Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítségkérés: Kérések-Felajánlások fórum

Segítségkérés: Kérések-Felajánlások (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
3323. moonlight13 (válaszként erre: 3318. - Chiara77)
2014. ápr. 25. 18:47

tedd fel a FB-re, hátha ott elmegy (vagy inkább nem?)

igen, mindenki sír, de a használt bútor mégsem kell? :( furcsák az emberek néha

3322. 48a0ddfa00 (válaszként erre: 3314. - Moonlight13)
2014. ápr. 25. 17:04
Ez így igaz!:))
3321. kotyesz (válaszként erre: 3320. - A0c1361e44)
2014. ápr. 25. 11:14

Én nem nevezném nyerészkedésnek, ha belekalkuláljuk az üzemanyagköltséget és a pakolók+sofőr napidíját akkor nyereség alig maradhat nekik (persze ez is a haszonkulcstól függ). Ezek az emberek nem húznak alapítványi menedzserfizetéseket mint némely jótékonysági szervezeti vezető. Ha gyűjtést szerveznének a használt holmik eljuttatására a szegényekhez, sokkal magasabb lenne véleményem szerint a szállítási költség, (plusz a szervezők díjazása,) szerintem így költséghatékonyabb a rendszer és addig működik amíg van rá igény, az adakozós rendszer amikor 1-2 tévében bemutatott családot támogatnak nagyon szuper de az ilyen műsoroknak napi 8-10 órában (ha 10perc/család=60család/nap) kellene működniük és kérdéses hogy egy hét 60*7=420 család után ki vinné el jó állapotú holmijait vidékre a szegényeknek.

Néhány kiemelkedően súlyos helyzetben lévő család v. ember rendszeres bemutatását továbbra is fontosnak tartom az érzékenység fenntartására.

A Te esetedben talán látták a közeledben olyanok akiknek szükségük lett volna az ágyra de a fuvart nem tudták megoldani/kifizetni.

3320. a0c1361e44 (válaszként erre: 3319. - Kotyesz)
2014. ápr. 24. 14:28

Gondolod, hogy ezzel is nyerészkedni szoktak?


Mondjuk én is hirdettem már ingyen elvihető ágyakat, de senkinek nem kellett, aztán kidobtam. És én vettem már használt bútort is. Nagyon szép sarok garnitúrát....

3319. kotyesz (válaszként erre: 3318. - Chiara77)
2014. ápr. 24. 12:12
Hirdesd meg ingyen elvihetőként vannak akik erre álltak rá összeszedik hol mit lehet begyűjteni (elsősorban Pesten) hazaviszik néhány ezer Ft-ért eladják azoknak, akik az újat nem tudnák megvenni (rászorulók) de még a fuvarra se lenne pénzük, nem ebből fognak meggazdagodni akik ezt csinálják de ingyen senki sem fogja eljuttatni hozzájuk. Németo.-ból már rég' hordják de ma már Pestről is a java holmi vidéken köt ki , a vidék egyre szegényebb lesz.....
3318. Chiara77
2014. ápr. 24. 09:25

...tavaly év végén kitettem, hogy szívesen odaajándékozom bárkinek a nappaliból a sarokgarnitúránkat, meg mindenféle lakástextilt.

A kutya sem jelentkezett.

Csodálkoztam is, hogy ingyen nem kell senkinek?


...de úgy látszik valóban csak a pénz kunyerálás megy mindenütt.


Akkor kiteszem lomtalanításkor, a környéken ilyenkor cirkáló cigányok örömtáncot fognak lejteni- csak azért ez szomorú...

3317. csorocsaj (válaszként erre: 3314. - Moonlight13)
2014. márc. 22. 15:29
egy időbe ez müködött is de pénzt oh istenem hisz mindeki szegény mondjuk nállam járt hoxás tag raktam is fel képet a naplómba na de pénzt ?
3316. moonlight13 (válaszként erre: 3310. - Morta)
2014. márc. 21. 19:10

A biztosító meg sem köti a biztosítást, ha valakinek súlyos betegsége már fennáll a biztosítás megkötésének idejekor. Alá is kell írni, hogy utánajárhatnak, ha ilyen esetleg fennáll.

Ha utána lett beteg anyukád, akkor pedig jár a biztosítási összeg! Ha pedig már előtte, akkor felesleges volt megkötni a biztosítást erre.

3315. moonlight13 (válaszként erre: 3310. - Morta)
2014. márc. 21. 19:09
Kérj az önkormányzattól segélyt!
3314. moonlight13 (válaszként erre: 3312. - Csorocsaj)
2014. márc. 21. 19:08

Az lett volna a normális, meg kinőtt ruhákat, játékokat elajándékozni, stb.

Néhány ember egy kicsit el van tévedve, amellett, hogy nagyon sajnálok mindenkit, aki ilyen helyzetbe kerül, de mivel ez ellenőrizhetetlen, senki nem fog pénzt adni!

3313. moonlight13 (válaszként erre: 3310. - Morta)
2014. márc. 21. 19:07
Ne haragudj, de ez a fórum nem arról szól, hogy bárki is pénzt adna valakinek! Pláne nem ilyen összegeket!
3312. csorocsaj
2014. márc. 21. 18:41
és tényleg nem valamikor még én nyítottam ruhanemükröl könyvekröl ujságokrol szolt
3311. morta
2014. márc. 21. 17:52
Bocsi elirtam az elöbb 150 ezret összetudtam szedni
3310. morta
2014. márc. 21. 17:50
Sziasztok.Nagyon nagy segítségre lenne szükségem.Sürgősen 200000-ft re volna szükségem.Leirom miért.Anyukám meghallt januárba volt biztositása amiről kiadtak egy papirt is hogy jár neki 400 000-ft a pietász temetkezés megis előlegezte nekünk igy lett eltemetve anyukám.A napokban kaptam egy papirt a biztositotól hogy nem fizetnek egy vasat sem mert hossszantartó betegségben hunyt el és erre ez nem érvényes nekünk meg a temetkezési vállalatnak kikell fizetni 350000-ft enyibe volt a temetés 15 ezret összetudtam szedni de többet nem.Aki tudna segíteni kérem irjon vissazfizetem kamatokkal bankhoz nem tudok fordulni mert egyszer kezesnek elmentem és nem fizeték a hitelt.Email cimem:raficsalad@citromail.hu Kérem aki tud segítsen.Előre is köszönöm.Erika
3309. moonlight13 (válaszként erre: 3308. - Csorocsaj)
2014. márc. 19. 21:04

Ezen az alapon bárki írhatna, hogy gyűjtsünk neki pénzt!

Én azt gondolom, ez a fórum nem ilyen segítségről szól!

3308. csorocsaj
2014. márc. 19. 08:53
jáááááááááh itt pénzt na ez valami vicc
3307. moonlight13 (válaszként erre: 3306. - Erzsi340)
2014. márc. 18. 22:07
Az 5 év alatt nem derült ki, hogy önrészt is kell befizetni?
3306. erzsi340
2014. márc. 18. 14:41

Kedves Olvasók!


Segítségre lenne szükségem több éven keresztül pályáztam 5 -gyerekemmel Erzsébet programos üdülésre eddig sosem nyerünk most igen de sajnos nem tudom befizetni a 17500ft os ön részt és március 19 a határidő ha tudna valaki segíteni megköszönném.


[link]


Tisztelt Pályázó!


Örömmel értesítjük, hogy a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány által az Erzsébet-program keretében meghirdetett Nagycsaládos pályázók számára pályázaton az Ön jelentkezése kedvező elbírálásban részesült, és üdülési támogatást nyert.


A jelen pályázatban résztvevő(k) által fizetendő önerő összege: 17 500 forint. Felhívjuk szíves figyelmét, hogy az üdülési támogatás igénybevételének feltétele a pályázati kiírásban meghatározott összegű önerő határidőre történő befizetése. Az önerő befizetésére 30 munkanap áll rendelkezésére, amit legkésőbb 2014.03.19. napján 24:00 óráig kell egy összegben átutalnia az Alapítvány alábbi bankszámlaszámára:

3305. Dórababa
2014. febr. 23. 17:01
én azt hiszem törlöm magam
3304. kitty 2
2014. febr. 23. 14:40
sia asztok én már igaz irtam ide segitséget kértem de sajnos nem válaszolt senki azota se én nem kérnék sokat csak ruhákat a gyerekekre meg ha volna centri fuga vagy butor konyha szekrény vagy szoba szekrény vagy a gyerekeknek rhék remélem vannak akik tudnak segiteni mert vannak ojanok akik aszt hiszik hogy csak igy kéregetek hecböl mert megvan mindenem sajnos nem mert ha meg lenne minden ami a gyerekeknek szuksége van nem kérnék segitséget hanem énis inkába adnék mert megértem azokat akiknek nincs és kérnek mert tudom mi az a szegénység sajnos 1szobácskába lakunk 4egy és tudom miaz hogy nincs de föleg az amikkor egy 5éves gyereknek és egy 2éves gyereknek aszt mondani hogy most nem lehet megveni vagy hogy most nincs 1csokise mert nincs pénz az már kemény eszt átélni naprol nap kérem akki tud segitsen köszönöm
3303. Dórababa (válaszként erre: 3302. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 22. 23:56
szia ,köszönöm segitségedet :) : 74 leány,116-os fiú,146-os leány,158 -as fiú,176-os leány ..
3302. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3301. - Dórababa)
2014. febr. 22. 23:50
Szia, írd le a méreteket és a méretekhez milyen nemű gyereknek, felnőttnek szeretnéd kérni.
3301. Dórababa
2014. febr. 22. 23:48
sziasztok félve kérdem itt lehet kérn ruhát ?
3300. Landuka
2013. dec. 20. 08:36

Nem akartam indulatokat korbácsolni.

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek.

3299. csorocsaj (válaszként erre: 3297. - Megi04)
2013. dec. 19. 09:16
Megi adj nekem egyrészegesdiszoszarvagyokcsorodög Puszi nektek
3298. Landuka (válaszként erre: 3279. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 17. 21:52

Tudom milyen az ha az ember gyermekként dolgozik.

Én is dolgoztam. Egy elég nagy almást bérelt a nagymamám,nagybátyám,és édesanyám. (akkor még volt perspektíva) Volt fóliasátor,és egész évben munka.

Én ugyan az édesanyámmal éltem,és csak 17 éves koromtól dolgoztam.

-Volt egy mostohám aki egyszerűen nem bírt elviselni. Ezért sokszor aludtam a munkahelyemen. -Volt egy anyám aki sajnos nagyon szerette az alkoholt. (gyerek fejjel sokszor ültem mellette a sürgősségin).

21 éves voltam mikor 3hét kóma után meghalt.

Ekkor a drága mostohaapám beperelt az anyám után járó "javak"-ért.

-Volt egy édesapám akinek új családja lett,de anyukám halála után annyira "kellett valaki" hogy felkerestem. Minden jól ment 1 évig,aztán meghalt.

-Volt egy nagymamám aki mindig menedék volt 1 évvel apám után meghalt.


-Vidéken élek 2 gyermekkel. 6 évig nem volt munkám. Más lehetőség nem lévén most közmunkán dolgozom. 4 irányú gerincferdülésem van gyermekkorom óta. Ez deformitást okoz a bordákon és a mellkason is ami nyomja a tüdőmet és minden más belső szervemet. Le nem százalékolnak,atr mondták ha majd nagyon fulladok akkor menjek be. "-Egyébként meg mit csináljanak ők velem?"

Közmunkán is úgy maradhattam hogy le kellett tagadnom a betegségem az orvosin ,mert egyébként nem vettek volna fel.

-A gyerekeim tisztában vannak az élet nehézségeivel,nincsenek burokban nevelve. Megtapasztalták a nincs-et. Nem egyszer.

-mivel fiatal koromban a családi háttér nem tette lehetővé hogy tanuljak. Nemrégiben elkezdtem,mert indult egy osztály a mi településünkön is. 26 fővel. 8óra munka (pl márc 15.-én a hóviharban fát vittünk kerékpárral időseknek,valamint minden háztartásba mécsest,nyáron 40fokban mezőgazd. munka) után beültem az iskolába 5-6 órát,majd haza és további 2-3 óra alatt elláttam az itthon teendőket is. Ment is elég jól (önmagamhoz képest meglepően jól),de az utolsó évben megszűnt ez az osztály mert csak 5-en maradtunk. A többiek feladták sajnos. Más településre eljárni nem tudtam így abbahagytam.


Nem volt célom ezeket leírni eredetileg.

Nem tudom ki hogy van vele,de higgyétek el elég sok évnek el kellett telni,mire a büszkeséget(?) levetkőzi az ember és ráveszi magát hogy segítséget kérjen.

Nem vagyok büszke erre,sőt.

3297. megi04 (válaszként erre: 3294. - 4c1a787e8f)
2013. dec. 17. 20:33

Nekem viszont fontos,hogy kinek segítek.Mert ha olyannak,akinek nem kellene,akkor nem jut olyannak,akinek viszont igen.Nem csak abból lehet megismerni valakit,hogy tudom a nevét.Sőt,sokszor segítek úgy,hogy a delikvens sem tudja,hogy a segítség tőlem jött,mert nem a háláért teszem.

De nálam ez olyan,mint a szervek..Nem adok májat iszákosnak.(Nem,ezzel nem mondtam senkire,hogy iszákos!!!!!!!!!!!!!Mielőtt jönnének az "okos" megjegyzések)


[link]


A naplója alapján ez a hölgy is egy angyal volt...Nagyon sokan,nagyon szívesen segítettek neki.

Na EZ óta,bocs,hogy páran óvatosabbak...


Nekem a mai napig nem mindegy,mennyi párizsit veszek.De csak 10 dekát veszek.Ennyi jut.

2013. dec. 17. 20:27
Kedves Szurikáta! Ha következetes lennél, akkor Te sem kritizálnál senkit itt, éppen úgy beálltál a sorba, mint bárki más, csak arccal más irányba.
3295. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3293. - Megi04)
2013. dec. 17. 20:04
Mert gondolod, hogy a kedves kérdéseid által ő itt a fórum nyílt vizén mély és bonthatatlan szimpátiát érez irántad, és megnyílik, mint az estike nyáralkonyatkor..
2013. dec. 17. 20:02

Nincs nekem senkivel semmi bajom. Lehet ismerkedni, mielőtt valaki segít. De úgy gondolom, ez a fórum a 3287-eshez hasonló felajánlásoké, és a kérőké. A többi vagy más fórumra, vagy magánlevelezéshez tartozik, és még azt se mondom, hogy nem értek sokmindennek egyet belőlük.


Igen, talán még az enyém is, bár úgy gondolom, hogy ennyi elégtétel járt szegény leszóltnak, és ez nem csak nekem jutott eszembe.


Aki segíteni szokott jár úgy bizony, hogy olyan kapja, akinek nincs is rá szüksége. És? Attól az én "adásom" még nem lett kevesebb.


És tévedés, nem, nem gondolom hogy bárkinél jobb lennék, mert bizony a tanulás és a "minden tőlem telhetőt megteszek" ellenére nekem is volt, és talán még lesz is olyan életperiódusom, amikor nem volt mindegy, hogy 10 vagy 20dkg párizsit veszek. Ezért nem ítélek el mást élből. Még akkor sem, ha szerintem se helyesen cselekedett.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook