Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A válási papírok aláírásához mindkét személynek ott kell lennie? fórum

A válási papírok aláírásához mindkét személynek ott kell lennie? (tudásbázis kérdés)

14. Ardilla (válaszként erre: 13. - 17aadc1082)
2013. máj. 11. 19:34
OK, én nem vagyok jogász, és még csak egyszer váltam el, de akkor közös megegyezéssel. Ennek ellenére ott kellett lennem mindenhol. Nem ma volt már ez sem, azóta sok víz lefolyt a Dunán.
13. 17aadc1082 (válaszként erre: 12. - Ardilla)
2013. máj. 11. 12:44
Közös megegyezésről beszélünk, ügyvéd által megírt papírral. Tehát totál mindegy, hogy ott van-e az alperes, mert a bíróság azt a papírt veszi alapul. Ítéletet is hoznak akkor is, ha egyik tárgyaláson sincs ott az alperes, kiküldik a végzést neki levélkében. Újságban nem annyira szokták kiírni, hogy ki vált el :)
12. Ardilla (válaszként erre: 11. - 17aadc1082)
2013. máj. 11. 10:12

Én sem akartam elmenni, de az ügyvéd azt mondta, hogy jobb ha ott vagyok.

Ha az alperes nem jelenik meg, akkor szerintetek simán elválasztják, aztán az újságból tudja meg, hogy már nem házas? Ha a részéről nincs ott senki (sem ügyvéd, sem ő), akkor nem hinném, hogy ítéletet hoznak, de nyilván egy jogász tudna érdemben nyilatkozni.

De az alapkérdésre visszatérve, nálunk biztos, hogy nem úgy zajlik, hogy valaki elindítja a válást, aztán a másik fél egy lelkizős beszélgetés után aláír valamit, és ezzal kvázi kész, vége. Sőt, talán alá sem kell írni semmit, a tárgyalás után megy a levél a bíróságról, amit tudomásul vesz az ember, vagy megfellebbezi.

11. 17aadc1082 (válaszként erre: 9. - JudyTim)
2013. máj. 11. 08:58

Első tárgyaláson sem kell mind a két félnek ott lenni, elég a felperesnek, az alperes meg levélben megírja, hogy miért nincs ott, és hogy fenntartja a közös megállapodást.

A második tárgyalásra sem kell elmennie, csak a felperesnek. Én mondjuk a 2.-ra már elmentem, negyed óra volt kb az egész procedúra.

10. andi6020 (válaszként erre: 2. - Ardilla)
2013. máj. 11. 00:22

Nem

Igen

Akkor?

2013. máj. 11. 00:20
Amennyiben közös megegyezéssel váltok,ha a " békülési idő" lejárt, az első tárgyalás a békítő tárgyalás. Ekkor mindkét félnek benn kell lenni a bíró előtt és nyilatkozni a döntésről. Amennyiben a döntés megszületett és a házassági kapcsolat menthetetlen, a vagyon elosztva megállapodás szerint, a gyerekekről döntés hozva- azonnal kimondják a válást és ezzel vége. 15 napon belül megjön a jogerős ítélet.
2013. máj. 10. 23:39
Minek kell ott lennie mindkét személynek? A személyiigazolványának? :-D
2013. máj. 10. 23:11
:)
2013. máj. 10. 23:11
SZEMÉLY
5. 17aadc1082 (válaszként erre: 4. - Marika2214)
2013. máj. 10. 23:08

Nem kell aláírni semmit, csak akkor, ha közös megegyezés van.

Valamelyikőtök beadja a bíróságra a papírkát, aztán a bíróság majd ír levelet, hogy mikor kell menni válni. Ha közös megegyezés van, akkor tök hamar megy minden, kétszer negyed óra kb.

Ha nincs közös megegyezés, akkor simán lehet akár több év is a vagyonmegosztás, meg gyerekelhelyezés miatt.

Nincs ügyvéded, aki elmondta volna, hogy hogy zajlik?

Ja, az alperesnek el se kell mennie, akár egyszer sem, a válást kimondják simán, csak a vagyonmegosztás nem lesz tisztázva.

2013. máj. 10. 23:02
és együtt is kell bemennünk aláirni? vagy külön külön hivnak majd minket? nagyon izgulok nem igazán van kedvem találkozni az exemel,,......előre is köszönöm a válaszokat.
3. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Marika2214)
2013. máj. 10. 22:56
Szemely..
2. Ardilla (válaszként erre: 1. - Marika2214)
2013. máj. 10. 22:51

Szerintem ezt bármelyik amerikai filmben megnézheted: nem.

Magyarországon nem így zajlik a válás. Nekem csak innen van élő tapasztalom. Sajnos. Itt bíróságra kell menni, és akármennyire is nemszeretem a dolog, ott kell lenni férjnek is, feleségnek is.

2013. máj. 10. 22:46
A válási papirok aláirásához mind két szeméjnek ott kell legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook