Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ezt megteheti próbaidő alatt? Vagy ügyvéd létére ő nem ismeri a jogot? fórum

Ezt megteheti próbaidő alatt? Vagy ügyvéd létére ő nem ismeri a jogot? (tudásbázis kérdés)

2013. máj. 13. 14:52

Nem vagyok pályakezdő, de a pénz kell. Szerencsére adódott jobb hely, ezt visszamondtam.


Állandóan nem teszi meg, most hagyja ott a titkárnője, nála kell betanulni. De hogy két hónapig????? Utána pedig 3 hó próbaidő???? :(

18. Milup2 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 13. 12:33

Én csak azért írtam, merthogy ha fizetést nem ad, attól bakker a dolgozónak van kiadása bőven...Hát legalább annak egy részét fizetné...


Másrészt fogást lehetne rajta találni, csak tudja, hogy azért egy pályakezdő nem rögtön feljelentéssel kezdené a pályafutását..


Szomorú, hogy ennyire ki tudják használni az embereket..:(

2013. máj. 12. 15:27
Dolgoztam ügyvédi irodában, igaz nem gyakornokként, csak adminisztrátorként. Volt olyan, hogy ügyvéd maga hozott haza éjfél után, mert nem tudtam volna hazaérni máshogy, de olyan soha, hogy ünnepnapon dolgozni kellett volna. Az ügyvédjelölt is akkor dolgozott, amikor az ügyvéd maga. Fura hely lehet, ahol ilyenkor mennek a nagykutyák!!!
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Milup2)
2013. máj. 12. 15:05

Egy ügyvéd, gondolom én, azért jogilag csak képben van, hogy ne találjanak rajta fogást.


Mostanában az a ritka, hogy valaki utazási ktg.-t ebédpénzt térít a dolgozójának.

2013. máj. 12. 14:30

Sajnos az nem egyedi eset,mások is megteszik,nem csak ügyvédek:(((

Sőt,Pesten olyat is hallottam,hogy 100ezret kellett fizetnie a gyakornoknak,hogy egyáltalán ott dolgozhasson.Mert jó hírű iroda,sokat tanulhat,kell a gyakorlat és kaphat jó ajánlólevelet.Amíg sok a jogász,lesz ilyen:(((

14. vikucka (válaszként erre: 10. - Vberni01)
2013. máj. 12. 14:25
szerintem talalsz te ettol jobb allast is. Az ilyen munkaltato meg ingyen rabszolgakat akar es semmi garancia nincs arra, hogy nem meneszti a 4. honap vegen a 4 embert es keres ujakat helyette majd kezdi elorol. Ez a legjobb sporolas :)
13. Milup2
2013. máj. 12. 14:22

Sajnos, amíg vannak olyanok, akik ebbe bele is mennek, addig meg is teszi..:P Jó lenne, ha már vki feljelentené..Ki tudja mióta csinálja ezt....

Senki nem kérdezett rá, hogy ezt mégis hogy gondolja?!? Bejárás: benzinköltség vagy bérlet? Azt is zsebből fizessétek? Munkaruha? Adjon rá pénzt, ha már fizetést nem ad...Na, meg kajapénz mindenképpen, hiszen aki 2 hónapig ingyen dolgozik, nem lesz miből kaját fizetni, na meg a lakbér árát is elkérném addig, vagy oldja meg a lakhatásom...

Megőrülök az ilyesmitől, komolyan....Szomorú, hogy vannak, akik belemennek, dolgoznak hónapokig ingyen, utána simán elküldi őket, s jöhet a következő turnus ingyen, s ki tudja, mióta megy ez?!? Hát igen, nemhiába élnek a rabszolgatartók jobban...

12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Vberni01)
2013. máj. 12. 14:16
Ezt azért így kötve hiszem, de ha nem felel meg a jövőbeli munkaidő, fölösleges végigcsinálnod a próbaidőt.
2013. máj. 12. 14:14

Annyit tehet meg, amennyit megengedsz neki. Nem kell elvállalni, és megoldódott a probléma.

Sajnos sokan visszaélnek a helyzettel, de mindenhez minimum két ember kell.

10. vberni01 (válaszként erre: 5. - Ginfizz)
2013. máj. 12. 13:57

óóó, a munkaidőt el is felejtettem leírni! :D


szóval reggel nyolcra legyen minden tipp-topp (ez még OK is), van egy óra ebédszünet, utána 5-ig munkaidő, de általában 6-7.


Húsvét, halottak napja, anyák napja, egyéb ünnepeket, szombaton, és vasárnap általában bent kell lenni, mert ilyenkor jönnek a "nagy kutyák".

2013. máj. 12. 13:54
sok esetet lehet hallani, hogy a jelöltek nem kapnak fizetést, vagy nagyon minimálisat 30-40 ezer Ft.
2013. máj. 12. 13:53
megteheti, a sokszor ez van sajnos :S, próbáld ki, hátha sikerül :)
7. Sylvia81 (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2013. máj. 12. 13:52

Tehát ha jól értem, 2 hónapig még a rabszolgáknál is semmibbért fogtok dolgozni? Hiszen ők legalább ételt kaptak...


Én megkönnyíteném a 4 kiválasztását azzal, hogy önként és gondolkodás nálkül a közelébe sem mennék többé!!!

Jah, de, mégis: amikor a bíróságra beidéznek, mert feljelentettem, egy teremben kell lennem vele. Azt még pont kibírnám. :)

6. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2013. máj. 12. 13:49
0 ft fizetést a gyakornokok "kapnak", tudtommal őket nem kell fizetni, csak lehet
5. Ginfizz (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2013. máj. 12. 13:47

Nem teheti meg és eltűrni se kell, max nem vállalod el a munkát.

Attól, hogy ügyvéd az aki foglalkoztatni kíván, még nem garancia arra, hogy minden szabályosan fog működni. Sajnos tapasztalat, dolgoztam egynél és a végén kiderült, nem jelentett be, utolsó béremet nem fizette ki és a munkaidő korlátait, szabályait se tartotta meg.

2013. máj. 12. 13:47
Ha dolgozni akarsz, akkor sajnos mindent el kell tűrni. Próbálkozz tovább, biztosan találsz ennél megfelelőbbet!
2013. máj. 12. 13:46

Nem.

Ha jól értem, konkrézan hónapokig ingyen akar dolgoztatni embereket.

Írásos bizonyíték van? Szerezz!

2013. máj. 12. 13:45

80-an jelentkeztünk egy állásra, négy marad a végén. Az ügyvédnő úgy tervezi, hogy 1 hónapig a négy főt felváltva fogja dolgoztatni. 1. nap délelőtt 1. jelölt, 1. nap délután 2. jelölt, 2. de 3. jelölt, 2. du 4. jelölt.


2. hónapban az utolsó kettő fog dolgozni 1-1 napos váltásban. Ez alatt a két hónap alatt 0, azaz nulla ft fizetést szán nekik.


3. hónapban minimálbér további három hónapos próbaidővel.


ezt tényleg el kell tűrni?????

2013. máj. 12. 13:43
Ezt megteheti próbaidő alatt? Vagy ügyvéd létére ő nem ismeri a jogot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook