Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van-e itt olyan valaki, aki bipoláris depressziós? fórum

Van-e itt olyan valaki, aki bipoláris depressziós? (beszélgetős fórum)


1 2
39. New(l) (válaszként erre: 37. - Syria)
2020. febr. 27. 08:52
Nem is tudhattad, azért írtam csak le, hogy sok minden a színfalak mögött zajlik (pedig az is elég látványos ami kifelé látható mánia során).
38. syria (válaszként erre: 28. - Bless the child)
2020. febr. 27. 08:28

Nem az állapotát bogozom, hanem az agyament ötleteit már 4. éve. A feladat elvégzésének szükségessége az elején (2016 májusában) kézenfekvőnek tűnt. A móddal, ahogyan meg akarta valósítani nem értettem egyet. Hamar belátta a kifogásaimat, rendre elfogadta a tanácsaimat, s lettek is eredmények. 2018. október végén azt mondta, hogy már csak egy levelet kell megírni. Ehhez képest 2019-ben írtunk hatot. Idén már túl vagyunk a 12. levélen.


A lehetséges betegség „tudatában” már értem, hogy miért tart egy levél megírása 1 óra helyett 3-4 óráig. És az is kezd világos lenni, hogyan kell az egyes kijelentéseit kezelni. Pl. tegnap mondott valamit, amit nem értettem, s ezért kérdeztem. Hülyeséget válaszolt, azt nyilván még jobban nem értettem. Tovább kérdeztem, s amit akkor mondott, abból kihámoztam azt, amit az első hülyeség helyett kellett volna válaszolnia, de az ránézve nem lett volna valami hízelgő. Kínjában elröhögte magát, hogy amit nem akar elmondani azt is kihúzom belőle, mert olyan okos vagyok. Nem vagyok nagyon okos - ha így lenne, magamtól is rájöttem volna, hogy pszichés zavarai lehetnek -, de a logikus gondolkodás még megy valamennyire.


A fia azt állította, hogy az apja érdekében ő jár orvoshoz. Kérdeztem erről az apát „hátulról mellbe” (hogy ne derüljön ki a fiával történt beszélgetés; mellesleg a telefonszámomat az apja telefonjából, az ő tudta nélkül szerezte meg), ő tagadta. Szóval kezd fárasztani a történet.

37. syria (válaszként erre: 27. - New(l))
2020. febr. 26. 15:16
Neki nincs betegségtudata. Arra nem is gondoltam, hogy a gondolatrohanás csak fejben van jelen, kifelé nem feltétlenül nyilvánul meg.
36. syria (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2020. febr. 26. 11:38

Kölcsönt valóban vett fel, de a pénzt nem szórta el, hanem arra fordította, amire felvette, s lassan le is telik. Súlyos mozgásszervi fogyatékosként a válása után egyedül indította el mindhárom gyerekét, az egyikkel együtt lakik. (Szerintem ő a beteg.) Azt viszont érzékelem, hogy örökké pörög, nem lehet lelőni. De hát hányan vannak így! Ők is betegek?

Az is igaz, hogy néha depresszióba esik. De ha nekem annyi és olyan nehéz testi bajom lenne, mint neki, már régen öngyilkos lettem volna (mondjuk ez nem egészen biztos :D), ő meg állja a sarat, küzd.

35. New(l) (válaszként erre: 34. - Bless the child)
2020. febr. 26. 10:33

Szerintem akkor sem dolga megfejteni a lelki állapotát.

Ha bődületes hülyeség, ne menjen bele, de muszáj okokat keresni?

34. Bless the child (válaszként erre: 33. - New(l))
2020. febr. 26. 10:29
Erre már megadta a választ, bődületes hülyeségekre akarta rávenni, tehát Syria is felismerte, hogy itt valami nem kerek
33. New(l) (válaszként erre: 32. - Bless the child)
2020. febr. 26. 10:26

Semmi gond. :)

Syria-nak én annyit tanácsolnék, hogy ne a (feltételezett) betegségén keresztül ítélje meg ügyfelének megmozdulásait. Maradjon szakmai síkon, az a döntés jó-e vagy rossz objektíve, ha úgy vesszük, semmi köze az illető pszichés állapotához.

32. Bless the child (válaszként erre: 31. - New(l))
2020. febr. 26. 10:14
Úgy kezdte, hogy ő, mint laikus, hogy ismerje fel. Nem kell neki felismernie, erre vannak a pszichiaterek. Bocs, hogy a te hsz-ra válaszoltam neki. Hozta magaval
31. New(l) (válaszként erre: 30. - Bless the child)
2020. febr. 26. 10:12
OK :)
30. Bless the child (válaszként erre: 29. - New(l))
2020. febr. 26. 10:12

Ezt nem neked írtam😀

Syrianak szól igazán

29. New(l) (válaszként erre: 28. - Bless the child)
2020. febr. 26. 10:11
Jó, bocsánat, csak gondoltam leírom, az, hogy ők nem érzékelnek valamit kívülről, a betegben még jelen lehet.
28. Bless the child (válaszként erre: 27. - New(l))
2020. febr. 26. 10:07
Úgy gondolom, nem Syria dolga kibogozni az ügyfele állapotát. Ha ő kapott jelzést az ügyfél fiától, azt fogadja el.
27. New(l) (válaszként erre: 24. - Syria)
2020. febr. 26. 09:59

Egy betegségtudattal rendelkező bipoláris egy idő után fel tudja ismerni a különféle szakaszait (értendő főként a mániára), inkább a megítélésén csúszhat el a dolog. Hiszen pörög, tettrekész, végre jól érzi magát, népszerűnek érzi magát és boldognak. Miért akarna ebből az állapotból kilépni? Csak ugye ez rengeteg kárral jár.

Írtad, hogy a gondolatrohanást nem érzékeled nála...ez sokszor nem a külvilág felé zajlik, hanem benne. Nem fejezi ki feltétlenül. Ennek (is) következménye az alvásidő redukálása, nem hagyják pihenni a gondolatai.

Nyugtalanság is belülről érezhető, sokszor testi szinten, zsibonganak a belső szervek, szapora légzés, egész szervezet ugrásra készen.

26. New(l) (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2020. febr. 26. 09:53

Minden szavaddal egyetértek.

Annyit tennék még hozzá, hogy gyakran a suiciditás nem is depresszióban a legerősebb, hanem kevert szakaszban. Az az átmeneti időszak, ahol egyszerre vannak jelen a szélsőséges elemek, és mivel még nem üt be a depresszió totális bénultsága, hamarabb lépnek (ki).

25. Bless the child (válaszként erre: 24. - Syria)
2020. febr. 26. 09:28
Elsősorban önmagát veszelyezteti, mivel nincs se betegségtudat, se önkontroll. Kockazatos ügyekbe bonyolódik, kölcsönöket vesz fel, elszórja a pénzt, stb... Belemegy mindenféle szexuális kapcsolatokba. Ha családban él, egyértelműen őket is veszélyezteti a felelőtlen döntéseivel. Örökké pörög, nem lehet lelőni. Így röviden ennyi. Tiszta mánia nagyon ritka, viszont a bipoláris zavar nagyon gyakori kórkép. Azért is rendkívül veszélyes ez az állapot, mert ha kijön a manias szakból, rádöbben a sorozatos döntései súlyára és átcsap súlyos depresszióba. Azt meg ugye tudjuk, hogy milyen következményekkel jár. Ezért veszélyeztető állapot, elsősorban a betegségbelátás hiánya miatt. Ő nem beteg, ezért semmilyen kezelést nem fogad el.
24. syria (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2020. febr. 26. 09:14

Kit veszélyeztet? Mivel nincs betegségtudata, kezelést se fogad el.


A mániás szakasznak utána olvasva, őt illetően:

Fokozott önértékelés - ezt annak tudom be, hogy van mire magabiztosnak lennie

Csökkent alvásigény - ilyenről nem tudok

Fokozott beszédkésztetés - mindig ilyen volt; a fia szerint kb. 15 éve beteg

Gondolatrohanás - nem véltem felfedezni

Könnyen elterelhető figyelem - nem véltem felfedezni

Szokatlanul felfokozott aktivitás - mióta ismerem, állandóan ilyen

Nyugtalanság - nem nagyon vettem észre rajta ilyesmit

Kritikátlan, meggondolatlan cselekedetek - meggondoltan cselekszik, s hosszú távon többnyire igaza is van.


„A mániás betegek fáradhatatlanul, mértéktelenül és megfontolás nélkül kerülnek olyan szituációkba, amelyekben nem képesek felmérni a bennük rejlő, vagy a társadalom által rájuk háruló veszélyeket.” – ez viszont tényleg igaz. És az áradozó jókedv, a túlzott optimizmus is. De az utóbbi kettő nem csak az elmúlt 15 évben, hanem azóta jellemző rá, mióta ismerem.


Szóval nem könnyű egy laikusnak kibogozni az állapotát.

23. Bless the child (válaszként erre: 22. - Syria)
2020. febr. 25. 13:31
Bipoláris beteg maniás szakban veszélyeztető állapotban van. Akut pszichiatriai kezelést igényel.
22. syria (válaszként erre: 21. - Bless the child)
2020. febr. 25. 11:53
Azt, hogy valaki saját maga, vagy közvetlen hozzátartozójával (esetleg testi-lelki jó baráttal) élte/éli meg.
21. Bless the child (válaszként erre: 20. - Syria)
2020. febr. 25. 11:10
Mit ertesz azon, hogy testközeli tapasztalat?
20. syria (válaszként erre: 18. - Antonov225)
2020. febr. 25. 08:18

Ezek szerint nincs itt senki, akinek lenne testközeli bipoláris depresszióval kapcsolatos, testközeli tapasztalata...

Na ebben a témában érdemes lenne anonim fórumot nyitni.

19. syria (válaszként erre: 18. - Antonov225)
2020. febr. 21. 11:20

Hogy vagy?

Kívülálló hogyan ismerheti fel a betegséget? Milyen jelek vannak?

Gimnáziumi osztálytársam volt az, akinek 4. éve dolgozom. Teljesen normális embernek ismertem, aztán tegnap kiborult a bili, mert felhívott a fia, s erre a betegségre hivatkozva azt kérte, hogy a munkával kapcsolatban hazudjak az apjának. Sikeresen visszautasítottam, de elgondolkodtam. Megállapodtunk, hogy mindegyikünk megtartja magának, ami a beszélgetésünkben elhangzott. (Nem piskóta. Többek közt: nincs betegségtudata, a fiú jár pszichodokihoz az apja érdekében.) Az apa ma ismét felhívott, s a munkával kapcsolatban megint bődületes hülyeségre akart rávenni. Amikor észérvekkel megpróbáltam eltántorítani (ez eddig többnyire sikerült), úgy reagált, mint egy sarokba szorított állat.

Azért kezdtem el dolgozni neki, mert tudtam, hogy segítségre szorul. A fia elmondása alapján most komoly kétségeim támadtak.

Mit, hogyan tegyek?

Mindenkit kérek: ne linkeljen, nem a netet szeretném olvasni, hanem SZEMÉLYES, TESTKÖZELI TAPASZTALATOKAT!

2016. szept. 30. 03:00

Sziasztok!


Látom, nincs itt mozgás, de hátha most, hogy írok, feléled a fórum.


18 évesen diagnosztizálták nálam a bipoláris zavart. Mániám nem sokszor volt, inkább csak hipománia, kevert fázis és a depresszió váltogatja egymást. Kb. 2 hónapja tart a depresszió, időnként befigyel egy kis kevert, meg max. 1-2 óra hipo, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem szedek gyógyszert, mert amit kaptam, azt el kellett hagynom, mivel az autoimmunra olyan bogyókat kaptam, amikkel nem szedhettem a BD-re kapott bogyókat. Szabadon tombol azóta a rémség az agyamban. Majd utánajárok, mit lehet tenni, mert nem jó ez a hullámvasutazás.

2014. nov. 15. 02:31

A BD - bipoláris depresszió - sokkal gyakoribb, mint gondolnátok.

A lényeg az, hogy milyen szintű, mennyire befolyásolja a mindennapi életet.

Az enyhébb szintet nagyon könnyő kezelni. A súlyosabb statusz az komoly odafigyelést igényel.

16. 1c18d76f9e (válaszként erre: 15. - 9bbc382386)
2014. okt. 18. 03:26
És rá,egy az egészsége, jó van szűkség eset, vagy időszak, mint egy megfázás ideje alatt, amikor nem ér rá az ember saját magát kihúzni a pácból, kell egy gyógyszer kombináció.
2014. okt. 14. 21:47

Gyógyszer nélküli megoldásra kell törekedni.Ha nem megy,akkor úgy kell nekiállni a szedésnek hogy nemsokára abbahagyja.

Különben elveszetté válik!

14. 1c18d76f9e (válaszként erre: 13. - Mackólány79)
2014. okt. 14. 02:04
Ha úgy döntött, hogy ezt szedi, akkor a széles hatásspektrumú, idegbénító azaz neuroleptikum, - új marketing nevén antipszichotikum, - és még széles mellék hatásspektrumú gyógyszer mellett, kívánom legyen is sokáig teljesen egészséges!
2014. okt. 10. 14:56
a férjem Kventiaxot szed, jól van, nincs több hangulatváltása, mint egy teljesen egészséges embernek
2014. okt. 7. 16:28
Lamolex tőkre teszi 1-5 éven belül vagy az imunrendszert, vagy a kerintgést, vagy más alap eü. területet. Ott van helyete a Tegretol is például.
2014. okt. 7. 16:25

Például Tegretol + jó SSRI - depressziós fázisbn, benzodiazepin, Xanax lányoknál hízlal, Rivotril, ja Xanax SR.


Fontos jól csak idegbénitok (meuroleptikumok - még szószerinti is volt a fordítás) anno, ami ma antipszichotikumok NÉLKÜL.


Önfoglakoztatókén vagy ha lehet teljesen vagy részben kötetlen munkaidőben.

10. 617d72f9d1 (válaszként erre: 9. - Ametiszt 1)
2013. máj. 11. 18:08

Szabad megkérdeznem mit szedsz, vagy nem ide való a kérdésem?


Én évek óta Lamolepet szedek, de úgy érzem hogy semmit nem ér már. De lehet hogyha elhagynám belepusztuénék. A hangulatom időnként olyan mint a hullámvasút. Az idegeim cafatokban lógnak a sok tehertől amit ez a betegség okoz.


Igen, annyira hízlalnak, hogy én 6 év alatt 20 kilót híztam tőlük. Ez is egy frusztráció. Egy idegen testben létezem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook