Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
2093. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 2092. - Csorocsaj)
2010. febr. 19. 21:41
hogy vagytok? Klárika jól van?
2092. csorocsaj (válaszként erre: 2091. - 4dedc2d5fa)
2010. febr. 19. 21:19
szya jol látod
2010. febr. 19. 21:18

Sziasztok

Látom zajlik az élet

2090. csorocsaj (válaszként erre: 2089. - Spinneli)
2010. febr. 19. 15:58
nem tudom majd ö tudja az ö élete
2089. spinneli (válaszként erre: 2088. - Csorocsaj)
2010. febr. 19. 15:55
itt mondtak hosszútávú megoldásokat is.
2088. csorocsaj (válaszként erre: 2087. - Spinneli)
2010. febr. 19. 15:54
sajnos pénzel nem tudom segiteni pelussal tápszerel igen de szerintem nem ez lenne a fö segitség
2087. spinneli (válaszként erre: 2084. - A1baa7edcc)
2010. febr. 19. 14:19
így van.
2086. csorocsaj (válaszként erre: 2084. - A1baa7edcc)
2010. febr. 19. 13:17
különben nem bosszant ö éhezik a gyerekkel nekem van mit enni segitségnek szántam
2085. csorocsaj (válaszként erre: 2084. - A1baa7edcc)
2010. febr. 19. 13:17
tudod mit dolgoztam olyan helyen ha kéred adok telszámot hogy rögtön rám bizta a gyereket igaz a höly természetgyogyász volt és akart dolgozni 5 honapos volt a kislány és tul élte 11 éves
2084. a1baa7edcc (válaszként erre: 2083. - Csorocsaj)
2010. febr. 19. 13:13
Az bosszant, hogy nem azonnal rad bizta a gyereket. Senki nem adna kapasbol at egy idegennek a babajat, akarmilyen referenciakrol is van szo. Ez nem szemelyes, hanem alapveto dolog.
2083. csorocsaj (válaszként erre: 2082. - A1baa7edcc)
2010. febr. 19. 13:11
dehogy ragozom tul csak bosszant hogy nem tud haladni
2082. a1baa7edcc (válaszként erre: 2080. - Csorocsaj)
2010. febr. 19. 13:10
Meg is koszonte, ezt kar tulragoznod.
2081. csorocsaj (válaszként erre: 2079. - Spinneli)
2010. febr. 19. 13:09
szerintem ha vki akar eltud menni dolgozni irtam már én a padloszönyegre raktam a fogyatékos gyerekemet és elmentem dolgozni igaz 2 órát de a kis pénz elég volt tejre joghurtra
2080. csorocsaj (válaszként erre: 2077. - Erikalip)
2010. febr. 19. 13:07
én ajánlottam, hogy vigyázok a babára van referenciám is több éves gyakszim még sse volt jo akkor mit ajljak a pénzen kivül ? most adok pénzt holnap kitöl várja ? adok tápszert pelust holnap ki ad ?
2079. spinneli (válaszként erre: 2071. - Pipőci)
2010. febr. 19. 13:06
azt írta, hogy többfelé próbálkozik, nem tudhatjuk mivel a prekoncepció a szociális szakmában csak bizonyos mértékben hasznos.
2078. Pipőci (válaszként erre: 2074. - Erikpipi)
2010. febr. 19. 12:47

Az empátia nem azt jelenti, hogy azt mondom neki, amit hallani akar. Van, hogy az emberek pont affelé nem akarnak menni, amerre a megoldás található és többen is ezt érzik a fórum indítóján. Elindulni nagyon nehéz, mert az ismeretlentől jobban félünk, mint amit már megszoktunk. Az ő életének a megoldása csakis az ő kezében van és én nem szeretném megerősíteni őt abban, hogy kéregetéssel is jut valamire. Neki aktívnak kell lennie mindenképpen és sajnálom, ha Te ezt nem így gondolod. Azt látom, hogy ő az az anyuka, aki nem engedheti meg magának, hogy otthon üljön a babával és rá kell szánnia magát arra, hogy a "tettek mezejére lépjen". Ehhez kellene neki segítség.

Sokan elrontjuk az életünket, esetleg önhibánkon kívül kerülünk bajba, de nem tarthatjuk a kezünket mások felé kérőn, amikor van megoldás, csak élni kell vele. Nagy baj lesz vele, ha ő ezt nem érti vagy nem akarja érteni, esetleg fél megérteni.

Nem kell, hogy kioktass dolgokról. Én nem bántani akartam őt, de nem látom értelmét sajnálni sem. Mondjuk ott van csorocsaj, látod, neki más stílű a "kis tragédiája", mégis valahogy életrevalóbb (jó értelemben).

Ez az ország olyan irányba halad, hogy nagyon élelmesnek, dolgozni akarónak, tettrekésznek, a változásra fogékonynak kell lennie annak, aki meg akar élni (netán jól is)... Ezzel kell lépést tartani.

2077. erikalip
2010. febr. 19. 12:41

AZ ÉN PICIM 4 HÓNAPOS,SAJNOS A SZÜLEIM MEGHALTAK,IDEGEN KÖRNYEZETBE MENTEM FÉRJHEZ,NEKI SEM NINCS SENKIJE,ÉS MÉG A SZOMSZÉDASSZONYOKAT SEM NAGYON ISMEREM,NEM ÁLLITHATOK BE HOZZÁJUK HOGY ITT A GYEREK,VIGYÁZZON MÁR RÁ! DE TAVASZTÓL VALÓSZINÜLEG EZ LESZ,CSAK HOGY EL BIRJAK MENNI DOLGOZNI,MERT EZ IGY NEM ÉLET HOGY SEMMIT SEM TUDOK NEKI VENNI!MÉG HA FELE FIZETÉSEM ODA IS KELL ADNI HOGY VIGYÁZZON RÁ!MERT MUNKA AZ VAN DÖGIVEL,CSAK NEM IRODAI,ÉS NEM MINDENKINEK TETSZIK!ÉN OL KAPÁLOK, SZŐLŐSBEN,GYÜMÖLCSÖSBEN DOLGOZOK ÓRABÉRÉRT,NEM VAGYOK BEJELENTVE DE LEGALÁBB KIHUZ A SÁRBÓL,MÁR ALIG VÁROM A TAVASZT

ÉS NEM FOGOM SAJNÁLNI OTT HAGYNI A PICIT EGY SZINTE IDEGEN NŐRE,MEG KELL HOGY SZOKJA,MERT KÜLÖNBEN 10ÉVESEN IS A SZOKNYÁM AKARJA MAJD FOGNI, DOLGOZNI PEDIG KELL

2076. csorocsaj
2010. febr. 19. 12:32
adok a lánynak enni itt vagyok ám
2075. csorocsaj (válaszként erre: 2074. - Erikpipi)
2010. febr. 19. 12:31
ha olvastad a forumot én tettem neki ajánlatot vissza utasitotta mért bántjuk mert nem adunk pénzt ? szíversen adok pelenkát tápszert ha eljön vagy vigyem a helyébe ?
2074. erikpipi (válaszként erre: 2069. - Pipőci)
2010. febr. 19. 12:26

"Te mit tanácsoltál neki? "-Ha ott dolgozol, akkor olvasd el az etikai kódex rád vonatkozó részét......


"holott de igen, látod, mások is írják."-Valóban, és mind a gyámügyön dolgoznak, sőt családvédelemmel foglalkoznak. Jó sok van belőle ezen a fórumon ahogy látom.

"Netán az tiltja a munkavállalást"-Nem kell cinikusnak lenni, örülj annak, hogy neked nem kell, vagy ha igen van munkád.

Ne nekem kelljen egy "Szoc.szférában dolgozom 13 éve." kioktatni, hogy mit jelent az empátia..

2073. benvik (válaszként erre: 2071. - Pipőci)
2010. febr. 19. 12:25
Sajnos az országban az emberek két részre szakadtak. Van aki örül, ha megél, van tető a feje fölött, és vannak a dúsgazdagok, na azok nem fognak adni egy fillért sem:-( Inkább megveszik a legújabb terepjárót, sportkocsit, mert az előző már 1 hónapos, és nagyon régi:-( Tisztelet a kivételnek, mert van olyan, aki tényleg ad , de ritka, mint a fehér holló:-( Amíg nem volt gyerekem, én is adtam, sokszor maradtam éhes, mert a becsomagolt szendvicsemet az éhes gyereknek adtam a munkahelyemen, vagy bevásároltam a családnak stb. De már sajnos nem tehetem meg, pedig ha lenne rá lehetőségem, megtenném.
2072. Pipőci (válaszként erre: 2061. - Erikpipi)
2010. febr. 19. 12:19
Vannak itt többen szociális szférából, gyámügytől, stb. stb. Én tőlük kérdeznék, hátha komolyan vesznek és segítenek. Esetleg, ha akad pesti, talán olyan segítőkész lenne, hogy felvehetnék a kapcsolatot és már mindjárt elég nagy előnyre tehetne szert... Ja, nem... bocs. Inkább meg kell nyugtatni, hogy nem történhet vele meg olyasmi, ami már ezrekkel megtörtént. Miért is nem?
2071. Pipőci (válaszként erre: 2067. - Erikalip)
2010. febr. 19. 12:17
Nem száll rá senki. Próbálja néhány ember elmagyarázni, milyen a felelősségteljes felnőtt viselkedés. Szerintem mindenkinek az a gondja, hogy ő elzárkózik a munka minden lehetősége elől. Voltaképpen csak anyagi és tárgyi segítségre vár, hogy valahogy kidekkolja az időt otthon. És bizony ez a mai világban már nem áll olyan jól senkinek sem... És nem is írt arról, hogy mi mindennel próbálkozik (lehet, hogy valaki abban tudnak segíteni neki), hogy jobb legyen, csak arról beszéltek, milyen "szemetek vagyunk és ki akarjuk túrni". Hát én biztosan nem akarom kitúrni, de minnél többet ír (nem magánéletről, pasiról, hanem arról, mit tesz annak érdekében, hogy jobb legyen nekik), annál biztosabb, hogy akad valaki, aki érdemben segít, nemcsak pár száz forinttal.
2070. erikalip
2010. febr. 19. 12:13
ÉN NEM ITÉLKEZEM, ÉS NEM IS TALÁLGATOK HOGY KINEK MI A BAJA, VAJON IGAZAT MOND E? STB!EZT MAJD AZ ADAKOZÓ FÉLNEK KELL ELDÖNTENIE(SZERINTEM), HOGY HA AKAR VALAKIN SEGITENI,VAJON TÉNYLEG JÓ HELYRE MEGY E AZ A CSOMAG,VAGY BÁRMI MÁS!
2069. Pipőci (válaszként erre: 2061. - Erikpipi)
2010. febr. 19. 12:12
Szoc.szférában dolgozom 13 éve. És inkább én hozzam rá a frászt, mint a gyámhivatal. Orbitális marhaság? Egyébként én azt tanácsoltam neki, hogy dolgozzon. Te mit tanácsoltál neki? Nyugtatod, hogy ez aztán nem fordulhat elő... holott de igen, látod, mások is írják. Te a szoc.szférában dolgozol? Vagy szabadidődben a családjogi törvényt olvasgtatod? Netán az tiltja a munkavállalást, ha valaki nehéz helyzetbe kerül és nem tudja, hogyan tovább, ráadásul gyereke is van?
2068. erikalip
2010. febr. 19. 12:10
ÉS GONDOLJON KI MIT AKAR,DE EZ AZ IGAZSÁG!
2067. erikalip
2010. febr. 19. 12:10
Miért bántsátok egymást?Nem elég a szegény embernek a maga baja, de még mindenki rászáll, lehordja,csak hogy ki turhassák innen!(AKINEK NEM INGE NE VEGYE MAGÁRA)!!!! DE ÉN IS IGY JÁRTAM,MERTEM KÉRNI,DE MINDENKI AZÉRT VAN ITT HOGY KÉRJEN,ÉS AZÉRT HORDJA LE A MÁSIKAT,HOGY HA AKAD VALAKI ADAKOZÓ,JÓSZIVŰ EMBER,AKKOR NEHOGY MÁR NEKI ADJON VALAMIT!engem is lehordtak,gyanusitgattak,de senkinek semmi köze a magánéletünkhöz,majd ha akarsz adni valamit,akkor majd elmondom privátban!egy életet ugy sem lehet itt papirra vetni,csak néhány szót,és ti meg abból arra következtettek hogy nincs is neki szüksége segitségre!vannak itt olyanok akik már évek óta ide járnak,és ebből élnek! na az már szégyen!
2066. erikalip
2010. febr. 19. 12:05
sziasztok
2065. benvik (válaszként erre: 2061. - Erikpipi)
2010. febr. 19. 12:01
Én sajnos ismerem oda-vissza. Nagyon szép, ami le van írva, csak a valóság teljesen más:-( Nekem 2 hónapomba került, mire a gyámhivatal kezei közül visszaszereztem 3 gyereket. Szó nélkül vitték őket:-( A család majd bele pusztult közben. És nem a Kádár rendszerbe volt. Na ezt nem kell megvárni, mert ha már bekerül a rendszerbe, akkor iszonyat küzdelem visszaszerezni.
2064. csorocsaj (válaszként erre: 2061. - Erikpipi)
2010. febr. 19. 11:55
és majd hogy nem egy hülyeség miatt pedig neki volt mit enni
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook