Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
2011. márc. 7. 09:13

".. vannak lámpák de nem égetjük öket. Villany tüzhely, de csak az egyik lapot használjúk sütött nem. Van magnó de nem használjuk."

Majdnem semmi sincs használva,mégis pörög az óra?


"..mert zuhanyozunk és sajnos azt sem tudunk minden nap mert mivel a kamrában van a bojler és az a helység nincs fütve igy egy mosogatás után sokszor nincs meleg viz."

Azért nem jut víz fűrdésre mert a fűtetlen kamrában didergő boyler által 70 fokra felmelegített 200 liter vízet mosogatásra kellett elhasználni? 2 naponta jó nagy lakoma kell ennyi edényhez.


"Egy számitógép de az sem jó."

Én is egy roszz számítógépen írtam ezt a sok marhaságot.

2011. márc. 7. 09:03

Igen már meg volt a 3 gyerek mikor összejött egy baráti társasággal akik befolyásolták őt. 10 évet éltünk le együtt. Addig is voltak poblémáink főleg anyosom miatt, de ez elenyésző volt ahhoz képest ami ezek után jött. Nem dolgozott. A kocsmába töltötte a napjait de nem ivott, mert ő józan bolond volt.Billiárdozott fogadásokat kötött és nem érdekelte a gyerekei. Az sem hogy van e mit enni. Este haza jött és követelte az ételt és még a gyerekek elöl is képes volt meg enni. Az első pofonomat egy bableves miatt kaptam.

Azért mert másnap már nem volt benne hús mert azt ő elöző nap kiette belölle.Ezért falhozvágta az ételt és lekevert két pofont ami nem volt kicsi egy 110 kg-os és 182 cm embertől. Én 156cm magas vagyok és akkoriban 42kg voltam. Mikor megszületet Laura lányom ő a középső 2 hétig feküdtem az intenziven császármetszést követően. Mikor haza mentem a kórházból 200 méterről hordtam a vizet, fát vágtam és elláttam a háztartást és a gyerekeket. Anyosóm semmiben nem segitett. A fiamat is császárral szültem és újra végig csináltam mind ezt.Mikor a barátaival összejött akik azt valották hogy a feleség/ a nő csak arra való, hogy moson, fözzön, takaritsón, gyereket neveljen, kiszolgálja az úrát, előteremtse az ennivalót,és szét tegye a lábát és még meg is kell verni néha hogy tudja mi a kötelessége. Ezek útán hagytam ott.Annak elötte sem volt a munka hőse, de legalább nem vert semmit sem szét és nem csak saját magával foglalkozott. Hozzá teszem 6 éve nem látta a gyermekeit mert nem kiváncsi rájuk.

2541. b269c1fc64 (válaszként erre: 2492. - Magdolna65)
2011. márc. 6. 23:14

Szia, kedves Magdolna!

Akkor derült ki, hogy agresszív a férjed, mikor már megszületett a 3 gyermek?

Ez olyan furcsán hangzik.

2011. márc. 6. 22:27

Köszönöm mindenkinek. Eladom a butoraimat és mindent amit még esetleg pénzé tudok tenni és elmegyek innen.

Én bemutattam a tulajdonos barátjának mivel akkor még ő itthon volt. Nem kivánom senkinek azt a cirkuszt amit lemüvelt itt. Talán még meg is ütött volna, ha nincs a nagyobbik lányom aki közénk állt. Most is figyeltet hogy nem e lépek le véletlenül. Ahoz hogy elmenjek tényleg csak butornélkül lehet. Az ELMÜnek is belet mutatva a szakvélemény. Az órák az ő nevén vannak.Az én nevemen csak a számlák vannak. Butaság volt ideig várni de nem könnyü az egyik napról a másikra elmenni a gyerekek iskolája miatt sem, de megfogom oldani.

2539. Nika35
2011. márc. 6. 18:19
Ne hagy,hogy átverjenek,megkárosítsanak!Remélem tudod,hogy mire,kire gondoltam!Én a helyedben felhívnám!De te tudod.Sok jó tanács elhangzott,próbálj meg vele élni.
2538. 07c4794583 (válaszként erre: 2536. - Magdolna65)
2011. márc. 6. 18:11

és kértél írásbeli véleményt, és prezentáltad ezt a tulajdonosnak? már ezen a ponton meg kellett volna neki mondani, hogy ha kell, ügyvédhez fordulsz.

kinek a nevén vannak a mérőórák?

2537. Nika35 (válaszként erre: 2536. - Magdolna65)
2011. márc. 6. 18:08
Magdolna.Akkor most három helyen van gond?Kamra és a bojler meg a gázkazán?Sajnállak,de szerintem téged nagyon csúnyán átvertek.A lehetőségeket privin megírtam,tényleg nem akarlak bántani.Sajnálom,ha így gondolod.
2011. márc. 6. 17:58
Ami megy egy tv mert egy a jó. Nincs mosógép és centrim. Egy számitógép de az sem jó.A szobákban nem égetünk villanyt. Van riasztó az meg muszály mert bizony itt betörnek hamar. Kint vannak lámpák de nem égetjük öket. Villany tüzhely, de csak az egyik lapot használjúk sütött nem.Van magnó de nem használjuk. Hütő. A nappaliban szpot lámpa de az se az egész ég és az sem sokáig. A vizet nem pazaroljuk mert zuhanyozunk és sajnos azt sem tudunk minden nap mert mivel a kamrában van a bojler és az a helység nincs fütve igy egy mosogatás után sokszor nincs meleg viz.Igen én nekem is feltünt ez a magas villanyszámla,és ezért is hivtam villanyszerelőt ki. Ő azt mondta hogy a bojler és a gázkazán össze kötésénél van a hiba javaslata az volt hogy meg kell csináltatni, de nem nekem. Akár mennyire nonszesz akkor is ez van.
2535. Nika35
2011. márc. 6. 16:38
A mi vill.számlánk 4970ft!Ebben benne van:tv,hűtő,mosógép,sz.gép,villanyfogyasztás energiatakarékos égőkkel,stb.
2534. arcansas
2011. márc. 6. 16:35
Mi 7ezret fizetünk (nagyon max 8ezret)áramra,állandóan megy két számítógép,hűtő,sokszor két tévé is,hajszárító és mosógép minden másnap,1 szobában állandóan égnek a spot lámpák is.Van aki szerint ez is soknak számít...
2533. Nika35
2011. márc. 6. 16:28
Az egész nonszensz a vill.órával kapcsolatban.Ilyen egyszerűen nincs!!
2532. kefekötőke (válaszként erre: 2525. - Magdolna65)
2011. márc. 6. 16:10

Megint hiba van a számokban.

Ha villanyboyler is van,a 3 gyerek vízpazarlását figyelembe véve villamos fogyasztás havi 450-470 Kwh is reálisan lehet.

Tehát ez kb jó érték volt de a

"kiszámolta a fogyasztásunkat ami a bojlerral együtt 100 kw-nak kellene lennie."( nyílván nem kw ,hanem kilowattóra),nem stimmel.

Na most ha kb reális 450 kwh-t beszorozzuk 48 Ft/kwh árával,akkor nekem nem jön ki a 64000 Ft

2531. a0c1361e44 (válaszként erre: 2525. - Magdolna65)
2011. márc. 6. 15:44

Tehát: 2 szobám van, nagy konyhám, nagy fürdőszobám, előszobám és gardróbom.

3 TV szinte folyamatosan megy, mert mindenki mást akar nézni, 3 számitógép folyamatosan megy, mert ugye gépezni csak egyedül lehet. A villanyt kapcsolgatjuk, vannak helyek, ahol nappal is kell égnie ha bemegyünk )gardrób, fürdőszoba)valamint a fiam hajnalig fent szokott lenni, ami azt jelenti, hogy megy a TV, számitógép, és egy kislámpa. Igaz mindenhol energiatakarékos izzó van. És igy fizetek max 11 ezret. Te használsz ennyi villanyt? ha nem akkor jogosnak tartod a 61 ezret? Ha nem tartod jogosnak, akkor szerinted ki kell fizetni?

2011. márc. 6. 15:38

Oké megfogadom a tanácsaitokat és majd megirom, hogy mi lett velünk.

Köszönök mindent. A tanácsokat főleg.

2529. arcansas (válaszként erre: 2528. - 07c4794583)
2011. márc. 6. 15:37
Biztos azt javasolta,hogy nincs mit tenni és eszébe se jusson más szerelőt hívni,mert a probléma megoldhatatlan és fizessen úgy,ahogy eddig is tette,ja és eszébe se jusson gondolkodni bármilyen más megoldásról....
2528. 07c4794583 (válaszként erre: 2525. - Magdolna65)
2011. márc. 6. 15:36

és mit javasolt a szakértő?

mert ha semmit, akkor fogalma se volt a probléma okáról, és akkor bizony nem fizettem volna ki a munkáját.

2527. arcansas
2011. márc. 6. 15:36
képtelenség ennyi költség...
2526. arcansas (válaszként erre: 2525. - Magdolna65)
2011. márc. 6. 15:35
És még most ahogy mindezt leírtad,még most sem fordult meg a fejedben,hogy ez mind átverés és lehetetlen????jesszusanyám....
2011. márc. 6. 15:34
Én nem akartam senkit megbántani.Bocsánat ha igy hangzott. Független villanyszelöt hivtam ki. Aki elmondta hogy a falban is szökhet az áram, de az össze kötéseknél is. Mindent megvizsgált az elektromos készülékeket is a konektorokat és a kapcsolokat is, és kiszámolta a fogyasztásunkat ami a bojlerral együtt 100 kw-nak kellene lennie. Ehez viszonyitva 456kw volt a legutobbi fogyqasztásunk. Az ELMÜT nem érdekli csak az hogy kilegyen fizetve. Most két számlám van elmaradva egy 64000 és egy 61000 ezres tartozás.
2524. kefekötőke (válaszként erre: 2504. - Magdolna65)
2011. márc. 6. 15:34

"A villanyról annyit hogy nincs az óra megpiszkálva csak az öszekötési hiba miatt szökik az áram, de nem az óránál hanem a kamrában a bojlernél és a gázkazánnál."

Ennél a mondatnál már kiverte nálam a biztosítékot a türelem és pörög az órám mint az állat.Nem bírom tovább és belebeszélek a szívszorító mesédbe.

Ha minden igaz "ez egy női portál" legalábbis így olvastam.Ettől függetlenül nem kell azt hinni,hogy minden nő műszaki analfabéta.Van itt olyan aki tisztában van a villamosság gyakorlati részével.

Miaz hogy szökik az áram?Csak úgy kilép a vezetéken miközben még a mérő is méri ,sőt ha a főkapcsolót kikapcsolják akkor is.

Ha ma valaki kizárólag azért fizet 6000 ??forintot hogy hátha éppen őt keresik az interneten ,azt tényleg sajnálni kell és nem tanácsot adni.Nekem 3200 forint a net ,TV igaz nem a legdrágább csomagot veszem.

Tényleg az internet előtt úgy 1980-90 előtt is volt élet a földön?

Az elhagyott durva férjed ,ha jól van bekötve akkor a gyerekeid apja nem?Létezik még olyan ,hogy gyermektaratás?Vagy ahhoz is a NET kell?

Tényleg kaptál már itt eleget ,talán nem kéne sértődöttbe átmenni (mert eddig minden hasonló cipőben járó ezt az utat járta itt.)

2523. arcansas (válaszként erre: 2522. - 07c4794583)
2011. márc. 6. 15:31

Egyetértek,és meg is értelek!

De nem fogja megérteni,nem látja át a szavainkat...

Egyre jobb válaszok jönnek,előbb a veréstől való félelem,utána a volt férj-volt ház,most meg a bútorok...

Már régen írnia kellene a kérvény leveleket és szedni a cókmókot az anyaotthon irányába!

Már írtunk vagy 4-5en folyamatosan, de nem fogja megfogadni a tanácsokat,ötleteket...

2011. márc. 6. 15:26

A hülye bútorok miatt nem mozdulsz el ebből a helyzetből?!


Hirdesd meg szépen a vaterán és add el a cuccokat. Abból meglesz a pénz a költözéshez.


Képzeld éltem én is 1 darab matraccal, egy ikeás 10 ezer forintos mozgatható ruhafogassal és egy széthajtható műanyag asztallal meg székkel, és kibírtam. A gyerekeid is ki fogják bírni.


Ha amiatt képes vagy havi ötvenezresével növelni a feneketlen tartozásvermet, amiben vagy, mert nem vagy képes megválni néhány tárgytól, sose fogsz új életet kezdeni. Ezt borítékolom.


Olyan vagy, mint akik bevállaltak egy lakásitelt, beköltöznek, aztán nem tudják fizetni a hitelt, és ezért újabb és újabb hiteleket vesznek fel, amit persze nem bírnak fizetni. Aztán BAR listások lesznek, nincs több hitel, a bank elárverezi a fejük felül a lakást, ötödannyi pénzért, mint amennyiért ők maguk eladhatták volna, ha időben, és JÓZANUL meghozzák a döntést, hogy amit nem tudnak fenntartani, azt el kell adni!


Te néhány bútor miatt tartósítod ezt a lehetetlen helyzetet. Vegyél nagy levegőt meg egy kockás papírt, és számolj!

2521. arcansas
2011. márc. 6. 15:24
A te problémádhhoz az általános tudatlanság és ismerethiány és a nagy tehetetlenség vezetett.Felsoroltuk a megoldásokat,de neked kell tenned érte,nem pedig nekünk.
2011. márc. 6. 15:20

A tulaj és a barátja jelenleg Angliában van kint ott dolgoznak.

Az is egy megoldás hogy eltünök mint petőfi a ködben, de tudod 7 éven keresztül nem volt saját butorom mert volt házamban volt de ott hagytam és a férjem testvérei széthordták. Ott saját házam volt amit gyorsan el kellett adnom jóval áron alul mivel nem volt más választásom. Mint az első férjemnél egy pesti kétszoba öszkomfortos lakást kellett teljes berendezéssel ott hagynom az életemért cserébe. Nagyon sokat veszitettem már az életem során és nagyon sokat szenvedtem mások miatt. Na mindegy ez az én bajom ahogy a többi is.

2011. márc. 6. 15:18

Sziasztok!


Magdolna65:Én ezt a kérdést egyszerűen megoldottam volna,mivel az ember tisztában van vele,hogy a háznak ,amiben él mennyi egy havi gáz ,villany stb számlája.


Ha észreveszem,hogy dupla-tripla annyiról küldenekszámlát,nemes egyszerűséggel nem fizetem ki,MERT NEM TUDOM,ÉS NEM IS AKAROM!!!


Bemegyek az ügyfélszolgálatra,és szólok,és nem hajtanak el addig,míg ki nem derül,hogy mi van.


Nem hónapokig fizetnék a semmiért...

2518. arcansas
2011. márc. 6. 15:17

Egyetértek butterrel és kék írisszel is!


Az a legnagyobb probléma, hogy minden kérdésünkre az a válaszod,hogy jaj de szegények vagytok,milyen rossz nektek.Épeszű ember munka nélkül és minden nélkül nem fog 0 pénzből kifizetni 104000 forintot és még ennél is többet havonta.

Beláthatnád már végre,hogy fel kellene ébredned és nem itt sanyargatnod magadat,és másokat vádolnod,hogy mások milyen szemetek,hogy kétkednek benned és hazugnak titulálnak!Ez nincs így,mi csak próbáljuk felnyitni a szemed,de nincs benned belátóképesség....Ez látszik abból, hogy minden választ fenyegetésnek és ellenségeskedésnek hiszel!


Maradhatsz állandó adósságban és félelemben,hogy valaki majd összever,mert el akarsz költözni és jobb életet akarsz.Ha igazi kitartó embernek vallod magad, akkor minden lehetőséget számba kell venned és kockáztatnod!

S ahogy már írták előttem,ha a te neveden vannak a számlák, akkor pedig szépen elmész a szolgáltatókhoz és részletfizetési kérelmet írsz amit meg szoktak adni ilyen esetekben.

Másrészt a szolgáltató a 3hónapnyi nem fizetés után már kikapcsolja az internetet,az áramot és még meg is bírságol.Szóval miről beszélünk?!

Ne haragudj,de elég egyszerű lélek lehetsz,és sajnos kellenek neked a dúrva szavak ahhoz, hogy elindulj valahova.

Nem bántásból írjuk ezeket, hanem tanácsként.

A lehetőségeket már mind felsoroltuk,ha te mindenre csak irreaális mentségekkel jössz,akkor mi többet itt már nem tudunk tenni.

2517. Nika35 (válaszként erre: 2516. - A0c1361e44)
2011. márc. 6. 15:14
Az a baj,hogy ezt nehezen értik meg.:((Én sem tudtam ezért kérdeztem meg a páromat.
2011. márc. 6. 15:13

Erről ne is beszéljünk!


A lényeg, hogy ennyit nem fogyaszthatsz! Ezért kell perelni! És igen, számold ki, hogy mennyit növekszik a tartozásod, ha még maradsz. Ezzel megint csak a tulajdonos jár jól!


Ahogy Butternut is irta, úgy kell tenni. Kiköltözni úgy, hogy ne is tudjon róla a tulaj, aztán megcsinálni a feljelentést, stb.


Nika, ezt próbáltam én is elmondani, hogy szökőáram nem létezik!

2515. Nika35 (válaszként erre: 2510. - Magdolna65)
2011. márc. 6. 15:10
Kedves Magdolna!Olvasgattam a fórumon és mivel a párom villanyszerelő mester megkérdeztem a véleményét.A következőket mondta:Az ember szökhet az áram nem!Nagy a valószínűsége annak,hogy az Elmű lazán lerázott.Vannak hivatalos panaszirodák,menj be és csapj az asztalra.Ilyen nincs ,hogy a kamrában szökik az áram.A bíróságon is van ingyenes panasznap ahol elmondhatod a problémádat,tuti segítenek.
2514. 07c4794583 (válaszként erre: 2513. - Magdolna65)
2011. márc. 6. 15:10

Figyi amikor megjött az első számla, gondolom, feltűnt, hogy kb ötször annyi rezsitek van, mint másoknak, nem?

Az szép, hogy te kihívtad az ELMÜ szakértőt, de nem látom, mit állapított meg műszakilag? Azt mondta, hogy ennyit fogyasztotok, és kész? Független szakértőt kell hívni, egy rendes profi villanyszerelőt, nem ilyen ELMÜS bohócokat! Az majd megmondja, hogy tényleg ennyit fogyasztotok, vagy mi a gond.


Ha valaki meg tudja állapítani, mi a probléma, azt is meg tudja mondani, mit kell csinálni, hogy megszűnjön. Na ezt hiányolom az összes magyarázatodból!


Miután ez megtörtént, te szépen beletörődtél, hogy ennyi a számla és kész, és azóta - évek óta?! - abban a tudatban élsz, hogy van havi 85 e bevételed és 160 rezsid? Egyáltalán hogyhogy nem kapcsolták le a szolgáltatást ennyi idő alatt, ha nem is bírtad befizetni ezeket az összegeket? Mióta folyik ez így?

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook