Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
2693. a0c1361e44 (válaszként erre: 2685. - 5388512a59)
2011. szept. 20. 16:44

Sajnálom, de azt hiszem nem vagy egyedül ebben sem.

Nekem is meghaltak a szüleim és elég sok problémám volt és lám talpra álltam úgy, hogy senkitől sem kértem semmit, azaz dehogynem a tesómtól és a barátaimtól.

Az anyukám akkor halt meg, amikor szültem, az apukám rá pár évre, a férjem rákos volt, én munkanélküli 2 évig, most a férjem az....Nem sorolom tovább...

2692. a0c1361e44 (válaszként erre: 2684. - 5388512a59)
2011. szept. 20. 16:40

És ez sem bántás: Mire egy hitel felmondás eljut a végrehajtás stádiumába, addig eltellik több hónap. Nem nagyon hiszem el, hogy 2 havi elmaradással ne tudtatok volna kiegyezni.


A banknak is igazi bizonyíték kell, ahhoz, hogy valakinek az ingatlanját elárverezze! Érdekes lenne, ha igaz lenne a történeted, mert ez esetben a sok adósnak itt a megoldás! Rá kell fogni a szomszédra, hogy ő én vagyok és már viszik is az ő házát....

2691. a0c1361e44 (válaszként erre: 2678. - 5388512a59)
2011. szept. 20. 16:34

Bankban dolgozok, ezért számomra fura az ilyen.

Én is fel vagyok az ilyenen háborodva, mert ha én hibáznék ilyet, engem kirúgnának.


Van egy ismerősöm, akinek egyszer el akarták vinni az autóját. Ugyana az volt a neve, születési ideje, mint az illetőnek, sőt az anyjuk neve is stimmelt. Ami viszont különbözött az a születési helyük volt és a befizetést igazoló dokumentum. Egy bank nem csak a név alapján dolgozik, tehát nem keres a hitelhez egy Kovács Pistát, hanem azt szedi elő, aki valóban felvette a hitelt.

És hallottam már összekevert fogyasztóról is. Annak én voltam az alanya. A szomszéd helyett az én villanyomat kapcsolták ki, mert elszámolták a dobozokat. Elég volt csak azt mondanom, hogy én a 3-ban lakok és rögtön tudták, hogy hibáztak.

Nem piszkálni akartalak, de olyan nincs, hogy valaki helyett elvigyem a balhét, ha semmi közöm hozzá!


Nem néztem, de azt hallom, hogy nagyon olcsók az autók, mivel sok ember nem tudja fizetni, így egész jó autókat potom áron meg lehet venni, esetleg egy régebbit szerintem néhány tízezerért is.

2690. Mókinca
2011. szept. 20. 14:33

Megnéztem: már nem tagja a portálnak.

Ja!!!!!!!!

2689. Mókinca
2011. szept. 20. 14:32

Amikor egy bankszámlára (hitelszámlára) befizetsz, akkor egyeznie kell a Számlatulajdonosnak és a számlaszámnak.

Ellenkező esetben a bank "visszalöki" (nem könyveli).

2688. globus (válaszként erre: 2684. - 5388512a59)
2011. szept. 20. 12:55
De a számlaszámotok nem egyezett!
2687. 07c4794583 (válaszként erre: 2684. - 5388512a59)
2011. szept. 20. 12:43
jó szóval nem fizettétek a hitelt, és elárverezték a házat. nincs itt semmi félreértés. mással is ez történik, aki nem fizet.
2686. b43860c232 (válaszként erre: 2685. - 5388512a59)
2011. szept. 20. 11:31

Mint írtam figyelmesen ,minden témára,szóra,mondatszerkezetre,(még a nem kevés helyesírási hibára is)végigolvastam az össze hozzászólásodat.Az is lehet,hogy nem vagyok evvel egyedül.

Időrendben összerakva,mi mindent mondtál szexről,sohasem volt nagymamákról,személyi kölcsönről,vargajózsefklónról,végső elkeseredésben autóigényről,kirajzolódott egy halvány jellemrajz.


Biztos,hogy csak egy nem fullextrás,jó műszaki állapotú,műszaki vizsga nélküli autóra van szükséged,napi 2x2 km kertekalatti használatra?

"Idegen emberek itélkeznek" a fejed fölött,mintha autót is idegen emberektől kértél volna.

2685. 5388512a59 (válaszként erre: 2682. - B43860c232)
2011. szept. 20. 11:02
köszönöm de tudod még ilyen vén 40évesen is nagyon hiányoznak a szüleim és nagyon fájo amikor idegen emberek itélkeznek a másik feje fölött....rohadt érzés pl anyáknapján nézni a gyerekeimet hogy a nagymamás verseknél ők lehajtott fejjel állnak mert sohasem ismerték öket.és nekem ugyanilyen rohadt érzés volt szintén ezt átélni anno.egyébként nem haragszom rá akárki ez inkább remélem,hogy sohasem kerül olyan helyzetbe,hogy idegen emberek itélkezzenek fölötte.és nem vagyok a kalkutai Teréz Anya csak néha tovább látok a saját nyomoromnál.
2684. 5388512a59 (válaszként erre: 2680. - 07c4794583)
2011. szept. 20. 10:54
a tények:a férjem Varga nevezetü namármost egy budapesti másik szintén ugyanilyen nevezetü még a keresztnév is ugyanaz szintén adosa volt a citibanknak.2honap késedelmünk volt a férjem gerinc beteg lett ezért a munkáltatoja elküldte amikor már nem tudta tovább leplezni betegségét mi a bankhoz irtunk kérelmet telefonáltunk személyesen bementünk stb de a bank közölte,hogy felmondták szerzödésünket és minden további ügyin tézés a bank ügyvédjénél intézhetö.az ügyvéd pedig a végrehajtohoz irányitott minket de ezek a válaszaik több honapot vettek igénybe.közben kiderült,hogy biroságra adták csak nem mi vettük át a végzést hanem a másik Varga József Budapesten a Fecske u 15szám alatt de gondolom őt ez nem zavarta mert látta,hogy nem az ő ingatlanát árverezik.és a magyar jog kimondja,hogy a végzést követöen 15nap elmultával fellebezésnek nincs helye.tehát ment a házunk.de egyébként kicsit bánto,hogy te ezt hisztinek nevezed illetve derülsz rajta mert ilyen JÓT még nem hallottál.hát én nem nevettem rajta....egyébként ezzel az üggyel a lakóhelyem szerinti napilap is irt cikket de lesöpörte a bank ügyvédje öket.és irtunk a pszáf-hoz is küldtük a csekkek fénymásolatát a bank fele de ők viszont válaszukban a felügyelet fele mindösssze 70000ft ismertek el egy-két befizetést miközben mi kb a felét kifizettük az 550000ft tartozásnak igy ebböl lett a házunkra terhelve 2500000ft.ennyi de nem értem ezt miért kell bizonygatnom?talán azt keresitek hogyan lehet még jobban belerugni egy másik emberbe???
2683. 07c4794583 (válaszként erre: 2682. - B43860c232)
2011. szept. 20. 10:45
nagyondurva
2682. b43860c232 (válaszként erre: 2681. - 5388512a59)
2011. szept. 20. 10:43

Jól beletalált ez a Kefekötő a sertéid közé,mikor a keféjét kötögette,hogy ilyen hosszan és vissza,visszatérve válaszolgatsz neki.

Biztos az összes fonót,szövőt,kötőt a pokolra kívánod.

Olyan hosszan válaszolgatsz,hogy már kíváncsiságból is elolvastam az összes létező hozzászólásaidat.

Tényleg nem kispályás vagy.

2681. 5388512a59 (válaszként erre: 2676. - Kefekötőke)
2011. szept. 20. 10:24
és tényleg végezetül még egy utolso mondatot engedj meg.nekem nagyon fájó ,hogy korán elvesztettem szüleimet és nem tudom mit szolnának ,hogy ilyen merésazeltem nyilvánosan kérni,de egyvalamiben biztos vagyok!igenis büszkék lennének rám,mert mindazt amire tanitottak én élet elvemnek vallom és gyermekeimet is ezen a szellemben nevelem.mi nem itélkezünk senki fölött mert anyum mindig azt vallotta,hogy az ember élete mérleg és amit mi adunk másoknak azt vissza kapjuk,tehát a mérleg nyelve mindig kiegyenlittödik......nálunk ha az iskolában gyüjtés van a gyerekeim megválnak a szewretett játékoktol ruháktol pedig nekik sincs sok de átérzik hogy valakinek mekkora örömet tudna k vele okozni.a 8éves lányom a hajléktalanoknak lakást adna élelmet az ő szavával élve ha egyszer nagyon gazdagog lennénk....igenis erre büszkék lennének a szüleim mert én is az vagyok. és arra is büszkék lennének ha tudnák hogy igaz,hogy elfeküdtünk de megprobáltunk felállni.büszke lenne ha látta volna hogyan probálunk a semmiböl otthont teremteni öneröböl nem sirva riva. büszkék lennének ha látták volna,hogy egy teljesen gazos területet hogyan gondozunk,hogy ezáltal is könnyebb legyen mert azt sem kell megvenni amit megtermelünk.nem hiszem ,hogy azért mert egy kicsit könnyiteni szeretnék terheinken mérgesek lennének.talán inkább azt mondanák:jol van leányom legalább megprobáltad.....
2680. 07c4794583 (válaszként erre: 2678. - 5388512a59)
2011. szept. 20. 09:48
Nem ítélet volt, puszta tények. Te is inkább írhatnád a tényeket a sértődött hisztériázás helyett. Szóval nem ismerték el a befizetéseket? Netán elégtek a csekkszelvények?
2011. szept. 20. 09:47

"összecserélt minket egy másik adosal és a befizetéseinket nem ismerte el"



ez eddig a legjobb, amit hallottam :))))

2678. 5388512a59 (válaszként erre: 2675. - A0c1361e44)
2011. szept. 20. 09:40
na igen körülbelül erröl beszéltem....te ismertlenül rögtön tudod hogy ezek a dolgok hogy is történtek.igen eluszott a házunk és ha kicsit is járatos vagy a bürokrácia utvesztöjében akkor tudhatnád,hogy kifogásal élhetsz egy eljárás miatt de attol az még a maga menetében zajlik tovább.miután a végrehajtonál elismerték vagyis egy titkárnö neve elhallgatását kérve mutatott rá hogy egy másik adosal kevertek minket addigra a végre hajto terhelte házunkat és kényszer eladásal fenyegetett ami erdményezte ingatlanunk elvesztését.de mint mondtam ez egy hosszu történet sajna ez velünk megtörtént,bizonyára hallottál már összecserélt fogyasztokrol adosokrol stb.ha én ilyenekröl hallok csak mélységes felháborodást érzek nem pedig cinikus itéletet.....
2677. 5388512a59 (válaszként erre: 2676. - Kefekötőke)
2011. szept. 20. 09:21
szia!hát tudod valahogy erre is számitottam,és nem is csodálkozom ,hogy ezen a forumon valojában ti akik inkább gunyolodni megmondani a tutit ilyen reagálásom érkezett.ha jól olvastam ez a forum arra lenne hivatott.hogy emberek akikben van empátia segitsenek kölcsönösen egymáson.de sajna bárki aki segitséget kért rögtön lett egy kéretlen prédikátorja aki megmondja,hogy szégyelhetné magát mert segitséget probál kérni,.na a másik.igen van jogsink méghozzá a férjemnek hivatásos.hogy miért is kértem autot?nem ingyen ezt hangsulyoztam és nem valami fullextrát.....tudod mi naponta kb2km teszünk meg az iskoláig térdig érö sárban.a gyeregek esös idöben váltoruhát visznek mert mire beérünk átázik a ruhájuk,cipöjük.de mielött megmondanád.hogy biztos azért lakunk ott ahol mert nem dolgozunk iszunk stb,sajnos ebben sem lesz igazad.mi egy várostol messze külterületen lévö szölöhegyen lakunk és azért ott mert 3éve a citibank egy elegáns huzzásal egy stemélyikölcsön szerzödésünket egyszerüen összekeverte egy másik adosával akinek több millios tartozását a mi házunkra terhelték.....de ez egy hosszu történet és engedd meg,hogy ne részletezzem mert valoszinüleg ezt is felülbirálnátok és végül mi lennénk a hülyék....a másik.miután eluszott mindenünk albérletböl albérletbe mentünk mig végül egy kolléga nöm felajánlotta ezt az ingatlant ahol most élünk és 2éven át részletekben kifizethettük az árát.egy teljesen reromlott épület volt de mi megfogadtuk,hogy a történtek ellenére ismét otthont adunk a családunknak éés mindenféle segitség nélkül ez mára sikerült is talán.ketten ujitottuk fel férjemel ő falazott én meg betont hordtam téglát pucoltam stb.de semmilyen munka nem volt sok azért hogy ujra otthont tudtunk a magunkénakj.ja de sajnos arra már nem volt pénzünk,hogy vezetékes vizünk legyen és tudod naponta esöben hoban hordani a több száz liter vizet egy rossz kerékpáron nem éppen jó szorakozás,mivel mi külterületen lakunk igy nincs közmüvesittés ezáltal nincsenek aszfaltos utak csak földut,nincs utcai vil ágittás nincs csatorna stb..... tehát ezért merészeltem autot kérni hogy egy kicsit könnyebb legyen nem nekünk a gyerekeknek.és müszaki azért nem szügséges mert a legközelebbi ismeröstöl hordjuk a vizet tölünk kb 2km-re lakik és kertewk alatt szoktunk átmenni a vizért.a férjem mezögazdasági gépész tehát nem müszaki analfabéta.....és végezetül engedd meg....sajnos nincs nagymamám nem is ismertem soha de ha lenne akkor sem azért szeretnénk mert segittene hanem mert nagyon jó dolog lehet egy nagyszülöi szeretetet érezni sajna az én gyerekeimnek ebben sohasem volt része,a szüleink sem élnek férjem részéröl sem de ha élnének azt gondolom nem várnánk segitséget tölük inkább mi probálnánk meg megadni nekik mindent amire képesek lennénk. zároban :nem kispályás vagyok csak végtelenül naiv,én magambol indultam ki és a többi jó szándéku emberböl.én azt vallom,hogy ne itéljünk senki fölött mert amit adunk általában kapjuk is.tehát kedves Kefekötö ha te nem voltál még olyan helyzetben hogy jólesett volna egy jószándéku ember segitése addig ne törj pálcát senki feje fölött.és ha az életed problémáktol mentes akkor örülj neki de talán ne ilyen forumokon tölsd az idödet talán van olyan ami a te izlésednek megfelel és nem mindenféle kispályás embereket kell kioktatnod.egyébként tényleg megdöbbentö hogy te és hasonlo gondolkodásu emberek azért irogatnak hogy mégjobban megalázanak egy amugy is bajban lévö embereket.....
2011. szept. 19. 13:51

Ha a nagymamád még él biztos büszke lehet rád.

Az ő idejében legfeljebb egy marék sóért ,2 tojásért mentek a szomszédba segítséget kérni,azt is némi alázattal,kicsit szégyenkezve.

Ma viszont már nem kispályáznak a 40 év körüli anyukák.

Egyenesen csak egy autót kérnek "jelképes összegért"Az sem baj ,ha nincs műszakija, csak ne gyertek velem szemben az úton!

Nem is tudom merjem -e feltétetelezni,hogy legalább vezetői engedélye van -e valakinek a családban.

Azért azt jó tudni , hogy egy "akármilyen állapotú autó" fenntartásához is pénz kell ,akkor is ha a falnak támasztod egész évben.

2011. szept. 19. 10:14
Ha valóban összekevertek valakivel és valóban fizetted, akkor azt valahonnan tetted, így van bizonyítékod, hogy fizetted. Ebben az esetben viszont nem vehették el a házad.
2674. golfáramlat (válaszként erre: 2671. - Dalya)
2011. szept. 15. 21:04

Szia!

Tudom, hogy nem a Te hibád, de az eszem megáll az emberi felelőtlenségen!!!!!!

Ezekre a körülményekre, amikben az ismerősdödék élnek, 3. gyermeket vállalni.....

Komolyan mondom, hogy nem tiszta eresztések!


És most lehet szidni, ostorozni, a nagycsalád szépségét dícsérni, stb....

2673. dalya (válaszként erre: 2672. - Keringő)
2011. szept. 15. 10:45
Már meg tettem,de mindenhol meg próbálom.
2672. keringő
2011. szept. 15. 10:43

Szia!

tedd ki face-re vagy iwiw-re is, biztos többen látják

Sok sikert!

2671. dalya
2011. szept. 15. 10:40

Sziasztok!!!


Kérek minden ismerősömet, hogy akinek módjában áll vagy tud az segítsen. Van egy 3 gyermekes becsületes házas pár.A harmadik gyermek most 6 hetes, egy pici parasztházban laknak szerényen, szükségük lenne egy emeletes ágyra a két nagyobb gyermeknek, a kisfiú 9a kislány 8 éves.Sajnos öten alszanak egy kis szobában, így egy kicsit jobban férnének.


Továbbá ha valakinek van tudomása hogy valakinek van eladó olaj kályhája az is nagy segítség lenne. Most fával tüzelnek egy kis sparhelt fűti be a szobácskát de nem tudták meg venni az egész téli tüzelőt. Az olajkályha fűtésére már szereztem segítséget. Előre is köszönöm a segítséget illetve hogy elolvastátok.

Ha valaki tudna ez ügyben segíteni az itt ill priviben tudja fel venni a kapcsolatot velem.


köszönöm.

2670. gonoszdi (válaszként erre: 2669. - Hmv.)
2011. aug. 31. 15:48
Ebben igazat adok. Textil pelenkák is tökéletesek. Ikreknél csak az volt,és kibírtam hogy pelenkákat kellett mosni. Elvégre ruhákat is mosni kell a kicsikre. Eldobható pelenkát csak is 3.és 4. gyereknél használtam,de már csak akkor amikor már nem kellett sűrűn cserélni és úton voltunk.. Ha valakinek nem telik eldobható pelenkára,akkor ne legyen kényelmes,és használjon textilt. 1982-ben nem volt eldobható pelusok,és mégis felnőttek a gyerekek.
2669. Hmv. (válaszként erre: 2665. - Syksy)
2011. aug. 31. 09:55

Felesleges gúnyolódnod, nem gondolod?


Segítő szándékkal próbáltam ötletet adni azok számára, akik nem győzik ellátni a gyermekeiket eldobható pelenkákkal.

Hisz horrorisztikus pénz el megy rá, mire kinő a kicsi a pelenkás korszakból.


Akinek van rávalója, költsön eldobhatóra.


De aki szinte az éhhalál küszöbén tengődik???

Miért nem felelne meg a textil?

Kézzel is kimosható, centrifugázni sem kell, hisz ha kiteregeti, megszárad. Az összes költsége maga a pelenka ára /egyszer/ és néhány db szappan.



Ennyi.

2668. mamcili
2011. aug. 25. 19:48

textil vagy egyszer használatos pelenka...

árban nincs különbség, ezt már felmérték!!!

de környezetszennyezésben hatalmas...

2667. mamcili (válaszként erre: 2662. - Hmv.)
2011. aug. 25. 19:45
pesti csirke vagyok :)
2666. driennke83 (válaszként erre: 2665. - Syksy)
2011. aug. 25. 11:20
Nem arról volt szó, hogy ne használjuk a mai kor vívmányait, hanem, hogy hogyan lehet spórolni mondjuk a mosással, vagy a pelenkákkal, ha nincs más megoldás.
2665. Syksy (válaszként erre: 2643. - Hmv.)
2011. aug. 25. 10:47

És talán tampont sem kellene használnunk, hiszen biztos vannak elnyúlt pólók... daraboljuk el, tegyük oda azt, és mossuk ki utána kézzel.


Ébresztő! Ez itt 2011. Magyarország!

2664. driennke83 (válaszként erre: 2661. - Kefekötőke)
2011. aug. 25. 07:54

Az a baj szerintem az emberekkel, hogy nem szívesen mondanak le a megszokott kényelemről. Például éltek egy színvonalon, de jött a válság és lejebb kellene adni az igényeket.

Saját tapasztalatból tudom, hogy milyen nehéz. Amikor fél évig gyesen voltam és csak 25 ezret kaptam, na az nagyon nehéz volt. De alkalmazkodtunk a helyzethez ahogy tudtunk. Például a drága mosószerek helyett a mosószappan. Én még anyukámtól sem kértem akkor, de van akinek ez a könnyebb.

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook