Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
3293. megi04 (válaszként erre: 3292. - Kicsimanóci)
2013. dec. 17. 19:25
Próbálkoztam volna,de illetéktelenek beleszóltak...
3292. kicsimanóci (válaszként erre: 3291. - Megi04)
2013. dec. 17. 18:48
Nem engem kell megismerni, hanem azt, aki segítséget kér ezen a fórumon...
3291. megi04 (válaszként erre: 3290. - Kicsimanóci)
2013. dec. 17. 17:51
Te kismanóci..Mesélj:)Mesélj magadról...Igényem van téged megismerni...
3290. kicsimanóci (válaszként erre: 3288. - Megi04)
2013. dec. 17. 17:29

A kérdezés, megismerkedés igénye, meg az öncélú cseszegetés és földbe döngölés között azért van árnyalatnyi különbség.

Ja, én is bírom, mikor unatkozó emberek fényezik magukat.

3289. Flóra76
2013. dec. 17. 15:59
Egyetértek Megivel és még annyit tennék hozzá, hogy nem itt a hoxán kellene ilyeneket irogatni, csupán azért, mert itt minimalis esélye van annak, hogy célba talál!
3288. megi04 (válaszként erre: 3286. - Kicsimanóci)
2013. dec. 17. 15:45

Akkor olvass jobban utána,ha ezt gondolod.Nem azt írtam,hogy MINDENKI csaló,de bocs,ha az ember óvatos.

Tudom milyen MOST az élet,De bocsáss meg,ha nem értem meg,hogy valaki miért vesz fel hitelt a semmire.

Ha segítséget kérnék,nekem természetes lenne,ha kérdezel.

Nem megalázni akartam azt,aki kért.Csak azt akartam,tudja,nincs egyedül,ne essen kétségbe annyira.

Én meg azt imádom,mikor unatkozó emberek direkt belemagyaráznak olyan dolgokat a hsz.-be,ami meg sem fordult az író fejében.

Csóváld meg a fejed,aztán segíts neki,ha tudsz.Ne nekem magyarázz,az én lelkiismeretem tiszta.

3287. Chiara77
2013. dec. 17. 15:31

Sziasztok,


ha valakinek segítség, akkor szívesen felajánlom a kb. 177*235 cm-es L alakú sarokkanapénkat, ami ágyazható (kb. 140*200-as ágy lesz belőle), a rövidebbik vége tárolós/ágyneműtartós.

Sötétbarna textilbőrből van, sajnos áthúzást igényel, mert az ülőfelületén a textilbőr repedezett, lejött. (ebben sokat "segített" a 3 éves kisfiunk is)


Jobbos kivitel (azt hiszem)- tehát ha a hosszabbik oldalán fekszünk, akkor jobb kéz felé esik a rövidebb oldala. Két részletben lehet szállítani, a részeket egymással könnyen egymásba lehet kapcsolni, a jobbos oldal nem változtatható meg.

A kihúzható ágy része teljesen jó és új, soha senki nem aludt rajta- a felület igényel áthúzást vagy legalább letakarást.


A bútor egyébként szerkezetileg jó, használható, de látható esztétikai hibás. Kb. 3 éves, a KIKA-ban vettük.


Tudok még adni fa karinist, különböző lakástextileket (függönyök- egyszínű muszlinos, organzás anyag), kis színes díszpárna, ágytakaró, amivel pl. ez a kanapé is letakarható illetve ágyneműt is.

Természetesen ezeket tisztán, kimosva, szép állapotban- csak már nem használjuk, felesleges.


A bútor Budapesten, Rákospalotán található, emeleten. Szállításban, cipekedésben nem tudok segíteni. Szerintem 2 felnőtt tudja egyszerűen két darabban vinni, személyautóval nemhiszem, hogy szállítható (hacsak az egyik nem tetőcsomagtartón, a másik hátul, ha az autó elég nagy)


Remélem, hasznát veszi még valaki. Kereskedők, lomizósok kíméljenek.

Köszönöm szépen.

3286. kicsimanóci (válaszként erre: 3285. - Megi04)
2013. dec. 17. 15:20

Elnézést, éhogy én válaszolok, de szerintem nagyjából a beírók 90 százaléka hirdeti, hogy ő milyen überf...sza.

Nem voltam még olyan élethelyzetben, de azért gondolom, hogy ilyenkor nem a kioktatás és az ész osztása hiányzik annak, aki segítséget kér.

El lehet menni mellette, nem kell rá reagálni, de pont a földbe döngölni nem ildomos. Gondolom, senki nem jókedvében, vagy nyereségvágyból kér itt.

3285. megi04 (válaszként erre: 3283. - 4c1a787e8f)
2013. dec. 17. 14:54

Akkor adj,kérdés nélkül,és ne észt ossz te sem!

Ne csak olvass,értelmezz is.

Szerinted ki írta azt,hogy bezzegődefaca?

3284. megi04 (válaszként erre: 3282. - A0c1361e44)
2013. dec. 17. 14:50
:( Igen,előfordulhat ez is..:(
2013. dec. 17. 08:58

Ennek a fórumnak az a címe, hogy segítésgkérések-felajánlások.


Nem kioktatás, meg bezzegéndefacavagyok. Ide ilyet az ír, akit bizony annyira megtört a nehéz élete, hogy a mai napig nem lát ki belőle, és máson veri le az ő sérelmeit.


Aki beleolvas, el tudja dönteni, hogy akar-e segíteni valakinek, vagy sem.


Én is írkálhatnék ide olyanokat, hogy jaj, nekem is négy gyerekem van, és egy autista, mégis tudok dolgozni, vagy hogy miért nem végzett itt mindenki el legalább hat egyetemet, akkor biztos sokkal jobb lenne az élete... Pont azért, mert tudom, hogy ez mivel jár, és a saját korlátaimba is ütköztem már bele.. Általában az a legdühödtebb, aki szintén ütközött már, csak úgy csinál, mintha nem történt volna meg..

3282. a0c1361e44 (válaszként erre: 3280. - Megi04)
2013. dec. 16. 20:34
Nekünk volt egy karácsonyunk, amikor a hétvégéről megmaradt rizseshúst ettük szenteste...
3281. Landuka (válaszként erre: 3280. - Megi04)
2013. dec. 16. 16:27

Köszönöm a jó tanácsot.

Neked sem egyszerű.

3280. megi04 (válaszként erre: 3275. - Landuka)
2013. dec. 16. 14:55

Landuka kedves..Enissának azt írod:Ismersz? stb.


Mégis honnan ismerhetne? Volt itt a neten egy Bared nevű felhasználó,akinek sokan,lelkesen segítettek.Hiba volt.


Felesleges felsorolni a kilátástalan helyzeted,mert mint írod,ti azért dolgoztok.Én 4 gyerekkel-köztük 1 autistával-maradtam itthon(vagyis nem dolgozhattam)úgy,hogy a férjem munkanélküli volt.Most csak S.F. alapú hitelem van,aminek egy fizetésnyi a törlesztőrészlete.

Volt már olyan karácsony,amikor nem volt ajándék,de ennivaló azért volt.Ismétlem:4 gyerek mellett.

És igen,én is azt mondom,ha még sejtésed sincs arról,hogy miből fizethetnéd,akkor hiba volt hitelt felvenni.Amikor én felvettem,akkor úgy gondoltuk,simán kifizetjük a részletünket.Nem láttuk előre,hogy a 4szeresére fog emelkedni.

Volt,hogy ki akarták kapcsolni a villanyt.Ilyenkor azt gondoltam:Na és? 100éve sem volt villany,mégis éltek..

Most 60 ezerrel több lett a végelszámolás,megkértem részletre.És mit ad Isten??Megadták!

Mély szegénységben biztosan nem élsz,ha egyszer van pl. telód.

Hiszed vagy sem,nagyon sokan jártak/nak a TE cipődben.Sőt.Még rosszabban is.

Ne kérj jóhiszeműséget.Itt nagyon sok a csaló.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy te is az vagy,de tanuld meg megbocsátani azt,hogy az emberek már nem hisznek el mindent azonnal.És ha valaki meg akar ismerni,hogy esetleg segíthessen,akkor ne kérd ki magadnak,hogy utána "azért ordítsd le a fejét"mert meg akart ismerni.Pocsék taktika.

3279. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3275. - Landuka)
2013. dec. 16. 12:58
Hogy tudd honnan a nagy tapasztalatom,10 igen tízéves koromtól dolgoztam minden szünetben a mezőgazdaságban, esőben és tűzőnapon. Tizennégy éves koromtól tartom el önmagam munkából, miközben mindig tanultam, és tanulok a mai napig is. Nem tartom természetesnek, hogy ha nekem kutya sorsom volt, másnak is annak kell, hogy legyen, főleg egy gyereknek nem kell, hogy az legyen. De, ha az élet úgy hozza , abból baja nem fog származni, hogy megtapasztalja milyen is ha nem az elképzelései szerint van valami, mert majd megtanulja értékelni,amije van....én megtanultam. Büszke vagyok rá, hogy sosem vártam el senkitől semmit, amim van, azt mindent magamnak köszönhetem.
3278. patapucs (válaszként erre: 3277. - Landuka)
2013. dec. 16. 12:54

Merre laktok?

Azt sem lenne rossz tudni, mert úgy könnyebb bármilyen segítséget találni.

3277. Landuka (válaszként erre: 3272. - 4c1a787e8f)
2013. dec. 16. 12:40
10 éves lány és 13 éves fiú.
3276. Landuka (válaszként erre: 3274. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 16. 12:37

A gyermekem tudja mi az hogy nincs vagy nem jut. Eddig még a karácson y volt az egyetlen úgymond "védett" ünnep.

Mostanra elfogyott a tehetségünk.

Megérti a 10 éves kislányom is csak elfogadni keserves szegénykének.

3275. Landuka (válaszként erre: 3270. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 16. 12:35

Köszönöm még egyszer a "jóhiszeműséget"

és a jó tanácsokat.

Hogy csak bennünk nincs hiba én egy szóval nem írtam.

DEE!!!

Ismersz?

Jártál egy percig is az én cipőmben?

Tudod hogy milyen gondokkal,bajokkal kellett szembenéznem életem során???

Valamint hogy az élet hány oldalról állít megpróbáltatások elé??

Ezt kellene megtanulnia sok magyar embernek: MEGISMERNI aztán ítélkezni,és nem fordítva.

Arra alapoztuk a hitelt hogy egyszerűen csinálni kellett valamit.

És mert tudtuk hogy ha a tartozás rendezésére nem lesz pénzünk akkor a visszakapcsolási és egyéb díjakra még úgy sem.

Igen a te gyermekkorodban más volt az értékrend.

Kicsit úgy hangzik ez tőled: Én megszenvedtem a gyermekkoromat,szenvedje meg más is.

Látod én mindig dolgoztam mióta az iskolából kiléptem és nem tudtam építkezni.

Ha olyan jó fej lennék mint te akkor most találgatnám hogy esetleg honnan volt rá pénzetek.

És végül: biztos sokáig tartott bepötyögni a googliba a körzetszámot. (Ez zseniális.)

Sikerült a végét is megkoronázni a hülyeséggel:-Igen,Hollandiában élek. Csak szeretek átruccanni ide Magyarországra küszködni.Ez a hobbim.


Itt a 31-es körzetszám magyarázata: [link]

3274. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3271. - Landuka)
2013. dec. 16. 12:33

Nem a megbántás volt a célom, csak felszerettelek volna rázni, hogy hidd el, nem Te vagy a világ legszerencsétlenebb embere, muszáj másképpen nézned a világot. Sosem lenne egy családon belül sírni, azon okból, hogy nincs karácsonyra ajándék. Nem erről szól számomra ez az ünnep.


Biztos lesznek többen akik segíteni tudnak, és akkor olyan lesz a Ti ünnepetek is amilyennek elképzeltétek. Kívánom legyen békés, ha nem túl gazdag is, de mégis boldog karácsonyotok!

3273. patapucs (válaszként erre: 3269. - Landuka)
2013. dec. 16. 12:18
A 31-es Tesco mobil telefon.
3272. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3269. - Landuka)
2013. dec. 16. 12:14
Hány évesek a gyerekek és milyen neműek?
3271. Landuka (válaszként erre: 3270. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 16. 12:14
Köszönöm
3270. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3269. - Landuka)
2013. dec. 16. 12:12

Tudom, ha kalácsot nem tud valaki adni, akkor tanácsot se adjon. DE az utolsó mondatod kiverte a biztosítékot nálam. Mindenki közönyös, mert a karácsonnyal foglalkozik????...csak bennetek nincs hiba.

Nézd az élet szebb oldalát, a férjednek van munkája, Neked is megadatott, hogy közmunkád legyen.

Hidd el sokan vannak akik rohannának a templomba hálát adni Istennek, hogy ennyi bevételük is van.

Azt nem értem, igaz semmi közöm hozzá, ha egyszer tudtátok amennyi bevételetek van, abból rezsit sem tudtok fizetni, akkor mire alapoztátok a hitelt??... hiszen az egy plusz kiadás.

Sajnálom a helyzeteteket, és nem úgy, hogy az életemben nem tapasztaltam meg, bizony tudom mi a szegénység, megéltem ajándék nélküli karácsonyokat, mint gyerek, de sosem sírva. Más volt az értékrend.

Meg is tanultam egy életre mi a fontos, az biztos, hogy nem a karácsonyi egyszeri áhítat, hanem az egész éves egymás iránti szeretet, tisztelet, megértés. Építkeztünk gyerekekkel, nemhogy meleg nem volt a fürdéshez,még víz sem a lakásban és kád sem. Udvari vízkiállást gázolajjal öntöttel le, és gyújtottam meg, hogy vizet tudjak venni vödörbe,inni, főzni, mosni. A pénz kezelést kell megtanulni, nem másokat kell okolni a szerencsétlenségünkért.



Még egy kérdés, Hollandiában élsz? A 31-es körzetszám Hollandia behívószáma.

3269. Landuka
2013. dec. 16. 11:27

Szia.

KÉRLEK LEGALÁBB OLVASD EL

A helyzet röviden:

34 éves vagyok,két gyermekem van.

Közmunkán dolgozom. (más lehetőségem jelenleg nincs,

meglehetősen megalázó "bérért",hidd el nem nagy poén az út szélén elfogysztani a fagyott reggelit)

Sajnos évek óta küzdünk azért hogy a rezsit ki tudjuk fizetni,ennek érdekében

(a kikapcsolás elől menekülve) többször hitelből fizettük ki a felhalmozódott tartozást.

A hitelek így a fejünkre nőttek. A férjem fizetéséből a bank számunkra hatalmas összegeket von le.

Tudom ezzel sokan így vannak.


A LÉNYEG: Minimális karácsonyi jutalmat ígértek a férjemnek a munkahelyén,de a bank ezt is

élből le fogja fogni tehát nem tudunk hozzájutni.

A gyermekeimmel pityergések közepette közöltem hogy idén egy szerény vacsorára

futja csak,ajándék nem lesz.

A konyhában szerettük volna ebben a hónapban megcsináltatni a konvektort,de nem sikerült.

Így a konyha,előtér,fürdőszoba,folyosó gyakorlatilag fűtetlen.

A gáztűzhellyel próbálok meleget "csinálni" a gyerekeknek a fürdéshez.

Ilyenkor max 17 fokra tudom felfűteni a helyiségeket.

Emiatt sajnos a pára és a penész mindent megtámadott.

Szombatig azt hittem ennél rosszabb már nem lehet..

TÉVEDTEM.

Szombaton délután sajnos az egyik helyiségben leszakadt a mennyezet.

A gyerekek nagyon megijedtek,félnek a házban lenni.

Nagyon-nagyon fusztráló,hogy nem tudok segíteni magunkon,és nem tudom

a gyermekeim nyugalmát visszaállítani.

Tehetetlen vagyok.

Már régebben is próbáltam karitatív szervezetektől segítséget kérni,volt amelyik

egyáltalán válaszra sem méltatott,és volt a ki sajnálkozva írta hogy nem tud segíteni.

Már szinte semmink sincs amit pénzzé tudnánk tenni

Én értem hogy mindenki el van foglalva a karácsonyi hajrával,de nem hiszem el

hogy mindenki ennyire közönyös.

Úgy érzem faltól falig csapódok miközben süllyedünk egyre lejjebb.

06-31/319-2905

2013. dec. 1. 14:26

Sziasztok!

Van valaki, akinek volna nagyon olcsón fölöslegesen az Alkonyat sorozatból KÖNYV 3. rész? Napfogyatkozás. Őszintén mondom, ha lenne rá keretem megvenném újan a könyvesboltba, mert karácsonyi ajándéknak szánom, de ezt most nem tehetem meg. Kérlek, ha valaki tudna egyet, tényleg jóval olcsóbban, mint a bolti ára, akkor Budapesten (Népliget buszpályaudvar, Deák tér, Kőbánya-Kispest helyeken) személyesen átvenném. KÖSZÖNÖM!!!!

3267. mamcili
2013. nov. 29. 13:43
Nincs valakinek elrejtve a szekrényében kamasz felnőtt méretben manóruha? 6-8 darabra nagy szükség lenne!
3266. Regin_a (válaszként erre: 3265. - Sandyka2001)
2013. nov. 29. 10:47

A gyerekeknek jelenleg nincs számítógép ami fontos lenne az iskolába és telefont szeretnének nagyon főleg a nagyobbik kislány"


Hm!

Értem én a kissrácot és a kislányt is, de az iskolába/hoz nem kell számitógép, a telefonhoz meg pénz is kell, a számitógéphez meg internet

ami szintén pénz

Ilyen körülmények között élelmiszert/ruhaneműt vagy pénzt kérnék csak


És nem kell a duma " ha nem tudsz segiteni, neszójjábe"!

Mert nem egy számítógép konfiguráció összedobásában részt vettem és kaptak családok, akiknek tényleg csak ez hiányzott, de jobb körülmények közt voltak.

2013. nov. 29. 10:18
Az anyának 3 kicsi gyermeke van jelenleg az albérletben élnek Az anya jelenleg nem dolgozik mert nincs munkahely és 3 gyermeke van Lacika 6 éves Bettina 10 éves és Alexandra 12 éves..Nagyon nehéz körülmények közt élnek sokszor az ennivaló is nehéz kivitelezni hát még a karácsonyt 2 iskolás és 1 ovis gyermek mellett...A gyerekeknek jelenleg nincs számítógép ami fontos lenne az iskolába és telefont szeretnének nagyon főleg a nagyobbik kislány ill ruhaneműt és játékot... Az anyuka nagyon örülne egy élelmiszercsomagnak hogy legalább egyszer jól teljen a karácsonyuk fával és normális vacsorával nagyszülők már nincsenek és semmilyen segítséghez nem jutnak.Szövegközi kép 1.Sok mindenre lenne szükségük és szeretnénk kérni az önök segítségét hogy boldogabb legyen az életük legalább egy évben egyszer...Kérem ha tudnak segítsenek a családon - Köszönöm ! .06308111139
3264. mamcili
2013. nov. 23. 23:36

Akinek nem nagy teher és tudna segíteni abban, hogy a felesleges műanyag és fém kupakokat, alumínium dobozokat, újságpapírt, elhasznált CD-t DVD-t nem dobja ki hanem eljuttatja Szikszai Szintia édesanyjának ezzel sokat segítene nekik: Bővebb infó róluk :

[link]

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook