Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
2573. mamcili
2011. márc. 18. 17:44

Jó és nem jó hír egyszerre...

Remélem lesz megoldás, bár most elég elszomorító, amit itt velünk meg tudnak tenni...

2011. márc. 18. 10:46

Én bizony örülnék neki ha valakik csak 100 Ft-ot is nyujtanának segitség képpen, mert sok kicsi sokra megy. Ami másnak nem sok az nekünk az életett jelenti.

Raiffeisen Bank: 12012156-01054951-00100000

Csak 100 Ft ami igazán nem sok, de nekünk az.

Köszönöm.

2011. márc. 17. 22:46

A sok pihenésnek és a lányom önzetlen ápolásának köszönhetöen sikerült újra visszatalálnom önmagamhóz. Volt kint tegnap az Elműtől egy ember aki közölte a vizsgálat után hogy tény hogy vannak összekötési hibák de valaki rá van csatlakozva a villanyunkra. Ma is kijötek és meg is találták a tulajdonosnő barátjának az egyik rokona volt. Leválasztották és még az órát is kicserélték és a régit elvitték vizsgálat céljéból. Attól függetlenül ki kell fizetnem a számlákon feltüntetett összegeket és majd a benti vizsgálat után visszakapom a pénzemet. Amennyiben nem fizetem ki akkor levágják a villanyt és a visszakötés engem fog terhelni. A vizsgálat kb 2 hónapig fog tartani és addig a tartozás fen áll. Egy kicsit ez megnyugtató abból hogy a pénzemet visszafogom kapni. A vizsgálat azért tart ilyen sokáig mert most vettek fel jegyzőkönyvet, de az órát is megvizsgálják és kivizsgálják az egész évre való fogyasztást. Még lehet hogy a tulaj is fog visszakapni pénzt.

Minden esetre ezt ki kell fizetnem csak nem tudom hogy miből, mert azt nem szeretném ha levágnák a villanyt. Amit most tudtam meg hogy az önkormányzatnak egy fillére sincs és nem fizetnek ki segélyeket mert nincs miből még az az apuka sem kapot aki egy munkahelyi baleset miatt elvesztette 4 újját a jobb kezén. A családsegitő probált neki segélyt intézni de még öt ezer ft-ot sem adtak neki. Az iskolai étkezést is megfogják szüntetni mert az önkormányzat több millióval tartozik a szállitónak. Szerintem itt van a legtöbb eladó lakás mert innen mindenki csak menekül. Érdeklödtem anyaotthonokban is és sajnos nincs hely mert több százan várnak arra hogy egy anyaotthonba bekerüljenek. Felvettek több helyen is minket a várakozó listára de van ahól közölték hogy két évbe is belefog kerülni mire bejutunk. Van olyan hely ahól a fiam miatt kizárt hogy bekerüljünk ott fel semm vettek minket még a várakozó listára sem. A máltainak is van fent tartott házai ilyen célra de oda csak teljes családok mehetnek vagyis ahol van apa is.A tévénél is érdeklödtem de csak akkor hoznák le a riportott ha mindannyian vállaljuk a nyilvánosságot. A gyermekeim nem vállalják, mert akkor gunyolnák a többi iskolatársuk őket és nekem ezt tisztelettben kell tartanom.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Amit lehetet mindent megtettem és fodultam a nagycsaládosok egyesületéhez és a hites adakozokhoz is, de semmi segitség nincs sehonnan.

Az Úr Áldjon meg mindenkit.

2570. Nika35
2011. márc. 17. 09:25
Magdolna!Mi van veletek?Sikerült valami megoldást találni??
2569. 40163fd81d (válaszként erre: 2568. - Totyka)
2011. márc. 16. 23:42

És?

A pasijánál félre tette a büszkeségét,önmagáért miért ne lehetne képes ugyanezt megtenni?

2568. Totyka (válaszként erre: 2567. - 40163fd81d)
2011. márc. 16. 23:33
Visszamenni, Szerintem nem okos ötlet.. Végén még megmondja, na ugye én megmondtam... Főleg 30 éves fejjel..
2567. 40163fd81d (válaszként erre: 2564. - Kmeli)
2011. márc. 16. 23:22

Menj vissza anyádhoz.

Biztos vagyok benne,ha elmondod milyen helyzetbe kerültél segíteni fog.

2566. Victorika (válaszként erre: 2564. - Kmeli)
2011. márc. 16. 23:18

Lehet, hogy segíteni nem tudok, de ismerős a helyzetedet. Nem adhatod fel. Szedd össze magad! Nem függhetsz senkitől, mi nők a jég hátán is megélünk! Rokonok? Vagy keress idős gondozást neten a környékeden. Esetleg munkásszálló?

Az öngyilkosság nem megoldás. Lehet, hogy azt gondolod, hogy nem hiányoznál a kutyának sem, de ezt nem szabad megtenni. Lásd meg az előbukkanó napocskát a felhők mögül!

2011. márc. 15. 15:23

szia,

esetleg több helyen is feladhatnál hasonló hirdetést. Expressz stb...sok szerencsét, remélem mielőbb megoldódik a helyzeted!

2564. Kmeli
2011. márc. 15. 14:45

Sziasztok!

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem,nagy bajban vagyok,és már végső elkeseredésemben hozzátok fordulok.A barátom aki egy éve fűt-fát ígérget,áltatott hogy szeret,velem akar élni,lakni,megyünk albérletbe,stb.Kiment kamionozni kb 4 hónapja,azóta teljesen megváltozott.Nem keres,nem hív,leráz,jó ideje furcsán viselkedik velem,közömbös,bunkó,hazudozik,ide-oda passzolgat,és hónapok óta igérget,hogy jövő hónapban jobb lesz,albérlet,közös élet,stb.Rámbizta a skizofrén anyját és az alkoholista élettársát,én gondoztam öket,orvoshoz jártam velük,idegeskedtem,xanaxon éltem,úgy kikészültem,6 kg-ot fogytam másfél hónap alatt.Erre jó voltam,most meg pár napja SMS-ben közölte velem hogy takarodjak az életéből,igy szó szerint.Söt még meg is veretett.Azt se érdekli hova megyek,most kb úgy néz ki hogy lehet hogy az utcán kötök ki.Melóhelyem több is van kilátásban,dolgozni szeretnék minél hamarabb,de addig nem tudom,mi lesz velem.Anyámat a sorsom soha nem érdekelte,apám nem él,rokonokra barátokra nem számithatok.Abban kérném egy jó szándékú,hátsó szándékoktól mentes idős néni vagy egyedülálló,gyermekes anyuka segítségét,hogy átmenetileg,ha módjában áll,nem tudna e segiteni rajtam oly módon,hogy pár hétig,mig munkába állok,nem fogadna-e be.nem kívánom ingyen,igényes,házias tisztességes 30 éves nő vagyok,mosok,főzök,takarítok,bármiben segítek cserébe.3 helyre van beadva munkahelyre pályázatom.Az utcára nem akarok kerülni,mert már az is megfordult a fejemben,hogy leteszem az életemet....Tudom nem megoldás,de jelenleg rendkívül kilátástalan a helyzetem.Kérem,aki tud,segítsen nekem,egyébként tatabányai vagyok. Köszönöm.Privát üzeneteket várok.

2011. márc. 13. 01:37

Az ügyvéded pedig abszolút pontatlan volt, mivel ha a lakástulaj ráköti a falusi focipálya éjszakai világítását a te villanyórádra, attól még nem elég indok, hogy a te neveden van, fizesd ki!


A helyes ügyvédi válasz az lett volna, amit lentebb írtam. Tulaj írásos felszólítása a bekötés javítására, szakértői vélemény csatolása, saját magadnak egy másolat eltesz, egy másolat az ügyvédnek odaad.

30 nap várakozás után javítás, majd a javítás összegének plusz a már korrigált új számlák ismeretében az eddigiek túlfizetésének visszaperlése.


Csak onnantól perelheted a túlfizetést, amikortól először kihívtad a villanyszerelőt meg panaszkodtál a tulajnak. Ha 1 évig némán fizetted a havi 60K pénzt, azt nem perelheted vissza.

2011. márc. 13. 01:31

Pluszban azt sem értem, miért írtál alá határozott idejű szerződést? Mennyi idő múlva jár le? Hány hónapja laksz ott? Mindig ennyi volt a villany-és a gázszámla? Kiszámoltad már, hogy nagyjából mennyivel fizettél túl összesen?


Miért nem írsz soha semmi konkrétumot? Beírod, hogy határozott idejű szerződést kötöttél - de kb 50 hozzászólás után -, de nem mindegy, hogy 2012-ben vagy 2020-ban jár le... elgondolkodtál már rajta, hogy az élethez nem elég főzni meg dolgozni, kell olyan képesség is, hogy pl az ember hosszútávon számolni tudjon, vagy belássa egy bérleti szerződés következményeit.. Én SOHA nem írnék alá határozott idejűt, mit gondolsz, nincs-e oka, hogy a tulaj ilyet akart írni, pedig lakásbérlésnek ez igen ritka!


Ha tudod magadról, hogy nincsenek meg az ilyen alapvető képességek benned, miért nem kérsz tanácsot, MIELŐTT döntéseket hozol? Mielőtt aláírsz egy szerződést? Amit írtál a slamasztikáról, az bizony úgy van. Ha már az ügyvéd se tudott értelmes lehetőséget, akkor nagy baj van.


Az egyetlen normális lehetőségnek azt látom, hogy írsz a tulajnak íRÁSBAN egy levelet, hogy azonnal szüntesse meg a rossz bekötést, majd ha ez 30 napon belül nem történik meg, villámgyorsan önköltségen megcsináltatod a dolgod, majd az egy évi számlák birtokában visszaperled a befizetett felesleget (a javítás után még összehasonlítási alapod is lesz). Vissza fog járni a pénz, ha bizonyítani tudod, hogy íRÁSBAN jelezted a problémát, és ő nem csináltatta meg.


Egyelőre ezt az utat tudod járni, vagy megszegni a szerződést és eltűnni a semmiben (de én azt személy szerint nem csinálnám)...

2561. 07c4794583 (válaszként erre: 2540. - Magdolna65)
2011. márc. 13. 01:20

Ne haragudj, ezt totál nem értem.


"Az órák az ő nevén vannak. Az én nevemen csak a számlák vannak. "


Aki a nevére íratja az órát, az kapja a számlát. Ilyen nincs, amit te írsz.

2011. márc. 10. 07:59

Jó reggelt! Tegnap nem tudtam már belépni és válaszolni a kérdésekre.

A testvéreim bent esznek az iskolában hétköznap.

Én nem szoktam magammal vinni kaját és nem is tudok bent enni mert nekünk nincs az iskolában konyha sem ebédlő. Büfénk az van, de arra meg nincs pénz. A multkor a családsegitő kapot unios támogatást élelmiszerben és gondoltak ránk is. Igy hozzájutottunk konzervekhez, rizshez,liszthez,olajhoz,kakaóhoz,cukorhoz.

Egy néni is küldött 5000 ezer ft-ot és csomagot is. Egy férfi pedig átutalt 10000ft-ot. Vannak még jó emberek.A Jó Isten áldja meg őket. Ezeket és ami a pénzünkből marad azt próbáljuk meg beosztani.Nem sok, de a semminél több. Az iskolába való dolgokat Édesanyánk még nyáron megveszi igy évközben nem igen kell semmi sem.

Ez a szegénység, de biztós vagyok benne hogy lesz jobb is.Édesanyámnak most pihennie kell és nyugalomra van szüksége. Remélem hamar rendbe jön.

Ja én nem várok senkitől semmit. Én csak leirtam amit ugy gondoltam hogy le kell irnom. Köszönöm a válaszokat. Barbara

2559. mamcili
2011. márc. 9. 22:30
magdolna65 szerintem sürgősen keressetek új lehetőséget..
2011. márc. 9. 18:48

ez azért durva. MOST ERRE CSAK anyit tudok írni, mi 2en lakunk, egy fizetésből élünk. A párom dolgozik csak, egy gyárba. Minden szombaton bent van túlórázik. ÍGY KAP 88 000 Ft-ot!

FECSKELAKÁSBA LAKUNK!

1 szoba, fürdő-wc,konyha- ebből áll a lakás.


21 520 ft a lakásbérleti díja (ebbe bent van a víz, és a szemétszállítási díj)

25 000 ft a fundamenta lakás előtakarék( ezt fizetni kell)

10 000 a gáz

7 000 a villany


MI ÍGY SPÓROLUNK: van televízió, de mivel nem akarunk plussz költséget, antennával názzük :) bejön rajta 2 adó, az tökéletes is.

Internetre szükségem van, mert szakdogát írok, de ezt is megoldottuk, a szomszéddal közössen fizetjük fele- fele arányba.

2557. martin3 (válaszként erre: 2545. - Magdolna65)
2011. márc. 9. 14:49

mi is adtunk ki lakást határozott időre, a bérlő 2 hónap múlva lelépett, mi is pereljük, a ügy már kb 2éve tart....simán hagyd ott, menj egy sokkal olcsóbb albiba oda hol normális munkád is lenne, és spórolj, max kifizeted 3-5év múlva az adósságodat. ,

Amúgy ilyen nincs, hogy ennyi a rezsi...ennyit csak a "hülye" fizet. Nem is értem miért csinálod. Egyébként mit esztek, a suliba is kell sok dolog, ruha a gyerkőcöknek stb, arra honnan van pénz?

2556. alfoldi13 (válaszként erre: 2554. - Magdolna65)
2011. márc. 9. 14:30
ki az ki bántaná itt akár szóval is..?
2555. BayBanya
2011. márc. 9. 13:43
Mit vársz tőlünk "kicsilány" ... nem értelek ...
2011. márc. 9. 13:29

Édesanyám irt a fórumra "Egy megkeseredett Édesanya" cimmel ahol segitséget kért. Én végig olvastam minden egyes választ. Én a nyagyobbik lánya vagyok Barbara. 16 éves leszek és a vendéglátó ipari szakközép iskolába járok. Kitünő tanuló vagyok. Édesanyám tegnap idegösszeroppanást kapott, orvost kellett hozzá hivni.A nyugtatotól mélyen alszik. Ma nem mentem iskolába hogy ápoljam. Sajnos eléggé beteges, de a munkától sohasem félt. Sok mindenről lemondott értünk azért, hogy minket tisztességgel nevelni tudjon. Mindig lehet rászámitani, mindig ott volt ha bármi bajunk volt.

Volt hogy két munkahelyen dolgozott, hogy eltudjon minket tartani. Nagyon sokat szenvedett gyerekkorában is és felnőtként is. A szive az aranyból van és sokan ezt ki is használták. Sok osztálytársam mondta már hogy bárcsak olyan anyukája lenne mint az enyém. Nagyon büszkék vagyunk rá.

Sajnos most hibázott mert ezzel a házzal csapdába estünk,de mindent megpróbált azért, hogy kimászunk belölle. Annyira hogy az egészsége is rámegy. A vendéglátónál dolgozott mikor a mentő elvitte mert nem tudott a lábára állni a térde miatt és onnan is vitte el a mentő. Nem maradt a kórházban hanem hazajött hogy bekötött térdel sántitva de el menjen dolgozni.Egy olyan anya aki napokig nem eszik csak hogy nekünk legyen. Betegen is fel kell és dolgozni megy értünk. Nagyon jó ember aki sok emberen segitett már és mikor a kuldusnak is adott nem tett fel kérdéseket. Vannak jó tanácsok amiket kapott. Meg volt sok emberben a jó indulat és segitő készség. Viszont volt aki nagyon epés megjegyzéseket tett.

Tudom hogy nagyon fiatal vagyok és talán nem kellene beleszólnom, de az édesanyámról van szó aki nekünk életet adott aki mindig gondoskodott rólunk aki szeretetével elhalmozott minket. Ha nagyobbak lennénk mi tennénk megérte mindent igy csak szerethetjük és tisztelhetjük őt. Nem szeretnénk elvesziteni őt. Ha valaki mi helyzetünkben lenne én segitenék rajta, hogy abból a helyzetből amiben jelenleg van kitudjon mászni. Én nem sajnálnám tőle a segitséget.Mert aki ember társain segit azt az Úr megjutalmazza és azt többszörössen vissza adja. Mert ki a szegényeken segit az az Úr előtt kedves és az ő háza népe soha nem szenved szükséget.

A nyilvánosságot nem válalljuk azért, mert az iskolában a testvéreim gunyolodás tárgyai lennének. Nekik sem könnyü ahogy Édesanyánknak sem. Elnézést kérek amiért ki álltam Édesanyám mellett de minden egyes szó amit leirt igaz. Kérem nebátsák őt mert nem érdemli meg. Én ugy segitek neki, hogy mellette vagyok, tudok főzni, mosni, takaritani és vigyázok a testvéreimre, de nyártól dolgozni megyek, hogy könnyitsek a helyzetünkön. Anya csak egy van és az a legnagyobb kincs egy gyermek életében.

2553. arcansas
2011. márc. 8. 14:44

De összesen mióta nem tudod fizetni a számláidat?Hány hónapja?

Mert le is vághatják a villanyod...

Plusz ha régóta meg van állapítva,hogy nem jó az összeköttetés,akkor fel kell lebbezni a döntést,miután többszörösét veszik a használatodnak!

Kell hívni egy kirendelt szakértőt,aki leméri a tényleges fogyasztást és az alapján panaszt tenni és bebizonyítani hogy nem volt neked annyi fogyasztásod,mint amennyit a mérő mutatott már hónapok óta!

A média tényleg jó ötlet!

2552. 3b41f6053f (válaszként erre: 2547. - Magdolna65)
2011. márc. 8. 12:38

Szia!


Józan ésszel meggondolva!


Vársz legalább 1 hónapot a tulaj által fizetett villanyszerelőre,és fizeted a 61000 ft-ot a semmire,ennyi erővel logikusabban hangzana,ha te fizetsz a villanyszerelőnek egyszer!,aki megcsinálja a hibát,és nem fizetsz olyanért ,amit nem használsz el.


Én egyetlen olyan számlát nem fizettem volna ki,aminek nincs köze a tényleges fogyasztásomhoz!!!

2011. márc. 8. 12:20
A fogyasztóvédelem az jó ötletnek tünik. megpóbálom.
2011. márc. 8. 12:18
Nem akarok kedves vitatkozni, de az ügyvéd is azt mondta nincs értelme mert mire az ügyemmel foglalkoznak az egy hónap, de ő szerinte sem érek vele semmit mert a számlák beszélnek. Ők ugy vannak vele hogy én fizessem ki és hajtsam be a tulajdonoson.
2549. Nika35
2011. márc. 8. 12:00
Ja elfelejtettem!Persze,hogy azt mondták nyugodtan írogass,mert az az álláspontjuk,ha ezt közlik veled te meg még sok más ember meghátrál és fizet nekik szó nélkül.
2548. Nika35
2011. márc. 8. 11:57

Tudod számomra az felfoghatatlan,hogy olyan szolgáltatásért kell fizetned amit nem használsz.

Fogyasztóvédelem,e.hiv-al ,ha más nem marad tényleg fordulj a tv-hez.Tényleg ne hagyd magad!A tulaj barátját meg jelentsd fel a rendőrségen,nehogy már egy háromgyerekes édesanyát fenyegessen egy senkiházi!!

2011. márc. 8. 11:52

Részletfizetést csak akkor adnak ha az éves leolvasás megvan és az összeg nagy. Ezt közölték velem. A tulajdonosnak megmutattam a ki nem fizetet számlát és megkérdeztem tőle hogy az én általam nem fogyasztott + áramot kifogja nekem kifizetni mire ő közölte hogy senki. Fizessem ki a számlát holott azt elismerte hogy a kamrában lévő összekötés nem a legjobb és majd jön egy villanyszerelő aki megcsinálja. Ez még a múlt hónap 26.ka elött volt. A villanyszerelő azóta is jön. A tulaj barátja mint mondtam nem magyar és van 3 önbiráskodás miatt eljárás ellene és 2 sulyós testi sértés is. Megmondom öszintén félek töle. Sajnos a szerződésen minden adatom rajta van. Az ügyvéd szerint mindednt ki kell fizetni és utánna kell inditani egy pert ellene, hogy a kifizetet pénzemet visszakapjam. Ha a tulaj és a szolgáltatok feljelentenek a kinem fizetet számlák miatt még le is ültethetnek a perköltségről nem is beszélve.Akkor meg elveszitem a gyerekeimet. Az Elműnél pedig én mondtam hogy nekik is van feljebb valójuk mire azt mondták nyugodtan irogathatok de semmit nem érek el vele mert azt veszik figyelembe hogy mi van a számlán. Az ügyvéd is ezt mondta.

Szóval nincs kiút.

2546. Nika35 (válaszként erre: 2545. - Magdolna65)
2011. márc. 8. 09:12
Talán akkor beszélj a tulajdonossal,ő sem kívánhatja azt tőled,hogy az el nem fogyasztott áramot kifizesd.Én egyébként hangsúlyozom én tuti nem fizetném ki a számlát.Lelépnék szépen csendben.Azt végképp nem értem,hogy az Elmű miért nem adta meg a részletfizetést.Semmi segítsaéget nem adtak????Írj az energetikai hivatalnak levelet.
2011. márc. 7. 22:02

A mai napon a villanyszerelővel együtt voltunk az ELMÜNÉL ahol a villanyszerelő alaposan elmagyarázta a problémát.Ennek ellenére közölték hogy megértik a problémámat de sajnos az óra nem olyan régen lett kicserélve és a szakvélemény szerint mivel összekötési hiba van azt a tulajdonosnak kell megcsináltatnia, de mivel a számla az én nevemen van igy azt nekem kell kifizetnem az utólsó fillérig, és nem adnak részszámlára részletfizetést. Köszönöm a tanácsot de nem értem vele semmit.

Ezútán elmentem egy ügyvédhez tanácsot kérni, hogy mit tudok tenni. A számlákat is elvittem hozzá.

A válasza a következő volt: hogy semmit mivel határozott idejű szerződésem van azt felmondhatom de még a tulajdonos is feljelenthet a szolgáltatokon kivül a ki nem fizetet

számlák miatt. Jogilag különbség van a határozott és a határozatlan szerződés között. Minden féleképpen én járok rosszul. Mert a számlák fogyasztást mutatnak ami mindegy hogy kinek a hibája akkor is nekem kell rendeznem. Ha nem fizetem ki és levágják a villanyt akkor a visszakötést is nekem kell álnom. Szerződést kötöttünk amiben válaltam hogy a számlákat és a bérleti dijat kifizetem és ha nem teszem megkárositom a tulajdonost igy pert vesztenénk és még annak a költsége is engem terhelne.Késöbb a vesztett per útán élhetek azzal a jogommal hogy a kifizetett pénzt vissza perelem. De addig a jog a tulajdonos mellé áll. Nincs mese itt fizetnem kell ezt tanácsolta az ügyvéd. Annélkül nem tudok tovább menni és ha eladom a butoraimat kb ha negyedét fogják fedezni. De még akkor sem tudok elmenni mert nem lesz pénzem rá. Nagy slamasztikában vagyok.

2544. vapi
2011. márc. 7. 10:27

Sziasztok!

[link]

Kérlek titeket, nézzétek meg ezt az oldalt, és küldjétek el minél több embernek. Minél többen látják, annál jobb.Valahogy segítséget kell szereznünk......

Köszönöm szépen.

vapi

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook