Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3564. Detti7 (válaszként erre: 3561. - Vivo44)
2021. máj. 19. 20:50
Te nem tudod az életemet se azt, h anya milyen beteg volt és, h jelenleg is milyen az állapota!!! Könnyű itélkezni csak a másik ember felett! Meg gyanúsitgatni.Te is megtennél bármit a hozzá tartozód miatt.Én már írtam ,nem vitatkozok veled többet! Remélem az élet mindenkinek vissza adja amit megérdemel vagy éppen ahogy bánik a másikkal!
3563. vivo44
2021. máj. 19. 20:45

Sajnos én is itt a "nagy nyilvánosság" előtt. Jó tanulópénz volt, akkor, de tanulságos is.

Nem esett jól a 37 degradáló üzenet, de jogosan kaptam.

Néha pofonok kellenek, hogy tanuljon az ember, mert a hioszékenység nagyon rossz tanácsadó.....

3562. Detti7
2021. máj. 19. 20:45
Jó megértelek! Félsz esetleg attól hogy ,nehogy felsüljél rendben van!
3561. vivo44 (válaszként erre: 3560. - Detti7)
2021. máj. 19. 20:40

Ügyes vagy!

Nem kell ruha (ami pénzbe kerül)

Nem kell élelmiszer (ami pénzbe kerül másnap a boltban)

Nem kell regisztráció! De ha valaki bajban van, segítséget kér, az a látókörükbe esik...Így természetesen alá tudnák támasztani, hogy van baj, vagy nincsen.

Orvosi papírom nekem is van olyan 13ezer oldalnyi, semmit nem jelent!

Ha van orvosi papír, akkor az azt jelenti, hogy az oep finanszírozási körébe tartozó betegséget állapít meg, melyen enyhíthető, javítható az állapot, csak utánajárás kérdése (persze nem betegen, tüdőgyulladással)

Mást lehet meg lehet etetni ezzel a dumával, de ez a "semmi közünk hozzá" sokat mondó...

Gondold át, hogy a ló melyik végére ülsz legközelebb.

3560. Detti7 (válaszként erre: 3558. - Vivo44)
2021. máj. 19. 20:34
Kösz én alá tudom támasztani orvosi papirral anya betegségét! koponya Mr záró ambuláns lappal is. De tudod van olyan segítség amiből inkább nem kér az ember. Főleg ezek után! És értem mire irod, de oda engem nem regisztráltak be, mivel nem kértem a ruhát élelmiszert.
3559. Detti7 (válaszként erre: 3556. - Ilián)
2021. máj. 19. 20:30
Ez igaz ebbe igazad van! Csak szerettem volna ha minnél hamarabb megkezdik a kezelést, mert azt csak én tudom milyen nagy fájdalma van, hogy északákat nem alszik mostmár.
3558. vivo44 (válaszként erre: 3555. - Detti7)
2021. máj. 19. 20:30

Csak tudod a bank is úgy ad hitelt, hogy van egy hitelminősítés. Ott sem mondhatod, hogy semmi közük hozzá!

Egy anyagi segítség kérése esetén pedig természetes, hogy az adakozó szeretné tudni, hogy a forint, az valóban jó helyre kerül.

Hogy te ennek lehetőségét elzártad, azzal, hogy semmi közünk hozzá, így ezzel a lehetőségét is a bizalomnak, a segítségnek.

(talán így érted, bár kétlem!)

3557. Detti7
2021. máj. 19. 20:29
Felölem!! Jó szándéku segitséget vár az ember és nem ilyet!!
3556. Ilián
2021. máj. 19. 20:29
De nem fogod fel ,ha kapsz élelmiszert ,akkor megmarad a pénz csontkovacsra?
3555. Detti7
2021. máj. 19. 20:28
Már mondtam azt gondolsz amit akarsz!!! Én az igazat írtam le és nem vádaskodni kell!!!
3554. Detti7
2021. máj. 19. 20:27
Igen ,de mivel keveset keresek és másra is kell a pénz nem marad sok, ha hiszed ha nem. Anya alig kap ellátmányt és ketten élünk ebből a pénzből. Rádásul nem saját lakás hanem albérlet. Azért szerettem volna a pénzt mer nincs tb alapon csontkovács. Fizetni kell érte. Ezért is próbáltam meg hátha valaki csak átmenetileg segítene hogy minnél hamarabb megkezdődhessen a kezelése.
3553. Detti7
2021. máj. 19. 20:20

Azt gondolsz amit akarsz!! Látom te a gyanusitgatáshoz nagyon jól értesz! Azért mert nem reagáltam rögtön már egyböl az volt h kamu!! Csupán csak annyi van, h nem ülök egész nap a gépnél! Tévedsz, ha azt hiszed beregisztrálnak mindenkit! Sose kértem senkitöl se segítséget megprobaltuk mindig is magunk megoldani a problémát. Aztán gondoltam ,hogy elmegyek és megpróbálom anya miatt mert nagy fájdalma van ,és többen csontkovácsot javasoltak, elmentem meghallgattak, h mire szeretném,de mondták nem tudnak segíteni pénzbe. Ruha vagy élelmiszer, megköszöntem de az meg van nekünk nem kértem. Utána betegedtem le én is. Én nem tudtam, h beteg leszek. De én többet nem magyarászkodok.

Na pá

3552. Ilián (válaszként erre: 3550. - Detti7)
2021. máj. 19. 19:43

Ha nem érted az baj.Ha tüdőgyulladásod van nem tudom mióta ,de mondjuk 1 hete ,akkor elvileg most még a fizetésedből élsz és nem táppenzből.

Elvileg nem tudsz receptet kiváltani a fizetésedből akkor.Mi lesz a jövő hónapban, ha a fizetesed helyett a táppenz jön?

Amúgy nem értem mi a bajod azzal, ha vki segítene étellel ,mert gondolom vásárolni jártok és az nem kevés kiadás, azt mind megspórolhatnád.

3551. Detti7 (válaszként erre: 3547. - Vivo44)
2021. máj. 19. 19:29
Azt gondolsz amit akarsz! Nem vagyok köteles neked beszámolni hogy kihez tartozom. Főleg úgy h magadnak kell a segítség ezt ki is írtad! Amúgy meg megnéznélek én téged h tudsz e lázzal, tüdő gyulladással dolgozni vagy sem. Könnyen osztod itt az észt! Részemről én befejeztem veled! Nem fogok veled vitatkozni mer ennek semmi értelme nincs.
3550. Detti7 (válaszként erre: 3545. - Ilián)
2021. máj. 19. 19:25
Gyárba dolgozom. És tüdőgyulladásom van. Ez most miért olyan fontos nem értem...
3549. Detti7 (válaszként erre: 3546. - Bless the child)
2021. máj. 19. 19:24
Jó mind1 hagyjuk én nem vitatkozok veled mer látom nincs értelme
3548. Detti7 (válaszként erre: 3548. - Flóra76)
2021. máj. 19. 19:24
Akkor örülj annak h neked jó minden! Amúgy sose tudhatod hogy alakul az élet
3547. vivo44
2021. máj. 19. 18:09

Tapasztalat!

Azon emberek, akik segítséget kérnek, azok mind jártak már a Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálatnál, azaz (Gyejó). Ahol ismerik a családot, a segítségkérőt és tárgyi dolgokban ha tudnak segítenek. Pénzt nem adnak, de akár élelmiszert igen, ami kiváltja azt a lehetőséget, hogy a boltban meg kelljen vásárolni. (tehát az a pénz megmarad gyógyszerre)

A másik, ami ennél fontosabb, hogy egy bajba jutott személyt a Gyejó nagyon jól ismer, mert a jelzőrendszerbe benne van, így egy segíteni kívánó személynek hiteles információt tud adni egy-egy valós helyzetről (valóban rászorul-e a személy a segítségre, vagy sem).

Nem véletlenül kértem kétszer az utolsó segítséget kérőtől a Gyejó elérhetőségét, mert így ha valós a baj, akkor meg tudják erősíteni, vagy sok esetben cáfolni, hogy csak is haszonlesésről szól a történet, mert büdös a munka, mert így könnyebb, stb...

Mivel kétszeri kérésre sem kaptam választ, így egyértelmű, hogy kizárólag haszonleső szándékról van szó!

Annál is inkább, mert nem egy napos a történet és akár napszámba is el lehetett volna menni, hacsak egy napra is dolgozni, amiből már egy 5000 értékű gyógyszert ki lehetett volna váltani, de persze erről szó sincs!

Részemről bukta. Befejeztem, kibújt a szög a zsákból.

3546. Bless the child (válaszként erre: 3544. - Detti7)
2021. máj. 19. 16:37
Áruld már el, hogy mivel bántottalak meg? Megkérdeztem, hogy miért csak penzt akarsz. Erre haraptál, mint egy kutya
3545. Ilián (válaszként erre: 3544. - Detti7)
2021. máj. 19. 15:20
Légyszi válaszolj a 3539-re!
3544. Detti7
2021. máj. 19. 14:11
Olvastam több hozzá szólás. Teljesen mind1 itt sokan kértek pénzbe segítséget,nem én vagyok az első!!!!És ez akkor se jogosít fel téged arra , hogy ennyire megbántsd a másikat! Mer sose tudhatod te mikor kerülsz bele ebbe a helyzetbe!
3543. Bless the child (válaszként erre: 3542. - Detti7)
2021. máj. 19. 13:25

Amúgy meg ez a fórum nem a pénzkéregetés miatt indult. Gondolom, hogy nem nézted meg a nyitó hozzászólást, ezért bemásolom neked:


Szeretnék olyan segítséget indítani, amibe esetleg mások is bekapcsolódnának. Akadnak olyan anyagi helyzetben lévő emberek, akik nagyon örülnének azoknak a megunt játékoknak gyermekeik számára, esetleg ruháknak, vagy mondjuk egy nem használt és nekünk már nem szükséges használati tárgynak. Vannak akik örülnének ilyennek és szívesen vennék az e fajta segítséget is! Igaz, legtöbb esetben mélyen hallgat az anyagi helyzetésől, de talán veszi a bátorságot és ha szükségét érzi jelzi a szükségleteit, vagy amit itt felajánlanánk, azt szívesen fogadná segítségűl. Segítsetek, ha tudtok!

3542. Detti7
2021. máj. 19. 12:13
Nem hazudok! Azt gondolsz amit akarsz! Nem is ismersz ,te mi jogon gyanúsitod meg a másikat?!!És ha kérek abba mivan?!! Ez a topic ezért jött létre és nem azért , hogy te leszóld az embert!!! De látom könnyebb a lelkednek, ha a másikba bele köthetsz csak azt felejted el, hogy bármikor te is bele kerülhetsz ilyen helyzetbe!! Megnézném én azt ,hogy neked, hogy esne, hogyha segítség helyett megalázást kapsz!! És arra a kérdésedre válaszoltam ,hogy miért nem jó helyette más ,mikor az is pénzbe kerül....arra fel válaszoltam neked! Nekem nem jó helyette rizs cukor vagy tészta! Te azzal fizetel a gyógyszertárba?! Vagy ha elmész egy orvoshoz amit nem támogat a tb ,mert nincs lehetőség?!! Attól ,h szegény az ember nem kell hülyének nézni!!! Én leírtam először, h mi a helyzet és mire lenne szükségem ebből kifolyólag!! Nem kifacsarni kell a dolgokat! Szíve joga mindenkinek eldönteni ,hogy segít a másikon vagy sem! Ha igen jó, ha nem akkor ne alázd meg a másikat görgess tovább vagy ilyen hozzá állással nem tudom mit keresel itt?!
3541. Amaunet
2021. máj. 19. 12:11

Megértelek, de a helyedben az élelmiszer adományoknak is örülnék. Így spórolhatnál azon pénzt.

Az élelmiszerkiadások a legnagyobb tétel egy háztartásban.

3540. Rcsilla2
2021. máj. 19. 10:49

Sziasztok!Félve kérek segítséget és nem is tettem soha.Viszont most elkeseredésemben muszáj vagyok.Egyedül nevelem a 9éves kisfiamat.Elvesztettem a vírus miatt mind a két munkámat és az összes tartalékom elfogyott mostanra.Május végen tudok munkába állni.Viszont addig kellene egy pici segítség.Itthonról tanulunk,mert pozitiv lett a covid teszt.És nem,sajnos, rokon,barátok nem jöhetnek szóba,családsegítőnél jártam és segélyszervezeteknél is kértem,de egy helyről kaptam választ ,ahol közölték,hogy mivel már iskoláskorú a gyermekem már nem tudnak segíteni.Nekünk van ruhánk,bútorunk,szerencsére ,viszont az összes tartalékom elfogyott.Átmenetei állapot és ha valaki tud nekem segíteni,privát üzenetben megtudjuk beszélni a részleteket,szívesen válaszolok minden kérdésre.

csilla881@gmail.com

Kérem csak segítőszándekkal írjatok :) Előre is köszönöm.

3539. Detti7 (válaszként erre: 3537. - Flóra76)
2021. máj. 18. 22:09
Nem vagyok harapós de igen rosszul esik az embernek hogy egyszer kerültem egy nehéz helyzetbe segítséget kérek és ehelyett csak átgázolnak rajtam! Ha te lennél ilyen helyzetbe neked se esne jól! Segítséget kértem és nem megalázást az embernek épp elég baj ha ilyen helyzetbe kerül! És nem kérnék ha meg tudnám oldani de nem tudom. Az meg hogy megírtam az igazat, hogy nekem pénzre van szükségem abba sincs semmi! Ti se tudnátok egy orvosnak fizetni cukorral vagy rizzsel. Gyogyszertárba szintén nem fizethetsz tésztával! Ebbe semmi nincsen nem rám kellene tenni a jelzőket hanem egy kicsit elgondolkozni ezen. Mert szerintem senkinek nem esne ez jól. És csak az tudja ezt aki ebbe az egészbe benne van!
3538. Ilián (válaszként erre: 3536. - Detti7)
2021. máj. 18. 18:05
Mit dolgozol amúgy? Miért vagy táppénzen?
3537. Flóra76 (válaszként erre: 3536. - Detti7)
2021. máj. 18. 17:49
De harapós lettél!
3536. Detti7 (válaszként erre: 3530. - Bless the child)
2021. máj. 18. 17:47
És hogy miért nem jó helyette más talán azért mert egy orvosnál nem fizethetek lekvárral!!! Illetve ha bemegyek a patikába ott se adhatok a gyógyszerért cserébe tésztát vagy kristálycukrot.
3535. Detti7
2021. máj. 18. 14:37
Igen és ezért szerettem volna segítséget kérni. Soha nem kértem senkitől. Nem is kérnék most se, ha meg tudnám magam oldani.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook