az ott élőkhöz és a Mo.-ról odalátogatókhoz egyaránt? Gondolom, legalább az elsővel kapcsolatban van mindenkinek tapasztalata. Azért érdekel, mert Szlovákiából való magyar ismerősöm van, aki szerint ott nagyon rossz a helyzet.

155. Ivcsu (válaszként erre: 154. - Margareta51)
2010. jan. 16. 12:17
Az a gondom, hogy ráadásul még nem is kelet Magyarországon lakom, hanem már majdnem az osztrák határon :(
154. margareta51 (válaszként erre: 153. - Ivcsu)
2010. jan. 16. 11:46
eu-sok vagyunk de azert nem minden ugy van,eppen kerdeztem a RO-ban kotott biztositas ervenyes ha mashol csinalom nem veszik figyelemben,na ez van a csomag kuldo szolgalattal is.Nem is emliti mas orszagban a kuldesi eljarast.
153. Ivcsu (válaszként erre: 152. - Margareta51)
2010. jan. 16. 10:20
Köszönöm, nálunk is hasonló volt a szöveg 990 Ft a postaköltség, de le írták, ha külföldre történik a kézbesítés, akkor drágább valamivel, de előre jelezni kell, tehát nálatok ilyen menüpont nincs, bár nincsenek határok nem ?! :)
152. margareta51 (válaszként erre: 151. - Ivcsu)
2010. jan. 15. 22:06

De jobb oldalon conditii livrare si plata/az aru kivalasztas es fizetes/Roviden azt irja kb.30 napon belul jutassak el a kert arut,ha nem tetszik 14 napon belul vissza lehet kuldeni az aru szallitasi koltseget es az aru erteket vissza adjak,egy rendeles utan 19,9 lejt kell fizetni/gondolom a koltseg/ha valami nagy helyet foglalo arurol van szo akkor 49 lejt kell fizetni.A rendelesnel telefon es email cim jol jon mert amikor elindulnak az aruval leertesitenek.Ugy latom ez csak romaniara szol/szallitas/


Ez erdekel teged vagy valami masra gondoltal?

roman nyelven is at masolom;


Conditii livrare si plata



Informatii privitoare la livrare


Termenul de livrare este de cca. 30 zile, daca nu se specifica altfel (articolele marcate cu termen de livrare de 6-8 saptamani), socotit de la data preluarii comenzii Dvs. Acest termen este orientativ el putand fi modificat din motive independente de vointa noastra. In cazul in care produsele comandate va vor fi livrate in mai multe transe, Dvs. veti achita doar cheltuielile de livrare aferente primului colet. In cazul in care unul sau mai multe dintre produsele comandate nu se mai afla pe stoc, veti fi instiintat în acest sens. Produsele se livreaza in limita stocului disponibil. In unele cazuri se poate intampla ca in locul produsului comandat sa nu va putem livra decat un produs inlocuitor. Produsul inlocuitor nu poate sa se diferentieze din punctul de vedere al caracteristicilor principale de produsul comandat. In cazul in care nu doriti sa pastrati produsul inlocuitor, aveti la dispozitie 14 zile calendaristice spre a-l returna, toate cheltuielile aferente (atat valoarea produsului cat si cheltuielile de livrare si retur) urmand a va fi returnate in termen de max. 30 de zile. Informatiile despre produse si preturi sunt prezentate sub rezerva greselilor de tipar.


Cheltuieli suplimentare (fata de preturile afisate in catalog)


Modalitati de livrare


Cheltuielile de livrare sunt de 19,9 lei per comanda (pret valabil atat pentru livrarile prin intermediul Postei Romane cat si pentru livrarile la domiciliu de catre o firma de curierat rapid) si de 49 lei per produs pentru articolele de mari dimensiuni (de exmplu: aparate electrocasnice mari, mobilier, etc.). Preturile afisate cat si cheltuielile/ taxele suplimentare sunt cu TVA inclus.


Produsele de mari dimensiuni vor fi livrate la domiciliu de catre o firma de curierat rapid. Noi va putem livra produsul doar daca locuiti intr-o zona unde circulatia mijloacelor de mare tonaj este accesibila. Inainte de livrarea produsului la domiciliu, un reprezentant al firmei de curierat va va contacta telefonic, de aceea este foarte important sa ne comunicati numarul Dvs. de telefon si daca dispuneti, si o adresa de email.


Prin aderarea Romaniei la UE gestionarea deseurilor echipamentelor electrice si electronice a fost reglementata prin HG 448 din 2005. Aceasta norma implementeaza Directiva Europeana EC 96 din 2002. Conform noilor reglementari, anumitor articole li se aplica timbru verde. Timbru verde este platit de consumatori pentru colectarea si reciclarea deseurilor echipamentelor electrice si electronice (DEEE) si acopera costurile sistemului de colectare si reciclare. Timbru verde este purtator de TVA si se factureaza ca pozitie separata pe factura de vanzare a produsului. Timbru verde este stabilit prin intermediul organizatiilor colective cu care firma Quelle are incheiat contract de transfer de responsabilitate privind colectarea, valorificarea si reciclarea DEEE (RECOLAMP, ROREC) si este aprobat de comisia de autorizare in scopul acoperirii sistemului de reciclare. Valoarea este influentata de categoria de produs. Informatii privind valoarea timbrului verde le puteti obtine la telefon 0361 403 403. Timbrul verde nu ajunge nici la stat si nici la Quelle, ci doar finanteaza o activitate menita sa pastreze mediul curat.

151. Ivcsu (válaszként erre: 150. - Margareta51)
2010. jan. 15. 21:24

Nagyon köszönöm!!!!!!!!!De nekem egyenlőre annyi is elég lenne hogy a quelle.ro honlapon a szállítási feltételeknél nincs e odaírva? Néztem a honlapjukat, ugyanolyan felépítésű, mint nálunk is volt az elrendezés képek stb...

De sajnos a képnézegetésen túl számomra nem sokat mond....az biztos, hogy nálunk még jobb oldalon taglalták a szállítási feltételeket, gondolom itt is hasonló a helyzet, csak nem értem egyik szót sem, bár szép nyelv az biztos!!!!!!!!!!!!!!

150. margareta51 (válaszként erre: 139. - Ivcsu)
2010. jan. 15. 20:11
Szivesen segitek a forditasban,ha esetleg a cegnek kell levelet irni azt is megtudom csinalni esetleg megprobalom megszerezni a telefon szamukat es akkor OKE
2010. jan. 15. 20:11
Tényleg van pár szó amit (szégyenlem)de nem tudok!!
148. M_Marcsa (válaszként erre: 145. - C72ca0f452)
2010. jan. 15. 20:09
De hülye vagyok, bevettem.
147. M_Marcsa (válaszként erre: 145. - C72ca0f452)
2010. jan. 15. 20:07
ok, szívesen írok.
146. M_Marcsa (válaszként erre: 140. - Bd37ba754f)
2010. jan. 15. 20:07
Én pl.
145. c72ca0f452 (válaszként erre: 144. - M_Marcsa)
2010. jan. 15. 20:06
Akkor ha valamit nem tudok biztos hozzád fordulok!!:)
144. M_Marcsa (válaszként erre: 139. - Ivcsu)
2010. jan. 15. 20:04
Tudok románuk, mi érdekel.
143. 3b816157ed (válaszként erre: 84. - Szecsilla)
2010. jan. 15. 19:38
ezt jó olvasni:-)
2010. jan. 15. 19:36
Hát én sem nagyon tudok.Ha valaki hozzám szól akkor megértem de válaszolni nem nagyon tudok inkább mutogatok:)
141. Ivcsu (válaszként erre: 140. - Bd37ba754f)
2010. jan. 15. 19:01
Engem simán eladnának egy szót sem tudok :D
140. bd37ba754f (válaszként erre: 139. - Ivcsu)
2010. jan. 15. 14:30
keress olyant aki perfekt tud románul és segíteni is tud így könnyebb lesz sajnos én csak annyit tudok hogy a piacon nem tudnak eladni:D
139. Ivcsu (válaszként erre: 133. - M_Marcsa)
2010. jan. 15. 09:36
Köszönöm a gyors választ! Én nagyon szerettem a Quelle-ből rendelni, mondjuk utoljára nyáron rendeltem, amire, azt írták majd kédőbb küldik, de nov. 10-e körül Magyarországon megszűnt gondolom ne is várjam a csomagom :):( A környező országokban még Ausztria, Csehorsz., és Szlovákia, Románia és talán Szlovénia ahol van, de úgy tudom náluk is felszámolás alatt van idő kérdése és megszűnik, Ausztriában van ismerősöm, de eddig csak a Romániai oldalakon láttam, amit szeretnék........elvileg vannak olyan csomagküldők akik írják is, hogy külföldre is küldenek csak előre kell jelezni, igen csak a nyelvtudásom az német, angol, orosz, ugyhogy a román oldalon csak a képeket értem :)
138. M_Marcsa (válaszként erre: 136. - Margareta51)
2010. jan. 14. 20:32
lehet rendelni, én interneten szoktam, kell ahhoz regisztrálni
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook