Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki tudja, ideiglenes lakcímhez milyen papír kell, és honnan, ha családtaghoz akarok költözni? fórum

Ki tudja, ideiglenes lakcímhez milyen papír kell, és honnan, ha családtaghoz akarok költözni? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 14. 18:40

Óvodáskorú gyereket hogyan kell nagyszülőkhöz bejelenteni másik városban levő óvodai felvétel

miatt.

2008. aug. 13. 12:06
Önkormányzathoz kell bemenni, ott kapsz egy papírt, amit ki kell tölteni és akihez költözöl, a tulajdonossal alá kell iratnod. Városba úgy tudom azonnal meg is csinálják, de faluba 1 hét és kiküldik. Én ezt 2007. novemberbe csináltattam (ideiglenes lakcím az ex-páromékhoz)
13. Sirga
2008. jún. 30. 14:44
Nekem szükségem volt a Földhivatalból kikért tulajdoni lapra - nem tudom a pontos nevét, de a drágábbik -, azt kellett bemutatni, és az előbb említett, aláírt lakcímbejelentő nyomtatványt.
2008. márc. 1. 19:10
Köszi mindenkinek.
2008. márc. 1. 16:17

Szia!

Én tavaly csináltattam ideiglenes lakcímkártyát. Csak annyi kellett,hogy az okmányirodába kapható bejelentőlapot kitöltöd,meg aláiratod a lakás tulajjal.Esetleg nyilatkozik,hogy hozzá járul,hogy ott lakj.Esetleg bemegy veled és akkor nem kell kétszer menned.És ott mindjárt megkapod az új kártyát.Nem kell semmi más.

10. tinendo (válaszként erre: 8. - Cirmesitompika)
2008. márc. 1. 16:14
Mi 1 éve csináltattunk ideiglenes lakcímkártyát, de erről szó sem volt akkor.
9. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 8. - Cirmesitompika)
2008. márc. 1. 15:47
nekem elég volt az aláÍrás anno,igaz 4 éve...
2008. márc. 1. 15:36
Köszike. Arról nem hallottatok, hogy az aláírás adás-vételivel, vagy földhivatalból kikért tulajdonlappal érvényes?
7. tinendo (válaszként erre: 6. - CILUSKA)
2008. márc. 1. 15:02
Na igen. :)
6. CILUSKA (válaszként erre: 5. - Tinendo)
2008. márc. 1. 14:00
De ha mindketten egyszerre mentek be a hivatalba, akkor "egy füst alatt" elintézheted.
2008. márc. 1. 13:57
Tudtommal adnak 1 papírt, ott, ahol készítik a lakcímkártyákat, azt alá kell írni annak akihez költözöl. Visszaviszed, leadod s elkészítik az új lakcímkártyádat.
4. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 2. - CILUSKA)
2008. márc. 1. 13:56
nos ezt akartam irni,csak már megint túlbonyolítottam:)
2008. márc. 1. 13:56

Nem tudom pontosan mire gondolsz,én mikor költöztem akkor ahol a személyit csinálják,bejelentettem egy ott adott nyomtatványon,ha nem saját tulajdon,hanem pl albérlet vagy egyéb,akkor alá kell irni a tulajnak hogy beleegyezik.És megkaptam a lakcímkarit.

Vagy másra gondolsz?Lehet félreértettem...

2008. márc. 1. 13:56
Ha nem a saját tulajdonú ingatlanba jelentkezel be, akkor a bejelentkező adatlapot a tulajdonosnak is alá kell írnia.
2008. márc. 1. 13:53
Ki tudja, ideiglenes lakcímhez milyen papír kell, és honnan, ha családtaghoz akarok költözni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook