Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
2011. márc. 5. 20:10
87.500 ft-ból hogy fizeted ki a 104.000 rezsit+60.000 albérleti díjat????
2482. elszabadult hold (válaszként erre: 2479. - Magdolna65)
2011. márc. 5. 19:12
Palotában laktok vagy mi? Nálunk 3 generáció lakik egy családi házban és 30-35 ezer a villanyszámla, tényleg mire fizettek ti ennyit? Mekkora a ház? Nem lehetett volna valami szerényebbet bérelni? Vagy a szomszéd fogyasztása is a ti villanyórátokra van kötve? Szerintem első lépésben egy másik albérletet kellene keresnetek ami nem kerül ennyibe, hogy valamennyire helyre tudj rázódni.
2481. vapi
2011. márc. 5. 19:00

Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék kérni.....

[link]

Kérlek titeket, nézzétek meg ezt az oldalt, és küldjétek el minél több embernek. Minél többel látják, annál jobb.

Köszönöm szépen.

vapi

2480. sálálálá (válaszként erre: 2479. - Magdolna65)
2011. márc. 5. 18:28

mire fizettek ti ennyi villanyszámlát? :O

hacsak nem azzal fűtötök.

bár akkor meg mire fizettek ennyi gázt? :O

2011. márc. 5. 18:00

Elfelejtettem leirni, hogy 11 éves voltam mikor édesanyám meghalt 14 éves korom óta nincs élő rokonom, tehát nincs kihez fordulnom. A rezsi pedig igy áll a következökből.

villany: 61000.-

gáz: 30000.- bár most 120000 lesz.

viz: 14000.- van olyan hónap hogy 20000ft.

Ez teszi ki a száznégy ezret.

ebben nincs benne a szemét szállitás mert az kéthavonta 5000 ezer Ft.

Az internet ami 6000 ezer ft.

ehhez jön hozzá a havi bérleti dij ami 60000 ezer ft. Mind erről meglehet győzödni.

Az albérleti dijban nincs benne a rezsi az plusz kiadás. Mikor pesten laktam az 55 ezer ft-os albérletben ott is külön volt a rezsi ami télen 90 ezer volt nyáron pedig 60-70 ezere jött ki.

2011. márc. 5. 17:46

Szeretnék kijavitani néhány félre értést. Az önkormányzat januárban adott tizezer ft,ennyi részükről a segités. A rezsi pedig havi 104.000 ezer Ft azaz száznégyezer forint. Az albérlet pedig havi 60000 ezer egy éves szerződésem van.Amikor beköltöztünk nem tudtuk hogy a rezsi ilyen magas lesz de sajnos az. Én hivtam ki villany szerelöt akinek a kiszállását és a vizsgálatát hogy szakértői véleményt mondjon én fizettem ki és az 15000 Ft-ba került. A tulaj angliában van. Ő tudta hogy mi fog ránk várni, de sajnos neki az a lényeg hogy az albérleti dij kilegyen fizetve és addig vigyázon valaki a házra mert ha lakok nélkül marad akkor azonnal feltörnék mivel nagyon rossz helyen van. A családiház 130 négyzetméteres + garázs és a kert 1700 négyszögöl, 3 szoba,konyha fürdő,kamra,terasz, és egy hatalmas nappali.2 wc,spájz.Laktam már anyaotthonban de az nem megoldás, mert ott sem maradhatsz nagyonsokáig csak pár hónapig. A tartozás akkor is megmarad mert az én nevemen vannak a számlák.

a gyerekeim kora 16, 15, 13 évesek. Két lány és egy fiú. Itt nincs közös kölcség mert kertes házban lakunk. Sajnos már megbántam hogy ide költöztünk, de még dolgoztam nem is volt semmi baj. Itt nagyon sok szegény és rengeteg munkanélküli lakik. Gyermek és Ifjúsági Felügyelő a szakmám és nem tudok benne elhelyezkedni. Itt nem vesznek fel senkit sehová és ilyen hogy házaknál takaritás vagy kerti munka azt el felejthetem mert itt senkinek nincs arra pénze hogy fel vegyen valakit ilyen munkákra.

Aki azt irta hogy sántit a sztorim annak elárulom hogy elszomorit bár egy szegény helyzetét igazán az érti meg aki volt már ilyen helyzetben. Nem kértem volna segitséget ha megtudnám oldani a helyzetünket és ha nem jártam volna már ki az összes létező lehetőséget. Én nagyon szivesen elmennék dolgozni hiszen felellőséggel tartozom 3 gyermek életét illetőleg csak lenne mit dolgozni és lenne hol.Dolgoztam mosogatóként tehát nem okozna gondot újra megtennem, de nincs hol.Pesten is laktam 55 ezerért másfélszobásban és 35 négyzetméteresben. Azt hiszem mindenkinek válaszoltam a kérdésére. Nagyon szivesen válaszolok továbbiakra is. Nagyon sajnálom hogy sokan nem hisznek nekem igaz nem ők élik meg minden napjainkat és nem tudják milyen nehéz egy ilyen helyzetből kimászni és sirva lefeküdni és másnap ujra kezdeni egy harcot melyet nem biztós hogy megnyersz. Köszönöm mindenkinek a válaszát hozzá szólását és véleményét.

2477. kefekötőke (válaszként erre: 2476. - Arcansas)
2011. márc. 5. 15:19

Pontosan erről a tapintatos egymásközötti beszélgetésről írtam.Inkább egymás között megbeszéljük a véleményünket,legfeljebb annyit mondunk:"furcsa ez az egész sztori",minthogy a kényelmetlen kérdéseket feltegyünk itt nyílvánosan.Igaz a segítségkérés is a nyílvánosság előtt történik.

Volt már itt több önérzetes,büszke segítségkérő,aki a magánügyeibe való dúrva beavatkozásnak vette ,ha megkérdezték tőle ,esetleg a helyi konyhán derogálna neki mosogatást vállalni?

Székesfehérvár kertvárosában 2 szoba összkomfort pincével albérleti díja:40000 Ft

2476. arcansas
2011. márc. 5. 14:56

ja még csak annyi,hogy 60.000 forintos albérlet ha vidékről van szó nagyon drága...Ennyiért már pesten több szobás panelt lehet bérelni:/ (a szülővárosomba egy szimpla kislakásért kérnek el 25ezret +10-20ezres rezsivel!)....

furcsa az egész sztori:(

2475. arcansas (válaszként erre: 2474. - Kefekötőke)
2011. márc. 5. 14:55

Szerintem a 104.000 elírás,és ha a rezsi nem is 10.400 forint,a közös költség még lehet annyi..Bár tudtommal az albérleteket kiadó tulajdonosok lakbér+rezsivel adják ki az albérletet,belekalkulálva mindent:S valami elírásra gyanakodom!

Inkább a közszférában ill nagyobb multicégeknél fizetik a bérletet.

Nem tudjuk,hogy vannak-e nagyszülők,akiknél esetleg eltudnának-e lakni?

Plusz árufeltöltőnek fel szoktak venni mindenkit.A hipermarketekben és a gyors éttermekben is mindig van felvétel(számos középkorú v még idősebb mCd*nald'sos kiszolgálót láttam már...sőt a hozzám közelebbi m*kiben csak középkorúak dolgoznak!)...

Az önkormányzat lehet h tényleg nem fizet,hisz rengeteg deficites önkormányzat van,gondoljunk csak azokra a falvakra,ahol iskola zárt be,mert nem tudja már az önkormányzat finanszírozni a gázszámlát....

2474. kefekötőke (válaszként erre: 2473. - Andi.nagy)
2011. márc. 5. 14:27

Bizony az önkormányzat asztalracsapás nélkül is segít, mert általában megvan erre a keret.

Ha ez a jó asszony bemegy ,kis szerencsével látják rajta ,hogy nem egy link alkoholista.

A családi pótlék 17 eFt/gyermek,az egyik gyerek tartósan beteg ,utána 25900 Ft ,a szoc.segély 28 valamennyi ezer.

Ezen felül évi 2 alkalommal rendkívüli segély is adható.

(A közvetlen szomszédom 2 lógós fiatalember ,és az anyjuk rendszeresen segélyt kérnek és rendszeresen dorbézolnak is,mellette naponta ingyen ebédet kapnak.)

A 60 ezer forintos albérlet,104 ezres rezsi jogosan keltette fel sok fórumozó gyanuját,óvatos,tapintatos kérdéseket feltéve.

Biztos szívesen olvasnák a segítenikész fórumozók a teljes anyagi,(ingóság,nagyszülők)hátér képet.Például mennyibe is kerül az

internet-számítógép,a mobiltelefon (vagy telefonok) fenntartása,a rezsi költség összetétele.

Persze ahogy írták sokan lehetne ám dolgozni is amíg jobban nem gyűrődik meg az arca.

2473. andi.nagy (válaszként erre: 2472. - A0c1361e44)
2011. márc. 5. 12:35

Én úgy értettem, hogy a munkahely nem szereti fizetni a munkába járást.

Így van, tenni kell valamit, de én a helyébe már előbb léptem volna, mielőtt ezt a sok tartozást felhalmozta. Az önkormányzathoz pedig bemennék mégegyszer és az "asztalra csapnék", nem igaz, hogy nem tudnak segíteni.

2472. a0c1361e44 (válaszként erre: 2471. - Andi.nagy)
2011. márc. 5. 12:25

De azt mondja, hogy fizeti, mert ezért éheznek, akkor nem lenne egyszerűbb keresni egy másikaz, ami olcsóbb, közelebb van a munkahelyhez, illetve van munka lehetőség, stb.


Tudom, hogy iszonyú nehéz, de ha nem tesz semmit, akkor csak gyűlik az adósság és mélyebbre süllyednek. A gyerekek is vállalhatnának diák munkát. Őket könnyebben alkalmazzák, mint az aktivakat. Vacak egy helyzet, de cselekedni kell.

2471. andi.nagy (válaszként erre: 2470. - A0c1361e44)
2011. márc. 5. 11:57

A legtöbb munkahelyre ezért nem veszik fel a vidékieket, így nem kell fizetni még a munkába járást is.

Én is úgy tudtam, hogyha valaki nem fizeti az albérletet, akkor mennie kell. Csakhogy ismerősöm panaszkodott, hogy nem teheti csak úgy ki az albérlőjét, a rendőrség pedig nem segít. Én mondtam, hogy egy lakatossal cseréltesse le a zárat, míg nincs otthon az albérlő. Nem teheti meg, mert feljelentheti az albérlő és akkor még ő húzza a rövidebbet. Ezt a rendőrök mondták neki.

2011. márc. 5. 11:51

Én tudom, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, de ez az összeg még nem is túl nagy, ahhoz képest, amennyi sok embernek van.

3 gyerek, nincs állás, az önkormányzat nem segit.

Nem azt mondom, hogy nem hiszem el, de az önkormányzatos részét nem. 3 gyerekkel nem segitenek???? Én mindig azt hallom, hogy nekik igen.


Ha csak annyi a bevételed, akkor, hogy tudod fenntartani az albérletet? Hogy nem tesznek ki belőle?

A vidékieknek törvény irja elő, hogy a munkahelynek kötelező a bérlet nyolcvan valahány százalékát fizetni, tehát ez nem hátráltathat a munkábajárásba.

2469. arcansas
2011. márc. 5. 11:39

szerintem 10.400 ft rezsit akart írni...bár akkor meg kevés lenne a rezsi az albérleti díjhoz képest!bár van ahol a közös költség 10ezer forint...


Itt már nagyon sok ember kapott így vagy úgy segítséget,remélem ti is kaptok !


Szerintem elmehetnél lépcsőházakba takarítani,vagy idős embereknek segíteni!Esetleg t*sco,v más hipermarketbe árufeltöltőnek!Ott általában 3havonta cserélik az embereket,de legalább 3hónapig lenne állandó bevételed!

2468. homokóra (válaszként erre: 2467. - Andi.nagy)
2011. márc. 5. 11:21
Erre én is kíváncsi lennék...
2467. andi.nagy
2011. márc. 5. 11:11
Ne haragudj, de mekkora albérletben laktok, ahol 60.000 ft a bérleti díj és 104.000 ft a rezsi?
2466. vkatka (válaszként erre: 2465. - Magdolna65)
2011. márc. 5. 11:08

Na írtam neked és elszállt...

Tehát:

Esetleg anyaotthonba nem tudnátok menni? Egy kis ideig ott nem kellene ilyen borzasztó magas bérleti díjat meg a rezsit fizetned.

2011. márc. 5. 11:02

7 éve egyedül nevelem a gyermekeimet. Albérletben lakunk és sajnos munkanélküli vagyok tavaly junius óta amikor is egyik napról a másikra megszünt a munkahelyem. Sajnos itt közel távol nincs munka lehetőség. Össz bevételünk a családipótlék és a szociális segélyem ami összesen: 87500 Ft. Ebből próbálunk lavirózni ami nem sok sikerrel megy.Az albérleti dijunk havonta 60000 Ft+ a 104000 Ft rezsi. Sokszor enni sem tudunk mit. Összes tartozásunk 500000 ezer Ft.

3 gyermekem van és mindegyik iskolás. Nagyobbik lányom beteg asztmás és allergiás és anyagcsere zavaros. Egyetlen megoldás az lenne ha eltudnánk innen költözni pest közelébe vagy Pestre mert ott lenne munkám és újra helyre jönne az életünk. innen azért nem tudok bejárni, mert 32000 Ft-ba kerülne a bérletem amit nem tudok sehogy sem kiszakitani sajnos. Ahoz viszont hogy eltudjunk innen menni egy olcsobb albérletbe ki kellene tisztáznom a tartozásainkat, de sajnos nem tudom.

Albérletre is össze kellene gyüjtenünk ami plusz 135000 ezret jelentene. Nagyon elvagyok keseredve. Fordultam önkormányzathoz, családsegitőhőz de nem tudnak segiteni. Irtam alapitványoknak,egyesületeknek,egyházaknak, újságoknak de vannak akik még válaszra sem méltattak és vannak olyanok akik sok sikert kivánnak gyermekeim neveléséhez ebbne a nehézhelyzetben de sajnos nem áll modukban segiteni. Sirva fekszem és kelek és már minden reményem oda veszet, hogy ebből az ördögi körből kimászhatunk végre. Könyörögve kérem aki tud segitsen rajtunk, hogy végre nyugodtan hajthassam álomra a fejem és gyermekeim arcán újra megjelenjen a mosoly. Köszönöm. Tel: 06-20-3905615

2011. febr. 28. 15:12

JÓ EMBEREK!Segítsetek,egy tisztességes anyán és a 3 éves kislányán!11100609-73105290-33000009 CIB

Részleteket kérhetsz privátban.Köszönöm.

2463. kefekötőke (válaszként erre: 2462. - Dokianya)
2011. febr. 19. 16:28

Sok információt lehet olvasni.2010 IV. 19. óta folyamatosan minden fórumon.

Érdemes jól elolvasgatni.Azután minden jószándékú ember maga dönti el mi is lehet itt a realitás.

2462. dokianya (válaszként erre: 2459. - Egérhajszoló)
2011. febr. 19. 15:52
Adhatnál egy kicsit több információt a segítséghez.
2461. dalya
2011. febr. 19. 15:47
Szia! Mekkorák a gyerekek?
2460. margareta51 (válaszként erre: 2459. - Egérhajszoló)
2011. febr. 19. 15:47
Hany evesek a gyerekek?leanyok vagy fiuk?
2011. febr. 19. 15:23
Egy édesanya kéri a segítségeteket.Két gyermeke számára szeretne kinőtt ruhákat és játékokat.A család tragédián ment keresztül.
2458. Donyta
2011. jan. 29. 10:07

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, bajban vagyok! Ha valakinek lenne Pesten ismerőse aki kiadna lakást nem magas áron, és segítő szándékkal lenne, nagyon hálás lennék. Ma kell elmenni a házból, de sajnos eddig nem találtunk semmilyen jó megoldást. Nem számítottunk rá, hogy ilyen gyorsan eladják az örökséget, és nem volt elég időnk lakás megoldást találni. A lányom és a kis unokám is jönne. Elég lenne pillanatnyilag egy (1) szobás lakás is. A lényeg, hogy el tudjunk időlegesen menni és a cuccainkat is vinni valahova! 10. -én kapunk fizetést és alányom is most kezdett el csak dolgozni! Pillanatnyilag anyagilag sem a legjobb a helyzetünk! Előleget tudnánk csak adni és 10. -én a többit.


Köszönöm ha segítetek!

2457. vicuska61
2011. jan. 5. 12:10

Végső elkeseredésembe fordulok Hozzátok,nem vagyunk kéregetősek minden problémát szeretünk magunk megoldani,de ez már felülmulja a lehetőségeinket.Párom munkahelyi leépitések hatására mára már több munkahelyét elveszítette.4 kiskoru gyermeket nevelünk.A havi rezsikiadás megélhetés sajnos egyre nagyobb gondot okoz.Villanyunk kikapcsolták(több hónap után kaptunk töltős órát)tüzelőnk még kérdéses pedig itt a nyakunkon a rossz idő.Lakásunk a májusi esőzések végett átvizesedett aminek nyomán megjelentek a penészfoltok.Sajnos pénz hiányába nem tudunk védekezni ellene.A sok-sok promléma egyre nagyobb terhet jelent a családnak.Ha van olyan aki szívesen segítene bármiben,örömmel fogadnánk.A munkahely minden problémát megoldana,de hosszú hónapok óta csak igéret van amiből persze pénz nincs.Kérem aki bármiben segitségünkre lenne..jelentkezzen!!!Minden megoldást örömmel fogadunk.(anyagi,tüzelő,élelmiszer,lakásfelszerelés,,építőanyag)

Segitséget előre köszönjük!!!

Tudom nem mi vagyunk ez egyetlenek és lehet a mi problémánk elenyésző mások sorsához képest.

De talán akad olyan aki önzetlenül segiteni tudna,nekünk bármi segitség lenne.

Helyileg nagyon kevés az esély bárminemü támogatásra.(sajna több izbe megtapasztalhattunk hogy segitséget azok kapnak leginkább ahol amugy is van jelentős anyagi háttér és valójában nem is lennének rászorulva csak épp közel vannak a tűzhöz)

Mindennapi megélhetésünk 4 gyermekkel iszonyatos nehéz,az autoipar megszünése a környékre sulyos problémákat hozott.Nem kivántunk soha többet mint alapvető dolgokat,hogy a 4 gyermekem lehetőségeinken mérten részesüljenek a megélhetéshez szükséges elvárásokhoz.

De rá kellett jöjjünk hogy ez már tul sok-amikor egy hétvégi ebéd megteremtése is gondot jelent a többiről nem is beszélve.Szomorúnak tartom hogy pont azt sűlytják legjobban aki úgy is bajba van.Pár hónap elmaradásért leszerelték és elvitték az órát.Határozat alapján védett fogyasztók vagyunk.Havi 17.000 volt a részszámlám.Ebbe a helyi önkormányzat adott havi 4000-et ,lakástámogatás cimen 12400-at amit utaltak is az eon felé.Mégis kijött dijhátralék előbb 58000 majd 84000 és végül 158000.

Kérdeztem tőlük hogy ők se gondolják komolyan hogy több mint egy éves fogyasztást elhasználtam év májusig?Megmagyarázták a lehetetlent.

Sajna mindenhol csak falba ütköztem.

Most 15.000ft befizetésből csak 10.000-ért ad kw-ot.Akkor hol is van a rászorultak segítése?

Lakáshitellel is igy jártunk a cetelem banknál.550.000FT-OS hitelből kaptunk 420.000.Évekig kamatot fizettünk csak majd több lett a tartozásunk mint amit anno kaptunk.Erre már csak hab volt a tortán a gyárak bezárása.

Egyre lejjebb kerültünk a lejtőn ahonnan reményt se látok a visszaútra.Bárhova fordulok mindenki másfelé igazit.Ez egy malomkerék.De még bizakodok,mert a remény hal meg utoljára.

Mailba részletezem bővebben az elérhetőséget .



Üdvözlettel:Éva Mór

2456. Virágoskert (válaszként erre: 2455. - Af77be20f7)
2011. jan. 4. 16:08
Én ezenfelül még a körömlakra is ugrok:)
2011. jan. 4. 15:46
A kéregetőknek talán a 70%-a nem szorul rá... Pia, cigi, stb. az van, kaja nincs? :D Na neee... Pesten detto ez van akárhányszor jövök... Kéregetnek, aztán a cigi lóg a zsebéből meg még lehetne sorolni. Az a gond h nem lehet eldönteni így.
2454. gne2 (válaszként erre: 2453. - Csorocsaj)
2010. dec. 13. 22:44
De nem vagy olyan, mint ők. Te még a saját hajadnál fogva is kirángatod magad a mélyből, míg sokan csak várják a sültgalambot...
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook