Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az ultrahangos fogkőleszedés fáj? fórum

Az ultrahangos fogkőleszedés fáj? (beszélgetős fórum)


30. dhdhd
2015. máj. 8. 11:34

Sziasztok!


Van akinek gyulladtabb az ínye, érzékenyebbek a fogai, van akinek meg sem kottyan, annak ellenére, hogy elég "fogköves". Én legalább is ezt így hallottam egy fogorvosi asszisztens ismerősömtől, aki ajánlott egy nagyon kedves és ügyes dentálhigiénikust, aki csodaszépen megcsinálta, áttisztította és "kipolírozta" a fogaimat. Csak ajánlani tudom a hölgyet, kedves, elmond mindent amit csinál és tanácsot ad a szájápolással kapcsolatban. Nekem ez egy kifejezetten jó élmény volt. :)

29. Hell92
2013. máj. 14. 17:07
Na most jöttem haza a dokitól egyáltalán nem volt olyan vészes, néha fájt kicsit de nem gáz, 20 perc alatt kész volt:D
28. Basset (válaszként erre: 25. - .jucus.)
2013. máj. 13. 19:04
Ja, nyilván erre gondoltam, hogy előtte azért kérdezzen rá! :) Augmentilt pl. recept nélkül nem is adnak.
27. .jucus. (válaszként erre: 26. - F758a7200f)
2013. máj. 13. 17:05

Sajnos ma még a fogkövet csak mechanikai módon,műszerekkel tudjuk leszedni.


Viszont az nagy segítség,ha ilyen gondos betegünk van, és ügyel arra, hogy megfelelően előkészüljön a fogkőlevételre.

Az íny azért vérzik, mert a fogkőben, és a lepedékben is már baktériumok vannak.Ezek fertőzik az ínyt, aminek az egyik tünete a vérzés.

Ez depurálás közben azért zavaró,mert nehezíti a tájékozódást a szájban.


De sajnos mást is okoz: A fogat tartó csontok sorvadását és közvetve a fogak elvesztését.:(

26. f758a7200f (válaszként erre: 21. - .jucus.)
2013. máj. 13. 17:00
Koszi a pontositast! A hasznalati utasitason az volt, hogy degradalja a fogkovet, de egyebkent nekem a fogasz hivta fel erre a figyelmet hogy igy keszitsem elo, kevesebbet is verzik az egeszseges, nem gyulladt iny. Lenyeg, hogy jol csinalom:)
25. .jucus. (válaszként erre: 24. - Basset)
2013. máj. 13. 16:50

Na várj...)

Ha pacemakere van,NEM lehet ultrahanggal leszedni.

Ha szívbillentyű elégtelensége van, akkor kell az antibiotikumos profilaxis.

De senki ne magától kezdje szedni, hanem az orvossal, vagy szájhigiénikussal egyeztetve.


Valamint a vérhigító szereket szedőknél is vannak szabályok,ezt is meg kell beszélni.


Én úgy csinálom,hogy mielőtt bármi beavatkozás lenne,végigkérdezek mindent.


Gyógyszerszedések,allergiák ( fluor,menthol, pld.)

24. Basset
2013. máj. 13. 16:36
Ja, és fontos, hogy akinek bármilyen szívbetegsége van, az el ne menjen anélkül fogkőleszedésre, hogy a beavatkozás előtt 2 órával és aznap reggel nem vett be Augmentilt! Nagyon fontos, anélkül hozzád sem nyúlnak!
23. Basset (válaszként erre: 21. - .jucus.)
2013. máj. 13. 16:34

Szia!


Nem a fémről szedte le konkrétan (kb. 2 hete tették fel még akkor), hanem az alatta lévő fogakról és az alsó fogsorról is. Azt mondta, hogy visszaveri az ultrahangot... - ez igaz? Vagy hülyeség? :)

22. .jucus. (válaszként erre: 20. - Lousha)
2013. máj. 13. 15:24

Akkor fájhat kicsit,ha már visszahúzódott az íny és fognyaki érzékenység van.

Ilyenkor a gyökéri cementet érintjük,és ott már a zománchiány miatt nincs védelem,így irritálja az idegszálat.

Ez addig tart,amíg tisztítjuk,utána elmúlik. Esetleg sensitív fogkrém használata ajánlott.


De a fogkőlevétel mindenképpen kell,mert a fogkő baktériumok telephelye, és mint ilyen góc a szervezetben.

Nem beszélve arról,hogy hosszútávon elsorvad tőle a fogattartó csont, és kimozoghatnak a fogak.


A megelőzés sokkal egyszerűbb, nem beszélve a fogmegtartásról.

2013. máj. 13. 15:19

Ha akartok kérdezni: klinikai fogászati higiénikus vagyok,ultrahanggal dolgozom...


A fogszabi fémről nem kell leszedni a fogkövet,általában nem ott rakódik le.Illetve helyes fogmosással le sem rakódik.


A klórhexidin nem lazítja le a fogkövet, de azt jól írtad,hogy fertőtlenít és így előkészíti a szájat a depurálásra.


Szerintem esetleg kicsit érzékeny,de nem fáj. Legalábbis nálam nem szoktak jajgatni:):)

20. Lousha (válaszként erre: 18. - Acuko)
2013. máj. 13. 15:13

Nem szerencse kérdése, hanem hozzáértő fogorvosé. Válts dokit, ha nem élvezed különösebben a fájdalmat :)


Egyébként egy jó fogorvos a beavatkozások igen nagy százaléktá fájdalommentesen vagy minimális kellemetlenséggel el tudja végezni. Ha pl. masszívan gyulladt az íny, pl. egy tályog vagy ilyesmi miatt, azzal sokat nem lehet tenni, az sz@r lesz így is, úgy is. De egy ultrahangos fogkőeltávolításnál a fájdalom kizárólag az orvos hozzá nem értését mutatja.


(Megjegyzem, annál a dokinál, aki nekem a fogkövezést, a családomban meg kb. minden fogászati beavatkozást végzett, a reszkető félelem első alkalommal nem a művelettől magától alakul ki, hanem a dokitól, mert úgy néz ki, mint egy brutális verőember... De a szeneslapát kezeivel valahogy mégis képes úgy bánni, hogy észre sem veszed, hogy igazából egészen rémes dolgokat művel a fogaiddal. Közben pedig a hatvanéves betegnek is úgy gügyög, mintha egy óvodás ülne a székében. Igazi kabaré :D )

2013. máj. 13. 14:33
Most komolyan nektek fájt?! Én csak viccből írtam, alig éreztem, csak valami enyhe turkálást a számban.
18. acuko (válaszként erre: 14. - Lousha)
2013. máj. 13. 13:39

Én már többször voltam ultrahangos fogkő-eltávolításon, de minden esetben nagyon fájt. Nem vagyok egy érzékeny lélek, jól bírom a fájdalmat, de ez nekem már sok volt. Komolyan, nagyon fájt, minden esetben.

Ha neked nem fájt, akkor hozzám képest nagyon szerencsés vagy és csak irigyelni tudlak. :)

17. Hell92
2013. máj. 13. 13:31
Hát eléggé megoszlanak a vélemények....:D Úgy hogy csak annyit tehetek hogy imádkozok xD
16. Basset
2013. máj. 13. 13:28
Első alkalommal én is be voltam tolyva, de nem fájt. Nem doki csinálja, hanem asszisztens (legalábbis eddig nekem egyszer se csinálta doki). Viszont másodjára, amikor nem voltam betolyva, de fogszabályzóval mentem, akkor meg majdnem letéptem magamról a gatyát, úgy fájt. Legalábbis azt mondta a nő, attól fáj, hogy az ultrahangot visszaveri a fém. Aztán lehet, hogy csak ő volt béna... (nem ugyanaz csinálta, mint az elsőt). :S
2013. máj. 13. 13:14
ááááá végigordítoztam az egészet waze!
14. Lousha (válaszként erre: 1. - Hell92)
2013. máj. 13. 13:04

Ultrahangos kezeléssel nem fájhat, ha fáj, akkor valamit nagyon nem jól csinál a doki. Kicsit fura érzés, de semmiképpen sem fájdalmas, még egészen kicsit sem.


Ha alapos a doki, akkor a végén egy kicsit meg is csiszolgatja a fogakat, ahonnan lejött a fogkő, hogy nehezebben rakódjon vissza rá. A fogkő kicsit egyenetlenné teszi a fogzománcot, és ezekben a hepe-hupákban pillanatok alatt tud újra megtapadni, így segít késlelteni a folyamatot, ha enyhén meg vannak az érintett fogak "polírozva". Ezt egy ilyen szalagszerű eszközzel csinálja, amit, mint mondjuk a fogselymet, betol a fogközökbe, és jobbra-balra húzogatja. Ez sem fáj, de egy kicsit kellemetlen, mert határozott mozdulatokkal kell csinálni, és olyan érzés, mintha ki akarná húzni a fogadat... Nyilván nem így van, valamint a fogaid jó alaposan be vannak rögzülve az ínyedbe, de az ösztöneid azt mondják mégis, hogy hagyd már abba a rángatást! :)

13. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Hell92)
2013. máj. 13. 12:57

Én 3 havonta járok ultrahangos fogkőleszedésre, de egyébként olyankor is kell használni a kézit is, mert az ultrahang megtöri ugyan, de valamivel le kell nekik kapargatni azt is.


Az íny alatt van a legtöbb fogkő, és ez fájdalmasabb de rendszerint csak ott fáj, ahol amúgy is érzékeny az ínyed, vagy a fogad, sőt, rendszeres fogkőleszedéskor már ez sem.


Én azt javaslom, hogy ha még soha sem csináltad, akkor könnyítsd meg a dolgot azzal, hogy előtte kb. 3 hétig reggel és este 12%-os klorhexidines szájvizet használsz.


Ez egy kicsit lelazítja a fogkövet és könnyebb lesz az összeset leszedni, plusz eleve gyulladáscsökkentő, szóval az ínyed is jó állapotban kerül a kezük alá. Miután már megcsinálták, ne használd ezt a szájvizet mert sárgíthatja a fogakat de mondom, fogkőleszedés ELŐTT nagyon szuperül felkészít. Ha még egy szódabikarbónás fehérítést is kapsz a végén, akkor gyönyörűek lesznek:)

2013. máj. 13. 11:59
Egyáltalán nem fáj.Mondjuk ez egyénfüggő, meg függ attòl is, hogy mennyi fogkövet kell lerobbantgatnia a dokinak, meg honnan. Nekem nagyon minimális képződik, van akinek sűrűn kell járnia, mert olyan a nyálösszetétele, hogy gyorsan ùjraképződik.
11. Krisz42 (válaszként erre: 9. - Hell92)
2013. máj. 13. 11:54
Nekem se fájt soha,pedig alapból nagyon èrzékeny az ínyem.Az uh-os jobb is,mert úgy biztosabb,h nem sértik fel a fogzománcot.
10. panini
2013. máj. 13. 11:50
Szerintem egyáltalán nem fáj, ne félj tőle.
2013. máj. 13. 11:48
Hát eléggé parázok... :D Köszi a válaszokat.
2013. máj. 13. 11:35
Szerintem teljesen kibírható, 1-2 helyen érzékenyebb, nekem alul az első fogaimnál a belső részen volt kicsit érzékeny. Az ínyedet úgyis bekeni érzéstelenítővel előtte, nem fog fájni, gyorsan megvan az egész. Megéri, utána szép lesz a fogsorod.:)
2013. máj. 13. 11:32
Nekem eddig mindenhol azt mondták, hogy a fogkő leszedés nem a fogorvos dolga, eddig mindenhol az asszisztensnő szedte le..
2013. máj. 13. 11:31
Valóban nagyon kellemetlen érzés, főleg, ha belemegy az íny alá, mondván, hogy ott is ki kell szedni a lerakódott fogkövet a fognyaknál.. nekem nem kicsit fájt, de fáj a nem UH-os változat is... Valóban érzékeny utána az egész terület..
2013. máj. 13. 11:21
Nekem csak egy két fognál fájt picit, de teljesen tűrhető volt. Féltem tőle én is, de szerencsére érzékenyebbek sem lettek. De az biztos, hogy ez is orvostól is függ.
2013. máj. 13. 11:17
Nekem is fáj a fogkő leszedés. Utána borzalmasan érzékenyek lettek a fogaim elől.
3. megi04 (válaszként erre: 1. - Hell92)
2013. máj. 13. 11:14
Fogorvosa válogatja....Van,amikor igen,van,amikor nem éreztem semmit....
2013. máj. 13. 11:11
Igen. Fáj. Minek kertelni? Én szoktam kérni helyi érzéstelenítést, illetve előtte beveszek egy erős fájdalomcsillapítót. :)
2013. máj. 13. 11:08
Még soha nem szedték le de most vettem egy kupont és holnap megyek az Exclusive Dental Fogászatra az V. kerületbe. Ha valaki járt itt, mesélhetne erről a helyről is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook