Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
2063. csorocsaj (válaszként erre: 2060. - Benvik)
2010. febr. 19. 11:54
ja te Viki különleges vagy
2062. csorocsaj (válaszként erre: 2061. - Erikpipi)
2010. febr. 19. 11:54
aha nem veszik el az enyémet 3 napon belül el vitték volna ha a gyámügyes nem áll melém
2061. erikpipi (válaszként erre: 2042. - Pipőci)
2010. febr. 19. 11:51

"de bizony előfordulhat, hogy szigorúan bírálnak el valakit."

Mond, miért kell a másikra a frászt ráhozni? Ismered a szociális ellátórendszert, vagy a gyámhivatal működését?

Nem elég a maga baja az illetőnek? Miért kell erre még egy lapáttal rátenni? Ráadásul mint írtam, orbitális marhaságokat.


A gyerekét nem veszik csak úgy el az embertől, ez a Kádár érában így volt. A mostani családjogi törvények másról szólnak. Tessék olvasgatni, és utána osztogatnia a jó tanácsokat.

2060. benvik (válaszként erre: 2058. - Csorocsaj)
2010. febr. 19. 11:50
Fogalmam sincs, mennyi most a büntetés, de én nem merek kockáztatni. Osztódással szaporodnak az ellenőrök:-(
2010. febr. 19. 11:49
Szia Klárika!!
2058. csorocsaj (válaszként erre: 2056. - Benvik)
2010. febr. 19. 11:49
szerinted lukaszt a buszon ? tudok olyat ís aki házhoz megy kivi vaok arra mit ir
2057. csorocsaj (válaszként erre: 2055. - Benvik)
2010. febr. 19. 11:48
ajjaj a gyogyxerröl tudnék irni a kutyáé 2550 akkor a Klárié ?
2056. benvik (válaszként erre: 2054. - Csorocsaj)
2010. febr. 19. 11:47
A 300Ft-os buszjegy mellett nem biztos, hogy mindegy:-((((
2055. benvik (válaszként erre: 2050. - Pipőci)
2010. febr. 19. 11:46
Hogy nekünk is mennyi rágódás volt a tesó... Férjemnek olyan munkahelye van, hogy bármennyit túlórázhat, és ki is fizetik szó nélkül. Tegnap reggel elment 6-kor, hazajött 4-kor, aludt egy kicsit, visszament 7-kor, éjjel 1-kor jött haza. Megint aludt, majd 8-kor visszament, és este jön haza. Holnap nem dolgozik, de vasárnap megint megy. Én most beteg vagyok, homloküreggyulladás, mandulagyulladás stb. Doki fenyeget, hogy pihennem kell, de ez lehetetlen. Nagyszülők is betegek. Tehát fájdalomcsillapítokon élek, hogy talpon tudjak maradni. Most is azért ülök itt, mert a pici alszik, a nagy pihizik, mert éjszaka sokszor rosszat álmodott. Szóval a gyereknevelés nem egy leányálom a mai világban. De megéri:-)))
2054. csorocsaj (válaszként erre: 2052. - Benvik)
2010. febr. 19. 11:42
Viki teljes mind egy hol lakik ha kell a pénz
2053. csorocsaj (válaszként erre: 2051. - Spinneli)
2010. febr. 19. 11:41
felfogtam azért bolond nem vagyok értem én
2052. benvik (válaszként erre: 2049. - Csorocsaj)
2010. febr. 19. 11:40
Persze valahol megértem én, hogy bizalmatlan. Nekem könnyű ugye Veled szemben, mert tudok Rólad mindent első kézből:-) De neki csak egy arc vagy, persze hogy fél idegenre bízni a kisbabát. Meg azt sem tudom, hogy kb hol lakik, lehet hogy Pest másik felén.
2051. spinneli (válaszként erre: 2049. - Csorocsaj)
2010. febr. 19. 11:38
és láthatóan nem fogod fel, hogy miért lett visszautasítva.
2050. Pipőci (válaszként erre: 2047. - Benvik)
2010. febr. 19. 11:34

Én is sajnálom, hogy emberek ilyen helyzetbe kerülhetnek, de ezentúl nekem igenis a tudatos felelősségvállalás az elsődleges. Volt, hogy a férjem már sírt érte, hogy vállaljunk még egy gyerkőcöt és én nem tettem, türelemre intettem. Igenis -sajnos, sajnos, nem győzöm hangoztatni- az anyagiak nagyon fontosak a mai világban. Nekünk a családipótlék elég a pelusra,

törlőkendőre, kencékre, és akkor még nem evett a gyerek...

Azt is tudom, hogy a gyerek nagyon sír, amikor a közösségbe kerül vagy ahhoz, aki vigyáz rá. Az én nagyfiam rázta őrjöngve a kaput két évesen, amikor mentem éjszakára dolgozni, még a buszmegállóban is hallottam, sírtam én is, mint ő, a férjem pedig pánikolt, mihhez kezd vele. Mire megszoktuk, jött az ovi...hetekig, amikor bevittem, odahányt az öltözőbe, nagyon sírt, ömlöttek a könnyei. Aztán a dada kérte, hogy ne menjek többet, küldjem én is a gyereket a kisbusszal, amivel a többiek. Onnantól nem volt gond. Azt hiszem, amikor arról beszélünk, hogy milyen nehéz a gyereknek, önmagunkat is látjuk benne... De... igenis menni kell, dolgozni kell, keresni a megoldást, nem feladni. Két állásom van, gazdaságunk, ami mellett a férjem is dolgozik még, ráadásul nyáron különmunkát is vállal. Valószínűleg kevés az időnk, de ami van, azt tartalmasan, meghitten töltjük és nem azon parázunk, hogy van e pénz a számlánkon...

2049. csorocsaj (válaszként erre: 2047. - Benvik)
2010. febr. 19. 11:31
Viki én ajánlottam neki vmit
2048. csorocsaj
2010. febr. 19. 11:30
szíasztok
2047. benvik (válaszként erre: 2045. - Pipőci)
2010. febr. 19. 11:25
Sajnos a legtöbb ember nem érti, még akkor sem, amikor megjelenik a gyermekjóléti, bekapcsolódik a gyámhatóság. Akkor értik meg, amikor ténylegesen az a helyzet áll elő, hogy elviszik a gyereket. Rengeteg pénzbe kerül a gyereknevelés sajnos. Felháborít engem is, hogy mennyibe kerül egy doboz tápszer (mintha az ember viccből venné), mennyibe kerül a pelenka, popsitörlő, kenceficék és társai. 6 hónapos korától a gyümölcs, zöldség, mert ugye nem ehet zsíros kenyeret. Beteg volt a kicsi, a férjem 10ezer forintot hagyott a gyógyszertárban. Gyedből én sem tudnám eltartani, mivel lehetetlen. Volt olyan anyuka, aki a szomszédra bízta az ennél kisebb babáját, és lépcsőházakat takarított. És nem 8 általános volt a végzettsége, egyszerűen nem akarta elveszíteni a babát. De volt olyan is, aki vitte magával, és lakástakarítást vállalt. Falragaszokat csinált a környéken. Sajnos ilyen világban élünk, valaki milliárdokat tesz zsebre, sokan meg éheznek.
2046. Pipőci
2010. febr. 19. 11:16
Tavaly volt egy fórum, már nem emlékszem a címére, nem is érdekes. A fórumnyitó meg akart halni: problémás gyerek, elvesztette ő is és a férje is a munkáját, volt egy nagyon pici kisgyermeke is. Senkitől nem kért semmit. Kb. egy héten belül egy fórumozó munkát ajánlott neki, találkoztak, bejött...Sajnos tovább nem követtem a sorsát, de most lehet, hogy megkeresem.
2045. Pipőci (válaszként erre: 2044. - Benvik)
2010. febr. 19. 11:14
Ez a nagy magyar valóság. Csakhogy ezt valahogy nem érti a fórumnyitó és én azt nem értem, hogy ennek mi az oka.
2044. benvik (válaszként erre: 2038. - Mandreanora)
2010. febr. 19. 11:08

A lakás a Te neveden van? Mert ha igen, akkor az adósságot sajnos ráterhelhetik simán. Ha nem, akkor mázli.

A bölcsöde elsősorban szociális intézmény, ahova a hátrányos helyzetben lévő gyerekeket soron kívül kötelesek felvenni. És ha a megélhetésetek veszélyben van, akkor ez fennáll.

Anyaotthont itt írták sokan. Jelenleg kb kevesebb esély van bejutni oda, mint megnyerni a lottót. Sajnos a válság óta annyi a kilakoltatás, veszélybe került anya, bántalmazás, hogy ezred annyi hely sincsen, mint rászoruló. Ez nagyon szomorú helyzet, és itt azért előnyben azok az anyák vannak, akiknek menekülni kell több gyerekkel a bántalmazó Apa elől. Én ugye Gyermekjólétiben dolgoztam, anyukám viszont gyámhatóságon. Tehát tudom miről beszélek sajnos:-(

Apukát onnantól nem a Te dolgot előkeríteni, kiadnak majd szépen kőrözést, ha odakerül a dolog. Köteles a gyerektartást fizetni, az nem járható út, hogy eltűnik és kész.

2043. mandreanora (válaszként erre: 2042. - Pipőci)
2010. febr. 19. 11:01
Egyetértünk, de hidd el, a bölcsibe nem fogunk bejutni. De természetesen bejelentkezünk.
2042. Pipőci (válaszként erre: 2032. - Erikpipi)
2010. febr. 19. 10:58
Én is 20 hetest kort írtam. Ez passzol. A fényképét sem kértem, elhiszem, hogy "arctalan" akar maradni a nyilvánosság előtt. Azt sem mondtam, hogy bízza idegen emberre a kislányát. Bölcsit mondtam. Amúgy a gyámhatóság kereshet megoldást, kereshet anyaotthonokat (ott nincsen zsúfoltság?), de bizony előfordulhat, hogy szigorúan bírálnak el valakit. Egyébként nem hinném, hogy most fog így járni, de igenis tudja, hogy borotvaélen táncol.
2041. mandreanora (válaszként erre: 2032. - Erikpipi)
2010. febr. 19. 10:52
Istenem... köszönöm.
2040. mandreanora (válaszként erre: 2030. - Pipőci)
2010. febr. 19. 10:51

Szia!

Itt mindenki azt hiszi, hogy én ülök és várom a csodát?

Közben 1000 dolgot elindítottam, elkezdtem, jelenleg, átmenetileg vagyok bajban, de vannak olyan jószándékú emberek, akik segítenek, ahogy tudnak.

Nem azért nem adom bölcsibe a lányom, mert sír, ez így azért kissé sarkított, azt mellékesen írtam le egy feljaánlásra, hogy vigyáz a lányomra, de írta, hogy problémás a baba, és hogy pár hét kell, amíg megismerkedünk, összeszokunk. AZért nem mindenáron fogok dolgozni, pl a lányom élete árán nem. Ez biztosan érthető. És amíg nem ismerek valakit, addig így állok hozzá, hogy akár a lányok élete is veszélyben van. Bocs.

Ha hiszed, ha nem, nem veszik be 20 hetes kora előtt, és még akkor sem biztos, nagyon szemét dolgok vannak, csakúgy mint az önkormányzatnál. A mai ilágban nem arra van kitalálva semmi, hogy segítse a nehéz helyzetben lévőket.

Szerintem a hozzáállásommal nincsen baj, éppen azt csinálom, hogy MINDENT megpróbálok. Nehogy azt hidd, hogy ülök a gép előtt, és várom a csodát a hoxáról...

2010. febr. 19. 10:50
Ne keseredj el és ne idegeskedj mert az nem jo se neked se a babának.
2038. mandreanora (válaszként erre: 2029. - Benvik)
2010. febr. 19. 10:42

Nem az a lakás, amelyikben lakom.

Ez nincs veszélyben.


Jelentkezünk, de szerintem nem fognak felvenni minket, hallottam sok mindent itt.

Megpróbálni meg fogom!


Az apa azt sem tudom, hol van, él-e, hal-e...

2010. febr. 19. 10:06
NA látjátok! akko4r van megoldás azelött is mielött elvennék a gyereket.íAkkor tuti beveszik a bölcsibe is(20 hetesen),mert ugye az otthonbva nem lehet benthagyni.Persze jó lenne,ha idáig sem kéne eljutnia.Eslvileg ott munát is kell keresni-találni,mert ott is fizetni kell valamenyit,amit amikor elmegy egyben visszakap.Azt hiszem ez a segítség másik lényege,hogy végül is ingyen lakhat és utána az összerakott pénzből el tud "indulni" . Tudom ,hogy ez nem sok,de a barátnőm már 3 éve kijött 2 gyerekkel és és azért egyedül ellavírozik a kismamatársaival és dolgozik egy óvoda konyháján.
2010. febr. 19. 09:59
én is voltam anya otthőnban az elsö házaságom válása után .
2010. febr. 19. 09:52
Bár azért anyaotthonba kerülni sem egyszerű! a barátnőm anyukája szociális gondozó és ő segített a lányának bejutni.Legalább ennyit tett,mert amúgy ahol éri ott "üti" !!!!!!!
2010. febr. 19. 09:49
Tényleg!A barátnőm is lehúzott ott 9 hónapot.Aztán pár másik kimamával közösen kibéreltek egy nagyobb albérletet.
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook