Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
2603. Esly
2011. aug. 19. 18:10

Vannak babaruháink amire már nincs szükségünk, csecsemőkortól 74-es méretig fiúra és lányra is.

Ha esetleg valakit érdekelne én ingyen nagyon szívesem feladom postára postaköltség ellenében.

2602. Esly
2011. aug. 19. 18:08
Jótékonykodás!
2601. kefekötőke (válaszként erre: 2600. - Laszi104)
2011. aug. 15. 15:32

Nem bántani akarlak,de elolvasva VIII.12.-i regisztrációd óta írt hozzászólásidat néhány kérdés felmerült bennem.


28 éves egészséges ,erős fiatalemberként,(feltételezem a mentőáplóknak elég szívós,erős fizikum felel meg) nem tartod megalázónak,hogy pillanatnyi kilátástalanságot érezve itt kérj bármit is ami a háztartásba kell?

Biztos,hogy győri lakosként (nem pedig Borsod megye)nem lehet alkalmi munkát találni? Erős is vagy ,egészséges is vagy ,időd is van mint a tenger,/abból látszik,hogy minden nap egész délután a hoxán írogattál/.


Más fórumokon azt írod,hogy "barátod" édesanyjától tudod, talán a fia Kandába ment.

Mondd az édesanyukának nem szólalt meg lelkiismerete,mikor megtudta mit művelt a fiacskája egy 3 gyerekes családdal?Neki nincs erkölcsi kezesvállalási felelőssége a fiával?


Azt is olvastam,hogy tanácsokat is vársz takarékos életvezetés témában.Látod ez nem kerül senkinek pénzáldozatába,biztos szívesen látnak el tanácsokkal itt,sőt én is szívesen adnék tanácsot.Persze miután privátban néhány kérdésre őszintén megpróbálsz válaszolni.

2600. laszi104
2011. aug. 13. 14:58
Segítséget szeretnék kérni a családom részére! 3 gyerekkel élünk albérletben, ami tulajdonképpen egy önkormányzati "szükséglakás". Mivel az óvodával együtt van, ezért sajnos közületi árat kell fizetnünk a rezsire. Mentő szakápolóként dolgozom már 10 éve. Sajnos kezességet vállaltam egy barátomért aki ezt nem fizette meg, ezért letiltják a fizetésem 50%-át. Így havi szinten 40 ezer ft-ot keresek. Legnagyobb gyerekünk 11 éves fiú aki tej és tojás allergiás, középső 4 éves lány, neki immunhiánya, gerinc fejlődési rendellenessége és atópiás dermatitise van, a legkisebb pedig 1,5 éves kislány. Ha feladjuk hónap elején a legszükségesebb számlákat, havi 4-5 ezer Ft marad élelmiszerre, pelenkára, stb. Segítséget szeretnék kérni. Leginkább élelmiszerre és mosó- tisztálkodó szerekre lenne szükségünk, de nagyon jól jönne az iskolakezdéshez is bármi, illetve gyerekruha, cipő. Ha valaki tudna segíteni, annak nagyon örülnénk!
2599. erikpipi (válaszként erre: 2596. - 3ee1927bc4)
2011. máj. 31. 07:48
Honnan tudod biztosan?
2598. kisj (válaszként erre: 2597. - 3ee1927bc4)
2011. máj. 29. 08:47

Próbáld meg jobban értelmezni a szöveget.

Ez nem mind albérleti tartozás, hanem ebben benne van a banki tartozás is.

2597. 3ee1927bc4 (válaszként erre: 2582. - Magdolna65)
2011. máj. 27. 22:55

Ennyi albérleti tartozás miatt nincs az az ember aki nem dobott volna ki.

Hazugság az egész.

2596. 3ee1927bc4 (válaszként erre: 2595. - 32206cfa2f)
2011. máj. 27. 22:52

Olvasd már végig?

Az sem igaz amit kérdez

2595. 32206cfa2f (válaszként erre: 2593. - A0c1361e44)
2011. máj. 27. 22:46
miért ?
2594. 3ee1927bc4 (válaszként erre: 2583. - Kefekötőke)
2011. máj. 27. 22:46
teljesen igazad van
2593. a0c1361e44 (válaszként erre: 2590. - Magdolna65)
2011. máj. 27. 22:02
Ne olvasd el a privijét! Töröld úgy, ahogy van!
2592. a0c1361e44 (válaszként erre: 2591. - 3ee1927bc4)
2011. máj. 27. 22:01
Itt is takaritasz?
2591. 3ee1927bc4 (válaszként erre: 2590. - Magdolna65)
2011. máj. 27. 21:02
Írtam prívátba neked
2590. magdolna65 (válaszként erre: 2589. - A0c1361e44)
2011. máj. 24. 22:49

Kedves Kék Irisz!

Nekem nincs lakásom, bár volt valamikor. 7 éve élek albérletben 3 gyermekemmel. Én tavaly juniusában lettem elösször munkanélküli. most 46 éves vagyok és értem sem kapkodnak a munkáltatok.Pedig van szakmám és több éves munkatapasztalatom is több szakma területén. Még sem kellek. Viszont élnem kell és a gyerekeimet még fel kell nevelnem. A multkor a munkaügyiben azt mondták miért nem kezdek valami válalkozásba. Mire én miből? Segítenek? Azt nem volt a válasz.

Jelenlegi tartozásom az hítelemmel együtt: 1.400.000 ezer Ft. A banki hítelem nem izgat annyira mint az albérletidíj és a rezsi tartozásom. Augusztusban lejár a bérletiszerződésem és mennem kell tovább, de az adósságomat rendeznem kell. A lányom a nyáron tud elmenni diák munkára. Minden hívatalban csak széttárják a kezüket és nem tudnak megoldást ajánlani és segíteni sem. Sajnos idáig jutottunk hogy aki eddig becsületesen dolgozott és élt és nevelte a gyermekeit az itt ebben az országban nem számit semmit. Én megértem a te helyzetedet is mert az sem könnyű. Nagyon nehéz manapság talpon maradni és egy családról gondoskodni. Én sem kérnék segítséget ha kaptam volna a családsegítötől vagy az önkormányzattól segítséget és ha ebben az országban munka is lenne. MÉG DOLGOZTAM NEM VOLT SEMMI BAJ. Nem kerestem sokat de elvegetáltunk belölle szigorú beosztással. Most nincs mit beosztani. Nincs már semmink csak a szeretet mely át segít minket a mindennapi harcon az életbe maradásért.

2011. máj. 24. 08:55

Hát nem tudom kinek miben van igaza.

Én is szarul állok a szó szoros értelmében.

2 évig voltam munkanélküli, akkor mindenünket elvesztettük, mert a férjem is az volt.

Nagy nehezen vettünk újra egy lakást 1 éve.

A munkanélküliségünk alatt minden hitelünket felmondtak és ugye nem volt bevételünk, így adóságot halmoztunk fel.

A fiam 3 éve érettségizett és azóta összesen 8 hónapot dolgozott, mert a fiatalokat a próbaidő alatt kiszórják. A férjem is munkanélküli lett ismét, így csak az én fizetésemből élünk, ami a lakáshitelre és valamennyi rezsire elég csak.

Én sem tudom megoldani a problémámat, mert itt pesten sincs állás mindenkinek. Nekem is vannak folyamatosan elmaradásaim és azt sem tudom, hogy miből fizetem ki a felmondott hiteleimet. Én is dolgoznék még másod állásban is, de nem vesznek fel még egy boltba sem. A férjem 55 éves, így nem kapkodnak utána. A fiam pedig tapasztalatlan, ezért ő utána sem.

Nekem sincs senkim aki tudna segíteni.

Kérhetnék segítséget én is? Nem, nem teszem, mert vannak nálam rosszabb helyzetben élők is.

Én is úgy érzem, hogy mindenki hátat fordított nekünk, mert csak akkor vagyunk jók, ha adót fizetünk, bár akkor is csak erre, mert ha fizetjük az adót, akkor semmi problémánk nem lehet. Nekem nem 500 eFt-os problémám van, hanem több milliós.

2011. máj. 24. 07:12

Igazad van kedves Mária!

Sokan azt híszik, hogy az ember azért írkál mert nincs jobb dolga mint sajnáltatnia magát. Nem azért irunk hanem azért mert nagyon rossz helyzetbe kerültünk amit egyedül nem tudunk megoldani és segítséget remélünk honfitársainktól.

Reménykedünk benne, hogy vannak még jó szándékú emberek, mert a hívatalok, alapítványok,egyesületek hátat forditanak a nehéz helyzetben élő családoknak. Én is önhíbámon kivül kerültem ilyen helyzetbe. Dolgoznék én, de itt még azt sem lehet. Viszont élni kell.


"NEM FOG SZŰKÖLKÖDNI KI AD A SZEGÉNYNEK,DE AKI ELFORDÍTJA TŐLE TEKINTETÉT, AZT SOK ÁTOK ÉRI."(PÉLDABESZÉDEK KÖNYVE 28:27)



" VAN AKI BŐVEN OSZTOGAT,MÉGIS GYARAPSZIK,MÁS MEG SZŰKEN MÉRI A JÁRANDÓSÁGOT,MÉGIS ÍNSÉGBE JUT. AZ AJÁNDÉKOZÓ BŐVELKEDIK ÉS AKI MÁST FELÜDÍT, MAGA IS FELÜDÜL." ( PÉLDABESZÉDEK KÖNYVE 11:24-2

2587. mamcili
2011. máj. 22. 15:04
Két fotelt és hozzá tartozó kis puffot jelképes összegért átadnám, de érte kell jönni és el kell szállítani.
2011. máj. 22. 14:55
sziasztok már régen jártam itt.de a gonoszság nem szünt meg ittis lehetne segiteni bárcsak tudnék ,de nem is bántok senkit.mi is 33 ezer ft böl élünk 4 gyen már csak de ez mire elég.minket ismer itt egy hölgy és meg tudjo mondani most is elmenzünk a tescoba dolgozni egy pár napban.meg a honapban 16 ora éjszakára egy nap de ez is potolt valamit.én is segitséget kérnék de ugysem kapok föleg élelmiszert.a gyerekeknek.
2011. máj. 4. 20:59
Nem tudom miért kell gonoszkodni. A szomszédot kértem meg hogy használhassam a gépét és nem csak ide írtam hanem az emailemet is megnéztem. Ahogy most is. Nem híszem hogy szívesen lennél a helyemben, de el sem tudod képzelni,mert nincs mivel. Annál ostobább dolog nem létezik embernél mint az ha a butaság párosul a gonozsággal. Könnyű tanácsot adni, hitetlenkedni. Elég szomorú ha az emberi érzések csak is idáig terjednek. Miért törsz pálcát egy másik ember felett ha nem ismered és nem vagy tisztában a helyzetével. Szerintem elösször szállj magadba mert egy 46 éves 3 gyerekes családanyát kritizálsz.
2584. pisti750
2011. máj. 1. 14:13
Sziasztok. Én 35-Éves Fiatalember Vagyok. gyermekét Egyedül Nevelő Anyukával Szeretnék Megismerkedni.Aki Hozzám Költözne. Pest Mellet Maglódon Lakom. 06202356468
2583. kefekötőke (válaszként erre: 2582. - Magdolna65)
2011. máj. 1. 09:17

"Nincs már internetem sem, tv adásom sem...."


Nekem még van internetem,elég sokba kerül.Én is szeretnék egy olyan lehetőséget ami neked van!

Úgy értem,nincs internetem és mégis tudok a hoxára, vagy a "nagy embereknek " írni.

Persze tudom ,"kölcsön laptopon a szomszédban" is lehet este későn írni.

2011. ápr. 28. 20:50
Már régen írtam a helyzetünkről. A villanyról csak annyit, hogy rávoltak csatlakozva és azt megoldottuk, de sajnos akkor is van 130000 ft elmaradásunk ahogy a gázban is van 140000 ft elmaradásunk. Ebben a hónapban a családimból csak 15000 ezret tudtam felvenni végrehajtás miatt egy hitel tartozás miatt. Sajnos senki nem segít. Az albérleti díj tartozásunk pedig 240000 ezer ft. Nincs már internetem sem, tv adásom sem, szintén tartozás miatt. Balesetet szenvedtem a jobb térdem megrepedt alig birok járni, de azért elbicegek. Itt az önkormányzatnak nincs egy fillére sem és aki teheti menekül innen. Mi lassan éhen halunk de nem számit. A butoraimat még mindig nem sikerült eladnom. Írtam én már mindenkinek de senki nem válaszol még a nagy emberek sem. A fiam most is beteg de még gyógyszert sem tudok kiváltani neki. Az anyaotthonokban nincs hely, nincs már életünk csak a nyomoruság mely osztályrészül jutott egy anyának aki világ életében dolgozott és a gyermekeiért élt. A magyar szomorú valoság itt már senkinek nincs rendes normális élete.
2581. edwina
2011. ápr. 28. 17:56
Elnézést kérek, lemaradt: lakhesis@invitel.hu
2580. edwina
2011. ápr. 28. 17:54
Harmadik éve vagyok rokkantnyugdíjas, havonta 57000-ből "élek" egyedül. Sok mindent megtanultam megoldani, vannak azonban dolgok, amelyekhez - sajnos - nem értek illetve amelyeket szűkös anyagi lehetőségeim mellett nem tudok beszerezni. Ha volna valaki Budapesten, talán éppen a Ferencvárosban, aki ki tud segíteni egy íróasztalhoz illő székkel, illetve egy fotellel (TV elé), mert nem használja már vagy felesleges, illetve ha olvas engem valaki, aki gyakran jár autóval Németországba, akihez betársulhatnék benzinköltséggel - szívből megköszönném a segítségét. Segítségre szorulnék még egy tv-videó összehangolásban illetve cd-dvd írás megtanulásában is, de azt hiszem így egyszerre túl sokat kérnék - így nagyon szépen megköszönöm mindenkinek, aki megpróbál illetve tud segíteni. Pancsertündér
2579. Berryblue
2011. ápr. 15. 16:49

Tisztelt Fórumozók!

Megdöbbenve olvasom a hozzászólásokat.Rengeteg a segítségre szoruló család!Én sem a magam nevében írok.Szerencsére nem éhezünk,bár nem is dúskálunk.

Nemrégiben megismertem egy családot.Elhívtak magukhoz,de sajnos megdöbbentem milyen rettenetes körülmények között élnek.Az apa sajnos semmilyen támogatást nem kap,az anya két gyermek (9 éves és 3 hónapos kislányok)után kap 54ezer forintot.Ennyiből élnek,vegetálnak.Rendesek ,dolgosak,de sajnos a munkanélküliség miatt a férfi semmilyen munkát nem kap.Alkalmi munkát vállal,bármit megcsinál.

A ház amiben élnek kb.20nm,csak egy házrész.A másik fele jelenleg árverés alatt van.A kikiáltási ár 100 ezer forint.Erre az összegre és még 100ezer forintra lenne szükségük a költségek miatt(illeték,ügyvéd stb.)Szeretném a segítségüket kérni,ahhoz hogy megtudják venni ezt a házrészt.100ezer forint nem egy nagy összeg,de ennek a családnak nagyon sokat számítana.Emberi körülmények között tudnának élni.Jelenleg ez a házrész lakhatatlan,nyílászárók nincsenek,kellene rá költeni ,hogy bele lehessen költözni.Biztosan van Önök között olyan ember ,aki tud ezen a családon segíteni.Mi is sokat segítünk nekik élelmiszerrel ,ruhákkal,de pénzzel sajnos nem tudunk.Néhány zsák cement,festékek,nyílászárók(akár bontott is lehet)már óriási segítség lenne nekik.Persze miután megtudták vásárolni a házrészt.

Ők még soha nem kértek semmit sehonnan,csak küszködnek a mindennapokkal.Szeretnék nekik segíteni ,de csak így tudok,ha összefogok Önökkel.Nagyon boldogok lennének ,ha valóra válna az álmuk és szép házban élhetnének,gazdálkodhatnának,mert még kertjük is lenne,ha sikerülne ezt összehozni nekik az Önök segítségével.Mindent nagyon-nagyon megköszönök előre is.Kérem Segítsenek ,amennyivel,amivel tudnak!

Az e-mail címem:piros_71@freemail.hu

Tisztelettel:Pappné Piroska

2578. mamcili
2011. ápr. 12. 21:50

Sziasztok!

Sok lányka ruhát (kb. 5-9 éves korig) tudnék oda adni olyannak, akinek igazán szüksége van rá, de el kell jönni érte...

Esetleg jelképes összegekért átadnám, hogy így tudjak én is újakat venni a lánykámnak.

Használt és újszerű állapotban lévő ruhákról van szó!

Illetve vékony nagylányra/nőre való téli kabátot is eladnék kétszer használt! Méret miatt!

2577. robertosz
2011. ápr. 10. 14:38
Sziasztok,szomorúan fordulok ide hozzátok,én kerekesszékes rokkant nyugdijjas vagyok,anyum vastagbélrákos,május elsején ki kell költöznünk sajószögedi albérletünkből mert lejárt a bérleti idő és ide költözik a tulaj,én már fél éve keresek de nem találok olyat ami jó lenne vagyis megfelelne,de még olyat sem találok ami pénzben is megfelelne,irtam a máltainak a kereskedelmi tv knek senki nemis válaszolt,a helyi családsegitő sem tud mit tenni,megyünk az utcára igy betegen és sérülten.nem tudom elhinni hogy az önkormányzatok akár miskolc mályi nyékládháza ,nincs szükséglakás amit lehetne bérelni,ha valaki valamiben tudna segiteni azt nagyon megköszönném,
2576. vapi
2011. márc. 22. 16:32

Sziasztok!

Kérlek titeket nézzétek meg ezt az oldalt és küldjétek el minél több embernek akár e-mailben is. Nagyon kell a segítség!!!!

Üdv, Vapi

2575. 07c4794583 (válaszként erre: 2571. - Magdolna65)
2011. márc. 21. 00:09

hú, ez nagyon durva!


véleményed szerint fennáll a rosszhiszeműség? azaz mennyire volt a tulaj keze benne ebben a stikliben?


nehogy kifizess bármit is. martin3-nak igaza van.


a gyerekeket meg nem értem biztosan.. minden normális ember a ti pártotokat fogná. remélem, tudod, hogy az ilyen fókuszos adások után magánemberek szoktak megkeresni és privát - anyagi vagy jogi -, komoly segítséget felajánlani. ha én tinédzser lennék és ekkora szarban lenne a családom, már bocsánat, nem biztos, hogy az lenne az első szempont, hogy hűha mit szólnak az iskolában.


és keress másik ügyvédet, nem tudom, az előzőt honnan szedted.

2574. martin3 (válaszként erre: 2571. - Magdolna65)
2011. márc. 20. 23:57

nem neked kell kifizetni az elmaradt számlákat, hanem a tulajdonosnak, ugyanis nem rendeltetésszerűen használhattad a lakást. Minden erre vonatkozó felelősség az ő dolga.

egyébként én nem is értem az egészet, minek hagytad idáig fajulni a dolgot? az első hónap után jelezned kellett volna feléje, hogy túl magasak a számlák, valami nem stimmel, az ő dolga lett volna mindennek a rendezése(hiába mond mást..) ez feljogosított volna téged az azonnali felmondásra is, minek fizetted még hónapokig?

most mondjam erre(nagyon finoman, mert mást mondanék, csak nem akarlak bántani), hogy drága tanulópénz volt? ilyen nem gondolkodással nem is lehet 1-ről 2-re lépni, sőt csak lesüllyedni lehet még jobban...

az ügyvédes részt meg egyáltalán nem értem, ugyanis ezt egy ügyvédnek kapsából tudnia kellene, és már rég nem ott lennél...(ráadásul nem ennyi adóssággal)

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook