Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek is átvernek az iskolában?(esti képzés) fórum

Szerintetek is átvernek az iskolában?(esti képzés) (beszélgetős fórum)

2013. máj. 12. 18:47
Igen.
11. 291012e1f1 (válaszként erre: 10. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 12. 18:46
Kaposváron van, miért?
2013. máj. 12. 17:42

Sziasztok!

A témához nem tudok hozzászólni,de megkérdezhetem melyik ez az iskola?

9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - 291012e1f1)
2013. máj. 12. 15:03
Szerintem ha kapsz egy ilyen választ írásban, akkor nem kell "követelned", egyszerűen kérd, hogy utalják vissza a számládra v. készpénzben fizessék ki Neked.
2013. máj. 12. 14:45

Méltányosságit írtam...mert azt mondták a titkárságon, hogy azt írjam...aztán kiderült , hogy elvileg nem is kellene nekem ennyit fizetnem:S

ha kiderül hogy ők tévedtek, akkor az eddigi rosszul befizetett összegek különbözetét követelhetem vissza jogosan?

7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 291012e1f1)
2013. máj. 12. 12:19
Én úgy tudtam, hogy csak az első szakmai elvégzéséig van ingyene oktatás, utána fizetni kell mindenhol. Hogy mennyit, az már más kérdés!
6. moonlight13 (válaszként erre: 5. - 291012e1f1)
2013. máj. 12. 12:17
A bizonyítványon sehogy! Nem tudod megkérdezni azt a helyet, ahol végeztél, hogy ők mit tudnak erről? Bár szerintem az igazgató biztos fogja tudni. Ha negatív a válasz, még mindig írhatsz kérvényt, amiben "méltányosságból" kérd, hogy ...
2013. máj. 12. 10:57

Rendben, úgy csinálom, köszönöm szépen a válaszokat.

Nem bízok meg persze, hogy nem , sok ember aki befizeti a tandíjat, sokszor "elfelejtenek" nyugtát is adni róla.

Azt lenne jó megtudnom, hogy ez a képzés amiben részt vettem, valóban nem államilag támogatott volt-e...

de nem tudom hogy tudják a bizonyítványon megnézni hogy az volt e...szinte nem is foglalkozott vele a hölgyike el volt foglalva a telefonjával...azt mondta hogy ehhez nem tud mit hozzá fűzni meg nem tudja, vigyem be a másolatot...azt mondták pár nap alatt visszaszólnak telefonon,mit válaszol az igazgatónő..ez volt hétfőn...azóta semmi...

4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 291012e1f1)
2013. máj. 12. 10:53
Tapasztalatom szerint az igazgatók elég humánusak szoktak lenni, és normálisan intézkednek ilyenkor. Ezt csak ő fogja tudni Neked megválaszolni, hogy jogos v. nem jogos ez a díj.
3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 291012e1f1)
2013. máj. 12. 10:52
Szerintem is vagy ajánlottan kellett volna feladnod a levelet, vagy átvetetni azzal egy másolaton, akinek odaadtad. (ha már ennyire nem bízol benne) Most így utólag még mindig telefonálhatsz egy kis idő múlva, és kérd az igazgatónőt, hogy megkapta-e a leveledet. Ha nem kapsz válasz, küldd el ismét, és írd meg, hogy hivatkozva a ... helyen személyesen átadott levélre, ismételten kéred az állásfoglalását ebben az ügyben, és tértivevényesen add fel a levelet.
2013. máj. 12. 10:40

Azt nem tudom, hogy mennyit kell fizetni jogosan, de az biztos, hogy nem jártál el helyesen, amikor kézbe adtad a levelet. Minden hivatalos levelet, minimum ajánlottan kell feladni, hogy legyen nyoma, hogy érdeklődtél. A tértivevényes még jobb, mert arról kapsz visszajelzést is, hogy ki vette át.


A másik, minden iskolának van felettese, és az nem a titkárság. A titkárság az csak ügyfelekkel foglalkozik, közvetít. Minden iskolának van igazgatója, és az igazgatónak is van felettese, az pedig a helyi önkormányzat oktatási osztály, és még nekik is van felettesük maga a minisztérium.

Állj a sarkadra és légy határozott!! Sok sikert!

2013. máj. 12. 10:28

Ingyenes képzést hírdető iskola...Beíratkozási díj 9.000 forint, továbbá, akinek nincsen államilag támogatott OKJ-s végzettsége, annak 2.000 forint a havi tandíj...

Mivel nekem van már egy fodrász, amit munkaügyi központ által végeztem, ezért szeptember óta havi 9.000 Ft ot fizetek.Kiderült beszélgetés során, más osztálytársamnak is van munkaügyin keresztüli OKJ végzettsége..és ő mégis 2 ezer forintot fizet.Azt mondta hogy ez ami nekem is van, NEM államilag támogatott...Lementem a titkárságra, csak hebegtek habogtak, hogy több féle képzés is van a munkaügyin belül(mind a kettőnknek néhány hónapos volt, és fizettek érte, nem hinném hogy lenne különbség) kitalálták, hogy vigyek a végzettségről másolatot, megnézik milyen...holott már beíratkozáshoz bevittek, és náluk van.Kértem a felettes szervüket, azt mondták nincs,és nekem ennyit kell fizetnem...aztán mikor más ember volt a titkárságon neki is elmondtam a problémámat, ő már megadta az igazgató nevét...írtam is neki...és pont az a hölgy volt a titkárságon, aki mondta hogy nincs felettes szerv...mondta hogy adjam neki oda..és majd felhívnak telefonon mit mondott az igazgató...félő, oda se adják...

Szeretném a véleményeteket kérni abban, hogy szerintetek is csak 2.000 -et kellene fizetnem?A fodrászon kívül, más végzettségem nincs.11,és fél osztályom van(szüleim válása miatt el kellett költöznünk évközben és nem tudtam befejezi..stb hosszú)..Osztálytársaim szerint hülyének néznek.

Vajon mit kellene tennem, még több, mint 2 év...addig havi 9 ezer forint nekem rettentően sok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook