Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha a vesén találnak cisztát, azzal tényleg nem kell foglalkozni? fórum

Ha a vesén találnak cisztát, azzal tényleg nem kell foglalkozni? (tudásbázis kérdés)


2021. okt. 28. 13:59

Sziasztok!

Egy hónapja hugyutifertozesem volt. Kaptam antibiotikumot rendbe jött. Viszont vissza maradt a bal vesém tompa fájdalma. Nem állandó és nem fáj annyira hogy gyógyszert vegyek be de érzem. Szokott lenni vesekövem. Voltam laborban. Minden jó. Vagy is a vizeletemben találtak vért ami szabad szemmel nem látható. Nincs lázam se hányingerem csak ez a tompa fajdalom olykor. Ma megyek délután CT-re. Csak a jovoheten tudom meg az eredmenyt. Nagyon félek. A csaladban senkinek sem volt cisztaja. Illetve 3 hete nezte a haziorvosom UH-val a vesémet. Majd negyed óráig. Csak látta volna ha valami van nem? Nem értem az egészet. Nagyon félek. 33/N

23. cilabogyó (válaszként erre: 22. - Tumbo2)
2021. okt. 27. 07:33
Szoktam ilyen májvédő teákat inni, de mivel semmi mást nem tapasztalok, így nem nagyon foglalkozom már vele. A bilirubin szint a véremben mindig magasabb, ennyi a tünet
22. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Cilabogyó)
2021. okt. 26. 18:44
semmit.máriatövistea,vagy mi,aztán vagy használ,vagy sem.mielőtt műtöttek,akkor látták,de nem foglalkoztak vele.
21. cilabogyó (válaszként erre: 20. - Tumbo2)
2021. okt. 26. 15:17
Nekem is találtak a májamnál problémát. Gilbert kór. Azt mondták, ez csak egy állapot, nem kell vele foglalkozni. Viszont néha besárgulok. Akkor most mit is tegyek?
20. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Cilabogyó)
2021. okt. 26. 14:56
nekem a májamon találtak.arra is azt mondták.
19. cilabogyó (válaszként erre: 18. - Bibeszál)
2021. okt. 26. 14:54
A ciszta a vesén valamitől kialakul, ezért is kell a szakorvos. Én sokat kínlódtam vesekő, vesehomok okozta gyulladásokkal. Nagyon figyelnem kell a folyadékbevitelre stb. Egy pici kis kavics felsértette a húgyutakat, vesemedence gyulladás és teljes kismedencei gyulladás. Én ezek után bármi apró jel, mindenkinek az orvost ajánlom.
2021. okt. 26. 12:43

Szép napot mindenkinek. A vese ciszta ha 6 cm feletti akkor mielőbb forduljon a NEFROLÓGUSHOZ aki eldönti kell e műtéti beavatkozás. A beutalót házi orvosuk adja.

Időpont szükséges a NEFROLÓGUSHOZ. További szép napot kívánok.

2019. jún. 17. 18:21

Nekem is a napokban fedezték fel az UH-on a vesecistát és a miomát is.

Ugyanazt mondta a doktornő ,hogy nem kell velük foglalkozni .

16. Nyamitörp (válaszként erre: 15. - MamaesBelabacsi)
2018. okt. 11. 21:53

Szia!

A májamon nekem is van egy 8mm-es ciszta. A bal vesémben találtak valamit, amiről uh alapján nem tudják megmondani, hogy micsoda. Novemberre kaptam mri-re időpontot, ott majd remélem már kiderül. Miómám is van, 3 db kicsike, a legnagyobb 33 mm. A melleimben is vannak ciszták illetve meszesedések. Ezeket sajnos mind okozhatja hormonális változás. Valóban nem feltétlen igényelnek kezelést, de rendszeres ellenőrzést igen. Nekem félévenkénti uh-ot javasoltak a dokik.

Amúgy nekem is mindig az emésztőrendszeremmel van gond. Laktózérzékeny is vagyok, de valamiért a laktózmentes dolgokat sem bírom. Tejtermékből egyedül a pannónia sajtot tudom megenni.

2018. okt. 11. 16:57

Sziasztok! Csatlakoznek en is ha nem gond.. Az asztmam melle az ultrahangos doki felfedezett a màjon egy 10mm atmerojü cisztat a jobb vesen egy 28 mm atmeroju cisztat

illetve a bal vesem multicisztas.. itt a legnagyobb atmeroju ciszta 36 mm.

Plussz a mehemben van egy 2cm koruli mioma.

( allando puffadas miatt kerestem fel a gasztroenterologusomat) tejcukor erzekeny is vagyok. A dokim szerint ne foglalkozzak vele .. mit tanacsoltok nagyon el vagyok keseredve..

2009. febr. 16. 17:07

Nekem is van egy 1,8 centis ciszta a bal vesémben. Az elégtelen folyadékbevitel miatt alakult ki az évek során. Fájdalom jelezte, de csak később derült ki UH-n. Az utóbbi időben pedig már a jobb vesém is fáj, eltelt egy év el kéne mennem megnézetni őket. Nagyon félek, mert azt hallottam idővel rák is kialakulhat belőle.

Plusz időnként fájdogálni is szokott és ez sem a legkellemesebb dolog amit el tudok képzelni egész hátralevő életemre.

Kérdéseim ezek lennének:

1.Nem tudja valaki, hogy felszívódnak-e maguktól?

2.Eltávolítják a kérésemre?

Köszönöm!

13. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 2. - Edd)
2009. jan. 5. 16:16
A ciszta amint a neve is mutatja egy üreg amit nem lehet eltávolítani
12. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 5. - Donyta)
2009. jan. 5. 16:12

"ha valami odanött aminek nem kell ottlennie, akkor az nem lehet semmi"


A ciszta nem odanött hanem a vesében keletkezett hólyag ami gyulladásból visszamaradt és bezáródott. Nem szükségszerüen nő és ha vastag a fala kifakadni sem igen fog. Nem érdemes vele foglalkozni, időnként meg lehet nézetni. Nagyon ritkán nő túl nagyra.

11. Edd (válaszként erre: 10. - Amino)
2008. márc. 15. 17:15

Szia! Bocsánat, de nem nagyon voltam mostanság öt percnél tovább netközelben. A Fehérvári úti egészségcentrumban voltam Budapesten. Azóta már megnézték a Tűzoltó utcai gyermekklinikán is egyszer, és ott is azt mondták, hogy ez nem olyan ciszta ami bajt okozhat. Ha ketten is ezt mondták akkor elhiszem. Végülis csak véletlen bukkantak rá, eredetileg nem voltak ezzel kapcsolatban panaszaim.

Köszönöm a tanácsot, ha szükség lesz rá, mindenképp őket keresem meg. :)

Szép napot!

10. amino
2008. márc. 2. 18:34

Igen ,segíteni akarok.Szerintem itt félre tájékoz-

tattak.A Kék Golyóba jártál,Budára?Kérjél beutalót

a Dél-Pesti Jahn Kórházba.(XX. ker.)Itt országos

feladatokat látnak el az urulógián.Vidékieket is fogadnak.Itt vannak a legnagyobb fejek.Nem vagyok orvos,de munkatársaim között sok van,akik mindig

mesélnek.Ezek az orvosok kutatók,szaktekintélyek.

9. Edd
2008. márc. 1. 16:17
Köszönöm a segítségeteket. Bocsi, hogy csak most írok , de az áramszünet...Remélem akkor ez esetben is minden rendben lesz. Csak azért aggódtam, mert már túlvagyok egy rákos betegségen is (10 hónap kemoterápia és csípőprotézis), és meglepett, hogy ezt mondta az orvos. Azon kívűl, hogy e aggódjak, nem mondott semmit, még azt sem, hogy időnként nézessem meg. Mindenesetre szólok róla az onkológusomnak is.
2008. márc. 1. 15:27

Nem osztom azt a nézetet,hogy ártalmatlan.Vannak már

korszerű vizsgálati eszközök amivel megvizsgálják.

CT,PET,stb.Ha nem egyértelmű,akkor mintát vesznek az

elváltozásból és kiderül ártalmatlan vagy káros.Igen

is van veszélyes veseciszta.

2008. márc. 1. 15:12
Az egyszerű veseciszta ártalmatlan jelenség, gyakran a vese fejlődése során marad vissza, és csak véletlen mellékleletként kerül felismerésre. Nem kell vele foglalkozni. (Nekem meg a májamban van egy.)
2008. márc. 1. 15:12
Szerintem mindenképpen
2008. márc. 1. 15:04

Szia! Ez pont az én témámba vágó eset. Nekem jó 30 éve fedezték fel, hogy vesecisztám van. Nagyon megijedtem, mert fogalmam nem volt arról hirtelen mit is jelent ez most számomra. Nekem is mondták, nem kell aggódnom, ez semmit nem jelent, ez egy jóindulatú elfajzása a vesének. Hülyeség gondoltam, hiszen ha valami odanött aminek nem kell ottlennie, akkor az nem lehet semmi. Na azóta volt egy ebetegségem nem olyan régen, és megint lett mellette egy 1,5 cm-es. A már meglévő 5 cm mellett. Kellett is már szerintem mert unatkozott ott egyedül az első. Még létezem és egyenlőre csak időközönként kell ellenőriztetnem. Megnyugtattak, hogy nem kell aggódnom miatta, mert valóban semmit nem jelent, hogy ott élősködik bennem valami.

Ezekszerint nem kell aggódnod neked sem, csak néha, úgy max 1 évente nézesd meg a biztonság kedvéért.

4. tinendo (válaszként erre: 2. - Edd)
2008. márc. 1. 15:01
Nem minden ciszta káros.
2008. márc. 1. 15:01

gondolom olyan ciszta lehet ez, ami nem káros és nem okoz gondot a vese működésében.

Az ilyen ciszták általában maguk felszívódnak.

A doki mit mondott?


Amúgy tudtommal általános méregtelenítéssel és a szervezet egyensúlyba hozásával lehet indirekt módon az immunrendszert erősíteni, így hamarabb gyógyulsz. De lehet BRT-vel (Biorezonancia Terápia) vizsgálni és

kezelni az egész szervezetet.

2. Edd
2008. márc. 1. 14:53
Sziasztok! Remélem valaki tud hasznos infót erről. Eddig úgy tudtam, hogy a ciszta nem jó dolog, és el kell távolítani. Tegnap azt mondta nekem az orvosom, hogy: "Van a veséjén egy kis ciszta, de azzal nem kell foglalkozni." Szerintetek tényleg nyugodjak meg?
1. Edd
2008. márc. 1. 14:51
Ha a vesén találnak cisztát, azzal tényleg nem kell foglalkozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook