Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség, milyen krémet használjak? fórum

Segítség, milyen krémet használjak? (beszélgetős fórum)


16. Kamillka (válaszként erre: 8. - Eva7171)
2013. máj. 13. 12:38
Orulj neki! Nem mindenki bore ilyen... Tizen evesen ki sem latszottam volna a pattanasoktol, ha nem apolom es rabizom magam a termeszetre (rendszeres arckezeles mellett persze). A mai napig ugyelnem kell erre. Ha egy krem zsirositja, akkor azert lesz pattanasos, ha meg nem elegge azert. Nagyon jo keszitmenyek vannak, amik a faggyu termelest szabalyozzak- azota semmi gondom nincs.
2013. máj. 13. 09:42

Eleve egy nap kétszer kell arcot tisztítani, reggel és este.

Érdemes olyan krémeket használni, amiben nincs sok csúnyaság, mint pl parfüm vagy parabének stb.


Akik lejjebb írták, hogy nem kell semmit rákenni a bőrre őket hívják szerencsésnek...


Pl nekem a napi 3-4 liter folyadék ellenére (ami leginkább víz vagy tea szokott lenni) is vízhiányos a bőröm, plusz seborrehás is. Ezt nem lehet teljes egészében étkezéssel megszüntetni, de tény, hogy sokat segít rajta. Érdemes megfigyelni, hogy ha miután eszel valamit ki jön e rajtad ez a pirosság.

Nekem is gyógyszertári krémeim vannak, bár nem feltétlen kell csak az eucerinben vagy vichyben esetleg biodermában gondolkodni. Először pl kipróbálhatod a gyógyszertári alapkrémet is. Kérheted úgy, hogy színezék, tartósítószer és parfümmentes legyen! Ez jóval olcsóbb, ha nem válik be akkor a fentiekből kérhetsz mintát, hogy ha esetleg nem jó, akkor ne legyen pénzkidobás, mert nem olcsó krémekről van szó!

És tényleg fontos a tisztítás, én babáknak való krémes fürdetővel lemosom az arcom, után átmegyek rajta arctejjel is, amit szintén lemosok, ezután pedig tonizálok és hidratálok. Tonizálás nem szükséges, az én bőröm igényli, mert így jobban "benn marad a víz". Heti 2-3 alkalommal pedig radírozást csinálok, bár én nem mechanikait, hanem egy enyhe kémiai hámlasztót használok, amivel nem gond ha napra mész. Apropó nap: bár most nincs túl jó idő, de fényvédőt is érdemes használni reggelente.

14. d71ef05a8e (válaszként erre: 10. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 13. 09:21
Szerintem Dove-ot ne használj, hacsak nem az illatmentes változatát, ha ilyen érzékeny, pirosodásra hajlamos a bőröd. Én a Babylove Ultra Sensitive Körperlotiont használom egyébként.
13. pic74
2013. máj. 13. 09:03
Szerintem is kerüld a vegyi anyagokat, egy méregtelenítés biztos nem ártana. én sem használok krémeket, nagy ritkán shea vajat,az nem árt, sokféle bőrproblémára jó...
2013. máj. 13. 08:59
Nekem is elég kényes a bőröm, most végre találtam egy krémet amitől nem leszek piros foltos. Bioderma atoderm po zink-et használok.
11. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 9. - D71ef05a8e)
2013. máj. 13. 08:54
És melyik ez a krém?
2013. máj. 13. 08:54
Lemosni Dove szappannal szoktam.
9. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 13. 08:40
Az én bőröm is is ilyen, nekem nem drága csodakencék használtak, hanem az egyik drogérialánc saját márkás ultra sensitive babatestápolója. Valami 600 ft krül van 200 ml, és nekem tényleg minden szempontból jobb, mint a tégelyes márkás krémek, ez hidratál, de nem zsírosít, kevés is elég belőle, arctejnek is tudom használni, és a lényeg, hogy nyugtat, és megszűnnek az égő vörös, viszkető foltok.
2013. máj. 13. 08:39

Szerintem semmi krémre nincs szüksége a szervezetünknek.42 éves vagyok,de semmi baja a bőrömnek sehol.Terhességicsíkjaim se lettek annak idején.Miért kellene vegyi dolgokat magunkra kenni?

Szerintem az arcon megjelenő foltok üzenet a szervezetedtől hogy valami nincs rendben.Belsőleg kellene rendett tenni pl.inmunerősítésre:c-vitamin,echinácia csepp,csalán tea,magas dozisu vitaminok.....Nagy a kínálat csak tudni kell nyitni erre az írányban,én 1 éve kerülöm az orvosokat és jobban érzem magamat mint 20 éves koromban.Remélem nem gondolod hülyeségnek amit írtam.Tényleg igaz a korral jön az élettapasztalat.

7. bf788839f9 (válaszként erre: 1. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 13. 08:32
A lemosáson is kell változtatnod, nem csak a krémen.
6. hottie (válaszként erre: 5. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 13. 08:28
Nem tudom, szerintem inkább gyógyszertárban...
5. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 4. - Hottie)
2013. máj. 13. 08:26
Köszi!:) Az ára mennyi?Drogériában is lehet kapni,vagy csak gyógyszertárban?
2013. máj. 13. 08:23

[link]


Nagyon sok krémet kipróbáltam, nekem ez vált be.

2013. máj. 13. 08:21
Amit most használok már nem tűnik olyan hatásosnak,hallottam hogy a Bioderma krémek nagyon jók...valakinek esetleg van hasonló problémája?
2013. máj. 13. 08:20
Szóval alapból nem túl jó a bőröm,de ha nem mosom meg az arcom egy napig és nem kenem be hidratáló krémmel,égő vörös foltok lesznek rajta.
2013. máj. 13. 08:19
Segítség, milyen krémet használjak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook